تحصیل رایگان در قبرس شمالی

رایگان در قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری تاریخی با فرهنگ غنی است که بهترین نظام آموزشی را در خود جای داده است. تحصیل در این کشور به صورت کاملاً رایگان نیست و افراد باید برای آموزش هزینه کمی را پرداخت کنند. این کشور معتبرترین دانشگاه‌ها را در خود جای داده است به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به قبرس هر سال بیشتر می‌شود. برای تحصیل رایگان نیاز است تا شما بورسیه داشته باشید.

قبرس دارای سیستم آموزش عالی با کیفیت است که با استانداردهای جهانی همخوانی دارد. با اخذ بورسیه تحصیلی امکانات خوبی در اختیار مهاجرین قرار می‌گیرد. سه دانشگاه معتبر این کشور در رنکینگ جهانی اعتبار لازم را دارند. این دانشگاه‌ها برنامه‌های تحصیلی گوناگونی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. از جمله این موارد می‌توانیم به برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اشاره کنیم. در معرفی دانشگاه بین المللی قبرس شمالی می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در قبرس شمالی کم بودن هزینه‌ها است. این کشور بین اروپا و خاورمیانه قرار گرفته و فرهنگ و تاریخی دیرینه دارد. مقصدی هیجان انگیز برای دانشجویان مستعد است که می‌توانند از این سیستم آموزشی باکیفیت بهره ببرند.

تحصیل در قبرس شمالی

چگونگی وضعیت تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی بهترین وضعیت را دارد به همین دلیل این کشور مقصد خوبی برای مهاجرت تحصیلی است. قبرس بهترین سیستم آموزشی را دارد و در تمام مقاطع اساتید مجرب فعالیت می‌کنند. مهاجرت به این کشور به راحتی امکان پذیر است و به دلیل مزیت‌های خوبی که دارد مورد توجه قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی ۲۰ تا ۳۰ درصد در کشورهای اروپایی کمتر است و با این شرایط افراد می‌توانند با کمترین هزینه به تحصیل بپردازند. در تمام دانشگاه‌ها به برابری جنسیتی و از بین بردن طبقات اجتماعی توجه می‌شود و همه می‌توانند به صورت یکسان از نظام آموزشی استفاده کنند.

مدارس و دانشگاه‌ها برای تمام سنین هستند و افراد با هر نژاد و فرهنگی می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند. وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ قبرس شمالی با بهترین ذهنیت مدیریتی فعالیت می‌کند. سواد در این کشور اهمیت بسزایی دارد به همین دلیل شما فرد بی سواد مشاهده نمی‌کنید. نرخ سوادآموزی به صد درصد رسیده و همه به یک اندازه از سیستم آموزشی بهره برده‌اند.

افراد مجبور هستند که تا سن ۱۵ سالگی به صورت رایگان آموزش‌های لازم را فرا بگیرند. برای مهاجران هم تحصیل تا سن ۱۵ سالگی کاملاً رایگان است. ۷ درصد از درآمد حاصل از تولید ناخالص صرف آموزش و سوادآموزی می‌شود. با این فاکتور قبرس توانسته در کنار سوئد و دانمارک قرار بگیرد.

در حال حاضر قبرس شمالی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است و بیشتر شهروندان این کشور دارای تحصیلات عالی هستند. امکان تحصیل در رشته‌های مختلف وجود دارد و افراد هیچ محدودیتی برای انتخاب ندارند و می‌توانند علایق خود را دنبال کنند.

شرایط لازم برای تحصیل رایگان در قبرس شمالی

هر کسی شرایط تحصیل رایگان در قبرس شمالی را ندارد و افراد باید ملاک‌های لازم برای پذیرش را داشته باشند. اگر اطلاعات کافی در رابطه با شرایط تحصیلی داشته باشید می‌توانید بهترین مرکز و مناسب‌ترین رشته را برای تحصیل انتخاب کنید.

با شناخت دانشگاه‌های برتر قبرس و بررسی بورسیه آنها می‌توانید بهترین شرایط را برای آموزش داشته باشید. اولین شرط لازم برای اخذ پذیرش در سه دانشگاه برتر قبرس تسلط کافی به زبان انگلیسی است. برای متقاضیان دانستن زبان الزامی است و نیازی به مدرک تافل و آیلتس نیست.

دومین شرطی که برای گرفتن بورسیه باید به آن توجه کنید داشتن معدل بالا است. رزومه قوی و قابل قبول مهم‌ترین شرط برای پذیرش در دانشگاه است. در میزان پوشش بورسیه اعتبار و قدرت رزومه و بالا بودن معدل نقش مهمی دارد. اگر به شرایط بالا توجه داشته باشید می‌توانید این مسیر را با موفقیت طی کنید.

به طورکلی در قبرس شمالی، بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس هستند و می‌توانند تا ۱۰۰٪ هزینه‌های تحصیلی را تحت پوشش قرار دهند. اما شرایط و ارائه این بورسیه‌ها متفاوت بوده و سوابق تحصیلی یا رزومه قوی می‌توانند در مقدار پوشش بورسیه تحصیلی تاثیر گذار باشند. برای مشمول شدن در بورسیه‌های تحصیلی قبرس شمالی، شرایط و عوامل زیر در نظر گرفته می‌شوند:

معدل تحصیلی بالا

داشتن معدل بالا در مقطع تحصیلی قبلی و نمرات عالی در دروس مرتبط، می‌توانند شانس دریافت بورسیه را افزایش دهند.

ارائه سوابق و رزومه تحصیلی

متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی، می‌توانند با ارائه گواهی‌ها، جوایز، مقالات منتشر شده و سایر عملکردهای تحصیلی مورد نظر، توانایی‌های خود را به اثبات برسانند و این امر در دریافت بورسیه حداکثری تاثیر داشته باشد.

داشتن توانایی‌های خاص

در برخی موارد، اگر فرد توانایی‌ها و استعدادهای خاصی در زمینه‌های ورزش، هنر، علوم پایه یا تحقیقات علمی داشته باشد، می‌تواند برای بورسیه‌های مرتبط، در اولویت قرار گیرد.

تحصیل در قبرس شمالی

انواع بورسیه برای تحصیل در قبرس

در قبرس شمالی تحصیل کمترین هزینه را دارد و دانشجویان با انواع بورسیه تحصیلی می‌توانند در بهترین دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازند. برای اخذ بورسیه فاکتورهای مهمی چون مقطع تحصیلی، سن، رشته تحصیلی، معدل و مدرک زبان مورد توجه قرار می‌گیرند.

هر دانشگاه بورسیه مختص به خود را دارد که شما در زمان تحصیل باید به این موضوع توجه کنید. بیشتر دانشگاه‌های قبرس برای مقطع لیسانس به دانشجویان بورسیه اعطا می‌کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند می‌توانند به راحتی از بورسیه دانشگاه استفاده کنند.

در این کشور ۲ نوع بورسیه کامل و بورسیه تحصیلی جزئی وجود دارد که هر کدام ویژگی مختص به خود را دارند. و در ادامه به بررسی ویژگی های آن ها می پردازیم.

در بورسیه کامل دانشگاه به طور کامل تمام هزینه‌های تحصیل را تقبل می‌کند و نیازی نیست که خود فرد هزینه‌ای پرداخت کند؛ اما در بورسیه جزئی تنها  درصد بورسیه ارائه می‌شود و دانشگاه تمام هزینه‌های تحصیل را تقبل نمی‌کند.

بورسیه تحصیلی با پوشش جزئی

بورس‌های جزئی، بورسیه‌هایی هستند که شامل تخفیف‌هایی در هزینه شهریه‌ها می‌شوند. این تخفیف‌ها معمولا بر اساس عملکرد تحصیلی و سوابق دانشجویان در دانشگاه تعیین می‌شوند و می‌توانند از ۳۰ الی ۵۰ تا ۷۵ درصد شهریه را پوشش دهند. با دریافت این تخفیف‌ها، دانشجویان علاوه بر بورسیه تحصیلی، امکان پرداخت اقساطی شهریه را نیز خواهند داشت.

مزیت این نوع بورس‌ها این است که به دانشجویان امکان می‌دهند تا هزینه تحصیل خود را کاهش دهند و در عین حال از تسهیلات پرداخت اقساطی بهره‌مند شوند. برای اینکه مشمول بورسیه‌های جزئی شوید، عملکرد تحصیلی خوب و سوابق قوی در دانشگاه بسیار مهم هستند. این موارد، شامل معدل تحصیلی بالا، مشارکت در فعالیت‌های دانشجویی و فعالیت‌های دیگری می‌شوند که در رزومه تحصیلی شما تاثیرگذار هستند.

بورسیه تحصیلی با پوشش کامل

دریافت بورسیه تحصیلی کامل در قبرس شمالی ممکن است کمی دشوار باشد. اغلب بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس شمالی برای برخی از رشته‌ها و در تعداد محدودی از دانشجویان ارائه می‌شوند. علاوه بر این، شرایط دریافت این بورسیه‌ها معمولا خاص و متفاوت هستند.

برخی از دانشگاه‌ها در قبرس شمالی، بورسیه‌های تحصیلی 100 درصدی ارائه می‌دهند؛ اما شرایط دریافت آن‌ها ممکن است شامل معیارهای مختلفی مانند عملکرد تحصیلی عالی، مصاحبه، مهارت‌های خاص و غیره باشند. رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری از رشته‌های محبوب و پر رونق در قبرس شمالی هستند و برای ورود به این رشته‌ها رقابت بالایی وجود دارد. به دلیل این رقابت شدید، بورسیه‌های تحصیلی کامل در این رشته‌ها به صورت گسترده ارائه نمی‌شوند.

بهترین راه برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد بورسیه‌های تحصیلی در قبرس شمالی، مراجعه به وب‌سایت رسمی دانشگاه‌ها و تماس با شرکت‌های مهاجرتی معتبر است.

تحصیل در قبرس شمالی

معرفی بهترین دانشگاه‌ های قبرس شمالی برای تحصیل رایگان

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را دارید باید بتوانید که این کشور چه دانشگاه‌های معتبری را در خود جای داده است. در اینجا به بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رایگان اشاره می‌کنیم:

تحصیل رایگان در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

این دانشگاه در شهر فاماگوستا تأسیس شده و ساخت آن به سال ۱۹۷۹ بر می‌گردد. دانشگاه مدیترانه شرقی جزو دانشگاه‌های قدیمی این کشور است که بیس از ۲۰۰۰۰ هزار دانشجوی بومی و بین المللی را در خود جای داده است.

این مجموعه آموزشی بزرگ بهترین امکانات را در خود جای داده و توانسته بهترین شرایط را برای تحصیل دانشجویان فراهم کند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می‌توانند از این دانشگاه ۲۵ تا ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس شمالی

دانشگاه خاور جزو بهترین مراکز آموزشی در قبرس شمالی است که رشته‌های تحصیلی خوبی را در خود جای داده است. این مجموعه در سال ۱۹۹۸ و در شهر نیکوزیا تأسیس شده و با ارائه بورسیه تحصیلی توانسته دانشجویان زیادی را جذب کند. تعداد دانشجوها در این مرکز به ۷۵۰۰ نفر می‌رسد.

به عنوان یکی از بزرگترین مراکز آموزشی معرفی می‌شود که هر سال فارغ التحصیلان زیادی دارد. در بیشتر برنامه‌های دانشگاه خاور نزدیک شاهد ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی خواهید بود.

دانشگاه بین المللی قبرس شمالی

دانشگاه دیگری که در قبرس شمالی پذیرای دانشجویان از اقصی نقاط جهان است دانشگاه بین المللی قبرس است. این مجموعه در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده و تاکنون فارغ التحصیلان زیادی داشته است. این مرکز آموزشی به دلیل امکانات خوب و تجهیزات فراوانی که دارد بیشترین حجم دانشجو را در خود جای داده است. برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این مجموعه را دارند ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه آمریکایی گیرنه قبرس شمالی

دانشگاه گیرنه قبرس شمالی در سال ۱۹۸۵ در شهر گیرنه تأسیس شده و امروزه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان معرفی می‌شود. این مجموعه آموزشی با امکانات خوبی که دارد توانسته بهترین شرایط را برای تحصیل فراهم کند.

دانشجویان این دانشگاه بالغ بر ۲۰۰۰۰ نفر از ۱۳۵ کشور مختلف هستند. پردیس‌های این دانشگاه به ژاپن، انگلستان، ایالت متحده و مولداوی رسیده است. سیستم آموزشی عالی در کنار اساتید مجرب زمینه را برای مهاجرت تحصیلی به این دانشگاه فراهم کرده است.

تحصیل در قبرس شمالی

دانشگاه اروپایی لفکه قبرس شمالی

دانشگاه اروپایی لفکه یک دانشگاه دولتی با هزینه کم است که در سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. بهترین موقعیت جغرافیایی را به خود اختصاص داده و در تپه‌های قبرس و مشرف به دریا است. برای تحصیل محیطی دل انگیز و لذت بخش است به همین دلیل هر ساله پذیرای حجم زیادی از دانشجویان است.

در این مرکز ۱۱۵۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور جهان دور هم جمع شده‌اند تا از این سیستم آموزشی عالی بهره ببرند. پایین بودن شهریه دانشگاه باعث شده تا دانشجویان بتوانند به راحتی هزینه را پرداخت کنند. اعطای بورسیه تحصیلی ۵۰ درصدی به دانشجویان اصلی‌ترین دلیل افزایش متقاضی برای این مجموعه است.

تحصیل رایگان در دانشگاه گیرنه (کارینیا) قبرس شمالی

دانشگاه گیرنه یا کارینیا در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده و پذیرای ۴۰۰۰ دانشجو از اقصی نقاط جهان است. وجود دانشکده دریانوردی و هوانوردی در این مجموعه باعث محبوبیت و شهرت جهانی آن شده است‌. این مرکز برای پیشرفت دانشجویان بومی و بین المللی بهترین گزینه است و امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. بورسیه تحصیلی این مجموعه ۵۰ درصد است که برای تمام رشته‌ها ارائه می‌شود.

تحصیل در دانشگاه فنی خاورمیانه قبرس شمالی

دانشگاه فنی خاورمیانه جزو بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی است که شعبه اصلی آن در ترکیه قرار دارد. کشور ترکیه و قبرس در این زمینه به توافق رسیده‌اند و این دانشگاه فنی را به عنوان جدیدترین مرکز آموزشی در قبرس معرفی کرده‌اند.

محوطه مدرن با امکانات و فناوری به‌روز باعث جذب بیشتر دانشجوها شده است. در این مجموعه ۱۵ برنامه کارشناسی و ۵ برنامه کارشناسی ارشد قرار گرفته است. این مرکز به دانشجویان بین المللی ۲۵ الی ۷۵ درصد بورسیه تحصیلی ارائه می‌کند.

تحصیل رایگان در دانشگاه علوم قبرس شمالی

دانشگاه علوم در شهر گیرنه و در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده و با دانشگاه‌های دیگر مشارکت چشمگیری دارد. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی فرصت‌های خوبی دارند و می‌توانند با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها هم ارتباط موثری داشته باشند. این مجموعه شامل دانشکده‌های مختلفی چون علوم اموزشی، بهداشت، حقوق، گردشگری مهندسی، طراحی، هنرهای زیبا و علوم اقتصادی است که افراد با توجه به استعداد و علایق خود در آنها شرکت می‌کنند.

مزایای تحصیل رایگان در قبرس شمالی

تحصیل رایگان در قبرس شمالی برای دانشجویان بین المللی مزایای دارد که در اینجا به معرفی آنها می‌پردازیم:

  • مهم‌ترین مزیت تحصیل در قبرس ضروری نبودن مدرک زبان است و افراد با کمی تسلط به زبان می‌توانند در بهترین دانشگاه بورسیه لازم را دریافت کنند.
  • برای ورود به قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا ندارید و می‌توانید بدون ویزا به تحصیل بپردازید.
  • پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید در قبرس شمالی کار کنید بدون اینکه محدودیتی داشته باشید.
  • نزدیک بودن قبرس شمالی به ایران یک مزیت مهم برای ایرانیان محسوب می‌شود.
  • هزینه زندگی و تحصیل در قبرس شمالی پایین است به همین دلیل بیشتر مورد توجه مهاجران قرار می‌گیرد.
  • از نظر امنیت کشور قبرس شمالی در بالاترین سطح قرار دارد که برای مهاجرین این موضوع مهم است.
  • در دانشگاه‌های برتر قبرس تجهیزات پیشرفته پزشکی و دندانپزشکی موجود است و این مهم‌ترین مزیت تحصیل در این کشور است.
  • فول امکانات بودن خوابگاه های دانشجویی قبرس شمالی امکان دیگر مزایای تحصیل در قبرس است.
  • امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد تا دانشجوها بتوانند به راحتی پذیرش را از آن خود کنند.

تحصیل در قبرس شمالی

سوالات متداول

چه شرایطی برای گرفتن بورسیه کامل در دانشگاه‌های قبرس شمالی نیاز هستند؟
نمره بالای 3.5 در سیستم GCPA، حداقل نمره 1400 در آزمون ورودی SAT و غیره.

چه دانشگاه‌هایی در قبرس شمالی بورسیه کامل ارائه می‌دهند؟
دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه آمریکایی گیرنه، بین‌المللی قبرس، علوم قبرس، دانشگاه غرب قبرس و غیره.

در قبرس شمالی به رشته‌های پزشکی بورسیه تعلق می‌گیرد؟
در اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی، بورسیه تحصیلی برای رشته‌های پزشکی یا وجود ندارد یا بسیار محدود است.

نتیجه گیری

تحصیل رایگان در قبرس شمالی یک فرصت عالی برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در دانشگاه‌های مدرن و پیشرفته را دارند. کم بودن هزینه‌های تحصیل و بالا بودن کیفیت آموزش قبرس را به مقصد اصلی مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

با دریافت بورسیه هزینه‌های تحصیل و زندگی شما به حداقل می‌رسد. دانشگاه‌های قبرس در رنکینگ جهانی امتیاز بالایی دارند به همین دلیل گزینه خوبی برای تحصیل هستند. برای اخذ پذیرش نیاز است تا تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. اگر شما هم در قبرس شمالی مشغول به تحصیل هستید، می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید