مقایسه هزینه زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

هزینه زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

قبرس شمالی کشوری با آب و هوای گرم و دلپذیر، طبیعت و سواحل زیبا و مردمی با فرهنگ غنی است. درصورت مهاجرت به قبرس شمالی، می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌­مند شوید، از جمله این مزایا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مقرون به‌صرفه بودن هزینه زندگی: میزان هزینه‌­های مسکن، غذا و حمل‌ و نقل در قبرس شمالی از بسیاری از کشورهای دیگر به‌طور قابل توجهی کمتر است.
 • مزایای مالیاتی: هزینه مالیات در قبرس شمالی برای مهاجران به‌صورت قابل توجهی کم است. عدم وجود مالیات بر درآمد و پایین بودن نرخ مالیات نسبت به کشورهای دیگر از مزایای بارز زندگی در قبرس شمالی مطرح می‌شود.
 • آب و هوای گرم: آب و هوای قبرس شمالی، مدیترانه‌ای گرم و معمولا آفتابی بوده و میانگین دمای آن بین 19 درجه سانتی‌گراد (66 درجه فارنهایت) در زمستان و تا 32 درجه سانتی‌گراد (90 درجه فارنهایت) در تابستان است.
 • مناظر زیبا: قبرس شمالی سواحل زیبا، کوه‌ها و جنگل‌های خیره‌کننده‌ای دارد که می‌توان گفت زیبایی­ های طبیعت به بهترین صورت در این منطقه نمود پیدا کرده است.
 • مردم محلی دوستانه: رفتار مردم قبرس شمالی دوستانه بوده و عموما خوش برخورد هستند و زبان متداول مردم انگلیسی است.

زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

مقایسه هزینه زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

به­‌طور قابل توجهی هزینه زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی متفاوت است. محاسبات کلی هزینه زندگی در قبرس شمالی را حدود 60 درصد کمتر از قبرس جنوبی نشان می‌دهد.

در اینجا مقایسه هزینه زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی در برخی از اقلام اساسی آورده شده است:

اقلام قبرس شمالی قبرس جنوبی
اجاره مسکن

 

250-300 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 600-800 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
خرید غذا

 

250-300 یورو در ماه برای یک نفر 400-500 یورو در ماه برای یک نفر
حمل و نقل عمومی

 

20 یورو در ماه برای کارت حمل و نقل عمومی نامحدود 50 یورو در ماه برای کارت حمل و نقل عمومی نامحدود
تفریح و سرگرمی 100-150 یورو در ماه  200-250 یورو در ماه

تفاوت هزینه زندگی در دو طرف جزیره به‌عوامل مختلفی بستگی دارد و وضعیت سیاسی قبرس را می‌توان به‌عنوان عامل اصلی مطرح کرد. قبرس شمالی فقط توسط کشور ترکیه به‌عنوان یک کشور مستقل شناخته می‌شود و هنوز جامعه بین‌الملل این کشور را به رسمیت نشناخته است. این مسئله هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی را کاهش می‌دهد. همچنین توسعه وضعیت اقتصادی قبرس جنوبی نسبت به قبرس شمالی بیشتر بوده، که این عامل باعث افزایش هزینه‌های زندگی در قبرس جنوبی می‌شود.

در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

شرایط، مدارک و هزینه‌های تمدید اقامت در قبرس شمالی

فرآیند مهاجرت به قبرس شمالی تقریبا ساده است و گزینه‌های مختلفی برای ویزا پیشنهاد می‌شود. انواع ویزای متداول برای مهاجرت به قبرس شمالی عبارتند از:

 • ویزای بازنشستگی: این ویزا برای افرادی با حداقل 45 سال سن و حداقل 2000 دلار درآمد ماهانه در دسترس است.
 • ویزای سرمایه‌گذاری: از این ویزا برای افرادی می‌توانند استفاده کنند که حداقل 250000 دلار در املاک یا یک تجارت در قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کرده باشند.
 • ویزای خوداشتغالی: اگر قصد راه اندازی کسب و کار خود در قبرس شمالی را دارید، این ویزا در دسترس‌تان است.
 • ویزای کار: افرادی که در قبرس شمالی شغل پیدا کرده‌اند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.
 • ویزای دانشجویی: این ویزا برای افرادی در دسترس است که در کشور قبرس شمالی در یک موسسه آموزشی معتبر در یک دوره تحصیلی تمام‌وقت ثبت‌نام کرده‌اند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای قبرس شمالی به‌صورت زیر است:

 1. پاسپورت معتبر
 2. اثبات درآمد (مانند صورت‌حساب بانکی یا اظهارنامه مالیاتی)
 3. مدارک محل اقامت (مانند قرارداد اجاره یا قرارداد خرید ملک)
 4. گواهی پزشکی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه

بسته به نوع ویزای درخواستی، زمان پردازش ویزای قبرس شمالی متفاوت است. با این وجود، معمولا این بازه بین 2 تا 6 هفته زمان می‌برد وبعد از دریافت ویزای قبرس شمالی، باید ظرف 30 روز پس از ورود، اقامت خود را در اداره مهاجرت قبرس شمالی ثبت کنید تا اجازه اقامت به شما داده شود، که این اقامت یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است که باید قبل از هر اقدامی شرایط، مدارک و هزینه‌های تمدید اقامت در قبرس شمالی را بدانید.

زندگی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

آمار هزینه‌های تمدید اقامت در قبرس شمالی

جهت تمدید اقامت در قبرس شمالی بسته به نوع ویزای شما هزینه‌های متفاوتی را باید پرداخت کنید. هزینه‌های تمدید اقامت برای ویزاهای متداول بازنشستگی، سرمایه‌گذاری، خود‌اشتغالی، کار و دانشجویی به‌شرح زیر است:

 • ویزای بازنشستگی: 500 پوند برای هر سال اقامت
 • ویزای سرمایه گذاری: 500 پوند برای هر سال اقامت
 • ویزای خود اشتغالی: 500 پوند برای هر سال اقامت
 • ویزای کار: 500 پوند برای هر سال اقامت
 • ویزای دانشجویی: 500 پوند برای هر سال اقامت

علاوه بر این‌ها، شما باید هزینه‌های آزمایشات پزشکی و خدمات پستی را درنظر بگیرید که این هزینه‌های آزمایشات پزشکی برحسب نوع بیمه شما می‌تواند متفاوت باشد و هزینه خدمات پستی به شرکت پستی‌ای که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

با توجه به تفاوت هزینه زندگی در دو طرف جزیره، قبرس شمالی گزینه‌ای مقرون‌ به‌صرفه‌تر برای زندگی و مهاجرت مطرح می‌شود. با این‌حال، قبل از تصمیم‌گیری، مهم است که عوامل مختلف را در نظر بگیرید. با گذاشتن کامنت در مورد متن به ما را در بهتر شدن یاری رسانید و باعث دلگرمی ما در ادامه مسیر شوید‌.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید