قوانین قبرس شمالی | مهمترین نکاتی که باید بدانیم

قبرس شمالی

قوانین مهاجرت و اخذ اقامت در کشور قبرس شمالی، همه ساله توسط مسئولین و سفارت این کشور، اعلام می گردد. بسیاری از ایرانیان به خاطر سهولت قوانین این کشور، ترجیح می دهند به قبرس شمالی سفر کرده و اقامت آنجا را دریافت کنند. با اینکه برخی هنوز هم اروپا را بهتر از قبرس شمالی می دانند اما باید در نظر گرفت که قبرس شمالی، در هیچ چیز دست کمی از اروپا ندارد. اما قوانین مربوط به مهاجرت، سرمایه گذاری، اخذ ویزا و اقامت در این کشور، راحت تر از کشورهای اروپایی است.

قوانین قبرس شمالی برای ورود به این کشور

کشور قبرس شمالی مانند سایر کشورها، قوانین خاصی برای مهاجرت دارد و تک تک مهاجران باید به این قوانین پایبند باشند. شرایط اخذ اقامت در قبرس برای ایرانیان و سایر افراد خارجی، یکی است. برای ورود به خاک این کشور، رعایت قوانین زیر الزامی است:

 • قبرس شمالی برای ایرانیان، نیازی به داشتن ویزا ندارد و شما می توانید با دریافت پاسپورت و خرید بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل، 30 روز در این کشور اقامت کنید.
 • ورود از بخش ترک نشین و خاک کشور ترکیه با پاسپورت های جعلی و ورود از طریق کانال قاچاقچیان انسان، محکومیت زندانی در پی دارد و حتی سفارت هم نمی تواند برای آزادی، پا در میانی کند.
 • اگر ویزای شینگن داشته باشید، می توانید به جمهوری قبرس و حتی قبرس جنوبی از طریق مسیرهای قانونی و بدون ویزا، ورود و خروج کنید.
 • ورود از مرزهای ترک نشین به قبرس شمالی، غیر قانونی است و در صورت انجام چنین حرکتی، شخص زندانی خواهد شد.
 • اگر از هر مسیری وارد کشر قبرس شمالی شوید، حق هیچگونه ورودی به بخش جنوبی ان را نخواهید داشت.

قوانین قبرس شمالی

قوانین ملک در قبرس شمالی

قوانین ملک در قبرس شمالی برای ایرانیان و افراد خارجی، شرایط راحتی دارد. چیزی که در قبرس شمالی بسیار زیاد است و می توان به راحتی آن را تهیه کرد، ملک است. انبوه سازان و فعالان در ساخت و ساز املاک در این کشور، بسیار زیاد هستند و املاک مختلفی را به ایرانیان پیشنهاد می دهند.

در این کشور می توانید ملک مورد نظر را از سازندگان ملک و طبق شرایط و قوانین داخلی این کشور خریداری کنید. همچنین می توانید املاک مختلف را مستقیما از صاحب ملک خریداری کنید که در این صورت با 4 نوع مالکیت مواجه هستید:

 • خرید از مالکان ترک
 • خرید از مالکان خارجی
 • خرید املاک معلق
 • خرید املاک معاوضه ای

در صورت خرید ملک در کشور قبرس، باید مقداری را بعنوان پیش خرید و ودیعه پرداخت کنید. مابقی را نیز به هنگام عقد قرارداد و تحویل گرفتن ملک، می پردازید. اما در نظر داشته باشید که قوانین اجاره ملک در قبرس، با خرید متفاوت است.

قوانین و نکات زیر را برای خرید و اجاره ملک در قبرس، مورد توجه قرار دهید:

گرفتن ملک در قبرس شمالی، هیچ گونه حقی برای خرید یا رفت و آمد به قبرس جنوبی یونانی نشین ایجاد نمی کند. در واقع هیچ گونه امتیازی در این بین ایجاد نمی شود.
خرید املاکی که در قبرس شمالی واقع شده ولی صاحب آن یونانی تبار بوده است، ممکن است مشکلات حقوقی در پی داشته باشد. به همین دلیل باید با مشورت مشاوران حقوقی پیش بروید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید صدای خود را به محاکم قضایی برسانید.

 

قوانین ملک در قبرس شمالی

قوانین خرید ملک

قوانین خرید ملک در کشور قبرس شمالی، تابع قوانین داخلی این کشور می باشد و رعایت تک تک مفاد و بندهای این قوانین برای افراد خارجی نیز الزامی است. پیش تر به طور کامل به این موضوع، پرداخته شد.

قوانین اجاره ملک

در قبرس شمالی، چیزی به اسم پرداخت اجاره ماهیانه وجود ندارد. باید طوراجاره ملک را به  کامل و یکجا پرداخت کنید. همچنین به عنوان ودیعه، پولی رد و بدل نمی شود. اما به میزان یک ماه اجاره برای خسارت به ملک و هزینه های احتمالی باید پرداخت کنید که در صورت سلامت کامل ملک، در انتهای قرارداد به شما بازگردانده می شود.

خانه در قبرس شمالی به صورت مبله اجاره داده می شود . چیزی به اسم خانه خالی و بدون وسیله در قبرس، وجود ندارد. کمیسیون و حق الزحمه مشاور املاک از موجر و مستاجر، گرفته می شود. در ضمن پرداخت اجاره به پوند یا لیر است و در قرارداد ذکر می گردد.

کار در قبرس شمالی و قوانین آن

کار کردن در قبرس شمالی می تواند درهای مهمی را به روی شما باز کرده و فرصت های بی نظیری را برای شما ایجاد کند. اما کار کردن در این کشور، تابع یک سری قوانین و مقررات است:

 • شما باید به زبان ترکی یا انگلیسی مسلط باشید.
 • باید از سوی یک کارفرما، دعوت نامه کار داشته باشید.
 • بعد از تهیه مدارک، باید آنها را به سفارت تحویل دهید تا در صورت موافقت، ویزای کاری شما صادر شود.
 • اگر دارای تخصص هستید، می توانید ویزای کاری دریافت کنید که صدور این ویزا ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.
 • شما می توانید با اخذ ویزای کار، خانواده خود را هم همراه خود ببرید.

قوانین کار در قبرس شمالی

قوانین دانشجویی قبرس شمالی

برخی از قوانین دانشجویی در این کشور شامل موارد زیر است:

 • تحصیل در قبرس شمالی و دانشگاه های این کشور، نیازی به اخذ بورسیه یا پذیرش از طریق آژانس های واسطه ای نداشته و می توانید خودتان اقدام کنید.
 • دانشجویان مرد، نباید از نظر نظام وظیفه،مشکلی برای خروج داشته باشند.
 • بعد از فارغ التحصیلی، اگر نتوانید از تسهیلاتی مانند مهر خروجی استفاده کنید، باید مانند سایر افراد مقیم در قبرس شمالی، به مدت 3 سال آنجا بمانید و بعد مهر خروج دریافت کنید.

نتیجه گیری

قبرس شمالی در زمینه کار، تحصیلات، ورود و خروج و همچنین پیرامون اقامت، قوانین سختگیرانه ای ندارد. فقط باید آنها را رعایت کنید تا از اقامت پر خاطره ای برخوردار شوید. اگر پیرامون دریافت اقامت یا قوانین این کشور، اطلاعات جدید و مفیدتری دارید، ما را از کامنت های خود، بی بهره نگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید