چگونه شرکت خود را در قبرس شمالی ثبت کنیم؟

مقالات1

یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری برای کسب سود و درآمد مورد نیاز، ثبت شرکت در قبرس شمالی است. این کشور دارای مالیات بسیار پایین و شرایط اقتصادی ایده آلی است. به همین دلیل آن را به عنوان بهشتی برای سرمایه گذاران به حساب می آورند. البته ذکر این نکته الزامی است که راه اندازی کسب و کار و به دست آوردن سود مورد نظر، نیازمند رعایت قوانین و مقررات این کشور برای ثبت شرکت خواهد بود. در صورتی که قصد ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی را دارید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در قبرس

قبرس یکی از کشورهایی است که به دلیل سیاست ‌های مالیاتی مساعد، در سالیان اخیر جذابیت بالایی برای شرکت ‌ها و سرمایه ‌گذاران پیدا کرده است. یکی از مزیت ‌های قبرس برای ثبت شرکت، نرخ مالیاتی پایین است که چیزی در حدود 12.5 درصد است. این نرخ مالیاتی، یکی از کمترین نرخ‌ های قابل دریافت در اتحادیه اروپا است. با توجه به این مزیت، قبرس به عنوان دروازه ورود به بازار مشترک اروپا شناخته می ‌شود. سرمایه ‌گذاران خارجی می ‌توانند با استفاده از سیستم مالیاتی مساعد قبرس، شرکت ‌های خود را در این کشور ثبت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. این امر به دلیل احتمال سودآوری بیشتر برای ثبت شرکت در این کشور است.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در قبرس

یکی از شرایط ثبت شرکت در قبرس، تعیین سرمایه اولیه است. این میزان سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت، ممکن است بر اساس نوع شرکت و سایر عوامل متغیر باشد. میزان سرمایه اولیه، مهمترین اصل برای دریافت مجوز ثبت شرکت در قبرس است و بر اساس معیارهای خاصی سنجیده می شود.

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی در سال 2023

 • انتخاب نام شرکت بر اساس قوانین
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • تکمیل فرم درخواست (ترجیحا به کمک یک وکیل)
 • واریز هزینه ثبت شرکت
 • ثبت شرکت در اداره ثبت
 • تعیین آدرس شرکت و ثبت آن
 • افتتاح حساب بانکی و انتقال سرمایه به آن
 • دریافت کد مالیاتی و کد بیمه

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس

طبق قوانین و مقررات قبرس شمالی، برای ثبت شرکت در این کشور، ارائه برخی مدارک اولیه الزامی هستند. این مدارک شامل مورد زیر می شوند:

 • پاسپورت رسمی یا هر سایر مدارک معتبر هویتی
 • عکس پاسپورتی باکیفیت و جدید
 • گواهی سوء سابقه کیفری
 • گواهی رسمی برای تایید تمکن مالی شخص به منظور تاسیس شرکت
 • سابقه کاری مناسب و ارائه گواهی آن
 • مدارک مورد نیاز تحصیلی
 • تکمیل فرم های اولیه برای ثبت شرکت
 • ارائه طرح تجاری مورد نظر که آن را تحت عنوان بیزنس پلان می شناسند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس

چه شرکت هایی را میتوان در قبرس ثبت کرد؟

در قبرس شمالی، می ‌توان انواع مختلفی شرکت ‌ها را با رعایت قوانین مورد نیاز، ثبت کرد. برخی از انواع شرکت ‌های قابل ثبت در قبرس شمالی عبارتند از:

شرکت سهامی خاص

شرکتی که سرمایه آن به تعداد سهامداران تقسیم شده و فقط سهامداران داخلی مجاز به خرید و فروش سهام هستند. این نوع شرکت ها معمولا برای تجارت های کوچک مناسب هستند.

شرکت سهامی عام

در شرکت های سهامی عام، سرمایه شرکت بین سهامداران عمومی تقسیم می شوند و سهام آن در بورس قابل معامله است. از شرکت های سهامی عام برای تجارت های بزرگ و گسترده استفاده می شود.

شرکت هلدینگ

شرکتی که سهامی از شرکت‌ های دیگر را در اختیار دارد و کنترل و مالکیت آن ‌ها را مدیریت می ‌کند. شرکت هلدینگ معمولا برای بهره ‌برداری از منافع مالی و اداری سهامداران مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت همکاری طولانی مدت

این شرکت ها که توسط دو یا چند شخص برای انجام یک کسب و کار مشترک تشکیل می ‌شوند. در شرکت های همکاری مشترک، شرکا می‌ توانند به صورت مساوی یا با توزیع سهم‌ های متفاوت در سود و زیان شرکت مشارکت کنند.

مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت انواع شرکت در قبرس شمالی دارای مزایای مختلفی است. قبرس شرایط اقتصادی خوبی دارد و در سال‌ های اخیر نرخ رشد اقتصادی آن نزدیک به 9 درصد بوده است. این نرخ رشد، نشان‌ دهنده پویایی اقتصادی و فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری موجود در این کشور است. علاوه بر این، قبرس با نرخ تورم کمتر از 2 درصد از پایداری اقتصادی مطلوبی برخوردار است که احتمال ریسک زیان را کاهش می دهد.

قبرس دارای نرخ بیکاری زیر 7 درصد است که و بازار کار بسیار فعال و متنوعی دارد. با وجود چنین مزیتی، سرمایه گذاران می توانند به راحتی نیروی کار ماهر را برای کسب و کار خود استخدام کنند. هزینه ثبت شرکت نیز در قبرس نسبتا پایین است که امکان ثبت شرکت های کوچک را فراهم می کند.

به علاوه، قبرس دارای یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک است و به عنوان یک پل تجاری بین اروپا، خاورمیانه و آفریقا عمل می ‌کند. این موضوع می ‌تواند فرصت ‌های صادرات و واردات به بازارهای مختلف را برای سهامداران شرکت ها فراهم کند.

مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

سوالات متداول

هزینه های مربوط به ثبت شرکت در قبرس چقدر است؟

ثبت هر نوع شرکت در قبرس شمالی، مستلزم رعایت قوانین مربوطه و همچنین فراهم کردن مدارک و شرایط مورد نیاز است. هزینه ثبت شرکت نیز بر اساس نوع شرکت و درآمدهای آن تعیین می شود.

آیا از طریق ثبت شرکت، امکان گرفتن اقامت دائم قبرس شمالی وجود دارد؟

خیر. امکان گرفتن اقامت با ثبت هر نوع شرکتی در قبرس شمالی وجود ندارد.

چه میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در قبرس نیاز است؟

طبق قوانین موجود در قبرس شمالی، حداقل 65 هزار یورو برای ثبت شرکت نیاز خواهد بود.

نتیجه گیری

قبرس شمالی به دلیل داشتن شرایط اقتصادی مطلوبی که دارد، مقصد مناسبی برای صاحبان سرمایه به منظور ثبت شرکت است. ثبت شرکت های مختلف در این کشور، نیازمند ارائه برخی از مدارک و همچنین داشتن صلاحیت های مورد نیاز است که با بررسی های مختلف صورت می گیرد. اگر شما هم سابقه ثبت شرکت های مختلف در قبرس شمالی را داشته اید، می توانید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید