تحصیل در رشته تربیت بدنی قبرس شمالی

در رشته تربیت بدنی قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی به ویژه دررشته تربیت بدنی، تجربه بی نظیری برای ورزشکاران محسوب می شود. همچنین آشنایی با نحوه آموزش و استفاده از تجهیزات ورزشی و امکانات در دانشگاه های قبرس می تواند در ترغیب دانشجویان موثر باشد. البته دانشجویان دختر جهت تحصیل در رشته تربیت بدنی این کشور باید حداقل از قد cm158 و دانشجویان پسر از حداقل قد cm 165 برخوردار باشند. اخذ رشته تربیت بدنی در دانشگاه های قبرس شمالی با هدف پیشگیری از صدمه رسیدن به اندام های مختلف بدن و بهبود وضعیت و سلامت ورزشکاران صورت گرفته است. پس ایرانیان به دلیل نزدیکی به این کشور می توانند در رشته تربیت بدنی مشغول به تحصیل باشند.

شرایط اخذ ویزا تحصیلی برای رشته تربیت بدنی

تحصیل در قبرس شمالی همانند سایر کشورها یک سری قوانین و شرایط متعددی جهت دریافت ویزا دارد. پس متقاضی با دانشگاه مدنظر تماس گرفته و از مدارک و نحوه تحویل آن اطلاعات کسب می نماید. از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در قبرس شمالی می توان به ریزنمرات مقاطع پیشین، رزومه تحصیلی، گواهی تمکن مالی و مدرک زبان معتبر اشاره کرد.

همچنین متقاضی به محض پذیرش باید هزینه مختص اخذ ویزا تحصیلی را پرداخت نماید. سپس مدارک پذیرش از مراکز آموزشی قبرس، بورسیه تحصیلی، شناسنامه، پاسپورت، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی و گواهی سوء پیشینه را به سفارت قبرس تحویل دهد.

شرایط اخذ ویزا تحصیلی رشته تربیت بدنی

ناگفته نماند از گرایش های مهم رشته تربیت بدنی در دانشگاه های قبرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت ورزشی
  • ورزش و سلامت
  • فوتبال
  • بسکتبال
  • والیبال
  • تناسب اندام
  • مربی گری
  • ژیمناستیک
  • شنا
  • دو میدانی

هزینه های تحصیل رشته تربیت بدنی در قبرس

قطعا تحصیل در قبرس شمالی شامل هزینه های مربوط به زندگی، هزینه های تحصیلی و اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی می باشد. البته این نوع هزینه به ویژه اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای آمریکایی و اروپایی بسیار پایین است. بنابراین اکثر دانشجویان رشته تربیت بدنی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. همچنین دروس تربیت بدنی در قبرس شمالی به دو زبان زنده انگلیسی و ترکی تدریس می شود. متقاضیانی که در مورد اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی نگران هستند با کار کردن در این جزیره می توانند از پس هزینه تحصیل، اجاره خانه و مخارج زندگی برآیند. ناگفته نماند که رشته تربیت بدنی جزو مهم ترین رشته های آکادمیک در حوزه سلامت بوده که به اشخاص متخصص نیاز دارد.

هزینه های رشته تربیت بدنی در قبرس شمالی

امروزه نیز به افراد متخصص و مجرب در رشته تربیت بدنی نیاز است که با تحصیل در قبرس شمالی می توان به این هدف دست پیدا کرد. همچنین تمام گرایش های رشته تربیت بدنی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود و متقاضی بسته به استعداد و سلیقه خود می تواند در یکی از این گرایش ها مشغول به تحصیل باشد. هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در رشته تربیت بدنی دانشگاه های قبرس برای هر سال تقریبا 5600 دلار بوده که نسبت به سایر دانشگاه بسیار پایین است. مسلما هزینه تحصیل در مقاطع بالاتر، افزایش یافته و در برخی مواقع با وجود خوابگاه نیازی به پرداخت اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی نیست.

دانشگاه های رشته تربیت بدنی در قبرس شمالی

دانشگاه تربیت بدنی و ورزش این کشور با هدف تحصیل در قبرس شمالی در سال 2015-2016-2015-2016 فعالیت خود را تحت عنوان گروه مدیریت ورزش و گروه تربیت بدنی آغاز کرد. همچنین در سال 2017-2018 گروه آموزش تفریحی و گروه آموزش مربیان افتتاح شدند. البته دانشگاه بین المللی قبرس، دانشکده تربیت بدنی با هدف آموزش و تعلیم مربیان ورزشی معاصر و پویا تاسیس گردیده است.

این دانشکده با مهارت های تحقیقاتی بسیار با کیفیت، مشارکت ها و روحیه تیمی در زمینه علوم ورزشی مشغول به فعالیت می باشد. ناگفته نماند که هدف از تاسیس این دانشکده اصرار بر ضرورت علوم ورزشی در زندگی اجتماعی و آکادمیک است تا در این زمینه آگاهی لازم را ارائه دهد.

دانشگاه های تربیت بدنی قبرس شمالی

نتیجه گیری

قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها برای متقاضیان ایرانی خواهان تحصیل در رشته تربیت بدنی است. همچنین دانشجویان جهت اخذ ویزای تحصیلی به یک سری مدارک همچون گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی تمکن مالی، ریزنمرات پیشین، رزومه تحصیلی، پاسپورت اصل شناسنامه و… نیاز دارند.

اجاره خانه دانشجویی در قبرس شمالی بسیار پایین بوده و دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند تا هزینه های تحصیلی خود را پرداخت نمایند. البته هزینه های تحصیل در قبرس شمالی در رشته تربیت بدنی نسبت به سایر کشورهای آمریکایی و اروپایی بسیار پایین است. بنابراین دانشجویان با ارائه مدارک لازم می توانند در دانشگاه تربیت بدنی و ورزش کشور قبرس مشغول به تحصیل شوند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید