موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی

جغرافیای قبرس

قبرس سومین جزیره دریای مدیترانه از نظر وسعت که در اوراسیا و در قسمت شرق مدیترانه واقع شده است. از شمال به ترکیه، از شرق به خاورمیانه، از غرب به یونان و از جنوب به مصر منتهی است و پلی میان سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا می­باشد.

قبرس به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم بندی شده است که یونانی ها در بخش جنوبی و  ترک ها در بخش شمالی و با مرزی به نام «خط سبز» تفکیک شده‌اند که تا پایتخت (نیکوزیا یا لفگوشا) کشیده می‌شود. سایر شهرهای مهم در قبرس شمالی فاماگوستا، اسکله، گیرنه، کارپاز، گوزلیورت و لفکه می­باشند.

 

image 1

جمعیت قبرس شمالی در سال 2021 حدود 314 هزار نفر و جمعیت قبرس جنوبی حدود 1 میلیون و 217 هزار نفر می­باشد. با توجه به سکولار بودن سیاست در کشور قبرس، مذهب عمده در بخش شمالی اسلام و در بخش جنوبی مسیحیت می­باشد.

آب و هوای مدیترانه ای قبرس با میانگین دمای سالانه حدود 20 درجه سانتیگراد، 300 روز آفتابی و متوسط بارش سالانه 500 میلی متر، قبرس را جزء برترین کشورهای با آب و هوای مطلوب زندگی در جهان تبدیل کرده است.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید