سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس شمالی مروارید دریای مدیترانه است. این کشور به جزیره‌ی بهشتی یا پارادایس نیز معروف است. مجله‌ی فوربس به عنوان یکی از معتبرترین نشریه‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ یک لیست از بهترین املاک‌های ساحلی در دنیا را منتشر کرد که قبرس شمالی در صدر اول لیست این مجله قرارداشت، همچنین در این مجله ذکر شده‌ بود که قبرس شمالی با زیرساخت‌های  پیشرفته‌ی گردشگری از جمله کازینوها و هتل‌های لوکس مقصدی امن و مقرون به‌صرفه نسبت به دیگر همتایان خود است. قبرس شمالی با موقعیت استراتژیک بسیار خوب و ویژگی‌ها و جاذبه‌های بسیار زیبا، کشوری جذاب برای سرمایه گذاران است و حتی خرید ملک در قبرس شمالی و دریافت اقامت در آن‌جا طرفداران زیادی دارد.

همچنین این کشور سریع‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر برای شهروندی یک کشور اروپایی از طریق برنامه سرمایه گذاری است.

از آن‌جایی که اقتصاد در این کشور به سرعت در حال رشد است، فرصت‌های متنوع و مناسبی در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌ دهد. حتی اگر محدودیت‌های قانونی در رابطه با خرید ملک در قبرس شمالی وجود داشته باشد، همه این فرصت را دارند که یک سرمایه گذار در حوزه‌ی املاک و مستغلات باشند. علاوه بر این اجازه اقامت به سرمایه گذاران در قبرس شمالی اعطا می‌ شود، که این ویژگی از جمله عواملی است که نظر سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند و موجب افزایش مهاجرت به قبرس شمالی می‌شود.

اگر در خصوص سرمایه گذاری بخواهیم درک مطلب جامعی داشته باشیم، ابتدا نیاز داریم تا بعضی از مطالب اصلی در مورد سرمایه گذاری، نحوه سرمایه گذاری، مدت زمان سرمایه گذاری را درک کنیم. در ابتدا باید بدانیم که سرمایه گذاری به چه معناست و چه کاربردی برای آینده سرمایه اندوخته شده دارد، بدین منظور که اول باید قصد از سرمایه گذاری را روشن کنیم. بر فرض مثال سرمایهای که در گردش است و سرمایهای که به صورت پس انداز در دارائیهای با ارزشی مانند زمین، ملک، طلا و یا سایر دارائیها پرداخته شده است. اگر بخواهیم روش جدیدی برای سرمایه گذاری را در نظر بگیریم، باید اعلام کنیم که اگر سرمایه برای تضمین آینده اندوخته شده و قصد اضافه کردن مقدار گردش سرمایه را داشته باشیم، روشهای متفاوتی را می توانیم امتحان کنیم.

گذاری در قبرس شمالی

مناطق سودآور برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

برخی مناطق در قبرس شمالی از نظر سودآوری برای سرمایه گذاران از مناطق دیگر بهتر و مفید‌تر هستند، این مناطق عبارتند از: کرنیا، تریکومو و فاماگوستا. منطقه تریکومو پر جنب‌و‌جوش‌ترین و از جوان‌ترین منطقه‌ های قبرس شمالی است که به سرعت در حال رشد و توسعه است. مخصوصا منطقه‌ی long beach  بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار می‌ گیرد.

در این منطقه برخی شرایط مانند وام بدون بهره ۴۸ ماهه و پیش پرداخت ۳۰٪ مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته‌ است. به علت وجود این ساحل زیبا در قبرس شمالی، بسیاری از سرمایه گذاران و گردشگران از خارج از کشور جذب این مکان می‌شوند. از طرفی دیگر فاماگوستا برای دانشگاه‌ های خود شناخته شده است و امکان تحصیل در قبرس شمالی را به بهترین نحو فراهم می‌ کند. فاماگوستا در عین حال با ساختمان‌ های جدید و زیبای خود نظر سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب می‌کند.

روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

راه‌ های زیادی برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی پیش روی شما است. نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر سرمایه گذاری شما به حداکثر نرخ‌های تعیین شده در دولت قبرس برسد، شما می‌ توانید تابعیت و پاسپورت قبرس شمالی را در مدت زمان کمی دریافت کنید.

 برخی از روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارتند از: خرید یا ساخت املاک مسکونی یا تجاری، خرید یا ایجاد مشاغل یا شرکت های قبرس شمالی، اوراق سرمایه گذاری و یا ترکیبی از سرمایه گذاری های فوق. همچنین از دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توان به بازده سرمایه گذاری با نرخ سود بالا، سهولت در جا‌به‌جایی و انتقال پول، ثبات اقتصادی بالا، قدرت خرید بالا نسبت به کشورهای پیشرفته، نرخ پایین کارمزدهای بانکی و امنیت و آرامش بسیار بالا و محیط مناسب اشاره کرد.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد و در تمام نقشه‌ های جهان سرزمینی یکپارچه است. در پی نگرانی‌های افراد برای مهاجرت به یک کشور تازه، دغدغه زبان پای ثابت دغدغه‌ ها است، اما در قبرس شمالی این نگرانی بسیار ناچیز است و اگر تا حدی زبان انگلیسی را بلد باشید به خوبی می‌ توانید نیاز‌های روزمره خود را در این کشور برآورده سازید. از دیگر مزایا های زندگی در قبرس نرخ پایین جرم و جنایت، امنیت بالا، آلودگی بسیار کم، زندگی آسان و کم هزینه، انعطاف در ارز رایج، قیمت مناسب هتل‌ ها، امکانات ویژه هتل‌ ها، کیفیت بالای بهداشت و درمان، اقامت دائم با سرمایه گذاری یا خرید ملک، تحصیل ارزان در دانشگاه‌ های معتبر، تحصیل بدون ویزا و مدرک زبان،  مالیات پایین و کار از راه دور، سرعت اینترنت فوق‌العاده و… می‌ باشد.

این کشور با دارا بودن طبیعت عالی و اقتصاد رو به پیشرفت، کشوری عالی برای زندگی محسوب می‌ شود و طی سال‌های اخیر افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

گذاری در قبرس شمالی2

مزایای سرمایه گذاری ملکی در قبرس

خرید ملک در قبرس شمالی از نکات مثبت بسیاری برخوردار است، برخی از این نکات به شرح زیر آمده است:

 • قیمت بسیار مناسب ملک در قبرس شمالی
 • رشد سالیانه قیمت ملک
 • سرمایه گذاری به پوند انگلستان
 • دریافت سند ملک قطعی ورثه‌ای
 • شرایط آسان اقامت
 • قبرس شمالی جزو امن‌ترین کشور‌های جهان برای زندگی
 • رشد سیاسی و اقتصادی
 • سادگی روند اداری در ثبت سند و اخذ اقامت
 • شرایط و تسهیلات پرداخت پروژه‌ای

اقامت از طریق سرمایه گذاری قبرس شمالی

بر فرض مثال: ابتدا برای اقدام به سرمایه گذاری در خارج از کشور که یک قدم ما را جلوتر می اندازد، باید در نظر داشته باشیم با چه ریسک هایی روبرو هستیم، که در صورت پاسخ دادن به برخی از سوالات کلیدی براحتی می توان چرخه سرمایه گذاری را روانتر کنیم، یا بعبارتی چه اقداماتی برای انجام دادن ر ا قبل از اقدام به سرمایه گذاری نیاز داریم؛

 1. انتخاب مشاور در خصوص نحوه سرمایه گذاری و گرفتن اطلاعات در خصوص کشور مقصد.
 2. آشنایی با قوانین رایج کشور مقصد در رابطه با سرمایه گذاری خارجی
 3. بررسی آینده سرمایه گذاری با احتساب سود بازگشت تضمینی
 4. ارتباط مستقیم با مشاور در خصوص نحوه اقدام.

در صورتیکه مشاوره صحیح صورت پذیرد به صورت طبیعی شما در مسیر درست قرار گرفته اید و با در نظر گرفتن تمامی جوانب مربوط به اقدامات سرمایه گذاری براحتی می توانید در مسیر درست با هدف مشخص اقدام به سرمایه گذاری کنید. با توجه به اینکه نحوه مشاوره و انتخاب مشاور یکی از کلیدیترین اقداماتی هست که متقاضیان به راحتی می توانند راه سرمایه گذاری را هموار کنند. در این خصوص با توجه به شرایط حاکم در امر سرمایه گذاری باید اعلام کنیم که یکی از بزرگترین امتیازات سرمایه گذاری نرخ بازگشت سود سرمایه گذاری است که با توجه به امتیازات بالا و پائین بودن قیمت املاک و مستغلات در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، قبرس جنوبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس است. با فرض اینکه اگر فردی قصد سرمایه گذاری داشته باشد، با هر مبلغ و سرمایه ای براحتی می تواند این امر را میسر سازد. با توجه به این واقعیت بحث را با مثالی ادامه می دهیم.

dc3c1447 33df 40b1 bf38 c1efc998a678
چرا در قبرس شمالی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دارای ارزش افزوده بالا، قیمت مناسب و امن است؟

با توجه به سوال مطرح شده، طبق قوانین حاکم در کشور قبرس شمالی، باید در نظر بگیریم که به علت موقعیت جغرافیایی، آب و هوای معتدل و مدیترانه ای، امنیت حاکم در کشور قبرس شمالی از بزرگترین مزایای برتر سرمایه گذاری محسوب می شوند.
به عنوان مثال به علت امنیت، بسیاری از کشورهای اروپایی استقبال زیادی از سرمایه گذاری در قبرس شمالی را کرده اند و مهمتر اینکه قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها مانند قبرس جنوبی، اروپای غربی تفاوت چشمگیری دارد که بر فرض مثال اگر یک خانه یا آپارتمان یکخوابه به قیمت 350.000 یورو در قبرس جنوبی خریداری کنید، در قبرس جنوبی فقط با 70.000 پوند انگلیس قادر خواهید بود تا خرید خود را به اتمام برسانید.


در مورد تفاوت قیمت خانه، آپارتمان بین قبرس جنوبی و شمالی چه مزایایی شامل خریدار خواهد شد؟

اگر فردی با پرداخت 70.000 پوند قصد سرمایه گذاری و حتی اخذ اقامت داشته باشد، در مرحله اول امکان پرداخت اقساط کوتاه و بلند مدت را داشته و تا مدت 6 سال می تواند قسط پرداخت کند و در صورتیکه که ملک خود را به صورت پیش خرید خریداری کند، تا زمان تحویل از ارزش افزوده 25 درصدی می تواند بهرهمند شود و مهمتر اینکه در موضوع مربوط به سرمایه گذاری امکان اجاره دادن ملک هم وجود دارد.

3 1
در صورتیکه که ملک پیش خرید شده در زمان موعود به اتمام نرسد، شرکت سازنده چه تعهدی را قبول می کند؟

در زصورتیکه که زمان تحویل ملک خریداری شده توسط شرکت به تعویق بیوفتد، شرکت سازنده طبق قانون رایج در قبرس شمالی و به صورت قانون ثبت شده ملزم به پرداخت ماهانه 300 پوند انگلیس به خریدار می باشد.
به طور کلی قوانین سرمایه گذاری در رابطه با خرید زمین یا آپارتمان و ویلا دارای ارزش افزوده 8% بعد از تحویل ملک را خواهند داشت و نکته مهم اینکه تمامی شرکتهای موجود در کشور قبرس شمالی در رقابت خیلی گستردهای قرار گرفتهاند، بدین منظور برای حفظ رقابت و پیشی گرفتن از رقبا تمام شرکتها متعهد به تحویل ملک به خریدار در زمان ذکر شده در قرارداد هستند.
یکی دیگر از نکات مهم در مورد سرمایه گذاری قانون عرصه و اعیان این کشور در مقایسه با سایر کشورها می باشد که در صورت خرید زمین، ملک، آپارتمان و ویلا شما خاک این کشور را خریداری می کنید، و همانند کشور ایران می باشد که خریدار بعد از خرید، ملزم به پرداخت 10 دلار هزینه بابت قطعی کردن سند ملک به نام خود می باشد، که در این صورت مالک ملک فقط اجازه فروش یا واگذاری ملک خریداری شده را دارد.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملک، سرمايه گذارى ، پذيرش تحصيلى و ثبت شركت به كشور قبرس شمالى مهاجرت كنيد.

شما ميتوانيد با پيش پرداخت ٣٠ درصد نقد و اقساط كوتاه و بلند مدت به قبرس شمالى مهاجرت كنين

با توجه به قوانين موجود در كشور قبرس شمالى متقاضيان ميتوانند از طريق خريد ملك مهاجرت كنند.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملك به قبرس شمالى مهاجرت كنين و در مدت ٣ تا ٥ سال كارت شهروندى دريافت كنين.

بله، درصورتی كه بهمراه پدر و يا مادر باشد براحتى ميتوانند به قبرس شمالى مهاجرت كنند.