نمونه قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی + فرآیند خرید

قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی

وجود انواع سند ملکی در قبرس شمالی، منجر به این شده است تا حق انتخاب سرمایه گذاران در این خصوص، بیشتر شود. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و سرمایه گذاری، کشور قبرس شمالی است. قبرس شمالی دارای انواع ملک با مالکیت های مختلف است که می توان با توجه به شرایط و میزان سرمایه مورد نظر، یکی را انتخاب و خرید کرد.

قبرس شمالی در سواحل شرق دریای مدیترانه و نزدیک کشور ترکیه قرار دارد. اقتصاد آن همیشه در حال رشد است و این پیشرفت در درآمد و کیفیت زندگی مهاجران، بسیار موثر بوده است. مطمئن باشید که خرید در خانه و سرمایه گذاری در این کشور، کاری بسیار عاقلانه است. اما باید در این مورد، با نظر کارشناس و مشاوران مهاجرت و سرمایه گذاری جلو بروید.

ما قصد داریم تا در مورد خرید ملک و همچنین انواع سند ملکی در قبرس شمالی و مراحل خرید ملک در این کشور، برای شما مطالب مفیدی را ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید ملک در قبرس شمالی

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین بازارهای سرمایه گذاری در کشور قبرس، خرید و فروش املاک و مستغلات است. اگر تصمیم به مهاجرت و خرید ملک در قبرس شمالی دارید، بهتر است بدانید که در این کشور با طیف وسیعی از قیمت ملک مواجه هستید.

خرید ملک در قبرس شمالی

در مناطق ساحلی، می توانید از 75 هزار پوند برای خرید آپارتمان و از 180 هزار پوند برای خرید خانه ویلایی سرمایه گذاری کنید. البته لازم به ذکر است که انواع سند ملکی در قبرس شمالی با قیمت های متفاوت وجود دارد که می توانید با توجه به شرایط خود و همچنین پذیرش ریسک آن، خرید کنید.

برای خرید ملک در قبرس شمالی، می توانید پنت هاوس ها و آپارتمان های مجلل و گران قیمت را تا 400 هزار پوند و ویلاهای لاکچری را تا 500 هزار پوند انگلیس خریداری کنید. ملک با چنین قیمت هایی در سایر نقاط دنیا، خیلی کم گیر می آید.

در قبرس شمالی، املاک مختلفی وجود دارد که توسط بومیان و ساکنان این کشور یا ساکنان ترکیه و یا افراد خارجی به فروش می رسد. خرید هر کدام می تواند معایب و مزایای مختلفی برای شما در پی داشته باشد.

نمونه قرارداد خرید ملک

اگر تصمیم به خرید خانه و ملک در قبرس شمالی دارید، بدانید که نمونه قرارداد شما در دو نسخه انگلیسی تهیه و تنظیم می شود. نسخه اول مربوط به خریدار و نسخه دوم مربوط به فروشنده است. البته هر دو نسخه مشابه یکدیگر بوده و قدرت اجرایی و ارزش واحدی دارند.

نمونه قرارداد خرید ملک

وقتی قرارداد شما حاضر شود، باید بین 500 تا 2000 پوند به عنوان پیش پرداخت تهیه کنید و بپردازید. این مبالغ ممکن است با توجه به نوع پروژه ساختمانی، ملک و خیلی از فاکتورهای دیگر، تغییر کند. البته نیاز است تا از هر نظر، خانه و شرایط فروش آن را بررسی کرده و سپس وارد معامله شوید. بعد از انجام تشریفات و پیش پرداخت ملک، باید تمامی مبلغ را به فرشنده منتقل کنید. انواع سند ملکی در قبرس شمالی متفاوت بوده و باید با توجه به شرایط، قرارداد تهیه و تنظیم شود.

مراحل خرید ملک در قبرس

به طور کلی، برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیاز است تا مراحل زیر، به طور کامل طی شود:

  1. انتخاب ملک
  2. ارسال فرم رزرو و پرداخت ودیعه ملک
  3. عقد قرارداد
  4. امضا قرارداد نهایی و پرداخت هزینه ملک
  5. تحویل ملک

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

انتخاب ملک مورد نظر

برای انتخاب ملک، با انواع سند ملکی در قبرس شمالی مواجه هستید که می‌توانید هر کدام را به دلخواه خود انتخاب کنید. 4 نوع سند مالکیت در قبرس شمالی وجود دارد. اسناد با مالکیت ترکی، اسناد ملکی با مالکیت خارجی، اسناد مالکیت از نوع معاوضه ای و اسناد از نوع معلق. خرید هر کدام، مزایا و معایب خود را دارد.

ارسال فرم رزرو و پرداخت ودیعه ملک

شما باید طبق قوانین داخلی قبرس شمالی، پیش از خرید، مبلغی را به عنوان ودیعه و پیش خرید، پرداخت کنید. این مبلغ باید در قبال یک سند و رسید قانونی پرداخت شود.

عقد قرارداد

بعد از پرداخت ودیعه، باید قرارداد منعقد گردد. تا اینجا شما می توانید از معامله به میل خود خارج شوید.

امضا قرارداد نهایی و پرداخت هزینه ملک

در نهایت شما با امضا قرارداد و پرداخت کامل مبلغ خرید، می توانید صاحب ملک شده و سند ان را بعد از مدتی دریافت کنید.

تحویل ملک

بعد از انجام تمامی مراحل و تشریفات قانونی فی ما بین شما و فروشنده، در تاریخ و زمان مشخص شده، ملک به شما تحویل خواهد شد. اما در نظر داشته باشید که طبق قوانین، در صورت پشیمان شدن، می توانید تا مدت زمان خاص و تعیین شده، معامله را فسخ کنید. پر واضح است که جبران خسارت و ضرر و زیان فسخ شدن معامله بر عهده خریدار است.

نتیجه گیری

در آخر باید گفت که سرمایه گذاری در قبرس و به خصوص در حوزه خرید ملک، مزایای بسیار زیادی داشته و می تواند اقامت دائم این کشور را در پی داشته باشد. فقط باید کاملا حواس خود را جمع کنید تا در صورت مواجه شدن با انواع سند ملکی در قبرس شمالی، تصمیم درستی بگیرید و خرید موفقیت آمیزی داشته باشید.

اگر پیرامون این مطلب، نکات جدید و نظرات سازنده ای دارید، می توانید مارا از نظرات خود، آگاه کنید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید