قبرس شمالی بهترین کشور برای مهاجرت بازنشستگان

بازنشستگی به قبرس شمالی

راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی در بین افراد خارجی از جمله مردمان کشورهای کانادا و انگلیس بسیار محبوب و معروف می باشد. پس افرادی که می خواهند بازنشستگی خود را در خارج از کشور سپری کنند و از هزینه کم زندگی، شرایط جوی مناسب و زیرساخت های عالی بهره ببرند، بهترین گزینه اخذ ویزای قبرس شمالی است. زیرا جزیره شرقی مدیترانه در غرب لبنان، سوریه و جنوب ترکیه این کشور را به مکانی پرطرفدار برای بازنشستگان تبدیل نموده است.

آشنایی با شرایط زندگی در قبرس شمالی

یکی از دلایل راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی برای بازنشستگان همان آب و هوای مدیترانه ای ثابت در طول های سالیان بوده است. زبرا افراد با افزایش سن خواهان مکانی جهت زندگی بوده که دارای آب و هوای مناسب و امنیت بالا باشد. همچنین قبرس شمالی برای تحصیلات و آموزش در مقاطع مختلف ارزش زیادی قائل است. البته درآمد یا سرمایه مهاجر بازنشسته باید با مخارج او مطابق داشته باشد تا شرایط زندگی بر وفق مراد سپری شود. ناگفته نماند هر فرد بازنشسته با میزان درآمدی که دارد از قدرت خرید مطلوبی نیز برخوردار خواهد بود.

آشنایی با شرایط زندگی در قبرس شمالی

چگونه ویزای بازنشستگی قبرس شمالی را دریافت کنیم؟

راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی برای بازنشستگان بر اساس مقررات 5 مختص مهاجرت و بیگانگان، باید در گروه F درخواست گردد. البته این اقامت از نوع موقت به تبعه غیر اتحادیه اروپا با سرمایه یا درآمد کافی و بدون نیاز به کار جهت تامین زندگی در این کشور ارائه می شود.

همچنین مقیاس به شکل موردی تعیین گردیده و برای هر متقاضی جهت اخذ ویزای بازنشستگی به 9570 یورو و هر فرد همراه او نیز 4613 یورو نیاز دارد. بنابراین تمام مراحل دریافت ویزای بازنشستگی در قبرس شمالی 5-12 ماه می باشد. ناگفته نماند اگر ملکی به ارزش 300000 یورو خریداری شود پروسه اخذ ویزا بازنشستگی بعد از 2 صدور می گردد. مواردی نیز جزء درآمد یا سرمایه بازنشستگی به شمار می روند که به شرح زیر می باشند.

  • حقوق بازنشستگی
  • اجاره از املاک در کشورهای خارجی یا در قبرس
  • اوراق قرضه صادر شده از طریق شرکت های کشور قبرس یا دیگر کشورهای خارجی و سپرده های بانکی
  • سود سهام از سهام شرکت های این کشور یا سایر کشورها
  • مزایا مهاجرت بازنشستگی به قبرس شمالی

چکونگی دریافت ویزا بازنشستگی قبرس شمالی

راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی این زمینه را برای بازنشستگان فراهم نموده که علاوه بر کار و زندگی نامحدود بتوانند گذرنامه دوم را نیز دریافت کنند. پس مهاجرانی که قادر به اخذ ویزای بازنشستگی شده اند، مجوز مالیات بازنشستگی کمی در مقایسه با حقوق بازنشستگی پرداخت می نمایند. پس از مهم ترین مزیت های مهاجرت بازنشستگی به قبرس شمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آب و هوا

این کشور یک منطقه گرمسیری بوده که آب هوای معتدل و گرم دارد. بنابراین انتخاب مناسبی برای بازنشستگان مهاجر خواهد بود.

هزینه های پایین زندگی

هزینه های زندگی در این کشور محبوب بسیار پایین بوده و هر فرد بازنشسته به آسانی می تواند معیشت زندگی خود را در قبرس شمالی بگذراند.

خدمات بهداشتی و درمانی

خدمات بهداشتی و درمانی در کشور قبرس شمالی از کیفیت بالایی برخوردار است و دارای انواع بیمارستان های خصوصی و دولتی می باشد. بنابراین هر صنفی را در بر می گیرد و بهترین گزینه برای بازنشستگان مهاجر محسوب می شود.

املاک عالی با قیمت مناسب

قیمت مستغلات و املاک در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین بوده و این ملاک علاوه بر قیمت مناسب، خیلی لوکس و زیبا هستند.

زیبایی های طبیعی

زیبایی های طبیعی در این کشور بسیار معروف و محبوب بوده و غارهای زیبا، جنگل های بکر، کوهستان ها و سواحل دریایی را در بر می گیرد.

زبان

زبان رسمی این کشور ترکی بوده و افرادی زیادی به زبان انگلیسی مسلط هستند. همین موضوع برای بازنشستگانی که نمی تواند با زبان ترکی صحبت کنند؛ جذاب و کاربردی است.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

با توجه به راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی برای بازنشستگان می توانند نهایت آرامش، لذت، تفریح و… را از این کشور ببرند. ولی بعضی از هزینه های زندگی گران بوده و بازنشستگان قبل از اخذ ویزا باید توان مالی و میزان بودجه خود را بسنجند. زیرا هزینه بیشتر کالاهای ضروری همچون پوشاک در این کشور بالا است.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی برای بازنشستگان

علت چنین موضوعی به عدم وجود نمایندگی های رسمی مارک ها و برندهای معروف باز می گردد که قیمت کالاها را نسبت به قیمت اصلی دو برابر می کند. قبوض برق نیز در قبرس شمالی یکی دیگر از هزینه های تقریبا گران می باشد. البته دلیل این امر گرمای طاقت فرسای این منطقه در تابستان باز بوده که وسایل تهویه و سرمایشی بیشتری را می طلبد.

نتیجه گیری

راهنما و شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی برای بازنشستگان در خارج و داخل کشور محبوب بوده و به دلیل شرایط جوی مناسب، هزینه پایین زندگی و زیرساخت های عالی این کشور را برمی گزینند. همچنین از مزایای اخذ اقامت برای بازنشستگان در این کشور می توان به تسلط اکثر شهروندان به زبان انگلیسی، زیبایی های طبیعی، خدمات بهداشتی، هزینه های پایین زندگی و… اشاره کرد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید