آشنایی با کشور قبرس شمالی

با کشور قبرس شمالی

در دریای مدیترانه جزیره‌ای زیبا و اسرارآمیز به نام قبرس وجود دارد که همه ساله در زمان تعطیلات میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. علاوه بر این به دلیل آب‌وهوای خنک و مطبوعی که دارد سالانه پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا به‌خصوص ایران است.
البته قبرس تنها یک مقصد مهاجرتی برای ایرانیان نیست؛ امروزه سرمایه‌گذاران زیادی از ایران و سایر کشورهای دنیا قبرس شمالی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. در قبرس شمالی خبری از تورم نیست و به دلیل رشد اقتصادی در کوتاه‌مدت می‌توانید سود نسبتا زیادی را کسب کنید. اگر شما هم دوست دارید بیش‌ازپیش در مورد کشور قبرس شمالی بدانید با ما در این مقاله از شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری بازرگان همراه شوید.

در مورد جزیره قبرس بیشتر بدانید.

جزیره قبرس بعد از ساردینا و سیسیل سومین جزیره پرجمعیت دریای مدیترانه است. جزیره قبرس ۹۱۵۱ کیلومترمربع مساحت دارد و به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود. قبرس شمالی بخش ترک‌نشین قبرس است.
مردم قبرس شمالی مسلمان هستند و به زبان ترکی صحبت می‌کنند. مردم قبرس جنوبی نیز معمولا یونانی هستند و فرهنگ و آداب‌ورسوم آنها تحت تاثیر کشور یونان است. جزیره قبرس رنگ و بویی اروپایی دارد و آثار تاریخی ساخته شده توسط یونانیان بستان در قبرس خود گواه این امر است.
جزیره قبرس یک مسیر ارتباطی بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا است؛ به همین دلیل جزیره قبرس از لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار مهم و کلیدی است.

جزیره قبرس شمالی

چرا قبرس به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد؟

جزیره قبرس تا سال ۱۹۵۰ میلادی تحت حاکمیت بریتانیا بود تا اینکه اختلافاتی بین جمعیت ترک‌نشین و یونانی قبرس ایجاد شد. بریتانیا به‌خاطر این اتفاق به قبرس لشکرکشی کرد و حدود یک دهه در مقابل مخالفان ایستادگی کرد تا اینکه در سال ۱۹۶۰ میلادی قبرس استقلال یافت.
بعد از آن ماجرا در سال ۱۹۷۴ میلادی کشور یونان با برپایی یک کودتای نظامی قصد داشت قبرس را ضمیمه خاک خود کند؛ اما کشور ترکیه مداخله کرد و قبرس شمالی را تحت تسلط خود درآورد. در سال ۱۹۸۳ میلادی قشمت شمالی قبرس استقلال خود و تشکیل یک کشور جدید را به جهانیان اعلام کرد و سرانجام آتش جنگ بین بخش شمالی و جنوبی قبرس خاموش شد.
البته کشور قبرس شمالی هیچگاه توسط جوامع بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد و تنها ترکیه این کشور را به رسمت می‌شناسد و روابط اقتصادی و دوستانه‌ای با قبرس شمالی برقرار کرده است.

آب و هوای قبرس چگونه است؟

به‌طورکلی می‌توان گفت آب‌و‌هوای جزیره قبرس معتدل و مدیترانه‌ای است. در تابستان‌ها آب‌و‌هوای جزیره گرم و خشک است و در زمستان هوا معتدل و بارانی است. البته میزان گرمای هوا در روز‌های تابستانی به اندازه‌ای نیست که شما را آزار دهد؛ بلکه آب‌وهوای آفتابی جزیره قبرس در تابستان مناسب استراحت و آفتاب‌گرفتن در بعد‌از‌ظهرها است.
آب‌وهوای مدیترانه‌ای حاکم بر جزیره سبب شده تا در اغلب فصل‌های سال جزیره قبرس سرسبز و زیبا باشد. علاوه بر این در جزیره قبرس خبری از رطوبت بسیار زیاد نیست؛ زیرا آب‌و‌هوای قبرس نیمه‌خشک است.
جزیره قبرس ۳۲۰ روز آفتابی دارد به همین دلیل گردشگران و مهاجران زیادی قبرس را برای سفر انتخاب می‌کنند. خوب است بدانید تابستان‌ قبرس از اواسط اسفند شروع می‌شود و تا اواخر شهریور ادامه پیدا می‌کند. فصل زمستان نیز از اواسط آبان آغاز می‌شود و تا بهمن‌ماه ادامه دارد.

بررسی زبان و مذهب مردم قبرس

زبان رسمی کشور قبرس یونانی و ترکی است و مردم بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارند با یکی از این زبان‌ها صحبت می‌کنند. زبان ترکی در قبرس شمالی رواج دارد و زبان یونانی زبان رسمی مردم قبرس جنوبی است. البته زبان انگلیسی نیز در میان مردم قبرس بسیار رواج دارد.
مردم محلی قبرس می‌توانند به‌راحتی با زبان انگلیسی صحبت کنند و با گردشگران و توریست‌ها ارتباط برقرار کنند. دین مردم قبرس نیز با یکدیگر یکسان نیست. مردم قبرس شمالی تحت تاثیر کشور ترکیه مسلمان هستند؛ ولی مردم قبرس جنوبی معمولا مسیحی ارتودوکس هستند. لازم به ذکر است که بخشی از مردم این کشور نیز ارمنی هستند.

مردم قبرس شمالی

معرفی مهم‌ترین شهرهای قبرس

کشور قبرس شهر‌های مهم بسیاری دارد که در سراسر دنیا شناخته شده هستند. در ادامه به معرفی برخی از این شهرها می‌پردازیم:

نیکوزیا

نیکوزیا یکی از زیباترین شهرهای قبرس و پایتخت کشور قبرس است و به‌عنوان تنها شهر دو تکه در جهان شناخته می‌شود. قسمتی از شهر نیکوزیا مربوط به مردم ترک‌نشین قبرس شمالی است و بخش دیگر آن متعلق به مردم یونانی قبرس جنوبی است.
شهر نیکوزیا توسط کمربندی که تحت عنوان خط سبز شناخته می‌شود قبرس شمالی و قبرس جنوبی را از یکدیگر متمایز می‌کند. در نیکوزیا پنج تقاطع مرزی وجود دارد که شهروندان هر دو کشور می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز از آن عبور کنند. البته ساکنان شهر نیکوزیا برای رفت‌وآمد بین قبرس شمالی و جنوبی نیازی به ارائه کارت شناسایی ندارند.

لیماسول

لیماسول یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور قبرس است که به دلیل وجود آثار تاریخی بی‌شمار سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. علاوه بر این سواحل زیبا و خاص زیادی در شهر لیماسول قرار دارد که بازدید از آنها در زمان سفر به کشور قبرس خالی از لطف نیست.
لازم به ذکر است که شهر لیماسول جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد و تجارت قبرس دارد؛ بنابراین سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند شهر لیماسول را برای فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خود انتخاب کنند.

پافوس

پافوس یکی دیگر از شهر‌های قبرس است که بیشتر به‌واسطه برگزاری یک فستیوال فرهنگی با نام آفرودیت شناخته می‌شود. بر اساس افسانه‌ها آفرودیت (Aphrodite) خدای عشق و زیبایی است که در جزیره قبرس زاده شده است.
جالب است بدانید افسانه آفرودیت یکی از دلایل شهرت کشور قبرس در سراسر جهان است. گردشگران عزیزی که علاقه‌مند به بازدید از جاذبه‌های تاریخی و قدیمی هستند نیز می‌توانند در سفر به شهر پافوس از آثار باستانی بی‌شمار این شهر دیدن کنند.

کایرنیا

کایرنیا یا گیرنه یکی از مهم‌ترین شهر‌های توریستی قبرس است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بی‌شماری را در خود جای داده است. رونق اقتصادی در شهر کایرنیا بسیار عالی است و سرمایه‌گذاران زیادی در این شهر اقدام به ساخت ساختمان و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف مثل گردشگری کرده‌اند.
حتی اگر قصد تحصیل در کشور قبرس را هم دارید شهر کایرنیا می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای شما باشد؛ زیرا سه دانشگاه برتر قبرس شمالی در شهر کایرنیا قرار دارند.

لارناکا

لارناکا یکی از مهم‌ترین شهرهای قبرس اروپایی است که قدمت سکونت در آن به ۶۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. لارناکا مثل یک روبان باریک و بلند در ساحل مدیترانه قرار دارد و بهترین مکان برای پیاده‌روی طولانی و استشمام هوای سالم است.
اگر کمی به زبان انگلیسی مسلط هستید می‌توانید با مردم خونگرم شهر لارناکا صحبت کنید و از راهنمایی‌های آنها برای بازدید از شهر لارناکا و آثار تاریخی آن استفاده کنید؛ زیرا شهر لارناکا نیز آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده که برای بازدید از آنها به دانش کافی در مورد آثار تاریخی این شهر نیاز دارید.

لارناکا قبرس شمالی

واحد پول قبرس چیست؟

اوایل ژانویه سال ۲۰۰۸ بود که قبرس یورو را به‌عنوان واحد پولی رسمی خود انتخاب کرد؛ اما همچنان سرمایه‌گذاران و بازرگانان در قبرس از سایر ارزهای خارجی برای دادوستد استفاده می‌کنند. علاوه بر این قبرس شمالی همچنان به پیروی از کشور ترکیه از لیر ترکیه به‌عنوان واحد پولی رسمی خود استفاده می‌کند. برای رزرو هتل در قبرس شمالی باید بدانید که بسیاری از هتل‌های قبرس شمالی نیز از طیف وسیعی از ارزهای خارجی استفاده می‌کنند؛ بنابراین بدون هیچ نگرانی می‌توانید با هر نوع ارز خارجی به کشور قبرس سفر کنید.

بررسی اقتصاد در قبرس

اگر بخواهیم با مستندات در مورد اقتصاد قبرس صحبت کنیم باید بگوییم که طبق آمارهای منتشر شده توسط بانک جهانی کشور قبرس از لحاظ اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار دارد و درآمد سالانه این کشور رقم هنگفتی را نشان می‌دهد.
اقتصاد قبرس مبتنی بر بازار آزاد و خدمات است و به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی که دارد از جایگاه اقتصادی بی‌نظیری برخوردار است. قبرس در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و پوشاک فعالیت دارد و بخش دیگری از اقتصاد آن روی مقوله توریسم می‌چرخد.
البته شایان ذکر است که این کشور از منابع ارزشمند نفت و گاز نیز برخوردار است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود در سال‌های نزدیک اقتصاد قبرس با تحولی بزرگ مواجه شود. دولت قبرس برای بهبود شرایط اقتصادی قبرس به شرایط اخذ اقامت این کشور سرمایه‌گذاری را نیز اضافه کرده است تا با خرید ملک و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کشور قبرس پول هنگفتی به جیب دولت این کشور سرازیر شود.
جالب است بدانید نرخ بیکاری در کشور قبرس همواره پایین بوده و هیچ‌وقت از ۱۰ درصد بالاتر نرفته است.

بررسی سیستم سیاسی قبرس

همان‌طور که می‌دانید کشور قبرس به دو قسمت قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می‌شود. هر یک از این بخش‌ها دولت و قوانین سیاسی مخصوص به خودش را دارد؛ بنابراین باید به‌صورت جداگانه به هر یک از آنها بپردازیم.
قبرس شمالی یک دولت خودمختار با ساختار دموکراسی پارلمانی است. سیستم سیاسی قبرس شمالی پارلمان، قانون اساسی و سازمان‌های مخصوص به خودش را دارد. قبرس شمالی توسط رئیس‌جمهور اداره می‌شود و او به‌عنوان رئیس دولت شناخته می‌شود.
قبرس اروپایی در سطح بین‌المللی تحت عنوان جمهوری قبرس شناخته می‌شود و در سراسر دنیا از آن به‌عنوان دولت قانونی و نماینده کل جزیره قبرس یاد می‌کنند. سیستم سیاسی قبرس جنوبی بر پایه جمهوری یکپارچه ریاست‌جمهوری مبتنی بر دموکراسی ریاستی است. قبرس جنوبی نیز مانند قبرس شمالی قانون اساسی، پارلمان و دولت مخصوص به خودش را دارد.

اوضاع سیاسی قبرس شمالی

هزینه‌های زندگی در قبرس چقدر است؟

به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه‌های زندگی در قبرس نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. شما با ۷۰۰ یورو می‌توانید در یکی از شهرهای بزرگ قبرس یک خانه مناسب با لوازم پایه زندگی اجاره کنید. علاوه بر این با ۱۰ یورو می‌توانید در یکی از رستوران‌های ارزان‌قیمت شهر غذا میل کنید.
اگر قصد مهاجرت و زندگی در قبرس را دارید، باید بدانید که زندگی در بخش شمالی و جنوبی قبرس تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. البته اگر می‌خواهید مسیر رشد و پیشرفت را سریع‌تر طی کنید بهتر است قبرس جنوبی را برای زندگی انتخاب کنید.
حتی اگر قصد تحصیل در قبرس را هم داشته باشید می‌توانید با هزینه کمتری نسبت به دانشگاه‌های اروپایی در کشور قبرس تحصیل کنید. دانشگاه‌ها و مدارس قبرس شهریه چندان زیادی ندارند؛ بنابراین قبرس می‌تواند مقصد خوبی برای مهاجرت تحصیلی باشد.

بررسی سیستم آموزشی در قبرس

مردم جزیره قبرس از نظر فرهنگ و تحصیلات در سطح بالایی قرار دارند. دولت قبرس نیز برای افزایش سطح تحصیلات مردم خود اهمیت زیادی قائل است. در این کشور کالج‌های بین‌المللی بسیاری برپا هستند که از لحاظ آموزشی در سطح بالایی قرار دارند؛ ازاین‌رو افراد زیادی از سراسر جهان تلاش می‌کنند بورسیه تحصیلی قبرس را به دست آورند.
دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌های قبرس تحصیل می‌کنند می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت در قبرس کار کنند و مخارج تحصیل و زندگی خود را تا حدی تامین کنند. افرادی که در دانشگاه‌های قبرس تحصیل می‌کنند به‌راحتی می‌توانند برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های مطرح اروپا و آمریکای شمالی بروند.
دانشگاه فناوری قبرس، دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه قبرس جزو مطرح‌ترین دانشگاه‌های قبرس هستند که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان هستند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس باید مدرک زبان انگلیسی از نوع تافل یا آیلتس آکادمیک داشته باشید.

در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردم قبرس بیشتر بدانید!

فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم کشور قبرس با هم یکسان نیست و تفاوت‌های زیادی در آن وجود دارد؛ زیرا قبرس تمدنی چندهزارساله دارد و از ابتدا تا کنون محل زندگی اقوام مختلفی بوده است. البته تمام مردم قبرس مهم انواع و خونگرم هستند و برای گردشگران اهمیت زیاد قائل هستند.
اگر قصد مهاجرت به کشور قبرس را دارید بهتر است پیش از انجام هر کاری در مورد آداب‌ورسوم و فرهنگ مردم این کشور تحقیق کنید و در زمان سکونت خود در این جزیره به آداب‌ورسوم مردم احترام بگذارید. در ادامه این مقاله تلاش کردیم بخشی از آداب‌ورسوم مروم قبرس را برای شما بیان کنیم تا بیش‌ازپیش با فرهنگ و تمدن مردم قبرس آشنا شوید:

آداب و رسوم مردم قبرس

اهمیت خانواده در قبرس

در قبرس شمالی خانواده اهمیت زیادی دارد و تمامی مردم به بزرگان خانواده احترام می‌گذارند. مردم کشور قبرس به اعضای خانواده دور و نزدیک اهمیت می‌دهند و اغلب اوقات در جمع‌های خانوادگی حضور دارند. آنها در مشکلات به یکدیگر کمک می‌کنند و در تمام سختی‌ها یارویاور همدیگر هستند.
تمامی افراد جامعه به افراد سالمند احترام می‌گذارند و بیشتر اوقات می‌توان این فرهنگ را در سراسر زندگی روزمره مردم قبرس مشاهده کرد. به‌عنوان‌مثال در محیط‌های اجتماعی خدمت‌رسانی به افراد مسن قبل از سایر افراد انجام می‌شود.

آداب معاشرت اجتماعی مردم قبرس

آداب‌ورسوم اجتماعی مردم قبرس نسبت به ایران کمی دشوار است. به‌عنوان‌مثال شما در صورتی می‌توانید افراد را با نام کوچکشان صدا کنید که آنها صراحتاً به شما این اجازه را بدهند. علاوه بر این در کشور قبرس بزرگان را با عنوان رسمی (Missus) kiria یا (Mister) kyrie صدا می‌کنند.
مردم قبرس علاقه چندانی به نصیحت‌شدن ندارند؛ بنابراین اگر آنها را نصیحت کنید ممکن است به‌هیچ‌عنوان با شما رابطه دوستانه برقرار نکنند. جالب است بدانید در کشور قبرس زمانی که یک محفل اجتماعی به پایان می‌رسد انتظار می‌رود که شما پیش از خروج با تمامی مهمان‌ها دست بدهید و از آنها قدردانی کنید.

آداب و رسوم مذهبی مردم قبرس

همان‌طور که گفتیم دین مردم قبرس اسلام و مسیحی ارتدوکس است. بسیاری از مردم این کشور بسیار باایمان و معتقد هستند و به مراسمات مذهبی پایبند هستند؛ اما طبق قانون مردم آزادی در دین دارند و دولت نیز از این قانون حمایت می‌کند.
در این میان گروهی دیگر از مردم قبرس هستند که خود را وابسته به هیچ دینی نمی‌دانند. اگرچه به تعداد این دسته از مردم روز‌به‌روز اضافه می‌شود؛ ولی جشن‌های مذهبی همچنان با شور و هیجان در سراسر جزیره قبرس برگزار می‌شوند.

مهمان‌نوازی در قبرس

مهمان‌نوازی در قبرس بسیار مهم‌ است و به نوعی یک رسم ملی در کشور قبرس به شمار می‌رود. البته مهمان‌نوازی در قبرس آداب مخصوص به خودش را دارد که پیش از ارتباط به مردم قبرس باید در مورد آن آگاهی داشته باشید:

  • اگر در قبرس دوست پیدا کردید و او شما را به مهمانی دعوت کرد باید یک جعبه شیرینی یا شکلات به‌عنوان هدیه برای او ببرید.
  • آداب مهمانی در قبرس حکم می‌کند که هرگز نباید زودتر از میزبان غذای خود را شروع کنید.
  • هرگز نباید غذا در ظرف شما باقی بماند؛ زیرا بی‌احترامی به میزبان تلقی می‌شود.
  • اگر قصد رفتن به مناسبت‌های اجتماعی را دارید باید آراسته و مرتب باشید و از پوشیدن لباس‌های راحتی خودداری کنید.
  • اگر در زمان پذیرایی ظروف را با دست چپ دست به دست کنید بی‌ادبی تلقی می‌شود.
  • در خانواده‌های سنتی قبرس مرسوم است که تا زمانی که از شما درخواست نشود، نباید بنشینید.

مردم قبرس شمالی

مهاجرت به کشور قبرس

قوانین و سیاست‌های مهاجرتی کشور قبرس تقریبا مشابه اتحادیه اروپا است؛ به همین دلیل مهاجرت‌کردن به این کشور برای تمامی افراد به‌خصوص ساکنین اتحادیه اروپا آسان است. امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد که افراد می‌توانند متناسب با شرایط و نیاز‌های خود یکی از آنها را انتخاب کنند.
به‌عنوان‌مثال برخی از افراد می‌خواهند در دانشگاه‌های مطرح قبرس تحصیل کنند تا به‌راحتی بتوانند راهی دانشگاه‌های برتر اروپا و آمریکا شوند. برخی دیگر نیز برای کار قصد مهاجرت به قبرس را دارند. چنین افرادی برای مهاجرت کاری به قبرس باید پیشنهاد کاری از کارفرما داشته باشند‌.
البته روش‌های ساده‌تری نیز برای مهاجرت به قبرس وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها سرمایه‌گذاری در قبرس است. روش‌های سرمایه‌گذاری در قبرس شامل خرید ملک، بیزینس و ساخت‌و‌ساز ویلا و آپارتمان است. خوب است بدانید مراحل اداری اخذ اقامت در قبرس بسیار کوتاه است و معمولا بدون تشریفات اداری انجام می‌شود.

قوانین مهاجرت به کشور قبرس

پاسپورت کشور قبرس یکی از مهم‌ترین پاسپورت‌های دنیا است و از لحاظ قدرت در رتبه هفتم جهان قرار دارد. افرادی که پاسپورت کشور قبرس را دارند می‌توانند بدون ویزا به ۱۲۲ کشور دنیا سفر کنند و برای سفر به ۴۳ کشور دیگر دنیا صرفا به ویزای فرودگاهی نیاز دارند.
البته دولت قبرس قوانینی را نیز برای متقاضیان مهاجرت به قبرس تعیین کرده است که فرد متقاضی باید مشمول این قوانین باشد تا بتواند شرایط عمومی پذیرش در قبرس را به دست آورد. برخی از مهم‌ترین قوانین عمومی قبرس برای اخذ اقامت این کشور به شرح زیر است:

  • در نظم عمومی قبرس اختلالی ایجاد نکنید.
  • مهاجرت شما به قبرس تهدید جدی برای سلامت اعضای جامعه ایجاد نکند.
  • هیچ‌گونه خطر امنیتی برای قبرس ایجاد نکنید.
  • برای مهاجرت به قبرس باید سرمایه کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی را داشته باشید.

معرفی معروف‌ترین غذاهای قبرس

یکی از بهترین لذت‌های سفر به هر کشوری چشیدن غذاهای محلی آن کشور است. غذاهای محلی قبرس به‌اندازه تاریخ این جزیره قدیمی و ناب هستند؛ بنابراین با خوردن آنها به گذشته سفر خواهید کرد و در طعم بی‌نظیری که ادویه‌های محلی این کشور خلق می‌کنند غرق خواهید شد.
اگر قصد دارید در زمان سفر به قبرس غذاهای سنتی این کشور را امتحان کنید می‌توانید به رستوران‌های قبرس مراجعه کنید. در اغلب رستوران‌های قبرس غذاهای محلی قبرس به همراه شیرینی‌های خوشمزه سنتی این کشور سرو می‌شوند. علاوه بر این امکان خوردن غذاهای بین‌المللی در بعضی از رستوران‌های قبرس وجود دارد.
اگرچه تمام غذاهای محلی قبرس به نوبه خود خوشمزه و بی‌نظیر هستند؛ اما بعضی از آنها نسبت به بقیه معروف‌تر هستند. هالومی، کوپس، اوکومادس، پفتالی کباب و سوواکلیا جزو خوشمزه‌ترین و معروف‌ترین غذاهای محلی قبرس به شمار می‌روند.

هالومی

حمل‌ و‌ نقل در کشور قبرس چگونه است؟

شبکه جاده‌ها و بزرگ‌راه‌ها در قبرس به شکلی عالی طراحی شده‌اند؛ بنابراین رانندگی در جاده‌های قبرس بسیار آسان است. البته قوانین راهنمایی و رانندگی سفت و سختی در قبرس حکم‌فرما است و تمام شهروندان این کشور موظف هستند از این قوانین پیروی کنند. رانندگان می‌توانند در بزرگراه‌های قبرس با سرعت بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنند.
در محدوده‌های مسکونی شلوغ نیز حد مجاز سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت است. اگر استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی برای شما دشوار است می‌توانید یا هزینه کم یک اتومبیل کرایه کنید و سراسر جزیره را با آن بچرخید. البته برای رانندگی در قبرس با ماشین کرایه‌ای باید گواهینامه بین‌المللی داشته باشید.
جالب است بدانید وسایل حمل‌و‌نقل عمومی در قبرس بسیار کم هستند. اتوبوس‌ها روز‌های تعطیل فعالیت نمی‌کنند و هیچ قطاری در سراسر جزیره قبرس وجود ندارد. اگر قصد دارید با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی در کشور قبرس تردد کنید بهترین گزینه برای شما استفاده از تاکسی است.

کلام آخر

در این مقاله از شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری بازرگان تلاش کردیم اطلاعات مفیدی را در مورد کشور قبرس در اختیار شما قرار دهیم. البته کاملا روشن است که تمامی اطلاعات و دانستنی‌های مربوط به قبرس به این موارد محدود نمی‌شوند و هنوز هم نکات و دانستنی‌های زیادی در مورد قبرس وجود دارد.
تنها چیزی که کاملا روشن است این است که کشور قبرس دلیل وجود مناظر بسیار زیبا، آب‌وهوای عالی، محیط امن، آمار جرم و جنایت پایین و رشد اقتصادی بسیار زیاد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌رود. اگر شما هم بعد از خواندن این مقاله قصد دارید به کشور قبرس مهاجرت کنید یا در این کشور سرمایه‌گذاری کنید کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های آنها استفاده کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید