تحصیل در معتبرترین دانشگاه های قبرس شمالی

در معتبرترین دانشگاه های قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی به قبرس به عنوان بهترین روش مهاجرت به شمار می‌رود که از طریق آن دانشجویان مستعد و علاقه‌مند می‌توانند در بهترین دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازند. سیستم آموزشی این کشور بهترین کیفیت را دارد به همین دلیل هر سال به تعداد مهاجران افزوده می‌شود. این کشور اولویت دانشجویان ایرانی است که می‌توانند در آن به ادامه تحصیل و کسب دانش بپردازند.

وجود رشته‌های تحصیلی متنوع باعث شده تا دانشجویان بتوانند رشته‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند. قبرس شمالی بهترین موقعیت جغرافیایی را به خود اختصاص داده و به دلیل نزدیکی به ایران بهترین کشور برای مهاجرت است. دانشگاه‌های قبری به دلیل امکانات خوب و به‌روزی که دارند مورد استقبال قرار می‌گیرند.

معرفی برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی با باز کردن مرزهای خود به روی دانشجویان بین المللی توانسته بهترین شرایط تحصیلی را برای آنها فراهم کند و تبدیل به یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت ایرانیان شود. در این کشور دانشگاه‌های زیادی در حال فعالیت هستند و در هر کدام رشته‌های متنوعی تدریس می‌شود. مدارک اخذ شده در این مراکز آموزشی اعتبار بالایی دارند؛ زیرا سیستم آموزشی مطابق با استانداردهای جهانی است. از دانشگاه‌های معتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحصیل در قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی

این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ و در شهر فاماگوستا تأسیس شده و جزو دانشگاه‌های دولتی این شهر است. مساحت آن ۸۹۰ هکتار است و بیش از ۵۰ گروه آموزشی را در خود جای داده است. دروس این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شوند.

بیشترین دانشجویان این مرکز از کشورهای ترکیه، قبرس شمالی، ایران، پاکستان، نیجریه، کشورهای اروپایی شرقی و آذربایجان هستند و از دید دانشجویان این برترین دانشگاه قبرس است. این مجموعه به سیستم آموزشی پیشرفته مجهز است و می‌تواند بهترین شرایط را برای تحصیل فراهم کند. رشته‌های دانشگاه مدیترانه شرقی کاملاً متنوع است.

شما می‌توانید ۶۸ رشته در مقطع کارشناسانی، ۳۹ رشته در مقطع ارشد و ۱۸ رشته در مقطع دکتری را به راحتی انتخاب کنید. دانشجویان به ۱۳۹ برنامه آموزشی مجزا دسترسی دارند. این دانشگاه رتبه ۱۵۸۲ جهان را به خود اختصاص داده و ۱۲۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه آن نگهداری می‌شود. در این مجموعه آموزشی شما شاهد ۱۲ دانشکده، ۴ مدرسه و ۳ مؤسسه بنیادی هستید.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس

از دیگر دانشگاه‌های معتبر و مهم قبرس شمالی می‌توان به دانشگاه خاور نزدیک اشاره کرد. این مجموعه خصوصی در شهر لفکوشای پایتخت قبرس شمالی واقع شده و تأسیس آن در سال ۱۹۸۸ است. ۲۵ هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور جهان را در خود جای داده است‌. مساحت این مرکز آموزشی ۹۸ هکتار است که در آن ۱۶ دانشکده و ۹۸ دپارتمان وجود دارد.

جامع‌ترین کتابخانه منطقه مدیترانه در این دانشگاه واقع شده که در آن بیش از ۱ میلیون مقاله چاپی و ۱۵۰ میلیون منبع الکترونیکی قرار دارد. شهریه برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی بیشتر از دیگر رشته‌ها است. بیمارستان این دانشگاه جزو پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها در این منطقه است و اولین دانشکده پزشکی را در خود جای داده است.

این مرکز آموزشی برای ایرانیان بهترین گزینه است و هر سال پذیرای مهاجرین زیادی است. برای اخذ پذیرش در خاور نزدیک نیاز نیست که شما مدارک زبان انگلیسی را داشته باشید و تنها تسلط بر زبان کافی است.

دانشگاه آمریکایی گیرنه

اگر برای تحصیل در قبرس شمالی به دنبال یک دانشگاه با سابقه و معتبر هستید قطعاً دانشگاه آمریکایی گیرنه می‌تواند انتخابی هوشمندانه برای شما باشد. این مجموعه آموزشی در شهر کایرنا و در سال ۱۹۸۵ تأسیس شده و جزو دانشگاه‌های غیر انتفاعی است. گیرنه از ۸ دانشکده مجزا و ۲ مؤسسه و ۳ مدرسه تشکیل شده که هر کدام سیستم آموزشی مجزایی دارند.

۷۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول آموزش هستند. شهریه آن حدود ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است که دانشجویان طی چند مرحله باید آن را پرداخت کنند. یکی از رشته‌های پر طرفدار و محبوب در این مرکز رشته مدیریت ساخت و ساز در مقطع کارشناسی ارشد است که شهرت جهانی هم دارد.

معمار و نقاد ایرانی بنام حسین صدری ریاست دانشکده معماری این مجموعه را به عهده دارد. امکانات رفاهی و آموزشی خوبی که این مرکز دارد باعث شده تا مورد استقبال مهاجرین ایران قرار بگیرد. برای اخذ پذیرش در دانشگاه گیرنه نیازی به مدرک تافل و آیلتس نیست و تسلط شما به زبان کافی است.

دانشگاه گیرنه

دانشگاه بین‌المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس جزو برترین مراکز آموزشی است که به عنوان یک دانشگاه خصوصی به دانشجویان معرفی می‌شود. این مجموعه در سال ۱۹۹۷ و در شهر نیکوزیای قبرس شمالی افتتاح شده و تدریس در آن به زبان انگلیسی انجام می‌شود‌. بیش از ۱۸ هزار دانشجو را در خود جای داده و تمام امکانات آموزشی به‌روز را برای آنها فراهم کرده است.

در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز شهر پردیس اصلی دانشگاه واقع شده که ۱۳ دانشکده و ۲ مؤسسه و ۶ مدرسه و ۶ مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده است‌. مدارس این مرکز برای تحصیلات عالی افتتاح شده‌اند و پذیرای دانشجو از سراسر جهان هستند. در کتابخانه دانشگاه شما شاهد منابع بزرگی از مقامات، انواع کتاب، سی دی، مجله و کتاب‌های الکترونیکی هستید که دانشجویان می‌توانند به راحتی آنها را مطالعه کنند.

برای تبادل اطلاعات بین دانشجویان و بخش مرکزی دانشگاه شبکه رادیویی راه‌اندازی شده که بهترین عملکرد را هم دارد. در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی شهریه‌ها به مراتب بیشتر است. افراد می‌توانند در ۱۱۰ رشته مجزا آن هم از مقطع کاردانی تا دکترا تحصیل را ادامه دهند.

دانشگاه مدیترانه‌‌ای کارپاسیا

دانشگاه مدیترانه‌‌ای کارپاسیا به عنوان برترین دانشگاه قبرس شمالی معرفی می‌شود که برای دانشجویان ایرانی بهترین گزینه است. این مجموعه خصوصی است و شهریه آن نسبت به مراکز دولتی بیشتر است. در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده و دارای ۵ دانشکده مجزا است که در آنها بیزینس، زبان خارجی، حقوق و مدیریت گردشگری و هتلداری، حمل و نقل هوایی و علوم اجتماعی تدریس می‌شود.

افرادی که به تقویت زبان انگلیسی نیاز دارند می‌توانند در مدرسه زبان این مرکز آموزشی شرکت کنند. دانشگاه کارپاسیا دارای دو پردیس است که پردیس اصلی آن در نیکوزیا شمالی قرار دارد و پردیس فرعی آن در نیکوزیای جنوبی واقع شده است.

دانشجویان ایرانی که برای تحصیل این دانشگاه معتبر و بزرگ را انتخاب می‌کنند باید برای مقطع کارشناسی ۲۸۱۰ و مقطع ارشد ۳۶۵۰ یورو را پرداخت کنند. در این مرکز ۲۰۰۰ دانشجوی فعال وجود دارد و به دلیل امکانات آموزشی خوب هر سال به تعداد دانشجوها افزوده می‌شود. کارپاسیا مقصد اصلی مهاجران ایرانی است و بهترین سیستم آموزشی را دارد.

دانشگاه آداکنت قبرس شمالی

علاقه‌مندان به رشته پزشکی و دندانپزشکی می‌توانند با اخذ پذیرش دانشگاه آداکنت در قبرس شمالی به تحصیل خود ادامه دهند. این بهترین فرصت برای دانشجویان مستعد ایرانی است که از این طریق بتوانند به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کنند. این دانشگاه زیبا در شهر فاماگوستا واقع شده و اغلب افراد آن را با نام سیتی آیلند می‌شناسند‌.

اداکنت در سال ۲۰۱۵ و توسط یک گروه آموزشی اروپایی تأسیس شده به همین دلیل بهترین سیستم آموزشی را دارد. دفتر مرکزی این دانشگاه در استانبول ترکیه است و به دلیل آموزش‌های عالی طرفداران زیادی هم دارد. امکانات خوب و به‌روز و سیستم آموزشی جدید باعث شده تا مقصد اصلی مهاجرت ایرانیان باشد‌.

از سوابق درخشان این مرکز می‌توان به همکاری آن با دانشگاه کنت اوهایو اشاره کرد. در کارنامه درخشان این مجموعه آموزشی فارغ‌التحصیلان زیادی دیده می‌شود که اغلب آنها دانشجویان ایرانی هستند. دانشجوهای کنت ۱۱۰ ملیت مختلف دارند و با فرهنگ‌های غنی در کنار هم قرار گرفته‌اند. ۲۹ رشته تحصیلی متنوع در دسترس افراد است و این دانشگاه دارای ۷ دانشکده و ۱ هنرستان است.

دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی قبرس

مهاجرت تحصیلی ایرانیان به قبرس شمالی و با هدف تحصیل در دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی KSTU یک فرصت استثنایی برای آنها است. این مرکز آموزشی در سال ۲۰۱۶ و در شهر گوزل یورت تأسیس شده و دانشجویان زیادی را در خود جای داده است. دانشگاه در سال ۲۰۱۷ گسترش پیدا کرد به طوری که مساحت آن به ۸۰ هزار مترمربع رسید.

زیربنای آن ۲۰ هزار مترمربع است که شامل ۶ دانشکده و ۲ مدرسه می‌شود. از دیگر مراکز موجود در این دانشگاه می‌توان به آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، مؤسسات، کتابخانه، مراکز فرهنگی، مراکز کامپیوتری، خوابگاه و سایر امکانات رفاهی و ورزشی اشاره کرد. دانشجویان با ظرفیت ۸ هزار نفر در این مجموعه مشغول آموزش در مقطع کاردانی تا دکترا هستند.

بیشترین تمرکز این مرکز روی رشته‌های پزشکی است و بهترین خدمات را برای دانشجویان پزشکی ارائه می‌کند. رشته دندانپزشکی بهترین کیفیت را دارد و در سطح بالایی تدریس می‌شود. اساتید مجرب دانشگاه تجربه قوی و سابقه درخشانی دارند. مجهزترین آزمایشگاه را به خود اختصاص داده تا دانشجوها به صورت عملی مطالب را فرا بگیرند.

تحصیل در قبرس

دانشگاه اروپایی لفکه قبرس شمالی

دانشگاه اروپایی لفکه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی به ایرانیان معرفی می‌شود که برای تحصیل بهترین گزینه است و خدماتی به‌روز را در اختیار دانشجوهای ایرانی قرار می‌دهد. برای تحصیل از مقطع کاردانی تا دکترا و در رشته مورد علاقه خود تنها کافی است تا پذیرش در این مجموعه آموزشی را از آن خود کنید.

این مرکز توسط بنیاد علوم قبرس تأسیس شده و از سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه معتبر به دلیل سیستم آموزشی عالی و مدرن محبوبیت زیادی نزد دانشجوها دارد و برای ایرانیانی که به دنبال مهاجرت تحصیلی هستند انتخابی هوشمندانه‌ است. قرار گرفتن آن در نزدیکی شهر لفکه باعث شده تا به راحتی در دسترس دانشجوها قرار بگیرد.

سطح آموزش این دانشگاه بر اساس استانداردهای اروپایی و بین المللی است و توانسته پایگاه فنی مدرنی را به دانشجویان اقصی نقاط جهان ارائه کند. لفکه دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌ها است و دانشجویان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلف به تحصیل بپردازند. امکانات خوب و مدرن اعتبار و محبوبیت این مرکز آموزشی را دو چندان کرده است.

اعتبار دانشگاه‌های قبرس شمالی

دانشگاه‌های قبرس شمالی از نظر ارزش و اعتبار بالاترین سطح را به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس ارزیابی که توسط مؤسسات بین المللی صورت گرفته این دانشگاه‌ها در سطوح A, B،C،D قرار دارند که سطح C و D برای ایرانیان چندان مناسب نیست. این مراکز مورد تأیید نظام آموزشی هستند و می‌توانند بهترین امکانات را در دسترس دانشجویان قرار دهند.

در قبرس شمالی نظام آموزشی متناسب با استانداردهای جهانی است و توانسته با دانشگاه‌های بزرگ دنیا برابری کند. داشتن اعتبار نامه بین المللی سبب شده تا این مراکز آموزشی محبوبیت و اعتبار زیادی داشته باشند. مدارک اخذ شده پس از فارغ‌التحصیلی دارای اعتبار بین المللی بوده و در اروپا و انگلستان و آمریکا قابل ارزیابی است.

ارزان بودن هزینه تحصیل و بالا بودن سطح کیفی آموزش باعث شده تا دانشگاه‌های قبرس شمالی بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی باشند و دانشجویی اقصی نقاط جهان مورد توجه قرار بگیرند. بیشتر مهاجرین از ایران هستند که از کیفیت آموزش رضایت کامل دارند.

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی

ایرانیانی که بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند قطعاً از مزایای تحصیل در این مراکز آموزشی اطلاع کافی دارند. از این مزیت‌های خوب می‌توان موارد زیر را معرفی کرد:

ویزای تحصیلی در قبرس شمالی

در رابطه با ویزای تحصیلی قبرس برگ برنده در دست ایرانیان است؛ چرا که نیازی به ویزای دانشجویی یا تحصیلی ندارند. همین موضوع باعث شده تا هزینه آنها برای اخذ ویزا کاهش پیدا کند و سریع‌تر پروسه مهاجرت را پشت سر بگذارند. برای ورود به این کشور نیاز است تا پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

جهت ورود به فرودگاه‌ قبرس یک ویزای ۶۰ الی ۹۰ روزه به مهاجران داده می‌شود که باید آن را به عنوان ویزای تحصیلی به مدت یک سال تمدید کنند. در این شرایط اقامت و تحصیل آنها با مشکل روبرو نمی‌شود.

تحصیل در قبرس

متنوع بودن فرهنگ

قبرس شمالی با فرهنگی متنوع پیش روی مهاجرین ایرانی قرار گرفته و این می‌تواند جذابیت زیادی داشته باشد. تنوع فرهنگی در دانشگاه‌ها و دانشجویان و به طور کلی همه افراد شخصیت فکری و قدرت و بهره‌وری آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده است.

وقتی بهترین دانشگاه قبرس شمالی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید با فرهنگ غنی روبرو خواهید شد و به عنوان یک دانشجوی مهاجرت می‌توانید از نقطه امن خود خارج شوید و با یک شبکه قوی ارتباط بگیرید. این می‌تواند دامنه ارتباطات را گسترده‌تر کند. آموزش آن هم در محیطی چند فرهنگی این امکان را به دانشجو می‌دهد تا ظرفیت بیشتری برای کاوش ایده‌ها داشته باشد.

نزدیکی به فرهنگ ایرانیان

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی ایرانیان به قبرس شمالی و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آن می‌توان به نزدیک بودن فرهنگ این کشور به ایران اشاره کرد. مردمان این کشور خونگرم هستند و روابطی صمیمی با توریست‌ها و دانشجویان دارد. آنها با مهمان نوازی خود همه را مجذوب می‌کنند.

تعصبات کورکورانه ندارند و از همین نظر به فرهنگ ایرانیان نزدیک هستند. به همین دلیل دانشجویان ایرانی در چنین فضایی احساس راحتی می‌کنند و می‌توانند با بهترین شرایط تحصیل را ادامه دهند. ایرانیان می‌توانند با مردمان قبرس شمالی رابطه‌ای صمیمی داشته باشند.

عدم نیاز به مدرک زبان

اگر بهترین دانشگاه قبرس شمالی را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید قطعاً فرصت خوبی پیش روی شما است چرا که این مراکز آموزشی بدون نیاز به مدرک زبان مهاجرین را گزینش می‌کنند. باید در آزمون ورودی زبان شرکت کنید تا بتوانید با نمره قبولی آموزش در این دانشگاه‌ها را شروع کنید.

افرادی که در آزمون زبان نمره قبولی را دریافت نکرده‌اند می‌توانند در دوره‌های برگزار شده توسط دانشگاه شرکت کنند. هر چه شرایط متقاضیان به استانداردهای بین المللی نزدیک‌تر باشد روند مهاجرت آنها راحت‌تر خواهد بود. بهتر است قبل از مهاجرت مشاوره‌های رایگان را دریافت کنید.

امنیت بی‌نظیر جزیره قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای امنیت بی نظیری است و همین موضوع باعث شده تا دانشگاه‌های آن برای تحصیل ایرانیان بهترین گزینه باشد. این کشور مکانی امن و آرام را برای مهاجرت فراهم کرده به همین دلیل دانشجویان در آن احساس امنیت می‌کنند.

بهترین مقصد برای تحصیل و گردش و کار است؛ چرا که جرم و جنایت در آن کم است‌. سیستم حمل و نقل مدرن و ایمن است تا دانشجویان ایرانی بتوانند به راحتی جابه‌جا شوند. اگر مسیر اشتباهی را طی کردید می‌توانید در کمترین زمان به مقصد اصلی خود برگردید.

عدم محدودیت سنی در قبرس شمالی

برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس محدودیت سنی وجود ندارد و این یک مزیت مهم محسوب می‌شود. این کشور شرایط سختی را برای مهاجرت تحصیلی قرار داده تا افراد علاقه‌مند بتوانند راحت‌تر پروسه مهاجرت را پشت سر بگذارند.

بورسیه‌ های تحصیلی در قبرس شمالی

دولت قبرس با سیاست‌های خوب خود توانسته بهترین حمایت را از قشر دانشجو داشته باشد. بورسیه‌های تحصیلی متنوع از استراتژی‌های خوب نظام آموزشی این کشور است که باعث شده تا شرایط آموزش رایگان برای برخی دانشجویان فراهم شود.

اعتبار مدارک در دانشگاه‌های قبرس شمالی

مدارک دانشگاهی در بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی با بالاترین اعتبار در دسترس دانشجوها قرار می‌گیرد. تمام مدارک توسط هیئت بازرسی و ارزیابی به رسمیت شناخته می‌شوند. همین موضوع باعث تبادل دانشجو با کشورهای دیگر شده است.

تحصیل در قبرس

کیفیت بالای سیستم آموزشی و اساتید مجرب

در بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی کیفیت سیستم آموزشی بالا بوده و اساتید مجرب و با سابقه در دانشگاه تدریس می‌کنند. آموزش خوب بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان تأثیر مستقیم گذاشته و باعث رسیدن به مقاطع بالاتر شده است.

مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خوب قبرس مناسب است تا دانشجویان بتوانند با پرداخت شهریه کمتر به تحصیل بپردازند. این بهترین فرصت برای دانشجویان مستعد است که از اقصی نقاط جهان در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.

امکان پرداخت قسطی و ماهانه

مهم‌ترین مزیت تحصیل در قبرس پرداخت شهریه به صورت اقساطی و ماهانه است که در این صورت به دانشجو فشاری وارد نمی‌‌شود و می‌تواند بدون نگرانی و استرس آموزش‌ها را دنبال کند.

سخن پایانی

در این مطلب بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی برای ایرانیان را معرفی کردیم تا دانشجویان مستعد و علاقه‌مند بتوانند از شرایط تحصیل ارزان و باکیفیت بهره‌مند شوند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید بهتر است این دانشگاه‌های مجهز و مدرن را اولویت اول خود قرار دهید.

اغلب دانشگاه‌ها دارای بورسیه تحصیلی هستند تا برخی دانشجویان بتوانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. تحصیل در این کشور قانون‌مند یک فرصت عالی برای ایرانیان است و می‌توانند بهترین آینده را داشته باشند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید