northern cyprus

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس شمالی مروارید دریای مدیترانه است. این کشور به جزیره‌ی بهشتی یا پارادایس نیز معروف است. مجله‌ی فوربس به عنوان یکی از معتبرترین نشریه‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ یک لیست از بهترین املاک‌های ساحلی در دنیا را منتشر کرد که قبرس شمالی در صدر اول لیست این مجله قرارداشت، همچنین در این مجله ذکر شده‌ بود که قبرس شمالی با زیرساخت‌های  پیشرفته‌ی گردشگری از جمله کازینوها و هتل‌های لوکس مقصدی امن و مقرون به‌صرفه نسبت به دیگر همتایان خود است. قبرس شمالی با موقعیت استراتژیک بسیار خوب و ویژگی‌ها و جاذبه‌های بسیار زیبا، کشوری جذاب برای سرمایه گذاران است و حتی خرید ملک در قبرس شمالی و دریافت اقامت در آن‌جا طرفداران زیادی دارد.

همچنین این کشور سریع‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر برای شهروندی یک کشور اروپایی از طریق برنامه سرمایه گذاری است.

از آن‌جایی که اقتصاد در این کشور به سرعت در حال رشد است، فرصت‌های متنوع و مناسبی در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد. حتی اگر محدودیت‌های قانونی در رابطه با خرید ملک در قبرس شمالی وجود داشته باشد، همه این فرصت را دارند که یک سرمایه گذار در حوزه‌ی املاک و مستغلات باشند. علاوه بر این اجازه اقامت به سرمایه گذاران در قبرس شمالی اعطا می‌شود، که این ویژگی از جمله عواملی است که نظر سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند و موجب افزایش مهاجرت به قبرس شمالی می‌شود.

گذاری در قبرس شمالی

مناطق سودآور برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

برخی مناطق در قبرس شمالی از نظر سودآوری برای سرمایه گذاران از مناطق دیگر بهتر و مفید‌تر هستند، این مناطق عبارتند از: کرنیا، تریکومو و فاماگوستا. منطقه تریکومو پر جنب‌و‌جوش‌ترین و از جوان‌ترین منطقه‌های قبرس شمالی است که به سرعت در حال رشد و توسعه است. مخصوصا منطقه‌ی long beach  بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار می‌گیرد.

در این منطقه برخی شرایط مانند وام بدون بهره ۴۸ ماهه و پیش پرداخت ۳۰٪ مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته‌است. به علت وجود این ساحل زیبا در قبرس شمالی، بسیاری از سرمایه گذاران و گردشگران از خارج از کشور جذب این مکان می‌شوند. از طرفی دیگر فاماگوستا برای دانشگاه‌های خود شناخته شده است و امکان تحصیل در قبرس شمالی را به بهترین نحو فراهم می‌کند. فاماگوستا در عین حال با ساختمان‌های جدید و زیبای خود نظر سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب می‌کند.

روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

راه‌های زیادی برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی پیش روی شما است. نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر سرمایه گذاری شما به حداکثر نرخ‌های تعیین شده در دولت قبرس برسد، شما می‌توانید تابعیت و پاسپورت قبرس شمالی را در مدت زمان کمی دریافت کنید.

 برخی از روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی عبارتند از: خرید یا ساخت املاک مسکونی یا تجاری، خرید یا ایجاد مشاغل یا شرکت های قبرس شمالی، اوراق سرمایه گذاری و یا ترکیبی از سرمایه گذاری های فوق. همچنین از دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری در قبرس شمالی میتوان به بازده سرمایه گذاری با نرخ سود بالا، سهولت در جا‌به‌جایی و انتقال پول، ثبات اقتصادی بالا، قدرت خرید بالا نسبت به کشورهای پیشرفته، نرخ پایین کارمزدهای بانکی و امنیت و آرامش بسیار بالا و محیط مناسب اشاره کرد.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد و در تمام نقشه‌های جهان سرزمینی یکپارچه است. در پی نگرانی‌های افراد برای مهاجرت به یک کشور تازه، دغدغه زبان پای ثابت دغدغه‌ها است، اما در قبرس شمالی این نگرانی بسیار ناچیز است و اگر تا حدی زبان انگلیسی را بلد باشید به خوبی می‌توانید نیاز‌های روزمره خود را در این کشور برآورده سازید. از دیگر مزایاهای زندگی در قبرس نرخ پایین جرم و جنایت، امنیت بالا، آلودگی بسیار کم، زندگی آسان و کم هزینه، انعطاف در ارز رایج، قیمت مناسب هتل‌ها، امکانات ویژه هتل‌ها، کیفیت بالای بهداشت و درمان، اقامت دائم با سرمایه گذاری یا خرید ملک، تحصیل ارزان در دانشگاه‌های معتبر، تحصیل بدون ویزا و مدرک زبان،  مالیات پایین و کار از راه دور، سرعت اینترنت فوق‌العاده و… می‌باشد.

این کشور با دارا بودن طبیعت عالی و اقتصاد رو به پیشرفت، کشوری عالی برای زندگی محسوب می‌شود و طی سال‌های اخیر افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

گذاری در قبرس شمالی2

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی از نکات مثبت بسیاری برخوردار است، برخی از این نکات به شرح زیر آمده است:

  • قیمت بسیار مناسب ملک در قبرس شمالی
  • رشد سالیانه قیمت ملک
  • سرمایه گذاری به پوند انگلستان
  • دریافت سند ملک قطعی ورثه‌ای
  • شرایط آسان اقامت
  • قبرس شمالی جزو امن‌ترین کشور‌های جهان برای زندگی
  • رشد سیاسی و اقتصادی
  • سادگی روند اداری در ثبت سند و اخذ اقامت
  • شرایط و تسهیلات پرداخت پروژه‌ای

 

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملک، سرمايه گذارى ، پذيرش تحصيلى و ثبت شركت به كشور قبرس شمالى مهاجرت كنيد.

شما ميتوانيد با پيش پرداخت ٣٠ درصد نقد و اقساط كوتاه و بلند مدت به قبرس شمالى مهاجرت كنين

با توجه به قوانين موجود در كشور قبرس شمالى متقاضيان ميتوانند از طريق خريد ملك مهاجرت كنند.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملك به قبرس شمالى مهاجرت كنين و در مدت ٣ تا ٥ سال كارت شهروندى دريافت كنين.

بله، درصورتی كه بهمراه پدر و يا مادر باشد براحتى ميتوانند به قبرس شمالى مهاجرت كنند.

آخرین مطالب