شرایط، مدارک و هزینه های تمدید اقامت در قبرس شمالی

اداری اخذ و تمدید اقامت قبرس شمالی 3

در هر کشورى با توجه به قوانین رایج آن کشور روش هاى متفاوتى براى اخذ اقامت وجود دارد. مهم تر از همه نحوه اخذ اقامت می باشد زیرا کسانی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، در وهله اول به دنبال آسان ترین روش های اخذ اقامت در قبرس شمالی هستند.
به طور کلی این روش ها شامل پذیرش دانشجویى، خرید ملک در قبرس شمالی، خرید زمین، ویلا و یا مغازه و… می باشد. در حالت کلى اگر بخواهیم روند اخذ اقامت را توضیح دهیم تمامى متقاضیان نیاز دارند تا یک سرى قوانین رایج و مکتوب کشور مقصد را دنبال کنند.

بعنوان مثال اگر شما پذیرش یکى از دانشگاه هاى قبرس شمالى را داشته و براى سکونت یکى از خوابگاههاى داخل دانشگاه را انتخاب کرده باشید بعد از ثبت نام و طى مراحل ادارى دانشگاه باید در پرتال مهاجرت به قبرس شمالى با بارگذارى مدارک مربوط به تحصیل خود فعال نموده و با پرداخت مالیات مربوط به اخذ اقامت دانشجویى اقامت خود را دریافت کنید.

مراحل اداری برای دریافت اقامت

بدین ترتیب براى سایر متقاضیان اخذ اقامت از طریق ملک نیز بعد از مشخص شدن محل زندگى بعد از خرید ملک تمامى افراد متقاضى براى دریافت اقامت بعد از تکمیل مراحل ادارى که شامل: تهیه و امضا قرار داد ملک، زمین، مغازه خریدارى شده و ثبت قرار داد در اداره مالیاتى کشور قبرس شمالى و قطعى کردن سند ملک خریدارى شده در اداره ثبت اسناد، تمامى متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر شما آن دسته از متقاضیانى هستین که علاقه به اخذ اقامت از طریق خرید ملک هستین نیاز خواهید داشت تا حتما گواهى عدم سو پیشینه را از کشور مبدا تهیه و به زبان ترکى و یا به زبان انگلیسى ترجمه کنید.

گواهی عدم سوء پیشینه برای اقامت در قبرس شمالی

چرا هر متقاضى اخذ اقامت از طریق ملک نیاز دارد تا گواهى عدم سو پیشینه تهیه کند؟

به این دلیل که یکى از اصلی ترین عوامل تعیین کننده اقامت هر فرد متقاضى نداشتن سو سابقه می باشد و با توجه به این امر که قبرس شمالى داراى رتبه چهارم امنیت فرهنگى و اجتماعى را دارد نداشتن سو سابقه متقاضى از عوامل مهم اخذ اقامت می باشد.

اداری اخذ و تمدید اقامت قبرس شمالی

مدارک ثبتی خرید ملک در قبرس شمالی

بعد از تهیه کردن گواهى عدم سو پیشینه متقاضیان باید با اسناد و مدارک ثبت شده ملک خریدارى شده به وزارت امور خارجه رجوع کنند تا مجوز صدور سند را با دریافت کد رهگیرى روند اخذ اقامت خود را ادامه دهند چرا که در صورت نداشتن کد رهگیرى پلیس مهاجرت پرونده را قبول نخواهد کرد، با همه این تفاسیر و طى کردن تمام مراحل بعد از فعال شدن پرتال مهاجرتى متقاضى در سیستم تاریخ مراجعه به پلیس مهاجرت مشخص می شود و متقاضیان باید تمام مدارک موبوط به ملک، پاسپورت، عکس، و کد رهگیرى و دفتر چه حساب بانکى در یکى از شعب داخلى قبرس شمالى در ساعت و روز مشخص شده به پلیس مهاجرت محل ملک خریدارى شده مراجعه کرده تا پرونده تکمیل شود.

آزمایشات سلامت

بعد از تکمیل و تایید پرونده توسط پلیس مهاجرت متقاضیان نیاز به انجام آزمایش سلامت خواهند داشت که جواب این تست در یکى از کلینیک هاى مشخص شده توسط سیستم پلیس مهاجرتى مراجعه کنندگان الزام انجام تست خون بوده که جواب آن معمولا بین ١٠ تا ١٤ روز به طول مى انجامد، بعد از اتمام پروسه تست سلامت متقاضیان با وارد شدن به پرتال مهاجرتى و وارد کردن نام کاربرى و رمز عبور می توانند وضعیت اقامت خود را پیگیرى کنند، بعد از صدور اقامت از طرف وزارت امور داخلى که معمولا سال اول یکساله بوده و از سال دوم بصورت ٢ ساله صادر می شود.

بطور طبیعى هر فردى براى اقدام به تمدید اقامت خود نیاز دارد از طریق پرتال مهاجرتى اقدامات لازم را انجام دهد.

 

تحصیلی به قبرس شمالی 2

سوالات پر تکرار متقاضیان تمدید اقامت در قبرس شمالی

آیا می توانیم قبل از اتمام اقامت اقدام به تمدید کنیم؟

براى تمدید اقامت نیاز هست تا متقاضیان تا اتمام اقامت خود منتظر بمانند تا سیستم بطور خودکار براى تمدید فعال شود.

آیا بعد از یکسال اقامت باز هم تست خون خواهیم داد؟

تمامى متقاضیان تا زمان دریافت کارت شهروندى هر سال ملزم به انجام آزمایش خون هستند که معمولا سال اول تا سال سوم نیاز هست. آیا بعد از دریافت کارت شهروندى نیاز به انجام آزمایش خون هست؟ بعد از دریافت کارت شهروندى شما نیازى به انجام آزمایش خون نخواهید داشت.

آیا براى ویزاى کار و ویزاى دانشجویى هم هر سال تست خون لازم خواهد بود؟

براى تمامى متقاضیان در هر مورد نیاز به انجام آزمایش خون هست.

آیا با اخذ اقامت از طریق خرید ملک می توان در دانشگاه تحصیل کرد؟

یکى از بهترین راههاى تحصیل در قبرس شمالى بعد از خرید ملک امکان ادامه تحصیل از طریق اخذ اقامت از طریق خرید ملک هست چرا که با داشتن ویزاى دانشجویى پروسه شهروندى سپرى نشده و متقاضى بعد از اتمام درس باید قبرس شمالى را ترک کند ولى از طریق اخذ اقامت از طریق ملک این امکان وجود دارد تا هم بتوانند تحصیل کنند و پروسه شهروندى را طى کنند

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

3 از 5

پیام بگذارید