انواع شرکت تجاری در قبرس شمالی را بشناسید

شرکت تجاری در قبرس شمالی را بشناسید

امروزه ایرانیان زیادی علاقه دارند که به کشور قبرس شمالی مهاجرت کرده و در این کشور برای شروع کسب و کار تازه شرکتی را ثبت کنند‌. از پربازده ترین و پرسودترین کارهای تجاری در قبرس شمالی برای مهاجران، ثبت شرکت می باشد. اگر قصد اقامت موقت یا دائم در قبرس شمالی را دارید بهتر است با روش‌های مختلف ثبت شرکت و انواع شرکت‌های تجاری در این کشور دوست داشتنی آشنا شوید.

شرکت های تجاری در قبرس

کشور قبرس شمالی همانند سایر کشورهای اروپایی در حال توسعه پیشرفت‌های زیادی در زمینه کسب و کار داشته و شرکت‌های تجاری زیادی در آن تاسیس شده‌اند. ایرانیان و تمامی مهاجرین خارجی می‌توانند با پشتکار و خلاقیت و همچنین مهارت و تخصص در یکی از زمینه‌های پرسود اقدام به ثبت شرکت در قبرس شمالی نمایند.

در حوزه‌های خاصی، ثبت شرکت در قبرس شمالی بازدهی و سود بیشتری دارد. انواع شرکت های تجاری پرسود در قبرس شامل شرکت توریستی، شرکت عمرانی و شرکت IT می باشد.

افراد برای سرماویه‌گذاری می‌توانند بر اساس شرایط و قوانین مختلف با توجه به امکانات و سرمایه‌ای که در اختیار دارند به ثبت یکی از شرکت‌ها به شرح زیر در کشور قبرس بپردازند که عبارتند از:

شرکت های تجاری در قبرس

شرکت بین المللی

معمولاً این شرکت‌ها در خارج از خاک کشور قبرس شمالی، تأسیس شده و با مجوز دریافت شده با کارکنان فراوان مشغول به فعالیت می شوند. این شرکت های بین المللی در قبرس با نماد IBC تنها شامل سهم صندوق تامین کارکنان، حق بیمه گذار و مالیات بر درآمد هستند.

شرکت منطقه آزاد

این مدل از شرکت‌ها در مناطق آزاد قبرس شمالی ثبت و تاسیس شده و نیازی به پرداخت مالیات نداشته و تنها باید صندوق تامین کارکنان و حق بیمه آنها را راه اندازی کنند.

شرکت تاجران انفرادی

یک شخص حقیقی در قبرس می‌تواند اقدام به تاسیس شرکت تجاری انفرادی نماید. آن شخص باید برای اداره شرکت تمام وظایف از جمله حق بیمه و مالیات را به طور کامل پرداخت کند. شرکتی تک مالکیتی در قبرس محسوب می شود که تاجر یا شخص حقیقی به تنهایی وظیفه اداره و تمام مسئولیت‌های آن را بر عهده دارد.

شرکت تضامنی

این شرکت توسط چندین شخص حقیقی به صورت مشارکتی تاسیس شده و دارای شرکای تجاری زیادی می‌باشد. در شرکت تضامنی هر شخص یا تاجر باید براساس سهم خود در شرکت، مسئولیت زیان و سود را بر عهده داشته و نسبت به آن متعهد باشد. در این شرکت‌های مشارکتی در قبرس هر سهامدار با توجه به میزان سهم خود باید مالیات را شخصاً پرداخت کند.

شرکت های تجاری در قبرس

شرکت با مسئولیت محدود

هر کدام از اعضا در این شرکت با توجه به سهمی که دارند، مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده داشته و انجام وظایف آنها در شرکت محدود به میزان سهم می‌باشد. تمامی سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی علاقه زیادی به ثبت این نوع شرکت در قبرس دارند.

تا سقف ۵۰ سهامدار می‌توانند در این شرکت به کسب و کار خود ادامه بدهند. مزیت این مدل شرکت در قبرس این است که فرد می‌تواند بدون هیچگونه محدودیتی در صورت نیاز سهام خود را به تاجر دیگر عرضه کند.

سرمایه‌گذاران برای شروع درآمد در قبرس شمالی می‌توانند در ابتدا با حداقل ۱۰۰ هزار دلار، به تاسیس یک دفتر نمایندگی زیر نظر شرکت موردنظر در قبرس فعالیت کنند. برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در قبرس شمالی حداقل به یک مدیر، دو سهامدار، صد هزار دلار سرمایه بلوکه شده، آدرس حقیقی برای ثبت شرکت، یک منشی و نامه ضمانت مالیاتی نیاز است.

برای اینکه یک فرد ایرانی یا تاجر خارجی در قبرس برای خود شرکتی را ثبت کند باید مراحلی را پشت سر بگذارد که عبارتند از:

  • ایجاد یک نام مناسب برای شرکت تجاری خود در قبرس براساس شرایط
  • تنظیم اساسنامه شرکت
  • تکمیل فرم مورد نظر توسط وکیل
  • واریز هزینه توسط سرمایه گذار برای ثبت شرکت
  • مشخص کردن آدرس حقیقی برای شرکت
  • افتتاح یک حساب بانکی برای سرمایه‌گذاری و انتقال آن
  • دریافت کد مالیاتی در قبرس به همراه کد بیمه

شرکت های تجاری در قبرس

نتیجه گیری

برای شروع سرمایه‌گذاری موفق در کشور قبرس شمالی و ثبت شرکت خود باید ابتدا باید از تمام شرایط و قوانین آن آگاهی داشته باشید تا بتوانید مراحل لازم را به دقت برای ثبت شرکت طی کنید. در قبرس شمالی تمامی شرکت‌ها موظف هستند تا قوانین حق بیمه کارکنان، مالیات و قوانین هر حوزه از کسب و کار را به دقت رعایت کنند.

ایرانیان باید برای راه‌اندازی، ثبت و شروع فعالیت در شرکت خود هزینه های مختلفی را درنظر بگیرند و با قوانین مالیات آن آشنایی کامل داشته باشند. موفقیت در ثبت شرکت تجاری انفرادی یا تضامنی در قبرس می تواند سود بی نظیری برای شما داشته باشد.

اگر مایل بودید به عنوان یک سرمایه‌گذار در قبرس فعالیت کرده و شرکتی ثبت کنید، نظرات و اطلاعات خود را به صورت کامنت برای استفاده دیگران ثبت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید