قبرس شمالی یا ترکیه؟کدام کشور برای مهاجرت بهتر است

شمالی یا ترکیه

قبرس شمالی یا ترکیه؟ کدام یک از این کشور ها برای مهاجرت بهتر می باشند؟ بسیاری از ایرانیان مایل هستند در یک کشور نزدیک به کشور ایران زندگی کنند در این صورت این دو کشور نامبرده شده همواره یکی از انتخاب های مهاجرت می باشند. زیرا ‌که هزینه زندگی در این دو کشور در قیاس با دیگر کشور های اروپایی کم بوده و در حین حال مقررات و ضوابط سختی هم برای مهاجرت ندارند. هدف از این مبحث این است که کدام یک از این دو کشور جهت مهاجرت مناسب تر هستند و می خواهیم مزایا و معایب مهاجرت به این دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

کشور برای مهاجرت بهتر است؟

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه

قبرس شمالی جهت ورود مهاجران جدید در حال حاضر سختگیری هایی شدیدی عرضه می کند. میزان بیکاری در این کشور کمتر از کشور ترکیه می باشد. با این وجود رشد و گسترش اقتصادی هم از ترکیه کمتر می باشد. قبرس شمالی یک کشور با جمعیتی حدود ۴۰۰ هزار نفر می باشد. عمده ترین مسئله ای که سبب می شود افراد بیشتر به این کشور مهاجرت کنند این است که این کشور نخست عضو کشور های اتحادیه اروپا است و پاسپورت آن از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

از لحاظ فرهنگی این دو کشور تفاوت زیادی باهم ندارند. هر کدام از این کشور ها در دوره های متعدد تاریخی کمابیش از فرهنگ یونان متاثر شده اند. با این اختلاف که قبرس معمولا از فرهنگ مذهبی مسیحیت تاثیر پذیرفته و ترکیه به اسم عظیم ترین امپراتوری اسلامی در قدیم معرفی شده است.

از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی و ترکیه آب و هوای خوشایند مدیترانه ای آن می باشد که در در هر دو کشور به یک میزان دلپذیر است. ولی وسعت بسیار ترکیه منتهی به پیدایش نواحی متفاوت تر آب و هوایی شده است. در صورتی که در شرق ناظر آب و هوای خشک و فلات آناتولی هستید، در قسمت های شمالی این کشور نواحی سردسیری را ناظر هستید. در آخر ضروری است که به یکی دیگر از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی اشاره نمود آن هم میزان اندک جرم و جنایت در آن می باشد. موردی که این کشور را به یکی از مطمئن ترین و امن ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است.

شمالی یا ترکیه؟

مقایسه مهاجرت به ترکیه یا قبرس شمالی

با ملاحظه به هر آنچه که بیان شد در ادامه این مبحث به مقایسه مهاجرت به ترکیه یا قبرس شمالی می پردازیم تا بتوانید فواید و معایب و وضعیت زندگی این دو کشور را بهتر درک کنید.

  • مقایسه جمعیت این دو کشور

ترکیه دارای حداکثر ۸۰ میلیون جمعیت می باشد که نسبت به قبرس شمالی معمولا کشوری با جمعیت تری است. در حین حال با ملاحظه به وضعیت گردشگری ترکیه هر ساله بیشتر از ۵۰ میلیون توریست خارجی به این کشور می آیند که این مسئله سبب شده زندگی راحت و بی دغدغه را برای مردم این کشور با مشکلاتی مواجه سازند. در این صورت برای کسانی که در پی آرامش هستند و قصد مهاجرت دارند قبرس نسبت به ترکیه بهترین گزینه می باشد.

دریافت مشاوره رایگان

  • وضعیت کار در این دو کشور

نرخ بیکاری در قبرس تقریبا ۷٪ و در ترکیه ۱۷٪ است. این مسئله مخصوصا برای دانشجویان و کسانی که می خواهند به قبرس مهاجرت کنند خیلی مهم است.

  • میزان امنیت در این دو کشور

جهت مقایسه مهاجرت به قبرس شمالی یا ترکیه بهتر است امنیت این دو کشور را ارزیابی کنید. میان امنیت دو کشور نامبرده مسلما می توان بی شک قبرس را انتخاب نمود. در مجموع یکی از عمده ترین مزایای قبرس شمالی مطمئن و امن بودن این کشور است.

  • شرایط اجتماعی این دو کشور

 بیشتر مردم در این دو کشور مسلمان می باشند و زبان آنها ترکی می باشد. واحد پولی این دو کشور به لیر است. فرهنگ این دو کشور همانطور که می دانید به ایران نزدیک است و معمولا تفاوتی با هم ندارند.

کشور برای مهاجرت بهتر است

شرایط قانونی ورود به این دو کشور

چنانچه می خواهید به ترکیه جهت تفریح سفر کنید به ویزا نیازی ندارید. ولی چنانچه برای کار، تحصیل یا اقامت موقت و دائم به این کشور مهاجرت کرده اید بایستی ویزای مناسب با مهاجرت خود اخذ کنید. این در صورتی است که جهت مهاجرت به قبرس شمالی یا گردشگری به هیچ گونه ویزایی نیاز ندارید و پس از ورود به این کشور ویزا برای شما صدور می یابد.

تفاوت سیستم آموزشی این دو کشور

با ملاحظه به اینکه سامانه آموزشی قبرس شمالی هماهنگ با مدل آموزش آمریکا می باشد متقاضیان بسیاری تمایل به مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. این در صورتی است که سامانه آموزشی ترکیه مطابق معاهده بولونیا می باشد. در هر صورت هیچ فرقی ندارد که کدام یک از این دو کشور را جهت تحصیل انتخاب می کنید چرا که مدارک تحصیلی دانشگاه های هر دو از لحاظ جهانی کاملا موثق و معتبر می باشند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست