آنچه درمورد زندگی در قبرس شمالی باید بدانید 2023

11254 low

امروزه، مهاجرت به یکی از بحثهای داغ هر خانواده تبدیل شده است، به نحوی که امروزه هر فردی، با دسترسی به اینترنت و داشتن تلفن همراه و یا کامپیوتر و لپ تاپ میتواند وبسایتهای متفاوت در رابطه با مهاجرت به کل کشورهای دنیا پیدا کند.

به طور کلی صرف نظر از اینکه مهاجرت چه زمانی، با چه امکاناتی باید شروع شود، مهمترین امر یافتن یک مشاور صادق می باشد، بدین منظور که بایدها و نبایدها در مورد مهاجرت، بررسی شرایط متقاضی از هر نظر، مانند: شرایط کاری فعلی، سابقه کاری، وضعیت تاهل و وضعیت مالی باید از طریق شرکت مهاجرتی مورد بررسی قرار بگیرد.

با در نظر گرفتن تمامی شرایط توسط مشاور، قدم بعدی میتواند یکی از اصلیترین قدمها برای انتخاب مقصد باشد. بر فرض مثال، متقاضیانی که قصد مهاجرت دارند و بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی خود و بدون مشاوره صحیح و کاربردی اقدام کردهاند، مطمئنا نتیجه مطلوبی دریافت نکردهاند. این باور که مهاجرت پروسه آسانی خواهد بود فقط در صورتی امکانپذیر است، که توسط مشاور مجرب و صادق راهنمایی شوید، سپس شما به اهدافتان نزدیک خواهید شد.

اول از همه، وظیفه یک مشاور پرسیدن درباره هدف مهاجرت متقاضی خواهد بود، اگر شرایط متقاضی با توجه به اهداف مورد نظر همخوانی داشته باشد، مشاوره نتیجه بخش خواهد بود.

بعنوان مثال، اگر شخصی قصد اخذ ویزای کار داشته باشد و از بدو ورود به کشور مقصد بدون سرمایه نیاز به تامین نیازهای اولیه از طرف شرکت مقصد یا کارفرما را داشته باشد، قبل از اقدام به مهاجرت تمامی جوانب باید بررسی و شرایط متقاضی توسط مشاوره دنبال شده و قطعیت انجام شدن و یا نشدن را به اطلاع متقاضی برساند.

همین موضوع امروزه به علت عدم آگاهی متقاضیان و مشاوران باعث بروز مشکلاتی برای دو طرف شده است. در این خصوص در این مقاله قصد داریم موارد لازم برای مهاجرت را در اختیار هموطنان گرامی بگذاریم.

انتخاب مشاور

یکی از اصولیترین و مهمترین بخش مهاجرت انتخاب مشاور است، بدین صورت که متقاضیان نیاز دارند تا با تکمیل تحقیقات و با بررسی شرکتهای مشاوره و مهاجرت بتوانند مشاور امین خود را انتخاب کنند. مشاور بعنوان یک راهنما باید قابلیت شفاف سازی تمامی مواضع را داشته باشد. هدف مهاجرت، انتخاب محل سکونت، نحوه مهاجرت، میزان سرمایه گذاری و نحوه پرداخت.

naghsh moshaver bazaryabi

موضوع مهاجرت باید چالش برانگیز باشد

منظور از چالش برانگیز بودن موضوع مهاجرت بر این مبنا استوار است که، سوالات مطرح شده توسط توسط متقاضی باید توسط مشاور بررسی شده و شفاف سازی شود. اگر فردی بدون سرمایه اولیه قصد مهاجرت کاری داشته باشد، مشاوره صحیح و اصولی باید در راستای جویا بودن کار در راستای تحقق اهداف متقاضی باشد. اگر فردی صرفا برای آرامش و امنیت خانواده باشد، مسیر مشاوره باید در راستای انتخاب بهترین گزینه برای متقاضی باشد.

چالشهایی که هر فردی با آن روبروست

هر فردی یا خانوادهای باید این موضوع را کاملا درک کند که موضوع مهاجرت نیازمند یکسری اولویتهایی است که باید رعایت شود.

بر فرض مثال اگر خانوادهای با یک فرزند خردسال قصد مهاجرت را داشته باشند، اموراتی که باید حتما پیگیری شوند را باید در نظر بگیرند. بعنوان مثال، شرایط حقوقی حاکم بر کشور مقصد، نحوه برخورد با مهاجر، حق و حقوق شهروندی، وضعیت بیمه، وضعیت جامعه، وضعیت کاری، هزینه ها.

در مورد تک تک موضوعات مطرح شده باید بررسی دقیق به عمل برسد. به نحوی که فرد یا خانواده در صورت اقدام با واقعیت جامعه کشور مقصد روبرو بشوند. یکی دیگر از موضوعات اصلی مهاجرت مرتبط با آشنایی با محیط جدید است، این موضوع یکی دیگر از چالشهای هر فرد یا خانواده میتواند تلقی شود. آشنایی با محیط جدید یک پروسه نه چندان سخت ولی یک پروسه 3 تا 6 ماه ه است تا فرد بتواند خود را با محیط جدید تطبیق بدهد که شامل شناختن مراکز آموزشی، درمانی، مرکز شهر و سایر مواردی که برای هر خانواده میتواند چالش برانگیز باشد. البته که وضعیت فعلی کشور مقصد ارتباط مستقیم با مطابقت فرد خواهد داشت. بر فرض مثال در یک کشور قانونمند، فرد با رویت کردن نظم اجتماعی و فردی از طرف سایر ساکنین براحتی میتواند به صحت تصمیم خود پی ببرد.

وضعیت تورم و حق و حقوق کارمندی

یکی دیگر از بحثهای اصلی رایج در مورد مهاجرت تورم و حق و حقوق کارمندان دولتی و بخش خصوصی میباشد. این امر زمانی میسر خواهد بود که هر متقاضی بتواند یک چشم انداز کلی به این موضوع داشته باشد. بر فرض مثال اگر میزان حقوق دریافتی یک کارمند ساده با تورم سالانه هر کشور مطابقت نداشته باشد، صراحتا جامعه دچار مشکل بزرگی خواهد شد. ولی اگر بین تورم با حقوق دریافتی کارمند مطابقت وجود داشته باشد، مطمئنا مسیر هموار شده و آرامش بر خانواده حاکم خواهد شد.

کجا مهاجرت کنیم

وقتی تمامی جوانب مهاجرت درباره موضوعات مهم بررسی شد، مقصد اصلی باید مورد بحث قرار بگیرد، جا دارد که دوباره یادآوری کنیم که سیستم حقوقی، حق و حقوق شهروندی، برخورد جامعه، وضعیت کاری، تورم، هزینه ها و امنیت از گزینه هایی هستند که باعث پیشرفت متقاضیان بعد از مهاجرت خواهد شد.

63fac73d 5db3 434d a77f 8819a0b656f1

قبرس شمالی

برای درک بهتر موضوع میتوان به این اشاره کرد که آیا مقصدهایی شامل موارد بالا در رابطه با امنیت فردی خواهد بود یا خیر!

قبرس شمالی بعنوان سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه بعد از سیسیل و ساردینیا بعلت موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارد مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران قرار گرفته است. بعد از اتمام جنگ در سال 1979 و اعلام آزادی این کشور و اعلام جمهوریت رژیم توسط رئیس جمهور وقت دنکتاش، این کشور کوچک دچار چالشهای بزرگی شد که سالها به طول انجامید تا بتواند موجودیت خود را اعلام کند. اصلیترین موضوع بحث در خصوص مهاجرت به قبرس شمالی سیستم حقوقی این کشور می باشد که بر پایه امنیت شهروندان چیدمان شده که در وحله اول بر داشتن جامعهای سالم و فعال باید امنیت حاکم در جامعه همیشه بر جا باشد، به طوریکه در اولویت بندی حق و حقوق شهروندی در ردیف اول فرزندان، دوم بانوان و سپس آقایان قرار دارند. بدین ترتیب که با بر پا ساختن یک جامعه سکولار ( آزادی دین و مذهب) همه افراد دارای حریم خصوصی خود بوده و هیچ فردی حق تعرض ندارد، به همین سبب بعنوان پنجمین کشور امن دنیا تلقی شده و در میان کشورهای زیر پنج میلیون جمعیت امنترین می باشد. این کشور در سال 2021 جز لیست امنترین کشور برای سرمایه گذاری در مجله اقتصادی فوربز آمریکا بوده و این امکان را برای هر چه بیشتر جذب سرمایه گذار ایجاد کرده است.

وضعیت تورم و درآمد با هم در یک سو بوده و با هر تورم میزان دریافتی کارمند ساده افزایش پیدا میکند که اثری از فقر و بیکاری نیست.

جمعیت قبرس شمالی با احتساب مهاجر به 400.000 میرسد که نشان میدهد نیروی فعال کاری و متخصص برای اشتغال زایی و کارآفرینی جزء اصلیترین نیاز این کشور می باشد. کادر درمان، نیروهای فنی، منابع انسانی، جزء دسته هایی هستند که توسط کارفرمایان جذب میشوند. یکی دیگر از عوامل مهم که میتواند تاثیر بسزایی در پیشرفت یک جامعه داشته باشد، آزادی در جذب سرمایه گذاری است. بعنوان مثال کشورهایی مانند انگلستان، کشورهای اسکاندیناوی، اسرائیل، اروپای غربی و کانادا جزء آندسته از کشورهایی هستند که در طی سالهای اخیر روی به سرمایه گذاری در صنعت توریست و هتل سازی، انبوه سازی در زمینه املاک و مستعغلات آوردهاند. به چند دلیل: حداقل میزان مالیات، ارزش افزوده سالانه حداقل 8 درصد، اسکان و درآمد زایی از طریق اجاره ملک. یکی دیگر از عوامل اصلی سرمایه گذاری با پوند انگلستان بوده و قیمت گذاری املاک و مستعغلات، زمین، ماشین با پوند انگلستان صورت میپذیرد. در اصل ارزش افزوده، درآمد از طریق اجاره با احتساب ارزش پوند انگلستان می باشد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

 

5 از 5

پیام بگذارید