ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی (اروپایی) | 2024

ایرانی

امیر ایرانی

کارشناس سرمایه گذاری

آقاخانی

ستاره آقاخانی

مدیر تدارکات

ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشورها از طریق سرمایه گذاری می باشد. کشورهای قبرس، با رشد اقتصادی و توسعه سریع خود توانسته اند نظر بسیاری از سرمایه داران را از سراسر جهان به خود جلب کنند. به همین دلیل در سال های اخیر شاهد افزایش سرمایه گذاری و ثبت شرکت های مختلف در این کشورها بوده ایم. از مزیت های ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی می توان به اخذ اقامت و پاسپورت این کشورها اشاره کرد. در ادامه می خواهیم به بررسی شرایط ثبت شرکت و معرفی انواع شرکت های قابل تاسیس در کشورهای قبرس شمالی و جنوبی بپردازیم.

بررسی ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی

ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی آسان ترین راه برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم این کشورها می باشد. از شروط اصلی ثبت شرکت در کشورهای قبرس می توان به داشتن بیزینس پلن قوی و سرمایه اولیه لازم اشاره کرد. در واقع بدون داشتن این دو شرط اصلی، امکان تاسیس شرکت برای متقاضیان وجود نخواهد داشت. اقتصاد رو به پیشرفت، مالیات کم، فرصت های شغلی مناسب و نرخ تورم پایین، کشورهای قبرس را برای سرمایه گذاری مناسب کرده اند.

هزینه ثبت شرکت در این کشورها نسبت به کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. بنابراین متقاضیان ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی می توانند با حداقل سرمایه، شرکت خود را راه اندازی کرده و اقامت خود را دریافت نمایند. مهم ترین مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشورهای قبرس شمالی و قبرس اروپایی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی کامل
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه طرح تجاری و بیزینس پلن قوی
 • تکمیل فرم های مربوط به درخواست ثبت شرکت
 • ارائه کامل سوابق تحصیلی و سوابق شغلی و کاری
 • عدم سوء پیشینه کیفری

 

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 7

انواع شرکت قابل تاسیس در قبرس شمالی کدامند؟

یکی از مزیت های ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی، وجود تنوع در انواع شرکت های قابل ثبت در این کشورها است. در واقع متقاضیان با دست بازتری می توانند جهت ثبت شرکت مورد نظر خود در این کشورها اقدام کنند. شرایط، هزینه و سرمایه اولیه و مدارک مورد نیاز برای ثبت هر نوع شرکت، با شرکت دیگر متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که قبل اخذ تصمیم نهایی، نوع شرکت مورد نظر را با دقت بیشتری انتخاب کنید. شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و خاص، دفتر شعبه و نمایندگی جزء متداول ترین انواع ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی هستند. در ادامه به معرفی هر یک از انواع این شرکت ها به صورت جداگانه می پردازیم.

شرکت با مسئولیت محدود

یکی از بهترین و محبوب ترین انواع ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی، شرکت با مسئولیت محدود است. این شرکت ها، دارای سرمایه سهامی هستند که هر یک از مالکان می توانند درصد خاصی از آن سهام ها را در اختیار داشته باشند. مسئولیت هر سهامدار به اندازه سهامی است که در اختیار دارد. شرکت هایی که سهامی خاص با مسئولیت محدود دارند، نمی توانند سهام خود را برای فروش به عموم عرضه نمایند. حداقل تعداد سهامداران در این شرکت ها 1 نفر و حداکثر آن باید 50 نفر باشد.

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 5

شرکت سهامی خاص و عام

نوع دیگر ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی، شرکت سهامی خاص و سهامی عام می باشد. سرمایه لازم برای شرکت های سهامی خاص به صورت مستقیم توسط بنیان گذاران شرکت تامین می شود. اما در شرکت های سهامی عام، سرمایه از طریق فروش سهام به صورت عمومی تامین خواهد شد. در شرکت های سهامی خاص، سهامداران در صورت قصد فروش سهام، ابتدا باید سهام را به سهامداران فعلی دیگر عرضه نمایند. در واقع رعایت این حق تقدم در شرکت های با سهامی خاص لازم است. اما در شرکت های با مسئولیت محدود، سهامداران می توانند بدون محدودیت سهام خود را به اشخاص دیگر نیز واگذار نمایند.

دفتر شعبه

تاسیس شعب شرکت های خارجی یکی دیگر از راه های ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی می باشد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت 100 هزار دلار آمریکا است. تایید شورای وزیران کشورهای قبرس برای تاسیس شعبه یک شرکت خارجی الزامی می باشد. برای تاسیس این نوع شرکت، متقاضی ابتدا باید مجوزهای لازم را از شرکت خارجی اصلی دریافت نماید. سپس نسبت به ثبت شرکت از طریق دفتر شعبه اقدام کند.

نمایندگی

دریافت نمایندگی، یکی از آسانترین و کم هزینه ترین روش های ثبت شرکت در قبرس شمالی و جنوبی می باشد. در این روش سرمایه اولیه توسط شرکت مادر یا شرکت اصلی تامین می شود و متقاضی تنها نقش یک بازاریاب و مسئول فروش را دارد. ثبت شرکت از طریق نمایندگی نیازی به سرمایه اولیه ندارد.

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 1

چگونگی ثبت شرکت به طور قانونی در قبرس شمالی

یکی از اقدامات موثری که هر فرد مهاجر می تواند حتی قبل از فرآیند مهاجرت خود در زمینه های مختلف به طور قانونی انجام دهد، ثبت شرکت در کشور خارجی مذکور می باشد، یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی برای افرادی که قصد کسب درآمد بیشتر و همچنین موفقیت در فعالیت های اقتصادی خود را دارند، ثبت شرکت در قبرس شمالی می باشد، این کشور اروپایی به سبب این که بسترهای لازم جهت رشد و پیشرفت یک کشور را فراهم کرده است، جهت مهاجرت و همچنین ثبت انواع شرکت های قانونی گزینه ایده آلی می باشد، همچنین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی روند ثبت شرکت با سرعت بیشتری انجام می شود و شما در آینده نه چندان دور قطعا شاهد موفقیت های چشمگیر شرکت خود در تمامی عرصه های بین المللی خواهید بود، ثبت شرکت در قبرس شمالی می تواند اهداف در نظر گرفته شده شغلی و مالی را تحقق بخشد.

شرایط ثبت شرکت در قبرس اروپایی چیست؟

قطعا یکی از سوالات اساسی که در ذهن تمامی افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند، ایجاد می شود، شرایط و چگونگی ثبت شرکت در قبرس شمالی می باشد، در پاسخ این سوال به طور صریح می توان اشاره کرد، که قبرس شمالی شرایط آسان تری را برای مهاجرت و ثبت شرکت را در نظر گرفته است و شما با طی چند مرحله قانونی و ثبت مدارک و شواهد می توانید شرکت خود را به طور رسمی در این کشور ثبت کنید، لازم به ذکر است، که در صورت عدم ثبت شرکت شما در این کشور قانونی به شمار نمی آیید.

برخی از مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قبرس شمالی توسط یک فرد عادی قابل انجام نیست و شما برای انجام هر چه دقیق و قانونی تر این مراحل باید با یک شرکت بازرگانی و مهاجرتی اقدام به عقد قرارداد کنید.

این مجموعه های معتبر با طی رویه درست قانونی در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت شما را ثبت می کنند، گروه تخصصی مهاجرتی بازرگان پس از طی مراحل مرتبط با عقد قرارداد رویه ثبت شرکت شما را طی می کند و شما به همین منوال می توانید شرکت خود را به راحتی ثبت کنید.

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 6

مراحل و قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی چیست؟

با یک بررسی ساده و همچنین جستجو در صفحات مجازی به راحتی  مراحل و قوانین مرتبط با ثبت شرکت در کشورهای اروپایی متوجه خواهید شد، که قبرس شمالی مراحل ساده تر و قوانین کلی تری را جهت ثبت شرکت ها در نظر گرفته است و شما با تکیه بر این قوانین و همچنین طی مراحل قانونی می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید، برخی از مراحل و قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی شامل موارد زیر هستند:

 • انتخاب نام شرکت
 • تنظیم یک اساسنامه معتبر شرکتی
 • وجود یک مدیر و حداقل دو سهامدار
 • تعیین آدرس شرکت
 • بلوکه کردن پیش نیاز ثبت شرکت در بانک
 • ثبت آدرس حقیقی شرکت
 • نامه ضمانت نامه مالی برای جنبه قانونی بودن شرکت

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 3

مدارک لازم برای تاسیس شرکت در قبرس شمالی چیست؟

قطعا در اولین گام به همراه داشتن و جمع آوری مدارک لازم حرف اول را می زند و شما در اولین اقدام باید مدارک و شواهد موجود را جمع آوری کرده و سپس اقدام به ثبت شرکت کنید، برخی از مدارک اصلی جهت ثبت شرکت در قبرس شمالی شامل موارد ذیل است:

 • به همراه داشتن اصل پاسپورت به همراه کپی آن یکی از مدارک اصلی در ثبت شرکت ها شمرده می شود.
 • تکمیل فرم های مرتبط با ثبت شرکت باید توسط متقاضی پر شود.
 • چند قطعه عکس رنگی که معمولا در طی روند اداری از فرد دریافت می شود.
 • ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه ایرانی شما که باید حتما توسط سفارت قبرس در انتها مهر شود.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین به همراه داشتن مدارک ثبتی در این زمینه یکی از مدارک اصلی شمرده می شود.
 • قانونی بودن فعالیت شرکت باید توسط سفارت و مراجع ذی صلاح قبرس شمالی تشخیص داده شود، هرگونه فعالیت غیر قانونی شرکتی قطعا مجاز به فعالیت نخواهد بود.
 • گزارش های مالی که معمولا مبنی بر گردش مالی و همچنین موجودی فعلی شما می باشد.
 • به همراه داشتن آخرين مدرک تحصیلی دریافت شده و همچنین ترجمه رسمی آن که از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
 • مدارک مرتبط با سوابق کاری شرکت شما در ایران و ترجمه سایر مدارک معتبر و مرتبط که می تواند فرآیند ثبت شرکت شما را آسان تر کند.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

قطعا شما برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید حتما در گام اول میزان سرمایه خود را جهت انجام این امر در نظر بگیرید، سرمایه گذاری که شما در حوزه ثبت شرکت در قبرس شمالی انجام می دهید، می تواند مبالغ گوناگونی باشد، ولی به طور کلی برخلاف تمامی عقاید حاکم بر جامعه شما نیازمند یک سرمایه گذاری بزرگ نیستید و با حداقل ترین میزان از بودجه مالی نیز می توانید ثبت شرکت خود را انجام دهید.

همه ساله میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت از طریق دولت قبرس شمالی تعیین می شود، در حالت کلی این مبلغ بیش از حد زیاد نبوده و توسط هر سرمایه گذاری داخلی قابل پرداخت می باشد.

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 2

مزایا و معایب ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی دارای مزایای منحصر به فرد بسیار زیادی است و به همین علت انتخاب هر فرد مهاجر سرمایه گذاری ثبت شرکت در قبرس شمالی می باشد.

با ثبت شرکت در این کشور شما می توانید سود مالی بیشتر را در بازه زمانی کوتاه تری به دست بیاورید.

شما به کمک ثبت شرکت در قبرس شمالی برند خود را می توانید جهانی کنید.

گردش مالی و همچنین اعتبار کلی شرکت شما در سایه ثبت آن در قبرس شمالی افزایش می یابد.

شما در سایه ثبت شرکت در قبرس شمالی می توانید سهامداران جدیدی را برای شرکت خود پیدا کنید و فعالیت کاری خود را افزایش دهید.

در خصوص معایب مرتبط با ثبت شرکت در قبرس شمالی باید اشاره کرد، که هیچ گونه معایبی ثبت شرکت در این کشور برای شما نخواهد داشت و شما در سایه ثبت شرکت در قبرس شمالی از بیش از هزاران مزایای مثبت به راحتی می توانید بهره مند شوید و در کوتاه ترین زمان ممکن مسیر رویاهای خود را طی کنید.

شرکت در قبرس شمالی و جنوبی 4

ثبت شرکت و مراحل انجام فعالیت هاى اقتصادى براى افراد خارجى

برای انجام هر نوع فعالیتی در قبرس شمالى متقاضیان نیاز به ثبت شرکت دارند که روند کار توسط حسابدار (muhasebeci) معتبر امکان پذیر میباشد، بعنوان مثال در صورت قصد تاسیس شرکت خدماتى بعنوان فرد خارجى و کار آفرینى فرد متقاضى با ارائه پاسپورت و گواهى عدم سؤ پیشینه بهمراه گواهى اجاره نامه که سندیت بر حضور مداوم فرد یا افراد متقاضى باشد را در اختیار حسابدار  قرار داده و نوع فعالیت شرکت را مشخص کرده سپس حسابدار روند افتتاح شرکت را شروع خواهد کرد.

گام اول ثبت شرکت در قبرس شمالی

در مرحله اول نام تعیین شده توسط صاحبان شرکت توسط وزارت بازرگانى و امور داخلى باید تایید شود، در صورت تایید نام انتخاب شده (منظور از تایید نام این هست که قبلا به اسم انتخاب شده شرکتى به ثبت نرسیده باشد).

 گام دوم ثبت شرکت در قبرس شمالی

در مرحله بعدى تمامى مجوزهاى فعالیت توسط شخص حسابدار دنبال شده و تا ٢ هفته کارى بعد از اخذ مجوز فرد مدیر عامل ملزم به افتتاح حساب بانکى براى نشان دادن تمکن مالى به مبلغ ٥٠ هزار یورو مى باشد.

که مبلغ مورد نظر صرفا جهت نشان دادن تمکن مالى میباشد، که به مدت ٣ روز در بانک بلوکه شده و ١٠ درصد از مبلغ بنام مدیر عامل شرکت بلوکه شده در حساب بانکى خواهد ماند و مابقى مبلغ به مدیر عامل شرکت عودت داده خواهد شد، مبلغ باقى مانده در حساب بانک بعنوان سپرده تلقى شده و سود ماهانه به حساب مدیر عامل شارژ میشود، براى صدور مجوز فعالیت، مهر، سربرگ شرکت موسس شرکت نیاز به اخذ مجوز فعالیت نسبت به مکان اجاره شده از شهردارى را دارد که توسط توسط حسابدار مراحل قانونى جهت راه اندازى شرکت طى خواهد شد، بطور کلى براى ثبت شرکت و انجام امور تشریفاتى مدت زمان ١ ماه نیاز وجود دارد. (براى آندسته از متقاضیانى که تمکن مالى براى سپرده گذارى را ندارند شرکت بعنوان حمایت و اخذ مبلغ مورد نیاز اقدام خواهد کرد).

نکته١: براى آن دسته از متقاضیانى که قصد ثبت شرکت هاى ساختمانى، مالى و اجاره خودرو را دارند با توجه به قانون کشور قبرس شمالى نیاز به شریک قبرسى دارند.

نکته٢: در صورت ثبت شرکت در منطقه آزاد قبرس تمامى مدیر عاملان بدون پرداخت مالیات میتوانند اجناس خود را از تمام نقاط جهان بدون پرداخت مالیات وارد منطقه آزاد کرده و نسبت صادر به مقاصد بدون پرداخت مالیات اقدام کنند (در صورتیکه قصد ترخیص و حمل کالا به داخل قبرس کنند مالیات اجناس نسبت به تعرفه توسط گمرک اخذ خواهد شد)

نکته٣: براى افراد خارجى در صورت اقدام به ثبت شرکت و شروع فعالیت اقتصادى حداقل ٢ نفر نیاز هست که یک نفر به عنوان مدیر عامل معرفى شده و نفر دوم به عنوان منشى معرفى خواهد شد، که معمولا نسبت سهام بستگى به توافق طرفین را دارد.

نکته٤: هر فردى بعنوان سهامدار میتواند صاحب سهم در شرکت باشد و از طریق آن ویزاى کار خود را اخذ کنند، در صورت اخذ ویزاى کار بعد از مدت ٤ سال کارت شهروندى را میتوانند دریافت کنند.

شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری بازرگان

پیام بگذارید

3 از 5