عوامل تاثیر گذار بر قیمت ملک در قبرس شمالی

تاثیر‌گذار بر قیمت ملک در قبرس شمالی

در شرق مدیترانه کشوری زیبا و کوچک قرار دارد که سالانه مقصد سفر بسیاری از مسافران و گردشگران است. علاوه بر این بسیاری از افراد برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری این قسمت از اروپا را انتخاب می‌کنند و املاک و مستغلاتی را در این کشور خریداری می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید به کشوری مهاجرت کنید که از سواحل زیبا، امکانات بی‌نظیر و آب‌و‌هوای عالی برخوردار باشد خرید ملک در قبرس شمالی بهترین گزینه است.

عوامل موثر بر قیمت ملک در کشور قبرس

قیمت ملک در چند سال اخیر در قبرس شمالی رشد چشمگیری داشته به همین دلیل سرمایه‌گذاران زیادی از اقصی نقاط دنیا قبرس را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. البته قیمت ملک در سراسر قبرس یکسان نیست و عوامل مختلفی بر تعیین قیمت ملک تاثیر دارند؛ بنابراین پیش از خرید هر گونه ملکی در قبرس شمالی لازم است که عوامل تاثیر گذار بر قیمت ملک را بدانید:

عوامل موثر بر قیمت ملک در قبرس

تحقیقات بازار

در قبرس نیز مانند ایران قیمت ملک به منطقه‌ای که در آن قرار دارد بستگی دارد؛ بنابراین پیش از خرید هر گونه ملکی در قبرس در مورد تغییرات قیمت‌ها، نرخ‌ها، تقاضا و عرضه در بازار تحقیق کنید. به‌عبارت‌دیگر شما باید عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت ملک در قبرس را بررسی کنید و قیمت ملک در مناطق مختلف قبرس را با یکدیگر مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که تحلیل تغییرات قیمت در طول زمان کمک شایانی به شما در خرید ملک در قبرس شمالی می‌کند.

قوانین و مقررات قبرس شمالی

قوانین مالکیت خارجی که توسط کشور قبرس شمالی تعیین شده است محدودیت‌هایی را برای مهاجران و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است. مهاجران و سرمایه‌گذاران برای خرید ملک در برخی نقاط کشور قبرس شمالی با محدودیت مواجه هستند که این محدودیت‌ها باعث ایجاد نوسانات در قیمت‌گذاری ملک می‌شود.

نوع ملک و امکانات

ملک‌های مختلف مثل زمین، ویلا و آپارتمان ارزش‌های متفاوتی دارند. مثلا در قبرس شمالی قیمت ویلاهای لوکس نسبت به آپارتمان‌های معمولی بیشتر است. علاوه بر این امکانات موجود در ویلاها و آپارتمان‌ها نیز تاثیر بسزایی در قیمت آنها دارد. به‌عنوان‌مثال ملک‌هایی که استخر، پارکینگ، نمای زیبا و باغچه دارند به نسبت سایر ملک‌ها قیمت بیشتری دارند. لازم به ذکر است که متراژ خانه نیز یکی از عوامل تاثیر‌گذار در قیمت ملک در قبرس شمالی است.

شرایط اقتصادی و مالی

زمانی که در نرخ ارز تغییراتی ایجاد می‌شود قیمت ملک در قبرس شمالی نیز با تغییراتی مواجه می‌شود. علاوه بر این اگر به دلایل مختلف قصد استفاده از وام و تسهیلات مالی را دارید باید بدانید که وام‌ها و تسهیلاتی که به خریداران و فروشندگان داده می‌شود در قیمت ملک تاثیر بسزایی دارد.

موقعیت جغرافیایی ملک در قبرس شمالی

در قبرس خانه‌هایی که در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند قیمت بیشتری نسبت به سایر ملک‌ها دارند. علاوه بر این خرید ملک در شهر‌های این کشور هزینه‌ بیشتری را نسبت به خرید در روستاها برای شما به همراه خواهد داشت. البته اگر برای تحصیل یا کار قصد مهاجرت به قبرس را دارید بهتر است خانه‌ای را خریداری کنید که در نزدیکی محل تحصیل یا محل کار شما واقع شده باشد.

نرخ عرضه و تقاضا

در قبرس نیز مانند کشور ایران زمانی که میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد قیمت ملک به‌صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین بهترین زمان برای خرید ملک در قبرس شمالی زمانی است که میزان عرضه و تقاضا یکسان باشد. در این شرایط بازار پایدار است و می‌توانید ملک موردنظر خود را به بهای خوبی خریداری کنید.

عوامل اجتماعی و فرهنگی

در قبرس شهرهایی که از لحاظ فرهنگی و هنری مشهور‌تر از سایر شهرها هستند ویلاها و آپارتمان‌های گران‌قیمت‌تری نیز دارند؛ بنابراین در زمان خرید ملت در قبرس شمالی به این موضوع توجه بیشتری داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت ملک در قبرس

بررسی قیمت ملک در قبرس شمالی و مقایسه آن با ایران

کاملا واضح است که سرمایه‌گذاران ایرانی به دنبال خرید ملک در کشوری هستند که قیمت آن نسبت به ایران پایین‌تر باشد و بتوانند سود زیادی را در درازمدت کسب کنند. به همین منظور لازم است سرمایه‌گذاران داخلی پیش از خرید ملک در قبرس شمالی اطلاعاتی در مورد مقایسه قیمت ملک در ایران و قبرس شمالی داشته باشند.

اگرچه قیمت ملک در سراسر ایران یکسان نیست و کلان شهرهایی نظیر اصفهان، تهران، شیراز و مشهد قیمت‌های بالاتری را نسبت به سایر شهرها دارند؛ اما چیزی که کاملا واضح است این است که قیمت ملک در قبرس شمالی نسبت به ایران بسیار پایین‌تر است. کشور قبرس شمالی قصد دارد به اتحادیه اروپا ملحق شود به همین دلیل لازم است جمعیت این کشور افزایش پیدا کند.

سران قبرس شمالی برای افزایش جمعیت این کشور استراتژی‌های مختلفی را پیاده‌سازی کردند که کاهش قیمت املاک یکی از این استراتژی‌ها است. دولت قبرس شمالی از مهاجرت اتباع خارجی به این کشور استقبال زیادی می‌کند تا بتواند جمعیت کشور را افزایش دهد.

اگر شما یک ویلای ساحلی در قبرس شمالی خریداری کنید متوجه خواهید شد که قیمت این ویلا نسبت به ویلاهای شمال کشور ایران بسیار پایین‌تر است. علاوه بر این با خرید ملک در قبرس شمالی هیچگاه ضرر نخواهید کرد؛ زیرا قیمت ملک در این کشور بر اساس پوند انگلیس محاسبه می‌شود که هیچگاه دچار تورم نمی‌شود.
به‌طور کلی اگر قصد مهاجرت یا سرمایه‌گذاری در یک کشور اروپایی دارید کشور قبرس شمالی برای شما بهترین گزینه است‌؛ چراکه در عرض دو سال می‌توانید پنج برابر سرمایه اولیه خود را به دست آورید.

قیمت ملک در قبرس شمالی

چه عواملی باعث افزایش قیمت ملک در قبرس شمالی شده است؟

با کمی تحقیق در سایت‌های معتبر دنیا متوجه خواهید شد که قیمت مسکن در قبرس شمالی در یک سال گذشته به طور متوسط ۱۲۰ درصد افزایش‌یافته است. اگرچه عوامل مختلفی در قیمت ملک در قبرس شمالی تأثیرگذار است؛ اما عواملی نظیر فروش عرصه و عیان، سطح امنیت بالا، قوانین آسان مالیاتی برای کسب‌و‌کارها و استقبال خریداران خارجی جزو مهم‌ترین عوامل افزایش قیمت ملک در قبرس شمالی به شمار می‌روند.
در ادامه این مقاله به بررسی جامع‌تر عوامل تاثیر‌ بر افزایش قیمت ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم:

رشد اقتصادی در حال افزایش

در قبرس شمالی اقتصاد پایدار است و میزان رشد اقتصادی در حال افزایش است؛ ازاین‌رو تقاضای خرید ملک در قبرس شمالی در حال افزایش است و به دنبال آن قیمت ملک در قبرس شمالی روبه‌افزایش است.

سواحل زیبا و بکر

قبرس شمالی به دلیل سواحل زیبا و بکر و همچنین ۳۰۰ روز آفتابی جزو مهم‌ترین مقاصد گردشگری به شمار می‌رود. گردشگران برای اسکان خود در این کشور ملک‌ها و ویلاها را در اقصی نقاط جزیره اجاره می‌کنند به همین دلیل قیمت ملک در قبرس شمالی روبه‌افزایش است.

فرایند خرید ملک آسان

از آنجایی‌که به علت پایین‌بودن قیمت ملک در قبرس شمالی سرمایه‌گذاران زیادی اقدام به خرید ملک در این کشور کردند تقاضا در قبرس شمالی در حال افزایش است و به دنبال آن قیمت ملک نیز در حال افزایش است. علت افزایش تقاضا در قبرس شمالی فرایند خرید آسان ملک برای خریداران خارجی و قوانین ملکی ملایم است.

رشد چشمگیر فناوری‌های ارتباطی

دولت قبرس شمالی در حال سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌هایی نظیر جاده‌ها، برق، آب و بهبود فناوری‌های ارتباطی است به همین دلیل شاهد افزایش قیمت ملک در قبرس در طی سال‌های اخیر هستیم.

نزدیکی به دریا و ساحل

بسیاری از افراد دوست دارند در نزدیکی دریا و ساحل زندگی کنند تا از آرامش آن استفاده کنند؛ به همین دلیل جزیره قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاران باارزش است و حاضر هستند هزینه زیادی را برای ویلاها و آپارتمان‌های ساحلی این منطقه پرداخت کنند.

وجود پروژه های عمرانی مختلف

امروزه پروژه‌های عمرانی مختلفی نظیر مراکز خرید، مراکز فرهنگی و تفریحی و رستوران‌های مختلف در قبرس شمالی در حال احداث است؛ ازاین‌رو شاهد افزایش قیمت ملک در این جزیره زیبا و بکر در آینده خواهیم بود.

تاثیر‌گذار بر قیمت ملک در قبرس شمالی

بررسی مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

اگرچه دولت قبرس شمالی سخت‌گیری‌های خاصی را برای خرید ملک در این کشور ندارد؛ اما به‌هرحال قوانین و مراحلی وجود دارد که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید آنها را طی کنید:

انتخاب ملک در قبرس شمالی

در اولین مرحله باید باتوجه‌به بودجه و نیاز‌های خود یک ملک مناسب در قبرس شمالی پیدا کنید. دقت کنید که ملک موردنظر باید در منطقه خوبی واقع شده باشد و از لحاظ و ساخت و قیمت برای سرمایه‌گذاری شما مناسب باشد. علاوه بر این شرکت سازنده پروژه باید معتبر باشد و یک کارنامه درخشان داشته باشد. به یاد داشته باشید که انتخاب ملک مناسب در افزایش سود شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

جهت رزرو و تنظیم قرارداد اولیه باید دپوزیت پرداخت کنید

زمانی که ملک موردنظر را انتخاب کردید می‌توانید با پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ پوند آن را رزرو کنید. البته این مبلغ متغیر است و در برخی موارد تا ۲۰۰۰ پوند نیز افزایش پیدا می‌کند. البته این مبلغ برای هزینه خرید خانه است و جزو مبالغ پرداختی شما محاسبه می‌شود. شما با پرداخت مبلغ یاد شده می‌توانید یک پیش‌قرارداد شامل قیمت کل ملک و شرایط پرداخت از شرکت سازنده دریافت کنید.

۳۰ درصد از مبلغ قرارداد را باید پرداخت کنید

در مرحله بعدی خرید ملک در قبرس شمالی باید تا ۳۰ الی ۴۵ روز بعد از پرداخت دپوزیت ۳۰ درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کنید. بعد از پرداخت این مبلغ قرارداد خانه به شما تحویل داده می‌شود.

انجام مراحل اقامت در قبرس شمالی

اگر قصد شما از خرید ملک در قبرس شمالی اقامت در این کشور است بعد از خرید ملک در این جزیره می‌توانید به سایت اداره مهاجرت قبرس شمالی مراجعه کرده و ثبت‌نام اولیه خود را انجام دهید. در مرحله بعدی باید به اداره مالیات و اداره ثبت‌اسناد و املاک مراجعه کرده و سند ملک خود را دریافت کنید.

ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

اگر هنوز هم برای انتخاب ملک و استعلام قیمت ملک در قبرس شمالی شک دارید بهتر است با مزیت‌های متعدد آن آشنا شوید:

می‌توانید جهت اخذ اقامت در قبرس شمالی اقدام کنید.

افرادی که در قبرس شمالی ملک دارند می‌توانند به‌آسانی مجوز اقامت در این جزیره را کسب کنند. سرمایه‌گذاران ایرانی با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار برای خرید یک ملک در قبرس شمالی می‌توانند اقامت این کشور را کسب کنند.
البته اقامت سال اول ۲ بار شش‌ماهه و سال دوم یک‌ساله یا دوساله است. سرمایه‌گذارانی که بعد از گذشت شش سال شرایط اقامت در قبرس شمالی را داشته باشند نیز می‌توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند. لازم به ذکر است که بعد از گذشت ۵ سال از اقامت می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم در قبرس جنوبی نیز اقدام کنید.

امکان اجاره ملک و کسب درآمد در قبرس شمالی

همان‌طور که گفتیم سالانه گردشگران زیادی برای گشت‌و‌گذار به قبرس شمالی سفر می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید ملک خود را به گردشگران اجاره دهید و از این راه کسب درآمد کنید.

مدارس و دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی

سطح آموزش در قبرس شمالی بسیار بالا است به همین دلیل بسیاری از دانشگاه‌های معتبر با مدرک بین‌المللی در این کشور قرار دارند. علاوه بر این هزینه تحصیل در قبرس شمالی پایین است؛ بنابراین یک فرصت مناسب برای تحصیل مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت در یک کشور اروپایی برای شما فراهم می‌شود. اگر نگران آینده کودک خود هستید می‌توانید با استعلام قیمت ملک در قبرس شمالی و خرید آن آینده تحصیلی فرزند خود را تضمین کنید.

تنوع در گزینه‌های خرید ملک

در قبرس شمالی می‌توانید انواع مختلف ملک نظیر زمین کشاورزی، مسکونی و تجاری را خریداری کنید. علاوه بر این اکثر پروژه‌های مسکونی و تجاری ساخته شده در قبرس شمالی توسط بهترین کمپانی‌های سازنده در دنیا ساخته شده‌اند. این کمپانی‌ها پروژه‌های خود را با شرایط بسیار عالی و قیمت مناسب به فروش می‌رسانند و همچنین شرایط ویژه‌ای برای سهام‌داران خارجی دارند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید