معرفی دانشگاه آداکنت (Ada Kent) قبرس شمالی

دانشگاه آداکنت Ada Kent قبرس شمالی

معرفی دانشگاه اداکنت قبرس شمالی به دانشجویان علاقه‌مند کمک کرده تا با شناخت بیشتری بتوانند اخذ پذیرش را آن خود کنند. اگر قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید دانشگاه آداکنت به دلیل امکانات به‌روز می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این مجموعه آموزشی در شهر فاماگوستا و در سواحل شرقی قبرس شمالی واقع شده است. نام دیگر آن سیتی آیلند است که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شده است.

دفتر مرکزی این دانشگاه در استانبول ترکیه واقع شده و دانشکده‌های زیادی را در خود جای داده است که در آنها رشته‌های تحصیلی متنوعی تدریس می‌شوند. دانشجویان می‌توانند در تمام مقاطع تحصیلی شرکت و رشته مورد علاقه خود را کنند. دانشگاه آداکنت بهترین شرایط را برای تحصیل و اقامت دانشجویان خارجی فراهم کرده است.

اهمیت دانشگاه آداکنت قبرس شمالی برای تحصیل

️دانشگاه آداکنت جزو بهترین دانشگاه های قبرس شمالی است که بیشترین حجم دانشجو را به خود اختصاص داده است. اهمیت این مرکز آموزشی به این دلیل است مزیت‌های انحصاری زیادی دارد. تعامل با اساتید مجرب و با سابقه و معاشرت با آن‌ها کمک می‌کند تا سطح علمی خود را به بهترین شکل ممکن تخمین بزنید. دانشگاه آداکنت زیر نظر برترین مؤسسات آموزشی اروپا است و به خوبی پشتیبانی می‌شود.

سیستم آموزشی مدرن باعث شده تا دانشجویان بتوانند در تمام رشته‌های تحصیلی پیشرفت کنند. این امکان برای دانشجویان علاقه‌مند فراهم شده تا بتوانند در کشورهای اروپایی و توسعه یافته تحصیل را ادامه دهند. برای آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ کشورهای دیگر این دانشگاه قدم‌های مؤثری را برداشته است. تمام خدمات ارائه شده بر اساس استانداردهای جهانی هستند و می‌توانند باعث رشد و پیشرفت دانشجویان شوند.

با انتخاب دانشگاه آداکنت شما فرصت مناسبی برای مطالعه، تحصیل و کار خواهید داشت و می‌توانید در فضایی امن و آرام اهداف خود را دنبال کنید. این مجموعه آموزشی برای دانشجویان نخبه خود بورسیه‌های خوبی را در نظر گرفته است. شهریه اندک و هزینه اقامت پایین اهمیت این دانشگاه را برای مهاجرین دو چندان کرده است.

دانشگاه آداکنت قبرس

لیست رشته‌ های قابل تحصیل در دانشگاه آداکنت قبرس

بهترین رشته های تحصیلی در قبرس شمالی را می‌توانید در دانشگاه آداکنت پیدا کنید. این مجموعه آموزشی دارای ۷ دانشکده و ۱ مدرسه انحصاری زبان است. دانشجویان علوم پزشکی از سراسر دنیا در دانشکده‌های داروسازی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی شرکت می‌کنند. رشته‌های فیزیوتراپی و توان‌بخشی در دانشکده علوم بهداشتی تدریس می‌شوند.

در سال ۲۰۱۹ دانشکده دندانپزشکی تأسیس شده و دانشجویان توانسته‌اند در رشته‌های مورد علاقه خود تدریس کنند. در تمام دانشکده‌های این دانشگاه بهترین خدمات ارائه می‌شود و فضایی کاربردی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در دانشکده علوم مهندسی شما شاهد پر طرفدارترین رشته‌ها هستید که بیشترین حجم دانشجو را دارند. در این مجموعه رشته‌های مهندسی سیستم انرژی، برق و نفت به خوبی پشتیبانی می‌شود.

علاقه‌مندان به رشته‌های تربیت معلم و حقوق می‌توانند در دانشکده‌های مختلف به خود تحصیل کنند‌. آداکنت ۲۹ رشته مجزا را در خود جای داده به همین دلیل مورد استقبال دانشجویان قرار می‌گیرد. تمام رشته‌ها به دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شوند؛ بنابراین بهتر است دانشجویان به هر دو زبان مسلط باشند.

برای اینکه تسلط دانشجوها به زبان انگلیسی بیشتر شود یک مدرسه مقدماتی زبان در این دانشگاه تأسیس شده است. به کمک جدول زیر می‌توانید به رشته‌های مختلف و دوران تحصیل در هر سطح دسترسی داشته باشید:

نام دانشکده رشته تحصیلی دوران تحصیل
مهندسی مهندسی نرم افزار کارشناسی ۴ سال
حقوق حقوق کارشناسی ۴ سال
داروسازی داروسازی معادل ارشد ۵ سال
تربیت معلم مدرس زبان کارشناسی ۴ سال
دندانپزشکی دندانپزشکی ۵ سال
سلامت و بهداشت پرستاری کارشناسی ۴ سال
اقتصاد و علوم اجتماعی گردشگری کارشناسی ۴ سال

دانشگاه آداکنت قبرس به چه امکاناتی مجهز شده است؟

دانشگاه آداکنت قبرس مانند دانشگاه گیرنه آمریکایی قبرس شمالی بهترین امکانات آموزشی و رفاهی و تفریحی را به خود اختصاص داده که در اینجا معرف آنها هستیم:

امکانات پژوهشی

امکانات پژوهشی از قابلیت‌های خوب دانشگاه آداکنت است که به صورت کاملاً تخصصی در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد. در مراکز پژوهشی و کتابخانه بزرگ دانشگاه می‌توانید به داده‌های خصوصی و علمی دسترسی داشته باشید. تمام امکانات پژوهشی به‌روز هستند و می‌توانند شما را به اطلاعاتی مفید برسانند.

امکانات ورزشی

برای علاقه‌مندان به ورزش امکانات ورزشی خوب و مدرنی در دانشگاه آداکنت دیده می‌شود. در سالن‌های ورزشی می‌توانید رشته‌های ورزشی مختلف را دنبال کنید. استخر و زمین‌های دو از دیگر قابلیت‌های این مرکز آموزشی هستند. اگر به بدمینتون، فوتبال، بسکتبال و والیبال علاقه دارید می‌توانید در این دانشگاه به راحتی آنها را دنبال کنید.

امکانات آموزشی

در دانشگاه آداکنت قبرس شمالی امکانات آموزشی خوبی ارائه می‌شود و دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند از این امکانات استفاده کنند. کتابخانه این مرکز دارای کتاب‌های پر باری است که به روش‌های مختلف در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد. امکانات آموزشی موجود در آزمایشگاه کاملاً مجهز و مطابق با تکنولوژی روز دنیا هستند‌.

امکانات تفریحی

برای اینکه دانشجویان دانشگاه آداکنت قبرس شمالی امکانات تفریحی خوب و به‌روزی داشته باشند در این مجموعه سینما، رستوران، کافه، تئاتر و اماکن تفریحی تأسیس شده است. در این شرایط افراد می‌توانند به راحتی علایق خود را دنبال کنند و از فضای شاد و مفرح نهایت لذت را ببرند.

امکانات اقامتی

برای دانشجویان خارجی که دانشگاه آداکنت را انتخاب می‌کنند بحث اقامت اهمیت بسزایی دارد و با اقامت قانونی می‌توانند بدون استرس به تحصیل خود ادامه دهند. به همین دلیل این مرکز امکاناتی مثل خوابگاه را برای آنها فراهم کرده است. بالا بودن امنیت خوابگاه و آرام بودن محیط باعث شده تا دانشجویان شرایط ایده آلی برای مطالعه و استراحت داشته باشند.

دانشگاه آداکنت 1

ویژگی‌های مثبت دانشگاه آداکنت قبرس شمالی

دانشگاه آداکنت قبرس شمالی به دلیل ویژگی‌های خوبی که دارد توانسته مورد استقبال دانشجویان داخلی و خارجی قرار بگیرد. از ویژگی‌های مثبت و متمایز کننده این مجموعه می‌توان به حمایت مؤسسات مطرح اروپایی اشاره کرد. این مراکز به خوبی از دانشگاه پشتیبانی می‌کنند و در صورت نیاز به تبادل دانشجویان نخبه می‌پردازند.

کادر علمی و مجرب این مجموعه از اقصی نقاط جهان هستند که می‌توانند بهترین فرصت آموزشی را مهیا کنند. دانشگاه آداکنت خدماتی متناسب با استانداردهای جهانی ارائه می‌کند و می‌تواند زمینه خوبی برای رشد و پیشرفت دانشجویان فراهم کند. با اقامت در خوابگاه می‌توانید زندگی بی دغدغه و آرام داشته باشید.

مدرک اخذ شده از دانشگاه دارای اعتبار بین المللی است و می‌توانید در کسب و کارهای مختلف آن را ارائه کنید. امکان اعزام دانشجو به کشورهای اروپایی وجود دارد و این می‌تواند یک مزیت مهم باشد. مناسب بودن قیمت خوابگاه سبب شده تا دانشجو از صفر تا صد تحصیل در خوابگاه اقامت داشته باشد. امکان کار و تحصیل به صورت همزمان وجود دارد و این می‌تواند شرایط بهتری را برای دانشجو فراهم کند.

شرایط استفاده از بورسیه دانشگاه آداکنت

برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه آداکنت قبرس شمالی نیاز است تا شما شرایط خاصی را داشته باشید. برای دستیابی به بازار کار جهانی این می‌تواند بهترین فرصت باشد که راه پیشرفت و ترقی را باز می‌کند. در این دانشگاه بورسیه‌های متنوعی به دانشجویان ارائه می‌شود که می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. برای دانشجویان برجسته و نمونه امتیازات خوبی در نظر گرفته می‌شود.

اگر معدل تجمعی دانشجو نمره ۳ باشد می‌تواند از امتیاز بورسیه استفاده کند. از دیگر شرایط استفاده از بورسیه می‌توان به امتیاز خواهر برادری اشاره کرد. اگر هر دو به صورت همزمان در دانشگاه تحصیل می‌کنند در زمان ثبت نام می‌توانند از ۱۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوند. در صورتی که فرزند سوم هم در این دانشگاه تحصیل کند تخفیف بورسیه به ۱۵ درصد می‌رسد.

اگر دانشجو معلولیت جسمی داشته باشد برای او تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود. میزان تخفیف بستگی به درصد معلولیت آنها دارد. شرایط بورسیه برای افراد بازنشسته و فرزندان آن‌ها، پلیس ترکیه، خانواده نیروهای مسلح و خانواده کارمندان دولتی کاملاً ویژه است. استفاده از وام تحصیلی آن هم با بهره کم باعث شده تا دانشجو بتواند از شرایط بورسیه نهایت استفاده را ببرد.

دانشگاه آداکنت

نحوه پذیرش در دانشگاه آداکنت قبرس

برای پذیرش در دانشگاه آداکنت قبرس شمالی باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. این مجموعه برای جذب دانشجو آزمون ورودی را حذف کرده و شما می‌توانید با ارسال مدارک اقامت و تحصیل در این کشور و دانشگاه را از آن خود کنید. برای ثبت نام و پذیرش ابتدا باید اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه اصلی آن را ارائه کنید.

این مدرک باید مهر دادگستری داشته باشد. از دیگر مدارک مورد نیاز می‌توان به اصل ریز نمرات و ترجمه رسمی آن اشاره کرد. عکس پرسنلی و پاسپورت باید با کیفیت بالا اسکن شوند. برای پذیرش باید آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. برای دانشجویان مقطع دکتری رزومه و پروپوزال مورد نیاز است. پس از ارائه مدارک درخواست شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

دانشگاه آداکنت قبرس شمالی بهترین محیط برای رشد دانشجویان ایرانی است و می‌تواند زمینه رشد و ترقی آنها را فراهم کند. با رعایت شرط معدل و به همراه داشتن نامه پذیرش می‌توانید به راحتی به تحصیل در این دانشگاه بپردازید. این مجموعه آموزشی با امکانات ویژه‌ای که دارد می‌تواند مسیر شما را به بازار کار هموارتر کند. این دانشگاه بزرگ و معتبر بهترین مدارک تحصیلی را ارائه می‌کند. در زمینه آموزش بهترین اساتید در این مجموعه فعالیت دارند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

به این مقاله امتیاز دهید

پیام بگذارید