راهنمای تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

در دانشگاه مدیترانه شرقی

تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران، موقعیت های بسیار زیادی را ایجاد می کند که یکی از آنها، اقامت دائم و داشتن یک زندگی با کیفیت است. بسیاری از دانشجویان یا فارغ التحصیلان دبیرستانی، دوست دارند در دانشگاه مطرح EMU یا همان مدیترانه شرقی قبرس تحصیل کنند.

کیفیت بالای آموزشی و رنکینگ جهانی این دانشگاه، در حد بسیار قابل قبولی قرار داشته و متقاضیان بسیار زیادی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه، اقدام می کنند.

ما در این مقاله ی کوتاه، قصد داریم تا شما را بیشتر با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم. از آزمون زبان و همچنین رتبه ی جهانی و امکانات این دانشگاه مانند خوابگاه، بورسیه و برخی از امکانات دیگر، صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه قبرس شمالی

EMU یکی از دانشگاه های ارزان قبرس

شاید بتوان گفت که یکی از کشورهای ارزان و در عین حال با کیفیت از هر نظر، قبرس شمالی است. زندگی و تحصیل در قبرس شمالی ، بسیار مقرون به صرفه است و می تواند ابعاد تازه ای را پیش چشمان مهاجران قرار دهد. مهاجرت و اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای کاری، سرمایه گذاری و همچنین از طریق ویزای تحصیلی، امکان پذیر است.

افرادی که قصد دارند در قبرس شمالی تحصیل کنند و راهنمای بورسیه تحصیلی قبرس شمالی را مطالعه کرده اند، می توانند دانشگاه EMU را انتخاب کنند. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی، یکی از دانشگاه های مطرح در دنیا و در این کشور است. برای تحصیل در این دانشگاه، نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارید. در این دانشگاه، 108 برنام و رشته کارشناسی و 96 رشته تحصیلات تکمیلی ارائه می شود که همگی به زبان انگلیسی یا ترکی تدریس می شوند. اما شما نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. می توانید در یک دوره 1 ساله آموزش زبان در این کشور و دانشگاه شرکت کنید.

شهریه ی دانشگاه emu در هر رشته متفاوت است و بستگی به مقطع قبولی دارد. اما یکی از تسهیلات این دانشگاه این است که دانشجویان خود را از 25 الی 50 درصد بورسیه می کند. مطمئنا تحصیل در این دانشگاه حتی با کمترین میزان بورسیه، باز هم ارزش مهاجرت کردن دارد.

خوابگاه های دانشگاه emu در کل اروپا و ترکیه و کشورهای اطراف، معروف است. این دانشگاه خوابگاه های متعددی دارد. خوابگاه محوطه شمالی و خوابگاه محوطه جنوبی EMU برای دانشجویان مهیا شده است تا بدون سروصدا و دغدغه به استراحت و درس خواند بپردازند. این خوابگاه ها به صورت مختلط و یا جداگانه هستند که قیمت مختلفی دارند. این خوابگاه ها برای دانشجویانی که بدون همراه و خانواده در قبرس شمالی تحصیل می کنند، بسیار مناسب و ارزان است.

اگر قرار باشد دانشجویان با همراه وارد خوابگاه شوند، هزینه به صورت جداگانه دریافت می شود. پس به صرفه تر است برای زمانی که دانشجویان به همراه خانواده مهاجرت می کنند، منزل اجاره کنند.

در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

رشته های دانشگاه EMU قبرس

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی، در اکثر رشته ها، امکان پذیر است. در محوطه جنوبی این دانشگاه، دانشکده های زبان خارجی، علوم پزشکی و داروسازی، دانشکده پرستاری و دندانپزشکی و پزشکی و رشته های پیراپزشکی قرار گرفته اند که اکثر رشته های مربوطه در این دانشکده ها، تدریس می شوند.

در قسمت محوطه شمالی این دانشگاه، دانشکده های مهندسی و جهانگردی و معماری و همچنین کامپیوتر و حقوق قرار گرفته اند. رشته های مختلف علوم انسانی و مهندسی نیز در این دانشکده ها تدریس می شوند.

شرایط پذیرش و آزمون زبان دانشگاه EU

بسیاری از دانشگاه های مطرح در دنیا، یک شرط مهم برای پذیرش دارند و آن هم مدرک زبان انگلیسی است. اما قبرس شمالی و دانشگاه EMU نیازی به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی ندارد. شما می توانید برای اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام کنید ولی مدرک زبان ارائه نکنید. فقط باید در آزمون زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می شود، شرکت کرده و نمره ی قبولی اخذ کنید. اگر نتوانید در این آزمون پذیرفته شوید، مجبور به گذراندن دوره های زبان انگلیسی به مدت 1 الی 2 ترم می شوید.

تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

دانشجویان مقاطع بالا مانند کارشناسی ارشد و دکترا، باید نمره زبان آزمون شان حداقل 50 از 100 باشد در غیر اینصورت نمی توانند درسی را برای گذراندن، اخذ کنند و مجبور به گذراندن درس های زبان هستند.

رنکینگ جهانی دانشگاه EMU

 رتبه ی دانشگاهی، از فاکتورهای مهمی است که خیلی از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی، به آن توجه می کنند. رنکینگ و رتبه دانشگاه EMU در سطح بین الملل برابر با 1859 در سال 2022 است. این رتبه شاید در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه ی بسیار بالایی نباشد اما کم نیست و نسبت به دانشگاههای دیگر در خاورمیانه و آسیا، رتبه ی بسیار خوبی است. در کل قبرس شمالی، رتبه ی EMU در بین تمام دانشگاه ها، برابر با 2 می باشد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5