وضعیت آب و هوای قبرس شمالی در طول سال

آب و هوای قبرس شمالی در طول سال

کشور قبرس شمالی یا جواهر مدیترانه با داشتن معماری های دیدنی و جذاب، غذاهای دریایی خوش طعم و سواحل زیبای فراوان مقصد اکثر افراد برای مهاجرت می باشد. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس و آب و هوای بی نظیر آن سبب شده است تا ایرانی ها این کشور را برای تفریح و مهاجرت انتخاب کنند.

آب و هوای قبرس در فصل های مختلف

قبرس شمالی جزیره ای با آب و هوای معتدل و مرطوب در شرق دریای مدیترانه می باشد. مجاور بودن این کشور با مدیترانه و موقعیت جغرافیایی آن بر روی آب و هوای آن تاثیر گذاشته و در بیشتر روزها هوا آفتابی است.

آب و هوای قبرس در فصل های مختلف

فصل بهار

این کشور در فصل بهار آب و هوای بسیار مطلوب و مطبوعی دارد. در ماه فروردین و اردیبهشت در طول روز هوای گرم دل انگیزی داشته ولی در طول شب به دلیل نبود تابش آفتاب، اندکی سرد است، از اردیبهشت ماه به بعد نیز هوای قبرس شمالی گرم می شود.

در تمام طول سال در این کشور رطوبت هوا وجود دارد، بنابراین به هنگام مهاجرت به قبرس شمالی در فصل بهار آب و هوایی مرطوب و معتدل را تجربه می کنید.کشور قبرس در این چند سال اخیر به دلیل گرم شدن کره زمین، تغییراتی در آب و هوا داشته است.

فصل تابستان

جالب است بدانید هوای کشور قبرس شمالی در طول سال حدود ۳۲۰ روز آفتابی است، این مسئله نشان می‌دهد که این کشور تابستان‌های گرمی دارد. ممکن است برای شما که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، تحمل هوای فوق العاده گرم به همراه رطوبت فراوان هوا مقداری سخت باشد.

معمولا افرادی که در این کشور ساکن اند در ماه آگوست گرمای زیادی را تجربه می کنند زیرا دما تا 40 درجه سانتی گراد افزایش می یابد و یکی از گرم ترین ماه ها در طول سال است. ولی تفریحات گسترده و ساحلی بودن قبرس شمالی موجب شده است مسافران زیادی در فصل تابستان از سراسر جهان به این کشور زیبا هجوم آورند.

آب و هوای قبرس در فصل های مختلف

فصل پاییز

با وجود آفتابی بودن هوای قبرس شمالی در بیشتر روزهای سال، تغییرات دما در سایر فصل ها به همراه داشته است‌. آب و هوای فصل پاییز آن بسیار دلپذیر و مطلوب می‌باشد، در این کشور دوست داشتنی معمولاً در فصل پاییز هوا بهاری شده و در طی روز گرم است.

به طور کلی قبرس شمالی تا ماه ژانویه هوای خنکی و دل انگیزی دارد. در فصل پاییز معمولا بارندگی های مقطعی این کشور آغاز می شود، که در این حالت محل هایی در شهر هوای آفتابی داشته و در محله هایی باران می بارد.

فصل زمستان

درست است که معمولا این فصل با سرمای شدید و بارش برف همراه است، اما باید بدانید در کشور قبرس شمالی زمستان های سردی وجود ندارد. به هیچ عنوان در این کشور دمای هوا در زمستان به زیر صفر نرسیده و در سطح شهر کولاک زمستانی یا برف را نخواهید دید.

برای اولین بار ساکنان قبرس شمالی در سال 2022 شاهد بارش برفی تعجب برانگیز بودند که تمام شهر را سفید پوش کرد، البته این بارش برف هم سنگین نبوده و بیشتر در مناطق مرتفع و ارتفاعات قبرس همانند گیرنه مشاهده شد‌.‌فصل زمستان در این کشور بسیار کوتاه بوده و سرد ترین روز سالی که داشته اند در آن دما حدود 2 درجه سانتی گراد بوده است.

در قبرس شمالی حدودا دوماه از سال هوا زمستانی می باشد ولی به دلیل رطوبت فراوان این کشور، سبب می شود تا افراد سرمای بیشتری را احساس کنند.

بهترین فصل برای سفر به قبرس

با توجه به سلیقه شخصی خود می‌توانید بهترین فصل را برای مهاجرت خود به این کشور انتخاب کنید. چک لیست وسایل ضروری را که حین مهاجرت لازم داریم تهیه می کنیم. با توجه به اینکه کشور قبرس شمالی هتل‌های ساحلی بسیار جذاب و تفریحات آبی فراوان داشته، بیشتر توریست ها در تابستان به این کشور سفر می کنند.

اگر می‌خواهید در هوای مطلوب و دلنشین‌تری به این کشور سفر کنید، بهترین زمان برای این کار قبل از شروع ماه آگوست می‌باشد یا اینکه نیمه دوم ماه سپتامبر را انتخاب کنید. به طور معمول اکثر افراد برای مهاجرت به قبرس شمالی از ماه اردیبهشت تا آخر مهرماه اقدام می کنند.

بهترین فصل برای سفر به قبرس

خوش آب و هواترین شهرهای قبرس شمالی

شهرهای گیرنه ( کارینیا)، نیکوزیا، فاماگوستا و لفکه در کشور قبرس شمالی دارای بهترین آب و هوا بوده اند؛ اما در میان آنها گیرنه یکی از خوش آب و هواترین، زیباترین و توریست خیز ترین شهرها محسوب می شود. این شهر در سواحل شمالی قبرس واقع شده که زمستان های ملایم و خنک و تابستان های گرم مدیترانه ای دار‌د.

نتیجه گیری

هم اکنون جزیره قبرس شمالی با آب و هوای مدیترانه ای و نیمه خشک در تمام فصل های سال جذب توریست از سراسر نقاط دنیا دارد. افراد می توانند برای تفریحات متنوع سواحل قبرس را انتخاب کنند زیرا اماکن تاریخی، بنادر زیبا و غذاهای گوناگون دریایی داشته و برای پیشرفت در کار و تحصیل بهترین کشور ساحلی است.

چنانچه در آینده قصد دارید به قبرس شمالی مهاجرت کنید، نظر خود را در مورد آب و هوای این کشور و فصل مهاجرت خود به صورت کامنت ثبت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید