مزایا و معایب زندگی در قبرس شمالی که نمی دانید!

و معایب زندگی در قبرس شمالی که نمی دانید

زندگی در سرزمین زیبا و آرام قبرس شمالی همانند سایر نقاط دنیا برای مهاجرین مزایا و معایبی به همراه دارد. در این مقاله در مورد مزیت‌ها و معایب زندگی در جزیره قبرس شمالی اطلاعاتی دقیق برای شما فراهم شده تا بتوانید تصمیم بگیرید آیا قبرس می‌تواند مقصدی مناسب برای زندگی و اقامت دائم شما در این کشور باشد.

مزیت های زندگی در قبرس شمالی

در ابتدا آنچه در مورد زندگی در قبرس شمالی باید بدانید، مزایا و امتیازات زندگی در قبرس شمالی است که در ادامه با برخی از آن ها اشاره می کنیم.

جزیره قبرس مکانی خاطره انگیز برای ثبت لحظات خوش زندگی

مکان‌های طبیعی و جاذبه‌های دیدنی جزیره قبرس در شما احساس آرامش ایجاد کرده و از دیدن آنها به وجد خواهید آمد. این کشور با سواحلی زیبا و کاملاً تمیز منظره‌ای بی‌نظیر برای عکاسی فراهم کرده و تمامی زوج‌های جوان صخره‌های آن و سواحل قبرس را برای ثبت خاطرات و عکاسی انتخاب می‌کنند.

بازنشسته‌های زیادی هستند که کشور قبرس را به دلیل جاذبه‌های توریستی و مکان‌های تفریحی فراوان به عنوان مقصد خود جهت گذراندن تعطیلات و زندگی دائم انتخاب می‌کنند. کشور قبرس از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب کشور ترکیه و شرق دریای مدیترانه واقع شده و مکانی زیبا برای زندگی و گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات تابستانی می‌باشد.

شما با زندگی در قبرس شمالی به هیچ عنوان احساس دلتنگی نکرده و می‌توانید هر روز به سواحل آن وسایل نقاط گردشگری این کشور زیبا رفته و از دیدن آنها لذت ببرید.

 

و معایب زندگی در قبرس شمالی

رایج بودن زبان انگلیسی در قبرس شمالی

معمولاً افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، نسبت به زبان مردمان این کشور احساس نگرانی داشته و دغدغه آنها در واقع صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران است. مهاجرین باید بدانند در جزیره قبرس بیشتر صاحبان کسب و کار و اهالی آن به زبان انگلیسی صحبت کرده و برقراری ارتباط با آنها کار راحتی می‌باشد. بنابراین زمانی که در قبرس شمالی زندگی می‌کنید به هیچ عنوان از نظر صحبت کردن، ارتباط با اهالی قبرس و زبان دچار مشکل نمی‌شوید.

امنیت فراوان قبرس و پایین بودن میزان جرم در این کشور

علاوه بر اینکه زندگی در جزیره قبرس برای شما زیبایی‌ها و احساس آرامش فراوانی را به ارمغان می‌آورد، امنیت فوق العاده‌ای را برای شما فراهم کرده تا در این کشور احساس خطر نداشته باشید. کشور قبرس شمالی همانند دیگر نقاط اروپا دارای امنیت بالا و نرخ جرم بسیار پایین می‌باشد.

در کشور قبرس پلیس بر روی تمام نقاط جزیره تمرکز کامل داشته و با سخت گرفتن اوضاع به طور کامل این کشور را تحت مراقبت دارد تا میزان جرایم کم و محدود باشد.

کم بودن هزینه‌ها در زمان زندگی در کشور قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی به نسبت سایر نقاط دنیا از جمله استرالیا، کانادا، آمریکا و اروپا هزینه‌های بسیار پایین‌تری برای زندگی دائم یا موقت شما به همراه دارد. در قبرس می‌توانید با حداقل هزینه به خرید ملک یا اجاره کردن خانه مناسب پرداخته و همچنین هزینه‌های دانشجویی آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر می‌باشد.

رایج بودن تمامی ارزها برای خرید و فروش در قبرس

رایج‌ترین پول در کشور قبرس شمالی لیر ترکیه بوده اما در اکثر کسب و کارها، مغازه و فروشگاه‌های آن می‌توانید با دلار، یورو و پوند انگلیس نیز به خرید و فروش بپردازید.

 

و معایب زندگی در قبرس شمالی 2

معایت زندگی در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی در کنار سبک زندگی آرام و مناظر زیبا، معایبی نیزه برای زندگی به همراه دارد.

پرداخت مالیات توسط اشخاص حقیقی

تمامی افراد حقیقی که به کسب درآمد در قبرس شمالی می‌پردازند باید در طول سال مبلغی را به عنوان مالیات بر درآمد به دولت پرداخت کنند. در واقع حدود ۳۵ درصد از درآمد سالانه این اشخاص حقیقی برای مالیات کم شده و این می‌تواند یکی از معایب زندگی در قبرس باشد.

محدود بودن کالاها و اجناس در قبرس

در کشور قبرس شمالی خبری از برندهای متنوع و بازارهای بسیار بزرگ نبوده، بیشتر فروشگاه‌ها در این جزیره توسط افراد به طور خصوصی مدیریت شده و کاملاً فروشگاهی محلی و کوچک به شمار می‌روند. بنابراین مهاجرین در قبرس نمی‌تواند به تمام برندهای خارجی دسترسی داشته یا هر نوع لوازم و جنسی را تهیه کنند.

بازار کار نامناسب برای دانشجویان مهاجر

دانشجویانی که در قبرس به عنوان مهاجر زندگی می‌کنند بعد از پایان یافتن تحصیل به راحتی نمی‌توانند در قبرس کار پیدا کرده و به زندگی خود ادامه دهند. این دانشجویان بین المللی معمولاً در قبرس برای پیدا کردن کسب و کار دچار مشکلاتی می‌شوند.

 

و معایب زندگی در قبرس شمالی 1

نتیجه گیری

هزینه‌های پایین زندگی در جزیره قبرس، امکانات آموزش عالی فراوان،مراکز درمانی پیشرفته و خدمات درمانی عالی از بهترین مزیت های زندگی در آن محسوب می شود. اما پیدا کردن کار و خرید ملک برای مهاجرین جهت ادامه زندگی دشوار بوده و جزو معایب زندگی در قبرس می باشد.

قبل از تصمیم گیری برای زندگی دائم یا موقت در قبرس شمالی ابتدا باید تمام مزیت‌ها و معایب زندگی در این کشور را بسنجید. جزیره قبرس برای زندگی اکثر ایرانی‌ها جای مناسبی بوده و ارتباط اهالی آن با مهاجرین بسیار خوب است. این کشور مزیت‌ها و شرایط کاری که برای مهاجر فراهم می‌کند، بسیار بیشتر از معایب آن است.

با دانستن مزیت‌ها و معایب زندگی در قبرس شمالی، تمایل دارید در این کشور به تحصیل و ادامه زندگی بپردازید، نظر خود را کامنت کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید