اجاره خانه دانشجویی در قبرس | اقامتگاه | اسکان

خانه دانشجویی در قبرس شمالی 1

قبرس شمالی با داشتن شرایط مناسب پذیرش، یکی از گزینه‌های عالی برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان محسوب می‌شود. این کشور امکانات مطلوبی برای اسکان و تحصیل دارد، طوری‌که به‌واسطه‌ی فاصله‌ی کم، خیلی از دانشجوهای ایرانی این کشور را جهت ادامه‌ی تحصیل و اقامت برمی‌گزینند. یک مسئله مهم برای دانشجویان اقامت آنها و هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی است، لازم به ذکر است بدانید که قبرس شمالی از دارندگان بهترین اقامتگاه‌ها در اروپا با مناسب‌ترین قیمت‌ها و امکانات محسوب می‌شود.

شرایط مهاجرت به قبرس شمالی

عوامل متعددی چون زیبایی طبیعی این منطقه که در سواحل مدیترانه واقع شده و طبیعت بکر و آب‌وهوای خوب قبرس، دارا بودن امکانات و رفاه مناسب و شرایط خوبی که برای مهاجرین چه به‌ صورت تحصیلی و چه کاری و سرمایه‌گذاری، موجب شده تا این کشور در زمره‌ی بهترین مقاصد برای مهاجرت قرار بگیرد. همین دلایل سبب جذب مهاجران زیادی برای تحصیل کار و اقامت دراین منطقه شده است. علاوه بر موارد مذکور سهولت گرفتن  اقامت در این کشور نیز به‌خصوص برای ما ایرانی‌ها، یک مزیت جدی محسوب می‌شود. بدین صورت که شما برای گرفتن اقامت نیازی به ویزا ندارید. امکان برای ارتباط با دانشگاه‌ها میسر است و هزینه‌های زندگی در آن پایین است.

خانه دانشجویی در قبرس شمالی 4

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

یکی از دلایل مهاجرت تحصیل در بهترین دانشگاه های قبرس شمالی است؛ این دانشگاه‌ها دارای مدرک بین المللی معتبر بوده است و نکته‌ی مهم اینکه مناسب کسانی که مشکل ویزا دارند و قصد دارند در کمترین زمان ممکن اقامت این کشور را به‌دست بی‌آورند نیز هست. البته این نکته تنها شامل دانشگاه‌های قبرس شمالی است و برای تحصیل در قبرس جنوبی داشتن ویزا برای شما الزامی است. بسیاری از رشته‌های پرطرفدار که قبولی آنها در کشورمان بسیار سخت است نیز در این کشور پذیرش ساده‌ای دارند و همین امر موجب جذب دانشجوهای زیادی از ایران شده است. یکی دیگر از دلایل سهولت تحصیل در قبرس شمالی این است که در این کشور می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان معتبر، اقامت تحصیلی خود را گرفته و مشغول به تحصیل شوید. همچنین عمده‌ی دوره‌های تحصیلی قبرس شمالی به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شوند.

خانه دانشجویی در قبرس شمالی 3

اقامت در خوابگاه‌های قبرس شمالی

دانشجوبان در طول تحصیلات خود همواره ترجیحشان  اقامت در محیطی سالم و نزدیک به مراکز دانشگاهی است. اقامت در خوابگاه‌های دانشگاهی گزینه مناسبی چه از لحاظ رفاهی و چه قیمتی، برای آنهاست. برخی از دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی، خابگاه نیز ارائه می‌کنند. اما درصورتی‌که دانشگاه مدنظر شما خدمات اقامتی ارائه نمی‌کند و زندگی در خابگاه ترجیح شماست، نگران نباشید، چرا که خابگاه‌های دولتی با امکاناتی نیز در این کشور وجود دارد.  به‌طور کلی دانشجوها چند انتخاب متفاوت برای اقامت در این کشور را دارند، یکی اسکان درخوابگاه‌های دولتی، دو خوابگاه های خصوصی و اجاره کردن خانه و سوم هم خرید خانه که همه‌ی این موارد تا حدودی از نظر قیمتی، مقرون به‌صرفه هستند.

خانه دانشجویی در قبرس شمالی

خوابگاه های خصوصی در قبرس شمالی

هزینه اقامت در خوابگاه های خصوصی به طور میانگین 2500 دلار در سال می‌باشد، که این هزینه شامل مخارج آب، برق، گاز و اینترنت و …. است و با توجه به هزینه‌های بالای مربوط به انرژی در این کشور، گزینه‌ی ایده‌آلی از نظر قیمتی محسوب می‌شود. همچنین این خابگاه‌ها در نزدیکی دانشگاه‌های بزرگ این کشور یافت می‌شوند و امکانات مناسبی هم دارند.

خانه دانشجویی در قبرس شمالی 2

اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی

هزینه‌ی اجاره‌ی خانه در قبرس شمالی با توجه به موقعیت جغرافیایی، امکانات، متراژ و … متفاوت است و میانگین مبالغ اجاره  بین  150تا500 دلار در ماه متغیر است. و دانشجویان سه حالت بر ای اسکان د راین کشور را دارند. با این حال منازل تک خواب در شهرهای پرطرفداری چون نیکوزیا و فاماگ با 2-3 هزار دلار در سال، امکان پذیر است.

1

آیا برای دانشجویان اجاره منزل، خوابگاه به صرفه ­تر هست یا خرید آن!!!برای درک مطلب نیاز به مثال واقعی داریم! چطور؟! شما فرض کنید، یک دانشجو در رشته داروسازی یا پزشکی به مدت 6 یا 7 سال نیاز به منزل دارد، اگر بخواهد اجاره پرداخت کند باید به صورت سالانه مبلغ حداقل 4000 دلار به مدت 6 یا 7 سال به صاحب ملک یا خوابگاه پرداخت کند و فقط با اخذ اقامت دانشجویی!!!

2

خرید ملک برای دانشجویان یا خوابگاه

فرق آن با خرید ملک به جای پرداخت اجاره به خوابگاه یا منزل چیست؟ در صورتیکه یک ملک به مبلغ50.000 دلار خریداری کند، در ابتدا باید 30% مبلغ ملک را پرداخت کند. یعنی 15.000 دلار از 50.000 دلار و در ازای خرید ملک، اقامت از طریق ملک اخذ خواهد شد.

3

خرید ملک برای دانشجویان در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی برای دانشجویان: امکان اقساط بلند مدت بجای اجاره، اخذ اقامت از طریق ملک و تبدیل آن به اقامت دائم (شهروندی)، در صورت فروش ملک با ارزش افزوده سالانه 8% ، خرید با اقساط بدون بهره 2 تا 6 سال و در نهایت هم از طریق ملک اقامت حتی بعد از اتمام دوره دانشجویی تمدید خواهد شد و اینکه دانشجو می­تواند از طریق خرید ملک، تحصیل کند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید