صفر تا صد ثبت شرکت در قبرس شمالی

تا صد ثبت شرکت در قبرس شمالی

افرادی که در قبرس شمالی شرکت ثبت می‌کنند برای ورود به قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا ندارند. علاوه بر این دولت قبرس فرصت‌های عالی را در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌دهد که موجب افزایش درخواست ثبت شرکت در این کشور شده است.
سهام‌داران می‌توانند متناسب با امکانات و میزان سرمایه خود شرکت‌های مختلفی را در قبرس شمالی ایجاد کنند. البته هر یک از این شرکت‌ها قوانین و ضوابط مربوط به خودشان را دارند که پیش از هر اقدامی باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

انواع شرکت‌های قابل تاسیس در قبرس شمالی

شرکت‌ های تجاری بین‌المللی

شرکت‌های تجاری بین‌المللی با نماد IBC نیز شناخته می‌شوند و بیشتر فعالیت خود را خارج از قبرس شمالی انجام می‌دهند. شرکت‌های تجاری بین‌المللی موظف هستند سهم صندوق تأمینی کارکنان، حق بیمه و مالیات‌ بر درآمد را به‌صورت کامل پرداخت کنند.

آشنایی با شرکت ‌های منطقه آزاد

شرکت‌های منطقه آزاد نوع دیگری از شرکت‌ها هستند که در منطقه آزاد قبرس شمالی ثبت می‌شوند و به فعالیت می‌پردازند. شرکت‌هایی که در منطقه آزاد قرار دارند باید مالیات بیمه اجتماعی و صندوق تامین کارکنان را پرداخت کنند.

انواع شرکت ها در قبرس شمالی

شرکت‌ هایی که مسئولیت محدود دارند.

یکی از محبوب‌ترین نوع شرکت‌ها از دیدگاه سرمایه‌گذاران خارجی شرکت‌های با مسئولیت محدود هستند. شرکت با مسئولیت محدود از نوع سهامی است و سهام‌داران تا ۵۰ درصد حق سهم دارند. در این نوع شرکت‌ها مسئولیت اعضای شرکت متناسب با مبلغی که برای سهام پرداخت کردند تعیین می‌شود. جالب است بدانید در این شرکت‌ها محدودیت انتقال سهام وجود ندارد و شما می‌توانید سهام خود را به هر کسی که می‌خواهید انتقال دهید.

نمایندگی شرکت‌ های خارجی در قبرس شمالی

سهام‌داران خارجی می‌توانند یک شعبه یا نمایندگی در قبرس شمالی تاسیس کنند و تحت نظارت شرکت مادر به فعالیت بپردازند. این نوع شرکت‌ها با حداقل سرمایه در قبرس شمالی قابل تاسیس هستند، البته تایید شورای وزیران قبرس شمالی برای تاسیس این شرکت‌ها الزامی است. نمایندگی شرکت‌های خارجی باید قوانین و مقررات ۱۱۳ را رعایت کنند و میزان درآمد شعبه اصلی شرکت خارجی صدهزار دلار باشد.

شرکت مشارکتی یا متضامنی

شرکت‌های مشارکتی یا متضامنی یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در قبرس شمالی هستند که با چندین شریک تاسیس می‌شوند. در این نوع شرکت‌ها تمامی شرکا مسئول سود و زیان شرکت هستند. لازم به ذکر است که در شرکت‌های متضامنی هر سهام‌دار باید از سود خودش مالیات بر درآمد را بپردازد و شرکت مسئول پرداخت مالیات نیست.

آشنایی با شرکت تاجران انفرادی

افرادی که قصد تاسیس شرکت تولیدی، خدماتی، کشاورزی و تجاری را دارند می‌توانند به‌عنوان یک شخص حقیقی اقدام به ثبت شرکت خود در قبرس شمالی کنند. البته این شرکت باید در اداره ثبت شرکت‌های قبرس شمالی ثبت شود. در شرکت‌های تاجران انفرادی تمامی مسئولیت‌های شرکت مثل سهم صندوق تامین کارکنان، مالیات و بیمه به عهده شخص است و تمامی تعهدات این شرکت به عهده مالک است.

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی چیست؟

نرخ مالیات در قبرس شمالی 12.5 درصد است که به نسبت کل اتحادیه اروپا میزان بسیار پایینی است؛از این رو بسیازی از سرمایه گذران قبرس شمالی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب میکنند.البته مطابق قوانین و ضوابط قبرس شمالی هر فردی که قصد تاسیس شرکت در قبرس شمالی را دارد باید سرمایه اولیه داشته باشد تا بتواند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کند.

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی

سرمایه اولیه در نظر گرفته شده برای تاسیس شرکت در قبرس شمالی ۱۰۰ هزار دلار است که باید به یکی از بانک‌های این کشور واریز شود. به‌این‌ترتیب سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه کم اقدام به تاسیس کسب‌و‌کار خود در قبرس شمالی کنند و از بستر به وجود آمده برای راه یافتن به اروپا و بازارهای بین‌المللی استفاده کنند.

علاوه بر این دولت قبرس شمالی قوانینی را برای متقاضیان ایجاد کسب‌و‌کار در این کشور وصف کرده است که بسته به نوع شرکت متفاوت است. البته قوانین یکسانی برای تمامی شرکت‌ها وجود دارد که تمامی سهام‌داران باید پیش از اقدام به تاسیس شرکت باید از آنها تبعیت کنند. این قوانین و مقررات شامل قوانینی نظیر قوانین مربوط به چارت سازمانی، قوانین مالیاتی و قوانین پرداخت حق بیمه کارکنان است. برخی از قوانین و شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • هر شرکت باید حداقل دو سهام‌دار داشته باشد.
 • حضور حداقل یک مدیر الزامی است.
 • یک آدرس حقیقی برای شرکت ثبت کنید. (لازم نیست آدرس ثبت شده متعلق به یک ملک تجاری باشد؛ بنابراین می‌توانید آدرس یک ملک مسکونی را نیز ارائه دهید.)
 • باید حداقل یک منشی استخدام کنید و مسئولیت ارائه اسناد رسمی شرکت را به او واگذار کنید.
 • هر یک از مدیران باید نامه ضمانت مالیاتی را ارائه دهد.

معرفی مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

قوانین وصف شده توسط دولت قبرس شمالی سبب شده تا این کشور کمترین میزان فساد سیستماتیک در منطقه را داشته باشد. علاوه بر این سرمایه‌گذاران خارجی که قبرس شمالی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند در مدت‌زمان کوتاهی به سود بالایی دست پیدا می‌کنند و نیازی به پرداخت مالیات‌های بسیار زیاد ندارند. البته موارد گفته شده تا کنون تنها مزیت‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی نیست؛ بنابراین همراه ما باشید تا سایر مزیت‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی را برای شما بیان کنیم:

 • امکان اخذ پاسپورت در قبرس شمالی وجود دارد.
 • امکان دریافت اقامت قبرس برای افراد وجود دارد.
 • در قبرس شمالی هیچ‌گونه فساد اداری وجود ندارد.
 • سرمایه‌گذارانی که اقدام به ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌کنند می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.
 • سطح امنیت مالی در این کشور بالا است.
 • هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی نسبت به اروپا و ترکیه پایین‌تر است.
 • افرادی که اقدام به تاسیس شرکت در قبرس شمالی می‌کنند به یک بازار بکر و بی‌نظیر دست پیدا می‌کنند.
 • ازآنجایی‌که قبرس عضو اتحادیه اروپا است با احداث شرکت در قبرس شمالی می‌توانید با سایر کشورهای اتحادیه اروپا تجارت کنید.
 • دسترسی به بازارهای بین‌المللی
 • رفت‌وآمد شما به سایر‌ کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار راحت‌تر می‌شود.
 • ازآنجایی‌که نرخ بیکاری در قبرس شمالی ۷ درصد است به‌راحتی می‌توانید برای کسب‌وکار خود نیرو انسانی استخدام کنید.
 • شرایط اقتصادی در قبرس شمالی بسیار عالی است؛ بنابراین می‌توانید یک زندگی خوب را برای خود و فرزندانتان ایجاد کنید.
 • در قبرس هیچ‌گونه تحریمی وجود ندارد؛ بنابراین می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکلی در قبرس شمالی تجارت کنید.
 • کشور قبرس شمالی نزدیک به ایران است؛ پس می‌توانید از ظرفیت‌های هر دو کشور برای تجارت استفاده کنید.

مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

هزینه‌ های ثبت شرکت در قبرس شمالی چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌از این گفتیم برای تاسیس شرکت در قبرس شمالی به مبلغ صدهزار دلار نیاز دارید؛ اما هزینه‌های تاسیس شرکت در این کشور به پرداخت صدهزار دلار ختم نمی‌شود. برای تاسیس شرکت در قبرس شمالی هزینه‌های جانبی مختلفی وجود دارد که پرداخت یا عدم پرداخت آن به نوع شرکت بستگی دارد. انواع هزینه‌های ثبت شرکت در قبرس شمالی شامل موارد زیر است:

هزینه تمبر برای ارسال اظهارنامه

تمامی شرکت‌های ثبت شده در قبرس شمالی موظف هستند یک بار در سال اظهارنامه‌ای را به اداره ثبت شرکت‌های قبرس شمالی ارسال کنند. ارسال اظهارنامه برای اداره ثبت شرکت‌ها نیاز به تمبر دارد که قیمت آن ۱۰۰ یورو است. لازم به ذکر است که اطلاعات موجود در اظهارنامه شامل اطلاعاتی در مورد مهم‌ترین اتفاقات و رویدادهای شرکت در سال اخیر است.

پرداخت مالیات دولت

کلیه شرکت‌هایی که در قبرس فعالیت می‌کنند باید تا 30 ژوئن هر سال نسبت به پرداخت مالیات دولت اقدام کنند. در صورتی که شرکت‌ها در زمان مشخص مالیات دولت را پرداخت نکند ضررهای بزرگی آنها را تهدید میکند و احتمال باطل شدن مجوز فعالیت شرکت نیز وجود دارد. اگر طبق قوانین مجوز شرکت باطل شود هزینه بازگرداندن شرکت 500 یورو است؛ اما اگر بیشتر از دو سال طول بکشد شرکت مورد نظر موظف است 750 یورو پرداخت کند.به این ترتیب بهتر است در طول فعالیت در قبرس شمالی به قوانین مالیاتی پایبند باشید.

هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام و راه‌اندازی شرکت

هزینه ثبت‌نام و راه‌اندازی شرکت جزو هزینه‌های اولیه ثبت شرکت در قبرس شمالی است که تنها یک بار آن را پرداخت می‌کنید. افرادی که قصد تاسیس شرکت در قبرس شمالی را دارند در ابتدای کار هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو را به یک شرکت حقوقی پرداخت می‌کنند تا مراحل قانونی ثبت شرکت را برای آنها انجام دهد. البته در برخی موارد شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حقوقی قیمت‌های پایین‌تری را نیز اعلام می‌کنند؛ اما بعد از شروع به کار هزینه‌های اضافی دیگری را نیز از شما دریافت می‌کنند. کارشناسان ما در شرکت سرمایه‌گذاری بازرگان به شما پیشنهاد می‌کنند به‌جای توجه به قیمت شرکت‌های حقوقی به سابقه و کیفیت خدمات آنها توجه کنید.

هزینه سالیانه ثبت شرکت در قبرس شمالی

هزینه‌های سالیانه تاسیس شرکت در قبرس شمالی شامل موارد نظیر استخدام منشی یا وکیل، دبیر، سردفتر و حسابدار است. درصورتی‌که یک وکیل را به‌جای منشی انتخاب کنید کلیه کارها با سهولت انجام می‌شوند. از طرف دیگر وکیل به‌عنوان منشی شرکت می‌تواند هر فرم یا درخواستی را برای ثبت شرکت در قبرس شمالی تنظیم کرده و امضا کند.
علاوه بر این هزینه‌های مربوط به حسابدار و حسابرسی متغیر است و به عوامل مختلفی نظیر تعداد معاملات انجام شده در شرکت در یک ماه یا یک سال و بزرگ یا کوچک بودن شرکت بستگی دارد.

هزینه ثبت شرکت در قبرس شمالی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

درصورتی‌که نمی‌خواهید به‌خاطر ناقص بودن مدارک روند کاری شما به تعویق بیفتد تمامی مدارک یاد شده را به همراه داشته باشید:

 • بیزینس پلن یا طرح تجاری
 • رزومه کاری
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک هویتی نظیر پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
 • فرم‌های مرتبط با ثبت شرکت
 • عکس پاسپورتی جدید

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

 • استخدام وکیل و حسابدار در جهت انجام امور اداری از طرف شرکت
 • درخواست تایید از شورای وزیران قبرس شمالی
 • در اداره مالیات ثبت‌نام کنید.
 • برای دریافت پروانه بازرگانی از شهرداری اقدام کنید.
 • برای دریافت کد بیمه اقدام کنید.
 • انتخاب حوزه فعالیت و نام شرکت بر اساس قوانین
 • تنظیم اساسنامه های شرکت
 • تکمیل فرم درخواست (ترجیحا به کمک یک وکیل یا مشاور)
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت به دولت
 • اخذ گواهی ثبت شرکت

 نتیجه گیری

 

به طور کلی ثبت شرکت و انجام امور حدود یک ماه به طول می انجامد. شما می توانید هر نوع فعالیتی در رابطه با ثبت شرکت در قبرس شمالی مانند صدور مجوز فعاليت نسبت به مکان اجاره شده از شهرداری ، مهر، سربرگ شركت و… را به حسابدار و یا وکیل معتبر بسپارید تا در کمترین زمان ممکن مجوز های لازم برای ثبت شرکت را دریافت کنید.

اگر نکته ای درمورد ثبت شرکت توجه شما را به خود جلب کرده می توانید در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید