شرایط و وضعیت اقتصادی در قبرس شمالی

و وضعیت اقتصادی در قبرس شمالی 3 1

آگاهی از شرایط اقتصادی قبرس شمالی برای تمام افرادی که قصد دارند برای تحصیل و یا مهاجرت به این کشور بروند اهمیت زیادی دارد. کشور قبرس شمالی جزء کشورهایی است که امروزه پذیرای بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا بوده و هرسال تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت می کنند.

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را درباره مهاجرت به قبرس شمالی، سرمایه گذاری در قبرس شمالی، تحصیل در قبرس شمالی و… در اختیار شما قرار دهیم. همراه ما باشید!

شرایط اقتصادی قبرس شمالی چگونه است؟

قبرس شمالی سومین جزیره دریای مدیترانه بوده و نام دیگر آن جزیره بهشتی یا پارادایس است. ساکنین این کشور با لهجه ترکی قبرسی با یکدیگر صحبت می کنند، البته تعداد بیشتری از آن ها به زبان انگلیسی تسلط دارند. پایتخت این کشور نیکوزیا نام دارد و در مرکز جزیره واقع شده و به عنوان بزرگ ترین شهر قبرس به حساب می آید.

کشور قبرس شمالی در وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی قرار دارد. این کشور بخش عظیمی از وضعیت اقتصادی بی نظیر خود را مدیون صنعت گردشگری است. هرساله افراد زیادی برای گردشگری و مهاجرت به این کشور سفر می کنند. از طرفی دیگر، شرایط رفاهی بی نظیر این کشور باعث شده سرمایه گذاران خارجی زیادی جذب قبرس شوند و سرمایه زیادی را به این کشور وارد کنند. پس روی هم رفته می توان گفت قبرس یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر اقتصاد به شمار می رود.

و وضعیت اقتصادی در قبرس شمالی 4

مهاجرت به قبرس شمالی

شما می توانید با روش های مختلفی مثل خرید ملک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و یا تحصیل در قبرس شمالی به این کشور مهاجرت کنید. در ادامه هر کدم از این روش ها را به شما آموزش خواهیم داد.

خرید ملک در قبرس شمالی

باتوجه به بالا رفتن تقاضا برای خرید ملک در قبرس شمالی، قیمت ملک قبرس هر 4 ماه یکبار افزایش 5 الی 10 درصدی دارد. به شما توصیه می کنیم که برنامه ریزی بلند مدت یا 1 ساله برای خرید خانه و ملک در قبرس نداشته باشید؛ چراکه قیمت ملک تا آن زمان افزایش زیادی داشته و با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و پوند در ایران، خرید ملک در این کشور برای شما سخت خواهد شد.

شما می توانید از طریق خرید ملک در این کشور و سرمایه گذاری در قبرس شمالی به این روش، اقامت موقت یا دائم این کشور را بگیرید. نوع اقامت به مقدار سرمایه گذاری شما در این کشور بستگی دارد.

و وضعیت اقتصادی در قبرس شمالی 1

ثبت شرکت در قبرس شمالی

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت در کشور قبرس شمالی، ثبت شرکت در این کشور است. طبیعتا برای آنکه بتوانید در کشور قبرس شرکت خود را افتتاح کنید باید شرایط لازم برای اینکار را داشته باشید. ثبت شرکت یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی است و برای اینکار باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • تهیه مدارک توسط فرد متقاضی
  • امضای قرارداد
  • پرداخت وجه تعیین شده برای پیش پرداخت
  • تحویل مدارک برای ارسال به قبرس
  • اخذ ویزا برای سفر متقاضی به کشور قبرس
  • ثبت اولیه شرکت توسط وکیل ساکن قبرس
  • انجام معاینه های پزشکی قبرس
  • اخذ اقامت برای متقاضی توسط وکیل
  • افتتاح حساب بانکی
  • واریز وجه سرمایه گذاری اولیه و گرفتن گواهی بانکی از کشور قبرس

تحصیل در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که هر سال  دانشجویان زیادی از کشور های مختلف به این کشور برای ادامه تحصیل سفر می کنند. این کشور در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرای دانشجویان است.

برای دریافت ویزا و اقامت تحصیلی در کشور قبرس نیازی به گذراندن آزمون ورودی نخواهید داشت و پذیرش دانشگاه های این کشور بر اساس سابقه تحصیلی شما است. بدین معنی که برای ورود به دانشگاه های قبرس و حتی برای دریافت بورسیه از این دانشگاه ها، از شما آزمون ورودی گرفته نمی شود. تنها آزمونی که در دانشگاه های این کشور گرفته می شود، آزمون مربوط به تعیین سطح زبان انگلیسی است. این آزمون در بدو ورود به دانشگاه از دانشجویان گرفته می شود. البته این آزمون تنها به دلیل تعیین و بررسی سطح زبان برگذار شده و آزمون ورودی به حساب نمی آید.

در صورتیکه دانشجویی در آزمون تعیین سطح زبان، نمره قبولی را کسب نکند باید یک یا چند دوره و واحد زبان انگلیسی را به عنوان پیش نیاز پاس کند. البته اگر دانشجویی دارای مدارک معتبری همانند تافل و یا آیلتس باشد، دیگر نیاز ندارد در آزمون تعیین سطح زبان شرکت نماید.

و وضعیت اقتصادی در قبرس شمالی 2

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی درمورد شرایط اقتصادی قبرس شمالی به شما عزیزان ارائه داده و شما را با رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور آشنا کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و اطلاعات کافی در این خصوص به دست آورده باشید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید