شرایط و نحوه کار در قبرس شمالی چگونه است؟

و نحوه کار در قبرس شمالی چگونه است؟

افرادی که می‌خواهند از طریق کار به کشور قبرس شمالی مهاجرت کرده و در آنجا اقامت بگیرند باید ابتدا نرخ بیکاری و درآمد سالیانه این کشور را به طور کامل بررسی نمایند. هر ساله کشور قبرس شمالی از نیروهای ماهر و متخصص در زمینه‌های مختلف برای کار استقبال کرده و به آنها اقامت دائم می دهد.

اگر می‌خواهید برای کسب و کار خود به این کشور مهاجرت نمایید ابتدا باید اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید که در این مقاله بهترین اطلاعات را در این خصوص برای شما آماده کرده ایم.

وضعیت کار و اشتغال در قبرس شمالی

کسانی که مهارت و تخصص زیادی در رشته خود دارند می‌توانند در کشور قبرس شمالی ویزای کاری آن را به دست آورند و به راحتی در این کشور شروع به کار کنند. همچنین افراد می‌توانند با ویزای کاری برای خود کسب و کار جدیدی را در این کشور راه اندازی کرده و شروع به کسب درآمد نمایند.

در کشور قبرس شمالی به تمامی افراد جویای کار ویزاهای کاری متفاوتی ارائه می‌شود که شامل ویزای کارهای داوطلبانه، ویزای کار در خانه، ویزای کار در شرکت عمومی، ویزای کارآموزی و ویزای استارت آپ می‌باشد.

افرادی از جمله هنرمندان، مدیران ارشد، معلمین زبان انگلیسی، پرستاران فوق حرفه‌ای، هتلداران، ورزشکاران، مهندسین آی تی، مربیان تیم های ورزشی و معماران می توانند به راحتی از همان ابتدای درآمد برای اخذ ویزای کار قبرس شمالی اقدام کنند. کسانی که ویزای کاری قبرس را به دست آورده برای سکونت در این کشور هیچ مشکلی نداشته و اقامت دائم خواهند داشت.

وضعیت کار و اشتغال در قبرس شمالی

در سال ۲۰۲۲ در سه ماهه دوم آن میزان دستمزدها در کشور قبرس شمالی حدود ۱۰ هزار لیر بوده ولی در ابتدای سال ۲۰۲۳ به ۱۵ هزار لیر رسیده است.

در این کشور مشاغلی همانند هتل داری و گردشگری دارای بازار کار بسیار عالی هستند. مهاجرین و دانشجویان در قبرس شمالی می‌توانند در بخش‌های کشاورزی و صنعتی و سایر خدمات بهترین مشاغل را به دست آورند.

در کشور قبرس شمالی در هر فصل شرایط کاری متفاوتی وجود دارد. مهاجرین می‌توانند در فصل‌های بهار و تابستان به شغل‌های هتل داری و گردشگری پرداخته و در فصل زمستان و پاییز در موسسات، دانشگاه‌ها، بخش‌های دولتی و آموزش عالی فعالیت کنند.

قوانین کار در قبرس

تمامی سرمایه‌گذاران و مهاجرینی که قصد دارند در این کشور به کار بپردازند و درآمد به دست آورند ابتدا باید میزان درآمد در قبرس شمالی و شرایط شغلی آن را بررسی کنند.‌ در کشور قبرس برای کار کردن قوانینی وضع شده و هر کدام از کارها دارای مجوز مخصوصی هستند.

فرد برای شروع کار در قبرس شمالی باید یکی از مجوزهای لازم را داشته باشد که عبارتند از:

  • مجوز تاسیس شرکت تجاری
  • مجوز اولیه
  • مجوز کار دانشجویی
  • مجوز کار برای مهاجرین و خارجی‌ها
  • مجوز کار محدود

قوانین کار در قبرس

تمامی افراد خارجی از جمله ایرانی‌ها برای شروع کار در قبرس باید مجوز اولیه را به دست آورند. مجوز اولیه را از طریق کارفرمای خود اقدام نمایید و بعد از دریافت حدود ۳۰ روز فرصت دارید تا به کار خود مشغول شوید.

برای کار کردن در یک شرکت یا سایر مکان‌ها در قبرس باید مجوز کار محدود را به دست آورده که اعتبار آن حدود ۶ الی یک سال می‌باشد. دانشجویان نیز برای کار کردن در قبرس مجوزهای لازم را از دانشگاه دریافت کرده و می‌توانند در بسیاری از دفاتر مشغول به کار شوند.

مزایا کار در قبرس شمالی

کار در کشور قبرس شمالی می تواند مزیت های زیادی برای زندگی و آینده شما داشته باشد. با شروع کار جدید در قبرس، مسیر و شرایط زندگی شما به طور کلی تغییر کرده و پیشرفت‌های زیادی خواهید دید. در موارد زیر تعدادی از مزیت‌های کار کردن در قبرس شمالی توضیح داده شده است که عبارتند از:

  • نرخ بیکاری در قبرس شمالی بسیار پایین است و این می‌تواند آینده شغلی را برای شما تضمین کند.
  • با کار کردن در این کشور می‌توانید ویزا یا اقامت دائم را به راحتی به دست آورید.
  • بعد از مدتی زبان انگلیسی و زبان ترکی شما تقویت شده و می‌توانید زمینه‌های شغلی بیشتری کسب کنید.
  • با شروع کار در قبرس به طور کامل با اهالی آن و فرهنگ آنها آشنا خواهید شد.

مزایا کار در قبرس شمالی

نتیجه گیری

در زمان مهاجرت کاری به قبرس شمالی ابتدا تمام شرایط و میزان درآمد را در کشور مقصد بررسی کنید تا بعد از ورود به کشور دچار مشکل نشوید. در قبرس شمالی موقعیت های کاری برای کسانی که به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط بوده بسیار بیشتر است.

تنها از طریق کارفرمایان می‌توانید مجوز کار در قبرس را به دست آورده و شروع به فعالیت کنید. توجه داشته باشید تنها با داشتن تخصص و مهارت می‌توانید در زمینه‌های شغلی در قبرس موفق شده و اقامت دائم آن را کسب کنید.

با توجه به اینکه کشور قبرس مقصد بسیاری از خارجی‌ها و ایرانی‌ها بوده در آن مشاغلی مثل معماری، داروسازی، هتل داری، گردشگری، زبان انگلیسی، آموزش و پرورش، امور مالی، آی تی، تکنولوژی و پزشکی جزو محبوب‌ترین‌ها هستند. اگر در مورد شرایط کاری در قبرس شمالی اطلاعاتی دارید، می‌توانید به صورت کامنت آن را ثبت کرده تا دیگران از آن استفاده کنند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید