هزینه های درمان در قبرس شمالی + خدمات رایگان

های درمان در قبرس شمالی

اگر شما هم قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید و سوالاتی درباره خدمات درمانی این کشور دارید، باید بدانید که قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها از جهت خدمات درمانی می باشد. در این کشور بیمارستان های فوق پیشرفته و جراحان و متخصصان زیادی وجود دارد که با کمترین هزینه بیماران را مداوا می کنند.

آب و هوای معتدل و پایین بودن سایر هزینه های زندگی این کشور مأمن امنی برای سایر مهاجران باشد. داشتن کارت درمان در قبرس شمالی به بیماران کمک می کند که آنها حتی سخت ترین جراحی ها را با موفقیت و هزینه کمتر نسبت به برخی دیگر از کشورها پشت سر بگذارند.

شرایط بهداشت و درمان در قبرس

در این کشور بیمارستان های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد که مجهز به پیشرفته ترین انواع تجهیزات پزشکی هستند. افزون بر این باید دانست که در این کشور پزشکان زیادی هم وجود دارند که تخصص بالایی در حوزه درمان دارند و می توانند سخت ترین جراحی ها را با موفقیت انجام دهند.

بیمارستان های دولتی بر اساس نوع کارت درمان به مراجعه کنندگان خدمات می دهند و وجود این کارت ها هزینه درمان را به مراتب برای بیماران کاهش می دهد. شرایط بهداشت مناسب در این کشور و وجود تجهیزات و پزشکان با تجربه هر گونه خدمات درمانی را امکان پذیر کرده است. بهتر است بدانید که قبرس شمالی نه تنها از جهت بهداشت و درمان، بلکه از جهات دیگر هم کشوری مهم و ممتاز محسوب می شود.

شرایط بهداشت و درمان در قبرس

 

کارت های درمانی قبرس شمالی

سایر شهروندان و اتباع خارجی قبرس می توانند جهت دریافت کارت های درمانی اقدام کنند. اتباع خارجی برای دریافت این کارت ها باید فرم های مربوط را پر کنند و البته باید مدارک موردنیاز را هم تحویل واحدهای مربوطه دهند. وجود این کارت ها هزینه های درمان را تا حد زیادی کاهش می دهد و از این نظر کمک زیادی به بیماران می شود. دولت مردان قبرس شمالی همیشه در تلاش هستند و حوزه بهداشت و درمان، بهترین باشند و خوشبختانه تلاش آنها هم موثر بوده و امروزه در این کشور بیمارستان های مجهز زیادی احداث گردیده و تمامی کادر درمان هم از تخصص بالایی برخوردار هستند.

انواع کارت های درمان

پیشتر اشاره شد که در کشور قبرس انواعی از کارت های درمان توزیع می گردد که داشتن آنها مزایای زیادی برای بیماران دارد. انواع کارت درمان با نام های A, B, C خوانده می شوند که خدمات ارائه شده با هر یک از این کارت ها با هم فرق دارد.

انواع کارت های درمان

 

کارت نوع A

این نوع از کارت دارای رنگ صورتی است که داشتن آن استفاده از سایر خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی را برای بیماران رایگان می کند. این نوع از کارت درمان شامل خانوارهایی که چهار عضو دارند و همینطور خانواده هایی که صاحب بیش از چهار فرزند هستند می شود. کارمندان دولت و سایر افراد دیگری که در بخش های دولتی فعالیت دارند نیز می توانند از مزایای این کارت استفاده کنند.

کارت نوع B

این کارت آبی رنگ هزینه های درمان را به صورت نیم بها برای بیماران محاسبه می کند. افرادی که مجاز به دریافت این کارت درمان هستند نباید وابستگی از نوع فرزند و همسر داشته باشند.

کارت نوع C

بر روی این کارت زرد رنگ تمامی اطلاعات شخصی فرد مانند نام و نام خانوادگی، نام افراد وابسته، کد ملی و … ثبت شده است. با داشتن این کارت هزینه های درمان کاهش پیدا می کند.

خدمات درمانی رایگان

هر فردی ممکن است در طول سال به بیماری های مختلفی مبتلا شود که جهت درمان بیماری خود نیاز به خدمات درمانی دارد. سایر افرادی که حق بیمه سالانه خود را پرداخت می کنند می توانند از خدمات درمانی کاملا رایگان در بیمارستان های قبرس استفاده کنند. توجه داشته باشید که خدمات درمانی رایگان تنها با در اختیار داشتن کارت درمان و بیمه قابل دریافت است. همچنین باید دانست که خدمات درمان فقط از سوی بیمارستان های دولتی ارائه می گردد.

خدمات درمانی رایگان

 

قیمت دارو در کشور قبرس

شاید یکی از دلایلی که درمان را در قبرس شمالی راحت تر کرده پایین بودن قیمت دارو باشد. با این که انواع داروها از جهات مختلف با هم فرق می کنند ولی قیمت همه آنها نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است. حال با در اختیار داشتن بیمه نیز قیمت داروهای خریداری شده کمتر هم می شود. به طور کلی در این کشور هزینه درمان و دارو پایین است به همین خاطر می توان هر گونه جراحی را انجام داد و داروهای موردنیاز را بدون کمبود با قیمت مناسب خریداری کرد. وجود این شرایط مناسب، سبب شده در این کشور خدمات درمانی زیادی ارائه شود.

نتیجه گیری

قبرس شمالی بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان و سایر افراد دیگر است. در این کشور امکانات زیادی وجود دارد و افراد می توانند با مهاجرت به این کشور زندگی امن و پر از آرامش داشته باشند. خدمات درمانی زیاد و پایین بودن هزینه ها مهمترین دلایل افراد برای مهاجرت هستند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر حتما از طریق کامنت گذاری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید