زبان رسمی قبرس شمالی | چه زبانی یاد بگیریم؟

رسمی قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از مکان های رویایی و جذاب است که مورد توجه توریستان سراسر دنیا قرار دارد. این منطقه، به عنوان بخشی از جزیره بزرگ قبرس در نظر گرفته می شود و یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه است. آب و هوای مطبوع و منطقه جغرافیایی خوش آب و هوای قبرس شمالی، باعث شده است تا این منطقه به عنوان هدف اصلی بسیاری از توریستان قرار بگیرد.

شاید سوالی که برای بسیاری از شما به وجود آید، این باشد که مردم قبرس شمالی به چه زبانی صحبت می کنند؟ در مورد زبان شناسی قبرس شمالی، باید بگوییم که اکثر مردم این جزیره، دارای قومیت ترک هستند و به زبان ترکی صحبت می کنند. اما نقاطی از قبرس شمالی که به یونان مربوط می شود، دارای مردمانی با زبان یونانی هستند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد زبان شناسی قبرس شمالی اشاره می کنیم.

زبان شناسی قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای مکان های بسیار دیدنی و منحصر به فرد است. به همین دلیل، همه ساله توریستان متعددی از سراسر دنیا به این منطقه، جذب می شوند. علاوه بر این، آب و هوای مناسب و معتدل این جزیره باعث محبوبیت آن در تمام فصول سال شده است.

زبان شناسی قبرس شمالی

در مورد زبان شناسی قبرس شمالی، موارد متعددی وجود دارد و می توانیم به زبان های رسمی و غیر رسمی متعددی در این منطقه اشاره کنیم. برای داشتن تجربیات شگفت انگیز در مورد مهاجرت به قبرس شمالی، آگاهی از این نوع زبان ها و استفاده مورد نیاز از آن ها، می تواند ضروری باشد. زبان مردم قبرس به دو صورت زبان رسمی و غیر رسمی است که در ادامه به بررسی این دو مورد می پردازیم.

زبان های رسمی قبرس

قبرس یک جزیره در قسمت شرقی دریای مدیترانه است و دارای دو کشور مستقل است: جمهوری قبرس در جنوب ترکیه و قبرس شمالی در شمال این کشور. به دلیل وجود دو کشور مستقل در قبرس، زبان‌های رسمی متفاوتی در هر یک از این دو کشور استفاده می‌شود.
در جمهوری قبرس (قبرس جنوبی)، زبان رسمی یونانی است. یونانی نیز به دلیل تاریخچه ‌ی طولانی و فرهنگی که در قبرس وجود دارد، به شدت در این منطقه تکامل یافته است. زبان بیش از 60 درصد مردم این منطقه، یونانی است.
در قبرس شمالی که جز ترکیه به حساب می آید، زبان رسمی مردم، ترکی است. با توجه به نزدیکی قبرس شمالی به ترکیه و وجود جمعیت زیاد ترک زبان در این منطقه، ترکی به عنوان زبان رسمی در این منطقه شناخته می شود. چیزی در حدود 80 الی 90 درصد مردم این منطقه، به زبان ترکی صحبت می کنند.
استفاده از زبان ‌های دیگر نیز در هر دو قسمت از قبرس متداول است؛ از جمله انگلیسی که به عنوان زبان دوم و زبان ارتباطات بین المللی در این منطقه استفاده می ‌شود. به دلیل توریستی بودن قبرس، بعضی نقاط این کشور، به زبان انگلیسی صحبت می کنند تا ارتباطات لازم را با توریستان برقرار کنند.

زبان های رسمی قبرس شمالی

زبان های غیر رسمی

در قبرس، علاوه بر زبان ‌های رسمی، زبان ‌های غیررسمی و محلی متعددی نیز وجود دارند که توسط برخی افراد و گروه ‌های جمعی استفاده می ‌شوند. این زبان ‌ها عبارتند از:

زبان قبرسی

زبان قبرسی یا Cypriot Greek یک زبان محلی است که توسط بخشی از جمعیت یونانی‌ زبان قبرسی استفاده می‌شود. این زبان تاثیر گرفته از زبان یونانی و ترکی قبرسی است و تفاوت‌ هایی نسبت به زبان یونانی دارد.

زبان ترکمن قبرسی

زبان ترکمن قبرسی توسط بخشی از جمعیت قبرس شمالی استفاده می‌شود. این زبان هم تحت تاثیر زبان ترکی قبرسی قرار گرفته است و دارای تفاوت هایی با آن می باشد.

زبان رومانی قبرسی

گروهی از افراد رومانی‌ زبان در قبرس زندگی می ‌کنند و زبان رومانی را به عنوان زبان خود استفاده می ‌کنند.

برای مهاجرت به قبرس به چه زبانی مسلط باشیم؟

همان طور که گفتیم، مهاجرت به قبرس شمالی با اهداف مختلف، برای بسیاری از مردم سراسر دنیا، متداول است. در ایران نیز همه ساله، تعداد زیادی از مردم به مناطق مختلف قبرس مهاجرت می کنند. اهداف این مهاجرین، تحصیلی، سرمایه گذاری و مسافرت های توریستی است.

برای مهاجرت به قبرس شمالی به چه زبانی مسلط باشیم

برای مهاجرت به قبرس شمالی، تسلط نسبی به زبان انگلیسی و یا حتی زبان ترکی، نیاز خواهد بود. البته به دلیل توریستی بودن این کشور، استفاده از زبان انگلیسی و تسلط به آن، کفایت می کند؛ زیرا بسیاری از مردم این کشور، به صورت محاوره و متداول، به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

نتیجه گیری

اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی یا جنوبی را دارید، آشنایی با زبان های رسمی و حتی زبان های غیر رسمی این کشور، مورد نیاز خواهد بود. در این مورد، باید از زبان عمومی منطقه مورد نظر خود اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید. به طور مثال، اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی دارید، باید به زبان ترکی این منطقه عادت کنید. در قسمت جنوبی از جزیره نیز مردم به زبان یونانی صحبت می کنند. به طور کلی، آشنایی با دستور زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، برای مهاجرت به قبرس، کفایت می کند. شما هم می توانید تجربیات شگفت انگیز در مورد مهاجرت به قبرس شمالی را در مورد زبان های غیر رسمی و دیگر خصوصیات این کشور، با ما در میان بگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید