بهترین دانشگاه های قبرس شمالی برای ایرانیان

9 بهترین دانشگاه قبرس شمالی 1 1

تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

شرایط مناسب تحصیل در قبرس شمالی باعث شده است که بسیاری از ایرانیان برای گذراندن یک دوره تحصیلی عالی به  این کشور بروند. در حال حاضر مواردی همچون دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه بین‌المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی در حال جذب دانشجو در مقاطع مختلف هستند. از همین رور شما هم می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و تحصیل خود را دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی آغاز کنید. فراموش نکنید که تمامی دانشگاه‌های قبرس آموزش خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. از همین رو لازم نیست که حتما به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشید.

قبرس با دارا بودن طبیعت بکر و اقتصاد رو به رشد، امروزه یکی از مقاصد مدنظر برای مهاجران محسوب می‌شود و طی چند سال اخیر، مهاجرت تحصیلی و سرمایه‌گذاری ایرانیان به این کشور نیز گسترش یافته است. این کشور در سال ۱۹۷۴ به علت برخی اختلافات منطقه‌ای به دو بخش مجزای قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد. چنانچه قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید، نگران این اختلافات و مشکلات نباشید، چرا که زمان زیادی از این اتفاقات می‌گذرد و قبرس شمالی هم اکنون در آرامش و توسعه و رشد به سر می‌برد. اگر در پی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در قبرس شمالی هستید، امکان اخذ پذیرش در رشته‌های بسیار پرمتقاضی را با حداقل گزینش ورودی در این کشور دارید و گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

دانشگاه مدیترانه شرقی EMU

در طی سالیان اخیر، دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی به خاطر قرار گرفتن در رنکینگ‌های جهانی معتبر دانشگاه‌ها، ارائه‌ی بورسیه‌های متنوع، پذیرش در رشته‌های پرمتقاضی ، خوابگاه‌هایی با امکانات ویژه و شهریه کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی به محبوبیت قابل توجهی میان دانشجویان بین‌المللی و به‌خصوص ایرانیان دست یافته اند‌. همچنین برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی کاملا معتبراست و امکان تغییر دانشگاه دانشجو با کشورهای انگلستان، آلمان، ایالت متحده آمریکا، لیتوانی و… فراهم است. علاوه بر این، با وجود حاکمیت ترک زبان در قبرس شمالی، در همه‌ی دانشگاه‌های  قبرس شمالی، زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند بدون یادگیری زبان ترکی به تحصیل مشغول شوند.

برخی از معتبرترین دانشگاه‌های قبرس شمالی عبارتند از: دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی لفکه، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه رئوف دنکتاش، دانشگاه غرب قبرس، دانشگاه گیرنه، دانشگاه مدیترانه‌ی کارپاسیا، دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی قبرس و … که تمامی این موارد ذکر شده کاملا معتبر هستند و در رنکینگ‌های بین‌المللی جایگاه خوبی دارند.

آیا دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی معتبر هستند؟

یکی از سوالاتی که درباره دانشگاه‌های قبرس پرسیده می‌‌شود مربوط به میزان اعتبار آن‌ها است. قبرس شمالی یک بخش از اروپا محسوب می‌شود. از همین رو مدرک تحصیلی کسب شده در قبرس شمالی در تمامی کشورهای اروپایی و ترکیه اعتبار دارد. در نتیجه بعد از اینکه مدارک تحصیلی خود را دریافت کردید می‌توانید در این کشورها مشغول به کار شوید. برخی از دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ اروپا جایگاه خوبی را کسب کرده‌اند. به‌طور مثال دانشگاه مدیترانه شرقی توانسته رتبه ۵۹۱ را به خود اختصاص دهد. همچنین دانشگاه خاور نزدیک هم رتبه ۸۴۳ اروپا را کسب کرده است. از همین رو شما می‌توانید با خیال راحت تحصیل خود را دانشگاه‌های قبرس شمالی آغاز کرده و از آن لذت ببرید.

آیا امکان کار حین تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی وجود دارد؟

با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان به دنبال تامین هزینه‌های تحصیل خود هستند، همواره سعی می‌کنند که از راه‌های مختلف برای این کار بهره ببرند. خوشبختانه کار حین تحصیل این امکان را برای دانشجویان در قبرس شمالی به وجود آورده‌ است. از همین رو دانشجویان می‌توانند تا سقف ۳۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. کار بیشتر از ۳۰ ساعت مجاز نیست زیرا در این صورت فرایند تحصیلی شخص با مشکل مواجه می‌شود. خوشبختانه کارهای دانشجویی انواع مختلفی دارند که باید از بین آن‌ها بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. به دلیل امکان کار دانشجویی بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی هستند. مطمئنا شما هم با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

بورسیه تحصیلی قبرس شمالی 4

تجربه تحصیل در دانشگاه‌های تازه تاسیس، با کیفیت و با هزینه پایین

قبرس شمالی به مروارید پنهان مدیترانه معروف است که فضای بکر و صمیمی آن هر کسی را جذب می‌کند. در چند سال اخیر این کشور اهمیت زیادی برای توسعه علم قائل شده و تعداد زیادی از دانشگاه‌های تازه تاسیس در آن شروع به کار کرده‌اند. سطح آموزشی ارائه شده در این دانشگاه‌ها مناسب است که همین امر محبوبیت آن را بیشتر می‌کند. در حال حاضر دانشگاه مدیترانه شرقی رتبه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ جهانی را به خود اختصاص داده است. از همین رو رشد علمی دانشگاه‌های قبرس شمالی کاملا مشهود خواهد بود. از طرفی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است. به‌طور مثال هزینه شهریه برای دوره لیسانس از ۳۰۰۰ یورو آغاز می‌شود و تا ۱۳۰۰۰ یورو ادامه دارد.

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

چنان‌چه بخواهیم به‌طور خلاصه به برخی از مزایای تحصیل در قبرس شمالی بپردازیم، موارد زیر جزو مهم‌ترین مزایا محسوب می‌شوند:

  • هزینه‌ی مناسب زندگی و تحصیل
  • کشوری چند فرهنگی با پذیرش ساده‌تر مهاجر توسط افراد بومی
  • زبان انگلیسی
  • آب و هوا وجاذبه‌های طبیعی
  • آموزش با کیفیت مطابقبا استانداردهای بین‌المللی
  • اساتیدمجرب و معتبر
  • برنامه‌های تحصیلی مناسب برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • بیمه پزشکی که توسط دولت قبرس شمالی تضمین می‌شود
  • فراهم بودن اقامت در خوابگاه‌های دانشگاه و اطراف آن

قبرس به منظور جذب سرمایه و نیروهای مستعد، شرایط خوبی را برای مهاجران فراهم کرده است. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی همگی از کیفیت و رتبه بالایی برخوردار هستند و مزایای ذکر شده تنها بخشی از ویژگی‌های تحصیل در قبرس شمالی است. جالب است بدانید یکی از ویژگی های بسیار مهم دانشگاه‌های قبرس برای افرادی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ این است که رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه‌ها به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شوند و همچنین نیازی به آزمون ورودی و یا داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. تحصیل در این کشور همانند خرید ملک در قبرس شمالی، ثبت شرکت در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور موجب اخذ اقامت این کشور نیز می‌شود.

محبوب ‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی

طبق نظر دانشجویان،دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه اروپایی لفکه و دانشگاه گیرنه از محبوب‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی هستند.

در این میان دانشگاه خاور نزدیک از محبوبیت بیشتری برخوردار است و دانشجویان بیشتری در این دانشگاه ثبت نام میکنند چرا که بهتر به نیاز های آن‌ها پاسخ می‌دهد و امکانات ویژه‌ای در اختیار تحصیل کنندگان این دانشگاه قرار می‌دهد. قبرس شمالی دارای یک دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی رنکینگ تایمز است. بالاترین رتبه دانشگاه در قبرس شمالی متعلق به دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی، با رتبه‌ی ۸۰۰-۱۰۰۰ جهانی است.

بهترین دانشگاه های قبرس شمالی

اگر می خواهید در قبرس شمالی تحصیل کنید و به این فکر می کنید که برترین و بهترین دانشگاه های قبرس شمالی کدامند. در اینجا لیستی از برترین دانشگاه های قبرس شمالی را همراه با اطلاعات مختصری در اختیار شما قرار می دهیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این مقاله را بخوانید و تعیین کنید که کجا می خواهید پذیرش بگیرید.

1- دانشگاه Dogu Akdeniz Üniversitesi

اولین دانشگاه در این لیست Dogu Akdeniz Üniversitesi یا دانشگاه مدیترانه شرقی در سطح بین المللی است. به دلیل کیفیتش، الان یکی از بهترین دانشگاه های اینجاست.

از لیسانس تا دکترا در هر رشته ای برای تحصیل دارند.

Eastern Mediterranean University

سال تاسیس 1979
نوع موسسه عمومی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 24
آدرس وبسایت https://www.emu.edu.tr/

 

2- دانشگاه Uluslararasi Kibris Üniversitesi

در اینجا نام دومین دانشگاه در این لیست دانشگاه بین المللی قبرس است. این دانشگاه در سال 1997 تاسیس شد. این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی در قبرس است. این سیستم پذیرش گزینشی دارد زیرا میزان پذیرش آن 50 تا 60٪ است.

Cyprus International University

سال تاسیس 1997
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 17
آدرس وبسایت https://www.ciu.edu.tr/

 

3- دانشگاه Yakin Dogu Üniversitesi

سومین دانشگاه در این لیست Yakin Dogu Üniversitesi است. این یک موسسه خصوصی غیر انتفاعی است. این دانشگاه در شهر کوچک لفکوزیا، قبرس شمالی است. آنها دوره ها و برنامه های مختلفی را ارائه می دهند. محدوده نرخ پذیرش این دانشگاه 40 تا 50 درصد است.

Yakin Dogu Universitesi

سال تاسیس 1988
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 19
آدرس وبسایت https://neu.edu.tr/

 

4- دانشگاه Girne Amerikan Üniversitesi

دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاهی است که در گیرنه قبرس شمالی واقع شده است. آنها همچنین دارای پردیس های مختلفی در کانتربری(انگلستان)، کلمبو(سریلانکا)، استانبول(ترکیه)، هنگ کنگ، کیشیناو(مولداوی) و واشنگتن(ایالات متحده آمریکا) هستند. این موسسه تا حدودی گزینشی است زیرا میزان پذیرش آن 70 تا 80٪ است. امکانات تحصیلی و غیر دانشگاهی متفاوتی دریافت خواهید کرد.

Girne American University

سال تاسیس 1985
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 17
آدرس وبسایت https://www.gau.edu.tr/

 

5- دانشگاه Orta Dogu Teknik Universitesi Kuzey Kibris Kampusu

پردیس دانشگاه فنی خاورمیانه قبرس شمالی در سال 2005 ایجاد شد. این یک موسسه دولتی برای آموزش است. محدوده پذیرش این دانشگاه 10 تا 20 درصد است. بنابراین می توان گفت این یک موسسه گزینشی است.

Orta Dogu Teknik Universitesi Kuzey Kibris Kampusu

سال تاسیس 2005
نوع موسسه عمومی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
تعداد دانشکده ها 5
آدرس وبسایت https://ncc.metu.edu.tr/

 

6- دانشگاه Lefke Avrupa Üniversitesi

در سال 1990،  Lefke Avrupa Üniversitesi برای اهداف آموزش عالی ایجاد شد. شما می توانید برای فارغ التحصیلی و زیر فارغ التحصیلی اینجا تحصیل کنید. آنها یک خط مشی پذیرش انتخابی دارند. بنابراین می توانید بگویید که کیفیت آموزش شما را حفظ می کند. آنها همچنین دارای یک کتابخانه در کنار سایر خدمات اداری هستند.

European University of Lefke

سال تاسیس 1990
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 17
آدرس وبسایت http://www.lefke.edu.tr/

 

7- دانشگاه Girne Üniversitesi

دانشگاه Girne Üniversitesi یکی از اولین دانشگاه هایی است که مخصوص مطالعات دریانوردی است. دانشگاه گیرنه در سال 2013 تاسیس شد. آنها کلیه امکانات علمی و غیر آکادمیک را برای دانشجویان دارند. شما می توانید تحصیلات عالی خود را از اینجا بدون هیچ مشکلی دریافت کنید.

Girne University

سال تاسیس 2013
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد
تعداد دانشکده ها 14
آدرس وبسایت https://kyrenia.edu.tr/

 

8- دانشگاه Uluslararasi Final Üniversitesi

Uluslararasi Final Üniversitesi همچنین یک موسسه خصوصی سودآور برای آموزش عالی است. این دانشگاه در گیرنه قبرس شمالی واقع شده است. آنها یک خط مشی پذیرش گزینشی دارند. آنها یک کتابخانه، امکانات ورزشی، مسکن، کمک های مالی و غیره دارند. در مجموع دانشگاه مناسبی برای آموزش بهتر است.

Uluslararasi Final University

سال تاسیس 2005
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
تعداد دانشکده ها 17
آدرس وبسایت https://www.final.edu.tr/

 

9- دانشگاه Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi  یا معروف به دانشگاه مدیترانه کارپاس یک موسسه خصوصی برای ادامه تحصیل دانشجویان است. همچنین زیر نظر هیئت برنامه ریزی، نظارت، اعتباربخشی و هماهنگی آموزش عالی می باشد. همچنین می توانید مدارک پیش لیسانس را از اینجا در این دانشگاه دریافت کنید.

Akdeniz Karpaz University

سال تاسیس 2012
نوع موسسه خصوصی
انواع مقاطع فارغ التحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
تعداد دانشکده ها 9
آدرس وبسایت https://www.akun.edu.tr/tr-tr

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های قبرس شمالی

چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی را دارید، این را بدانید که صرفا به ویزای فرودگاهی نیاز دارید و پروسه‌ی مهاجرت تحصیلی به این کشور از سایر کشورها بسیار ساده تر است. شما با داشتن حداقل معدل ۱۶ قادر خواهید بود تا بورسیه‌های تحصیلی ۵۰٪ و ۱۰۰٪ دانشگاه‌های قبرس شمالی را دریافت کنید و با هزینه‌های بسیار پایین در این کشور به تحصیل مشغول شوید. همچنین با اتمام دوره‌ی دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس اقدام کنید. براساس قوانین شورای اعتبار بخشی آموزش عالی جمهوری ترکی قبرس شمالی فارق‌التحصیلان دبیرستان از قبرس شمالی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. دانشجویان بین‌المللی به شرط داشتن حداقل ۱۲ سال تحصیلات پیش دانشگاهی واجد شرایط اپلای هستند.

شرایط خوابگاه در قبرس شمالی

بیشتر دانشجوها طی سال‌های اولیه‌ی تحصیل خود، ترجیح می‌دهند که در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. مزایای اقامت در خوابگاه دانشگاه های قبرس شمالی ، فراتر از ایمنی و دسترسی آسان به کلاس ها است. ماندن در خوابگاه‌ها فرصتی مناسب برای استفاده‌ی مناسب‌تر از زمان، آشنایی با افراد جدید از فرهنگ‌های مختلف، دسترسی آسان به بسیاری از رستوران‌ها  و استفاده از امکانات رفاهی مختلف است.

جالب است بدانید که قبرس شمالی به‌عنوان یکی از کشورهایی که بهترین اقامت‌گاه‌های دانشجویی را دارا می‌باشد، معروف است. دانشگاه‌های این کشور خوابگاه‌ های دانشجویی با کیفیت و امکانات خوب را با هزینه‌ی مناسب که امکان پرداخت به لیر ترکیه را نیز دارند، ارائه می‌کند. این خوابگاه‌ها عموما در نزدیکی دانشگاه‌ها و در نزدیکی معابر حمل‌ونقل عمومی در نظر گرفته شده‌اند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

 

5 از 5

پیام بگذارید