چرا بعد از زلزله ترکیه به قبرس شمالی مهاجرت کنیم؟

باید بعد از زلزله ترکیه به قبرس شمالی مهاجرت کنیم

امروزه شاهد مهاجرت چشمگیری بسیاری از ایرانیان به ترکیه و قبرس شمالی هستیم. بیشترین دلیل مهاجرت به این دو کشور نزدیکی آنها به ایران است. هر چند در سال های گذشته نیز در بین مهاجرین ایرانی انتخاب بین مهاجرت به قبرس شمالی و ترکیه سخت بوده است و این سوال همیشه پیش می آید که قبرس شمالی یا ترکیه؟کدام کشور برای مهاجرت بهتر است. بیشتر افرادی که تحصیل کرده بودند و از موقعیت های جغرافیایی و دیگر متریال های مختلف ترکیه آگاه بودند بهترین انتخاب را کردند. در نهایت این افراد برای داشتن یک اقامت دائم و زندگی آرام و بدون دغدغه قبرس شمالی را مقصد نهایی خود قرار دادند.

دلایل مهاجرت به قبرس شمالی بعد از زلزله ترکیه

بیشتر افرادی که ترکیه را انتخاب کردند در سال جاری برای آنها بیشتر این کشور کشف شد. در حقیقت این کشور در سال های گذشته نیز شاهد وقایع ناگوار طبیعی و غیر طبیعی بوده است. اما حادثه دلخراش ۱۷ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ پرده از این ماجرا برداشت که ترکیه نمی تواند یک مقصد نهایی برای زندگی باشد.

کشته شدن بیش از ۳۰ هزار نفر در اثر زلزله ترکیه چیزی نیست که به آسانی از آن عبور کرد و آن را فراموش نمود. شاید اگر از مهاجران قبرس شمالی بپرسید چرا این کشور را بجای ترکیه انتخاب کرده اند دلایل زیادی را مطرح کنند. اما دلیل اصلی خود را داشتن زندگی آرام و بدور از هرج و مرج و داشتن یک ثبات اقتصادی بیان نمایند.

اگر به تاریخ ترکیه بنگرید در واقع، واقعه زلزله چیزی یکباره و بدون مقدمه نبوده است. این کشور بر طبق گزارشات و نقشه های سنجش زلزله جزء مناطق زلزله خیز می باشد. هر ساله این کشور شاهد وقوع زمین لرزه و پیش لرزه هایی بوده است. حتی در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۹۰ ترکیه تعدادی برابر با ۶۰۰ نفر و ۱۷ هزار نفر را در حادثه رانش زمین از دست داده است.

مهاجرت به قبرس شمالی بعد از زلزله ترکیه

مزیت های مهاجرت به قبرس شمالی بعد از زلزله ترکیه

هر چند قبرس شمالی از کشور های همجوار ایران و ترکیه به حساب می آید اما هرگز شاهد این حادثه های دلخراش نبوده است. قابل توجه است واقعه دردناک ۱۷ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۱ نیز همزمان با ترکیه در قبرس شمالی اتفاق افتاد اما حادثه یا تلفات مالی و جانی آن برابر با صفر درصد بود. بیشترین دلیل سالم ماندن قبرس شمالی وجود دریای مدیترانه است. این یک واقعیت انکار ناشدنی است که دلیل مصون ماندن قبرس شمالی دفع امواج زلزله به کمک امواج دریای مدیترانه بوده است.

موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی این کشور را سومین جزیره بکر و عظیم دریای مدیترانه کرده است. وجود هوایی معتدل سبب شده است این کشور در کل سال دارای پوششی زیبا و سبز داشته باشد.

خالی از لطف نیست بدانید در سال ۱۹۷۴ قبرس شمالی از نظر وضعیت اقتصادی به کشور همسایه خود ترکیه بسیار وابسته بود. اما از سال ۲۰۰۳ تحویلی عظیمی در جمهوری قبرس شمالی اتفاق افتاد این کشور با جهان حاضر بیشتر ارتباط برقرار کرد. امروزه قبرس شمالی در اقتصاد حرفی برای گفتن دارد و حتی از ترکیه نیز پیش تاز تر شده است. اکنون نرخ ارز این کشور در حال صعود است و خود را در اقتصاد بازار های آزاد قرار داده است.

به جرات می توان گفت بعد از زمین لرزه ای که در ترکیه اتفاق افتاد دیدگاه افراد زیادی که با واقعیت کنار نمی آمدند روشن گردید. آنها در یافتند دلیل اصلی رشد سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی در چیست. همچنین با تحقیق های صورت گرفته توسط آنها به این مطلب پی بردند آنها با خرید یک ملک به آسانی می توانند اقامت دائم را بدون هیچ گونه دردسر تحویل بگیرند.

های مهاجرت به قبرس شمالی بعد از زلزله ترکیه

مزیت هایی که قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه

اما اگر بخواهیم واقعیت زلزله اخیر ترکیه را در نظر نگیریم به جرات می توان مزیت هایی که قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه در اختیار مهاجران می گذارد مثال زدنی نیست. این جزیره سرسبز شرایطی از جمله موارد زیر را علاوه بر شهروندان خود برای مهاجران نیز فراهم کرده است:

  • ایجاد شرایط ایده آل برای سرمایه گذاری در ملک و ساخت و ساز های سودمند با وجود رونق اقتصادی.

هایی که قبرس شمالی در مقایسه با ترکیه

  • به آسانی می توانید اقامت موقت یا دائم را در این کشور دریافت کنید.
  • داشتن هزینه های مقرون به صرفه از جمله هزینه مسکن، تحصیل و غیره.

امروزه دیگر مانند قبل نیست مهاجران آگاه تر شده اند آنها دیگر نمی خواهند مقصدی را انتخاب کنند که با گذشت زمان از انتخاب خود پشیمان شوند. در حقیقت امروزه به لطف فناوری و رسانه های اجتماعی افراد خیلی زودتر از آنچه تصمیم نهایی خود را بگیرند از حوادث و واقعیت های نهان دانش پیدا می کنند. در نهایت در بین قبرس شمالی و ترکیه کشوری با رشد اقتصادی و آرام و بدور از تلاطم را انتخاب می کنند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5