تفاوت پاسپورت قبرس جنوبی و قبرس شمالی

پاسپورت قبرس جنوبی و قبرس شمالی

امروزه بسیاری از افراد، دو بخش شمالی و جنوبی قبرس را برای اهداف مختلف خود به عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. گرفتن پاسپورت این کشورها نیز دارای تفاوت‌هایی است که دانستن آن‌ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود. قبرس شمالی کشوری است که تنها توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته شده است و عضو اتحادیه اروپا نیست؛ اما قبرس جنوبی جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و پاسپورت آن مزایای مختلفی دارد. در هر صورت، سوالات مختلفی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشورها را دارند به وجود می‌آید. یکی از اصلی‌ترین سوالات این است که قبرس شمالی بهتر است یا قبرس اروپایی در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

پاسپورت قبرس جنوبی و قبرس شمالی 3

پاسپورت قبرس شمالی چه ویژگی‌هایی دارد؟

گرفتن اقامت قبرس شمالی با اهدافی مانند تحصیل، خرید ملک و سرمایه گذاری بسیار رایج است. از این رو، باید اقدام به گرفتن پاسپورت کنید. این پاسپورت تایید می‌کند که شما در حاضر در قبرس شمالی اقامت دارید و از لحاظ قانونی مانعی ندارد. پاسپورت قبرس شمالی در مقایسه با قبرس جنوبی از قدرت کمتری برخوردار است و دلیل آن نیز عدم عضویت این کشور در اتحادیه اروپا است. در حال حاضر، تنها ترکیه و چند کشور دیگر، قبرس شمالی را به رسمیت می‌شناسند. از طریق پاسپورت قبرس شمالی، امکان سفر به کشورهایی مانند انگلیس، ایالات متحده، ترکیه، تانزانیا، آنگولا، پاکستان و استرالیا امکان پذیر است. البته با پاسپورت قبرس شمالی برای سفر به این 7 کشور نیاز به دریافت ویزا دارید.

پاسپورت قبرس شمالی چه مزایا و معایبی دارد؟

پاسپورت قبرس شمالی برخلاف قبرس جنوبی، به دلیل عدم عضویت در اتحادیه اروپا، محدودیت‌هایی در سفر به کشورهای مختلف دارد. با این حال، همچنان پاسپورت قبرس شمالی توسط برخی کشورها شناخته شده و قابل قبول است. همچنین، هزینه زندگی در قبرس شمالی کمتر از قبرس جنوبی است و سیاست‌های دولت این کشور در سرمایه‌گذاری‌های خارجی موفقیت آمیز بوده است. این مسائل می‌توانند عوامل مهمی برای افرادی باشند که به اقامت، سرمایه‌گذاری یا تحصیل در قبرس شمالی علاقه‌مند هستند.

اعتبار مدارک دانشگاهی قبرس شمالی نیز وابسته به قدرت پاسپورت آن نبوده و همچنان توسط کشورهای مختلف و موسسات آموزش عالی مورد تائید قرار می‌گیرند.

پاسپورت قبرس جنوبی و قبرس شمالی 2

قبرس جنوبی و ویژگی‌های پاسپورت آن

قبرس جنوبی کشوری جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است. پاسپورت قبرس جنوبی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را برای صاحبان آن جذاب می‌کند.

اولین ویژگی مهم پاسپورت قبرس جنوبی، عضویت در اتحادیه اروپا است. این عضویت به صاحبان پاسپورت اجازه می‌دهد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کنند و به آن‌ها حقوق و مزایایی مانند حقوق کار، آزادی مسافرت و حق اقامت در این کشورها را می‌دهد.

پاسپورت قبرس جنوبی، رتبه بالایی در لیست پاسپورت‌های قدرتمند جهان دارد. کسانی که پاسپورت این کشور را دارند، می‌توانند به بیش از ۱۷۶ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند و فقط ۳۶ کشور نیاز به ویزا دارند که بعضی از آن‌ها می‌توانند از ویزای آنلاین یا ویزای بازدید کوتاه مدت استفاده کنند.

صاحبان پاسپورت قبرس جنوبی می‌توانند به کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، نیوزیلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. همچنین، آن‌ها از حقوق و مزایای دیگری از جمله حق دسترسی به سیستم بهداشت و درمان عالی قبرس و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره‌مند می‌شوند.

با توجه به این ویژگی‌ها، پاسپورت قبرس جنوبی برای کسانی که اقامت این کشور را دارند با مزایایی همراه است. این پاسپورت در سفرها و برای استفاده از فرصت‌های بین‌المللی، امکانات و مزایای بسیاری را فراهم می‌کند. اما نکته مهمی که در مورد قبرس جنوبی وجود دارد، هزینه‌های آن است. هزینه زندگی در این کشور به مراتب بالاتر از هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی است.

پاسپورت قبرس جنوبی و قبرس شمالی 1

نتیجه گیری

در سال‌های اخیر دو کشور قبرس شمالی و جنوبی به مقاصد جذابی برای مهاجران ایرانی و خارجی تبدیل شده‌اند. با گرفتن پاسپورت این دو کشور، از مزایا و امکانات مختلفی بهره مند می‌شوید. پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی از لحاظ قدرت، اعتبار و مزایای شهروندی، تفاوت‌هایی با هم دارند که قبل از مهاجرت باید به این موارد توجه داشته باشید. به طور مثال، با داشتن پاسپورت قبرس شمالی و زندگی در این کشور، می‌توانید سرمایه گذاری‌های موفقیت آمیز داشته باشید و هزینه‌های زندگی نیز مناسب است. قبرس جنوبی نیز به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا، مزایای مختلفی دارد.

به طور کلی، با گرفتن پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی می‌توانید ویژگی‌ها و امکاناتی مختلفی را به دست آورید. سران این دولت‌ها در نظر گرفتن شرایط و قوانین خاص، امکان گرفتن اقامت و بهره مندی از ویژگی‌های زندگی در این کشورها را برای مهاجرین فراهم کرده اند. به همین دلیل می‌توان گفت که حتی اقامت در قبرس، نسبت ترکیه نیز دارای مزایایی است.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید