چک لیست وسایل ضروری را که حین مهاجرت لازم داریم

لوازمی را حین مهاجرت باید همراه داشته باشم

سفر رفتن هم در جای خود نیاز به برنامه‌ریزی و فراهم آوردن ملزومات و اقدامات مورد نیاز دارد؛ حال مهاجرت که نوعی سفر در مقیاس بسیار گسترده‌تر است؛ شرایط خاص خود را دارد و باید چک لیستی دقیق از ملزومات مورد نیاز برای اقدامات قانونی، اقامت، کار و زندگی در کشور مقصد، تهیه و انجام شود و مقصد نهایی مشخص شود. مثلا باید بدانید بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام است. با وجود اینکه قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، با داشتن حاکمیت ترکی، چه از لحاظ فرهنگی و چه جغرافیایی نزدیکی بیشتری با ایرانی‌ها دارد؛ امروزه تبدیل به مقصدی جذاب شده و مهاجرت به قبرس شمالی چه به صورت سرمایه‌گذاری و کاری و چه به صورت تحصیلی، کاملا رونق یافته است.

با این حال اگر تصمیم به مهاجرت به این کشور را دارید، در این مقاله سعی کردیم با ارائه‌ی چک لیستی کامل از مهاجرت به قبرس شمالی، شما را در این زمینه یاری نماییم؛ با ما همراه باشید.

انگیزه مهاجرت و تصمیم قطعی

فکر مهاجرت می‌تواند به دلایل مختلفی در ذهن هر شخص ایجاد شود؛ حال این موضوع می‌تواند به دلیل یافتن مکانی بهتر برای زندگی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، تحصیلی، قوانین متفاوت جامعه و… صورت پذیرد. با این حال پیش از شروع اقدامات مورد نیاز برای مهاجرت باید در مورد شرایط موجود به خوبی فکر کنید و تمامی جوانب آن را بررسی کنید.

مهاجرت و تصمیم قطعی

این موضوع را در نظر داشته باشید که برای ایجاد این تغییر گسترده در زندگی، ممکن است برای مدتی شرایطی سخت و استرس‌زا را تجربه کنید. در ضمن به‌خوبی بررسی کنید که در کشور مقصد آیا می‌توانید به اهداف و ارزش‌های خود دست یابید یا خیر. بهتر است برای رسیدن به این پاسخ کمی وقت صرف کنید و بدون هیجان و عجله، تصمیم گیری کنید.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی

یکی از پررنگ‌ترین و اصلی‌ترین پیش نیازهای مهاجرت، فراهم کردن اسناد و مدارک مورد نیاز است. با این حال مدارک مورد نیاز بر حسب نوع مهاجرت شما متفاوت خواهد بود.

این مدارک برای مهاجرت تحصیلی شامل برگه پذیرش از دانشگاه مقصد، مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی و ترجمه تمامی آن‌ها به همراه ریز نمرات، کارت ملی، پاسپورت، چند قطعه عکس‌ ۳ در۴ و کپی برابر اصل تمامی این موارد به همراه مدارک شناسایی است. به همراه داشتن مدارک دوره‌ها، گواهینامه‌ها و مدارک تخصص‌هایی که در عرصه‌های مختلف دارید نیز خالی از لطف نیست و ممکن است مورد استفاده قرار ‌گیرد. یکی از خوبی‌های مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی این است که برای تحصیل در این کشور، نیازی به مدرک زبان معتبر نیست و عمده‌ی دوره‌های تحصیلی در این کشور به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ارائه می‌شوند.

و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس شمالی

اما برای مهاجرت سرمایه‌گذاری و کاری، قضیه کمی متفاوت است؛ برای مثال برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک، مدارک شناسایی و هویتی و پاسپورت معتبر به‌همراه گواهی تمکن مالی و مدارک سوء پیشینه، نیاز است. اما برای مهاجرت به منظور کار در این کشور، علاوه بر موارد مذکور، به مدارک شغلی، تحصیلی و سوابق کاری نیز احتیاج خواهید داشت. به طور کلی برای دریافت ویزای کاری در قبرس، نیاز به گواهی سلامت، ضمانت بانکی از جانب کارفرما و فرم‌های مختص ویزای کار الزامی است.

به همراه داشتن لوازم و پوشاک

آب و هوای قبرس معتدل مدیترانه ای است و به‌ غیر از زمستان، در بقیه‌ی فصول سال هوا تقریبا گرم و معتدل و شرجی است؛ بنابراین سعی کنید پوشاک مناسبی با خود داشته باشید.

اگر بودجه‌ی محدودی دارید، توضیه می‌کنیم با توجه به قیمت بالای لوازم برقی در این کشور، حتما لوازم برقی شخصی ضروری را به همراه خود داشته باشید. همچنین دارو نیز در این کشور تا حدی زیادی گران است و در صورت مصرف داروی خاص، به تعداد کافی آن را تهیه کنید. با این حال خانه‌ها در قبرس شمالی مبله هستند و با وسایل ارائه می‌شوند و نیازی به بهمراه داشتن لوازم خانگی مختلف ندارید.

همچنین با وجود مناسبت فرهنگی و جغرافیایی، اما برخی از مواد غذایی که در ایران به وفور یافت می‌شود را در این کشور به‌سختی و با قیمت زیاد می‌توان تهیه کرد. بنابراین به همراه داشتن برخی مواد غذایی مانند زعفران، چای، ادویه جات و … خالی از لطف نیست.

همراه داشتن لوازم و پوشاک

تهیه بودجه کافی برای مخارج زندگی در قبرس

اجاره یا خرید خانه، خوراک، رفت و آمد و هزینه‌ی قبوض، اصلی‌ترین و پایه‌ای ترین مخارج زندگی محسوب می‌شوند که پیش از مهاجرت بایستی در مورد آن‌ها اطلاعات جامعی به دست آورید و چنان‌چه مهاجرتتان تحصیلی است و قرار نیست کار و درآمدی داشته باشید، این موارد را به خوبی مدیریت کنید. با این حال در نظر داشته باشید که هزینه‌ی انرژی‌ها از جمله آب و گاز در قبرس شمالی بالاست و برای اجاره خانه نیازی به ودیعه‌ی بالا نیست و تنها به اندازه اجاره‌ی یکی دو ماه از متقاضی به عنوان ودیعه‌ دریافت می‌شود.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5