مقررات گمرکی در قبرس شمالی

customs rules for goods accompanying passengers

مقررات گمرکی در قبرس شمالی

مقررات گمرکی هنگام ورود و خروج از قبرس شمالی به لحاظ روشی و اصولی مشابهت با مقررات گمرکی کشورهای پیشرفته اروپایی دارد. هر شخصی که در مکان، زمان و روش خاصی به قبرس شمالی می‌آید، هر چیزی که در چمدان خود با خود حمل می‌کند.

  • هر چیزی که در خارج از قبرس شمالی خریداری شده باشد
  • هر کالایی که دارای مالیات بر ارزش تجاری پرداخت نشده یا مسترد شده باشد
  • هر چیزی یا کالایی که قبل از پرداخت مالیات قابل حمل نیست. باید طبق مقررات گمرکی اعلام شود. هر شخصی که وارد قبرس شمالی می شود یا از آن خارج می شود باید به هر سؤال منشی رسمی در مورد چمدان خود یا هر چیزی که با خود حمل می کند پاسخ دهد.

در عین حال مسافر باید هر کالایی را که در چمدان یا هر چیزی که با خود حمل می کند در مکانی مشخص به متصدی رسمی نشان دهد.

اما اگر مسافر بخواهد که در مکان مخصوص معاینه شود، می توان در مکان مخصوص معاینه شود.

طبق مقررات گمرکی، اگر شخصی که از دادن اطلاعات خودداری کند و از نشان دادن و اظهار کالای حامل یا در چمدان خود خودداری کند، مرتکب قانون می شود.

 

از مهم‌ترین اقلامی که در هنگام ورود یا خروج به قبرس به گمرک اعلام کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تمام کالاها و اجناسی که در قبرس خریداری کرده‌اید و به اصطلاح می‌خواهید برای سوغات به ایران ببرید.
  • تمامی اقلامی که مالیات تجاری آن‌ها پرداخت نشده است.
  • اجناسی که تا قبل از پرداخت مالیات نمی‌توان آن‌ها را حمل کرد.
customs of goods

کالای های مشمول مجازات گمرکی

هر کالایی که مشمول مالیات گمرکی یا هر نوع مالیات دیگری باشد در صورتی که در زمان معاینه کتمان و کشف نشده باشد یا کالاهایی که واردات و صادرات آنها ممنوع یا محدود شده باشد به عنوان مجازات در گمرک نگهداری می شود.

در هنگام ورود یا خروج از قبرس شمالی مقدار پولی که مسافر می تواند آزادانه حمل کند:

مسافرانی که در حال ورود یا زندگی به قبرس شمالی هستند می توانند حداکثر 10000 دلار آمریکا یا معادل آن به ارز دیگر حمل کنند.

حقوق مسافران در هنگام ورود به قبرس شمالی به شرح زیر است:

تنباکو:

400 نخ سیگار یا 500 گرم تنباکو

وشیدنی های الکلی 150 سی سی

شراب 150 سی سی

عطر و لوسیون 100 سی سی

کالاهای غیر تجاری 75 دلار به ارزش رایگان بیش از 75 دلار مشمول مالیات

تعلق شخصی به شرایط اجتماعی مسافر بستگی دارد.

3- مقررات ورود به قبرس شمالی با وسیله نقلیه موتوری هنگام ورود به قبرس شمالی

در 2 سال گذشته فردی که بیش از 365 روز در خارج از کشور اقامت داشته و زندگی کرده و به طور موقت به قبرس شمالی آمده و بالای 18 سال سن داشته باشد (اقامت در قبرس شمالی نباید بیش از 12 ماه باشد) به عنوان بازدید کننده در نظر گرفته می شود. افرادی که تا این حد در خارج از کشور اقامت نداشته اند، در صورت اعلام و ارائه کلیه مدارک دال بر زندگی در خارج از کشور، می توانند به عنوان بازدیدکننده محسوب شوند. هنگام ورود این افراد باید مدارک خودرو را اعلام کرده و 3 ماه بیمه معتبر خودرو را تهیه کنند.

4- سایر نکات مهم گمرکات

در هنگام ورود یا خروج از قبرس شمالی معاینه می کنند و همچنین سایر مقررات کلیه وزارتخانه های مختلف را در طول معاینه خود انجام می دهند.

در هنگام واردات کنترل می شود

-مواد مخدر کنترل شده (تریاک، هروئین، مورفین، کوکائین، حشیش و غیره)

– سلاح های گرم (تفنگ)

-مهمات، مواد منفجره

-چاقوها را می زند

-پول تقلبی

-ابزار و نشریات زشت

-نهال، کلوخه و بذر.

-حیوانات و پرندگان (نیاز به قرنطینه دامپزشکی)

در حین صادرات کنترل می شود

-داروهای کنترل شده

– مهمات و مواد منفجره با سلاح گرم

-عتیقه جات

-موضوعات (به علاوه مجسمه)

-کالاهای مختلف باستان شناسی

-حیوانات وحشی زنده در TRNC

– قبل از کنترل صادرات مجوز از دفاتر مختلف لازم است، بنابراین قبل از ورود به بنادر صادراتی باید کلیه تشریفات انجام شود.

678010666 assessoria aduaneira 1

واردات و صادرات قبرس شمالی

در سال 2014، صادرات قبرس شمالی با 11.9 درصد افزایش نسبت به سال 2013، 130 میلیون دلار و واردات با 3.6 درصد افزایش نسبت به سال 2013، 1.51 میلیارد دلار بوده است.

شریک تجاری اصلی ترکیه است، تا سال 2014، 64.7 درصد از واردات ترک های قبرس از ترکیه و 58.5 درصد از صادرات ترک های قبرس به ترکیه است.

کشورهای خاورمیانه مقصد 30.3 درصد از صادرات قبرس ترک هستند و سهم آنها در صادرات قبرس شمالی به شدت افزایش یافته است و در سال 2006 تنها 17.8 درصد بوده است. سهم صادرات به اتحادیه اروپا از 15.0 درصد در سال 2006 به شدت کاهش یافته است. به 6.2 درصد در سال 2014، در حالی که واردات از اتحادیه اروپا 15.5 درصد از کل واردات بود.

بخش کشاورزی منشأ اکثریت قریب به اتفاق کالاهای صادراتی است. در سال 1392، 32.4 درصد محصولات صادراتی را محصولات خام کشاورزی و 50.8 درصد را محصولات کشاورزی فرآوری شده تشکیل می دهند. 8.7 درصد صادرات مواد معدنی، 3.0 درصد پوشاک و 5.1 درصد سایر محصولات صنعتی بوده است.

مرکبات خام به خودی خود 19.1 درصد از کل صادرات را تشکیل می داد. مهمترین محصولات صادراتی به ترتیب درآمدی که تولید می کنند، لبنیات، مرکبات، راکی، قراضه، کنسانتره مرکبات، مرغ و سیب زمینی است.

 

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید