خرید خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟

خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟

بسیاری از مردم ایران برای مهاجرت تصمیم می‎گیرند تا در یک کشور نزدیک به ایران زندگی کنند و کشورهای ترکیه و قبرس شمالی همیشه یکی از گزینه‌های مهاجرت برای ایرانیان بوده است، جدا از مزیت نزدیکی به ایران، هزینه ‎های زندگی در این دو کشور نسبت به کشورهای دیگر اروپایی کمتر بوده و علاوه بر اون در این دو کشور، قوانین سخت گیرانه کمتری برای مهاجرت وجود دارد. ولی به هر حال هدف ما در این مقاله این است که بدانیم قیمت خانه در ترکیه ارزان تر است یا قبرس شمالی و فاکتورهای تاثیر گذار دیگر را برای خرید خانه در این دو کشور مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

قیمت خرید ملک در ترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه اگر بخواهیم با پول ایران بگوییم از مبلغ 4.000.000.000 تومان شروع می ‏شود. شاید با دیدن این قیمت اول با خود بگویید که احتمالا با این قیمت در شهرهای کوچک ترکیه و در محله های پایین شهر میتوان خانه خرید اما اینگونه نیست و شما در شهر استانبول و در مناطق متوسط می‌توانید با این مبلغ خانه خریداری کنید.

این مبلغ برای خرید خانه در حدود 50 متری است. به عنوان مثال در غرب استانبول یک خانه 70 متری با یک خواب و امکانات متوسط به قیمت حدود 1.500.000 لیر یعنی حدود 3.000.000.000 تومان می‌باشد.

قیمت متری در شهرهای دیگر به عنوان مثال در شهر سامسون حدودا متری 16.000 لیر و در شهر دیگر مثل شهر اسکی شهیر حدود 13.000.000 لیر می‌باشد.

اما اگر قصد خرید خانه در ترکیه برای اقامت را دارید، باید به شما بگویم که بر اساس قوانین جدید ارزش ملک حداقل باید از 200.000.000 دلار شروع شود.

خانه در قبرس شمالی یا ترکیه؟

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی از 60.000 پوند معادل همان حدودا 4.000.000.000 تومان می‌باشد. شاید برایتان سوال شود که این قیمت برای خرید خانه در کدام شهر و محله هست، در جواب این سوال باید بگوییم که این قیمت برای خرید یک سوئیت معمولی در شهرهای متوسط قبرس شمالی است و هر چه امکانات و دسترسی ملک به مراکز تفریحی و مراکز شهر بیشتر باشد قیمت آن هم به تبع بالاتر می‌رود.

برای مثال قیمت یک واحد تک خوابه از 75.000 پوند معادل 4.800.000.000 تومان شروع میشود و با توجه به تعداد خواب‌ها و آپارتمانی یا ویلایی بودن و … این قیمت تا 300.000 پوند معادل 19.200.000.000 تومان افزایش می‌یابد.

بالاخره خرید خانه در قبرس شمالی ارزان‌‍تر است یا ترکیه؟

قیمت خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی تقریبا با هم برابر است اما برای مهاجرت نباید فقط قیمت خرید ملک را در نظر گرفت و عواملی مثل هزینه‌های روزمره زندگی و هزینه تحصیل و هزینه خرید خودرو و … هم در مهاجرت تاثیر دارد.

ملک در قبرس شمالی یا ترکیه؟

در مسئله هزینه‌های کلی زندگی باید به شما بگوییم که قبرس شمالی در خیلی از موارد مشابه ترکیه می‌باشد، اما در برخی موارد هزینه‌ها بیشتر است؛ برای مقایسه دقیق‌تر با چند مثال همراه ما باشید.

مثلا هزینه مواد غذایی و اجاره خانه در قبرس شمالی کمتر از ترکیه است، اما هزینه بعضی از اقلام در ترکیه نسبت به قبرس شمالی کمتر است که بیشتر در مورد کالاهایی هستند که وارداتی می‎‏باشد. اما علت این ارزانی چیست؟

علت این ارزانی نسبت به قبرس شمالی این است که در قبرس شمالی تولید کننده این کالاها وجود ندارد و این نوع کالاها تولید نمی‌شود و دلیل گرانی آنها هم بیشتر به خاطر هزینه های گمرک و حمل و نقل این کالاها در قبرس شمالی می‎باشد. البته که نباید از این نکته عبور کرد که قیمت خرید خودرو در قبرس شمالی ارزانتر از ترکیه بوده و از نظر متنوع بودن خودروها هم مجدد قبرس شمالی عملکرد بهتری نسبت به ترکیه دارد و دلیل پایین بودن قیمت این خوردوها هم به علت هزینه گمرک کمتر در قبرس شمالی می‎باشد.

مقایسه قبرس شمالی و ترکیه از نظر امکانات

کشور ترکیه از نظر امکانات از قبرس شمالی بهتر است و این کشور بسیار پهناورتر و مدرن تر از قبرس شمالی می‌باشد، البته دور از انصاف است که نگوییم قبرس شمالی در سال های اخیر خود برای بهبود امکانات شهری و فناوری‌ها و تکنولوژی‌های عمومی بسیار تلاش کرده و با توجه به این تلاش‌ها و مداوم بودن این تلاش‎ ها باید بگوییم که در آینده قبرس شمالی از لحاظ امکانات بسیار بهتر خواهد شد.

خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه

نتیجه گیری

هزینه خرید خانه در ترکیه و قبرس تقریبا با هم برابر هستند و در برخی محله‌ها و شهرها با توجه به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، دسترسی به مراکز تفریحی و فروشگاه و… این قیمت کم و زیاد میشوند و برای انتخاب ملک در این دو کشور باید از بهترین مشاورین املاک در قبرس شمالی و ترکیه کمک بگیرید.

برخی دیگر از فاکتورهایی که روی قیمت ملک نه تنها در این دو کشور بلکه در همه کشورها تاثیرگذار است:

  • امکانات و دسترسی شهری
  • نوع و امکانات ساختمان‌های شهر
  • موقعیت مکانی مناسب ملک
  • نوع مصالح به کار رفته در ساختمان‌ها
  • آمار خرید مسکن در آن کشور
    و …

که با توجه به فاکتورهای بالا کشور ترکیه در حال حاضر بهتر و پیشرفته‌تر از قبرس شمالی است.

با توجه به این مقاله، شما اگر بخواهید در این دو کشور خانه بخرید کدام را انتخاب می‌نمایید؟

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید