شهر باستانی سولی در قبرس شمالی کجاست

باستانی سولی در قبرس شمالی کجاست

کشور قبرس شمالی همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر، تفریح و البته مهاجرت بوده است. به همین جهت باید پیش از ورود به این کشور، در مورد برخی از آثار دیدنی این کشور که می توانند برای چند روز شما را سرگرم کنند تحقیق کنید. شهر باستانی سولی در کشور قبرس شمالی یکی از همین مناطق گردشگری به شمار می رود. این شهر اسکان دهنده پادشاهان باستانی قبرس است و سال تاسیس آن به شش قرن پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

Soli در نزدیکی شهر لفکه Lefke واقع شده است و می توان گفت که بیشتر آثار تاریخی این دوران نشان دهنده نوع معماری رومیان باستان است. با توجه به این مسئله در ادامه با شما همراه هستیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد این شهر و مراکز باستانی را در اختیار شما قرار دهیم.

تئاتر رومی

تئاتر رومی در سال 1929 و پس از آغاز اکتشاف این منطقه توسط باستان شناسان سوئدی کشف شد. این آثار تاریخی مربوط به قرن دوم پس از میلاد مسیح است و محلی است که آمفی تئاترهای یونانی در آن برگزار می شده است. این مرکز تئاتر در تپه ای مشرف به دریا ساخته شده است و می توان گفت که یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در شهر سولی کشور قبرس شمالی است. پس در صورتی که قصد سفر به قبرس شمالی را داشته باشید باید حتما از این سایت تاریخی بازدید کنید.

تئاتر رومی در قبرس شمالی

تئاتر رومی در شهر سولی شامل یک سالن با 17 ردیف صندلی است که به صورت نیم دایره بنا شده اند و ظرفیتی برابر با 4000 نفر را در خود جای می دهند. آکوستیک محل برگزاری کنسرت در این تئاتر بسیار عالی بوده و به طور قطع مردم در این بازه زمانی به موسیقی اهمیت بسیار زیادی می داده اند. باید در نظر داشته باشید که دیواره های این تئاتر با استفاده از سنگ مرمر سفید ساخته شده اند و همین مسئله باعث می شود که جذابیت تئاتر رومی بسیار زیاد باشد. بازدید از این منطقه در سفر به قبرس شمالی توصیه می شود.

کلیسای سنت آکیباس

شهر سولی نه تنها پیش از تولد مسیح ساخته شده است، بلکه به عنوان یک شهر مقدس برای مسیحیان شناخته می شود. در اواخر قرن چهارم پس از میلاد، جان مارک سنت آکسیبوس، یک مسیحی را غسل تعمید داده است که بعد ها به عنوان اولین اسقف کلیسای سولی شد. بنابراین می توان گفت که آثار ضرب سکه و سایر نشانه ها در این شهر نشان می دهد که مردم در سولی به دین مسیحیت اعتقاد راسخی داشته اند.

در این کلیسا شما می توانید آثار معماری رومی را مشاهده کنید که از جمله مهم ترین آن ها اشکال هندسی قرار گرفته شده بر روی موزاییک ها می باشد. موزاییک ها بعد از قرارگیری در کنار یکدیگر، یک طرح کلی و بسیار بزرگ را تشکیل می دهند و همین امر باعث شده است که کلیسای سنت آکیباس به عنوان یکی از مهم ترین آثار تاریخی در بازدید از قبرس شمالی به شمار رود.

کلیسای سنت آکیباس

مقبره های شهر سولی در کشور قبرس شمالی

شهر سولی همواره مورد شگفتی برای باستان شناسان بوده و کاوش های باستانی در این شهر قبرس شمالی همواره ادامه دارد. باید در نظر داشته باشید که گورهای کشف شده در این شهر از هر لحاظ توانسته است موجب شگفتی برای بسیاری از باستان شناسان باشد.

مقبره ها با اشکال هندسی دقیقی که دارند نشان دهنده به کارگیری علم ریاضیات و علم هندسه در هنر معماری بوده اند و همین مسئله ارزش شهر سولی را برای بازدید در سفر به قبرس شمالی دوچندان می کند. از یاد نبرید که بسیاری از مصنوعات با ارزش در شهر سولی مربوط به اکتشافات همین مقبره ها بوده اند و جواهرات و طلای بسیار زیادی در این منطقه کشف شده اند. همین امر باعث می شود که بسیاری از باستان شناسان، بیشتر وقت خود را در این شهر، صرف اکتشاف مقبره ها نمایند.

مقبره های شهر سولی در کشور قبرس شمالی

نتیجه گیری

شهر سولی در کشور قبرس شمالی یکی از قدیمی ترین شهرها بوده و از لحاظ تاریخی و جغرافیایی یکی از بهترین شهرهای گردشگری در دنیا به شمار می رود. در این مقاله با شما همراه بودیم تا برخی از مهم ترین آثار تاریخی این شهر را با شما در میان بگذاریم.

در نظر داشته باشید که در این شهر شما می توانید از آب و هوای تازه مدیترانه ای لذت ببرید و در وهله اول سفر به این شهر نیاز به رزرو هتل در قبرس شمالی دارد. همچنین در صورتی که قصد دارید به کشور قبرس شمالی سفر یا مهاجرت داشته باشید، بازدید از شهر سولی را به شما پیشنهاد می دهیم. در صورتی که شخصا به این شهر سفر کرده اید، خوشحال می شویم که نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید