آیا خارجی ها می توانند در قبرس شمالی خانه بخرند؟

خارجی ها می توانند در قبرس شمالی خانه بخرند؟

افراد خارجی و ایرانیان بسیاری به دلیل آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای، کشور قبرس شمالی را برای خرید ملک انتخاب می کنند. نکات مهم خرید ملک در قبرس شمالی که باید بدانید، در این مقاله به طور کامل توضیح داده می‌شوند تا بتوانید بهترین ملک را در این کشور خریداری کنید. کیفیت بسیار بالای ملک که در کشور قبرس و هزینه پایین آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی، باعث شده است که خارجی‌ها قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی را داشته باشند.

خرید ملک در قبرس شمالی برای افراد خارجی

افراد خارجی بر اساس قوانین موجود در قبرس تنها می‌توانند یک سند ملکی در این کشور داشته باشند، ولی این به این معنا نیست که خرید ملک در قبرس شمالی دارای محدودیت هایی است. اگر مساحت زمین یا ملک مورد نظر از 1380 متر مربع بیشتر باشد، افراد خارجی نمی‌توانند آن را از لحاظ قانونی خریداری کنند. اما این قانون در شرایطی است که شما می‌خواهید از دولت کشور قبرس یا افراد بومی آن ملک بخرید. از لحاظ مساحت شما در هنگام خرید ملک از فرد خارجی در قبرس هیچ محدودیتی ندارید.

خارجی ها می توانند در قبرس شمالی خانه بخرند

مراحل خرید ملک در قبرس

برای خرید خانه ملک در قبرس شمالی باید مراحلی را پشت سر بگذارید که عبارتند از:

انتخاب ملک و خانه

در قدم اول برای خرید ملک در قبرس شمالی باید با توجه به شرایط مالی و هدف خود بهترین ملک را از میان پروژه‌های مسکونی در این کشور با کمک مشاورین انتخاب کنید.

پرداخت دپوزیت برای تنظیم کردن قرارداد اولیه

در این مرحله شما به ۱۰۰۰ پوند احتیاج دارید تا بتوانید خانه انتخاب شده خود را رزرو کنید. بعضی از ملک‌ها تا ۲۰۰۰ پوند نیز برای تنظیم قرارداد اولیه از شما پول دریافت می‌کنند. با پرداخت کردن این هزینه جهت خرید ملک از سوی املاک یا شرکت سازنده، قرارداد اولیه معتبری را دریافت خواهید کرد که در آن شرایط پرداخت هزینه ملک و مبلغ کلی درج شده است. مبلغ دپوزیت در خرید ملک جزو مبالغی است که حتما باید توسط شما در زمان خرید پرداخت شود.

پرداخت 30 درصد از هزینه ملک طبق قرارداد

بعد از تنظیم کردن قرارداد اولیه و پرداخت دپوزیت، شما حدود ۳۰ الی ۴۵ روز فرصت دارید تا ۳۰ درصد از مبلغ کل ملک موردنظر را بر طبق قرارداد پرداخت نمایید. با پرداخت این ۳۰ درصد از هزینه کلی، به شما قرارداد ملک تحویل داده می‌شود.

انجام کارهای اقامتی

با دریافت قرارداد مربوط به خرید ملک در قبرس شمالی، می‌توانید کارهای اولیه خود را برای اخذ اقامت در قبرس انجام دهید. برای این کار باید به سایت اداره مهاجرت در این کشور مراجعه کنید. بعد از ثبت نام به اداره مالیات قبرس رفته و سند ملک‌خود را دریافت کنید.

بر اساس اینکه در کدام شهر قبرس ملک خریداری کرده‌اید، پروسه اخذ اقامت شما در این کشور حدود ۱۲ الی ۶۰ روز طول خواهد کشید و شما باید در تمام مراحل آن حضور داشته باشید.

ها می توانند در قبرس شمالی ملک بخرند؟

اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک

برای اینکه بتوانید از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، موفق به اخذ اقامت دائم آن شوید باید بعد از خریداری ملک مورد نظر به وزارت امور داخلی در این کشور مراجعه نمایید. در این وزارت سند ملک برای شما صادر می‌شود. پس از آن می‌توانید در سامانه مهاجرتی قبرس با ارائه مدارکی همچون سند ملک و پاسپورت، اقامت خود را بگیرید.

شما بعد از مرحله خرید خانه مورد نظر در قبرس شمالی باید به ترتیب حدود یک الی ۵ سال اقامت موقت خود را در این کشور تمدید کرده تا موفق به گرفتن اقامت دائم در قبرس شوید. بعد از اخذ اقامت دائم در قبرس و داشتن برخی از شرایط برای شما کارت شهروندی در این کشور صادر شده و به امکانات بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید.

سوالات متداول

هزینه خریدن ملک یا خانه مورد نظر در قبرس به طور تقریبی چقدر است؟

انواع املاک و خانه‌های مسکونی در کشور قبرس بر اساس نزدیک بودن به دریا یا ساحل، موقعیت جغرافیایی، سن ساختمان و امکانات آن قیمت‌های متفاوتی دارند. به طور کلی شما در قبرس شمالی می‌توانید با پرداخت هزینه ۴۵ هزار پوند تا ۴۵۰ هزار پوند صاحب خانه شوید.

گران ترین و ارزان ترین شهر قبرس برای خرید ملک کدام اند؟

در شهر معروف و پرتقاضای گیرنه در قبرس شما با پرداخت ۸۵ الی ۳۲۰ هزار پوند می‌توانید صاحب خانه شوید و گرانترین شهر آن برای خرید ملک محسوب می‌شود. اما در ارزان ترین شهر قبرس یعنی لفکه می توانید با حدود 50 الی 250 هزار پوند ملک خریداری کنید‌.

آیا می‌توان به صورت اقساطی در قبرس شمالی، ملک خرید؟

می توانید بیشتر پروژه‌های مسکونی را در قبرس شمالی به صورت اقساط خریداری کنید که بازه پرداخت اقساط آنها متغیر بوده و حدود یک الی ۷ سال می‌باشد.

ها می توانند در قبرس شمالی خانه بخرند؟

نتیجه گیری

افراد خارجی معمولاً برای دو هدف اخذ اقامت دائم یا سرمایه‌گذاری اقدام به خرید ملک در قبرس شمالی می‌کنند. اما خرید ملک و تمامی آپارتمان‌ها در قبرس برای افراد خارجی بر اساس قوانین محدودیت‌هایی به همراه دارد. به طور کلی خریدن ملک و مهاجرت به قبرس شمالی مزیت‌های زیادی داشته و شما با خرید ملک در این کشور می‌توانید سود بسیار زیادی به دست آورید.

با توجه به شرایط جغرافیایی، بودجه و نیاز خود می‌توانید در هر کدام از شهرهای قبرس شمالی اقدام به خرید خانه کنید. بعد از گذشت ۵ سال از اقامت شما در قبرس، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم در این کشور درخواست دهید. آیا شما هم مایل به خرید ملک و اخذ اقامت دائم در قبرس شمالی هستید؟ پاسخ خود را کامنت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید