چرا باید به قبرس شمالی مهاجرت کنیم؟

یکی از مهمترین مقوله ­های مهاجرت کشور مقصد است که باید چند شاخصه اصلی در رابطه با مهاجرت را داشته باشد، بعنوان مثال :

تراکم جمعیت و مقایسه آن با سایر کشورهای مقصد

شرایط آب و هوایی

وضعیت زندگی شهری

فرهنگ کشور مقصد

میزان جرم و جنایت

حداقل میزان حقوق

سطح رفاه قبرس شمالی

و مهمتر از همه استقبال افراد خارجی از کشور مقصد برای زندگی یا سرمایه گذاری

با در نظر گرفتن قبرس شمالی بعنوان کشور مقصد، با توجه به جمعیت این کشور که به ندرت به 500.000 نفر می­رسد. تامین یک سری از نیازها از ضروریات به حساب می­آید. می­توان مطرح کرد با توجه به جمعیت کم این منطقه یکی از اصلی­ترین نیازها نیروی انسانی می­باشد که در هر حرفه و تخصصی کمبود آن قابل توجه است، منظور از نیروی انسانی حرفه و تخصص کمیاب می­باشد که تمامی صنف برای جبران آن جذب نیرو انجام می­دهند.

1

بعنوان مثال: رشته­های فنی، تاسیساتی جزو رشته­هایی است که در قبرس شمالی نیاز به جذب نیرو دارد و متقاضیان متعددی برای یافتن کار روانه قبرس شمالی شده­اند، از کشورهای جهان سوم و مناطقی که دارای فن و حرفه در رشته­های تاسیساتی هستند، در صورت اقدام راحت می­توانند در قبرس شمالی کار پیدا کرده و مزایای کار خود را دریافت کنند، که حقوق و مزایای مطلوبی را دارد.

بر فرض اگر فردی از کشور ایران قصد مهاجرت و پیدا کردن کار را داشته باشد و در یکی از رشته­های فنی حرفه­ای مهارت داشته باشد براحتی با راهنمایی­های لازم می­تواند کار مورد علاقه خود را پیدا کند.

با توجه به شرایط استراتژیکی قبرس شمالی یکی از مقاصد توریستی جهان بحساب می­آید، ضمنا بخاطر وجود دانشگاه­های بین­المللی و ارائه خدمات تحصیلی در تمام مقاطع فرصت خوبی برای متقاضیان دانشگاه برای تحصیل و تدریس بوجود آمده است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی قبرس شمالی، داشتن فرهنگ سکولار، امنیت سرمایه گذاری، امنیت فرهنگی و اجتماعی و آب و هوای متعادل میزان بسیاری از مردم کشورهای اروپایی، اسکاندیناوی، انگلستان و … می­باشد.

یکی از اصلی­ترین دلایل را می­توان نرخ سرمایه گذاری خارجی تلقی کرد، برای سنجش میزان سرمایه گذاری خارجی باید 3 عامل اصلی را در نظر گرفت:

1 _ استقبال کشور مقصد برای جذب سرمایه گذاران خارجی

2­ ­_ نرخ بازگشت سود سرمایه

3 _ تسهیلات ایجاد شده توسط کشور مقصد

مورد اول اشاره می­کند به سیاست اجرائی در مورد سرمایه گذاری خارجی، از مهمترین عوامل افزایش سرمایه گذاری از بازار خارجی ایجاد امنیت می­باشد. با ایجاد تسهیلات دولتی و کارفرمایی در کشور مقصد باید بوجود بیاید، بعنوان مثال در کشور قبرس شمالی متقاضیان برای احداث هتل رو به افزایش می­باشد، به این علت که دولت با افزایش سیاست سرمایه گذاری و واگذاری امکانات و تسهیلات بانکی در ترغیب سرمایه گذاری خارجی نقش بسزایی داشته است که امروزه شاهد احداث هتل­های متفاوت با امکانات ایده­آل هستیم. در این خصوص با دعوت سرمایه گذاران سرمایه گذاران ایجاد امنیت لازمه کشور مقصد به حساب می­آید.

از طرفی با ترغیب خانواده­های مهاجر که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند امکانات متفاوتی را بوجود می­آورد.

به عنوان مثال سرمایه گذاری با حداقل سرمایه به این عنوان که هر خانواده با هر بودجه می­تواند صاحب ملک و اقامت قبرس شود، و با تبدیل ریال به پوند می­تواند یک سرمایه­گذاری بهینه را انجام دهد با این عنوان که ارز پوند بعنوان یکی از ارزهای ارزشمند جهان بشمار رفته و توانسته است قدرت خود را در مقایسه با ارزهای دیگر جهان افزایش دهد.

خرید ملک در قبرس شمالی

بعنوان مثال اگر فردی قصد سرمایه­گذاری اگر فردی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را داشته باشد 2 عامل اصلی را باید در نظر بگیرد:

1 _ حفظ ارزش افزوده ملک به مقدار 8% به صورت سالیانه

2 _ عقد قرارداد اجاره به مبلغ 8% از مبلغ ملک در سال که حداقل مدت زمان قرارداد اجاره 2 ساله قابل تمدید می­باشد.

با این تفاسیر هر فردی در صورت سرمایه­گذاری از طریق خرید ملک سالانه 16% ارزش افزوده و سود سالانه از اجاره را پس­انداز کرده است.

در خصوص نرخ بازگشت سود سرمایه می­توان به این نکته اشاره کرد که نه تنها ارزش افزوده و سود سالیانه اجاره یک ملک را می­توانیم حساب کنیم از طرفی افزایش نرخ تبدیل ارزش پوند نسبت به ریال را نیز در نظر بگیریم.

سند ملک

نقش دولت در ایجاد تسهیلات چه نکاتی است: قانون حاکم قبرس شمالی به صورت سیستم حقوقی بنیان­ گذاری شده است به این منظور که هر فرد خارجی و مهاجر در صورت اخذ اقامت و سرمایه گذاری تمامی حق و حقوق را خواهد داشت و بعنوان صاحب اصلی و قطعی ملک خریداری شده تلقی می­شود. در اصل در برخی از کشورها در صورت خرید ملک خریدار خارجی سهمی از ارثه ندارد و فقط از اعیان آن ملک برخوردار است. ولی در قبرس شمالی موقع خرید ملک با گرفتن مجوز از وزارت امور خارجی خریدار هم ارثه هم اعیان را خریداری می­کند، بدین صورت که با پرداخت مالیات ملک خریداری شده که مبلغ نیم درصد از مبلغ کل ملک هست بنام خریدار یا خریداران ثبت شده و در اداره ثبت و اسناد مدارک کشور سند قطعی به متراز خریداری شده صادر می­شود. در واقع فقط خریدار یا خریداران می­توانند ملک را بنام دیگری نقل و انتقال دهند و جز مالک هیچ شخصی یا اشخاصی چنین حقی را نخواهند داشت.

ایرانیان در قبرس شمالی

ایرانیان نیز در طی سالهای اخیر جزو آندسته از کسانی بودند که مهاجرت برایشان یکی از موضوعات اصلی تلقی می­شد. مهاجرت تحصیلی، اخذ اقامت از طریق خرید ملک، ثبت شرکت برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری. با توجه به شرایط حاکم در قبرس شمالی چه در زمینه تحصیلی یا در زمینه مهاجرتی گزینه مناسبی برای ایرانیان می­توتنند بحساب بیاید. در واقع اگر قصد ادامه تحصیل دارید، تمامی دانشگاه­های قبرس شرایط لازم برای پیشرفت و ترقی را برای فرزندان شما ایجاد کرده­است.

بعنوان مثال برای اخذ پذیرش از دانشگاه­های قبرس شمالی شما نیاز به ارائه مدرک زبان  نخواهید داشت، و فقط با آزمون ورودی برای تعیین سطح زبان می­توانید وارد دانشگاه شوید.

اگر قصد مهاجرت از طریق خرید ملک را دارید راحت می­توانید ملک خریده و اقامت خود و خانواده­تان را اخذ کنید و از آنجائیکه تمامی قوانین مربوط به سند ملک متفاوت از سایر کشورها می­باشد، شما خریدار قطعی ملک خودتان خواهید بود و ملک خریداری شده همراه با سند قطعی بنام خریدار یا خریداران می­باشد.

بدین صورت شما هم مالک اعیان هم مالک ارثه خواهید بود که فقط خودتان حق نقل و انتقال سند ملک خریداری شده را دارید.

فرهنگ قبرس شمالی

 

نکته جالب دیگری که در قبرس شمالی دارای اهمیت بالایی است، فرهنگ حاکم در جزیره است. تشابه فرهنگی و جمعیت چند ملیتی در قبرس شمالی بیانگر جامعه سکولار بوده و آزادی فرهنگ و مذهب را شاهد خواهید بود که یکی از دلایل اصلی تعیین قبرس شمالی بعنوان مقصد مهاجرت می­باشد.

پیام بگذارید

 

قبرس شمالی از کشورهای در حال پیشرفت و مهاجر پذیر است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانی ها، اقامت این کشور را از طریق روش های مختلف، دریافت می کنند. اقامت در قبرس شمالی از طریق روش های متفاوتی قابل دریافت است. عده ای با ازدواج و عده ای از طریق سرمایه گذاری به این کشور وارد شده و درخواست اقامت می کنند. برخی هم از طریق ویزای کار و تحصیل، اقامت قبرس را دریافت می کنند.

اینکه شما از چه روشی این کار را انجام دهید، به شرایط شما بستگی دارد. اما از یاد نبرید که مهاجرت به قبرس می تواند کیفیت زندگی شما را بسیار تغییر دهد.

اطلاعات کلیدی قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، سال هاست مکانی بسیار امن برای اقامت و سرمایه گذاری ایرانی ها شده است. این کشور در مسیر اروپا قرار دارد و بسیاری از خانواده های ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را برای دبستان و دبیرستان به این کشور بفرستند. البته امنیت در این کشور از هر نظر بالاست و می توان با خیال راحت، فرزندان را بدون والدین به این کشور فرستاد.

موقعیت های ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار و همچنین دریافت نمایندگی و فرانچایزهای مختلف، بسیار فراهم است و می توان با ورود به این عرصه، اقامت قبرس شمالی را دریافت کرد.

مزیت‌های مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی دارای مزیت های خاصی است که می توان به برخی از مهم ترین های ان در زیر، اشاره کرد:

 • قبرس شمالی بسیار زیباست و جاذبه های زیبایی دارد.
 • مردم و ساکنان این قسمت از قبرس، زیاد نیستند و جمعیت آن در حدود 500 هزار نفر و کمی بیشتر است.
 • نرخ جرم پایین است و امنیت بالایی در این کشور حاکم است.
 • زبان انگلیسی، زبان غالب مردم این منطقه است و برای افرادی که مشکل زبان دارند، جای خوبی است.
 • کیفیت زندگی و بهداشت و درمان در این کشور بالاست.
 • ریتم زندگی در این کشور آرام و با طمانینه است.
 • سرعت اینترنت بالاست و امکان کار از راه دور وجود دارد.
 • اقتصاد قوی و در حال رشدی دارد.
 • هزینه های زندگی در قبرس شمالی، تقریبا پایین است.
 • آلودگی هوا در قبرس شمالی بسیار کم است.
 • اگر اقامت کشور قبرس شمالی را داشته باشید، در یک قدمی ویزای شنگن قرار گرفته اید.
 • امکان تحصیل ارزان و بدون نیاز به مدرک زبان و با کیفیت بسیار خوب در این کشور فراهم است.
 • مالیات پایینی از کسب و کارها دریافت می شود و بازار کار بسیار خوب و در حال رشدی دارد.

هزینه زندگی و مهاجرت به قبرس شمالی چقدر است؟

اولین چیزی که برای مهاجرت و اقامت دائم در یک کشور دیگر به ذهن خیلی از افراد می رسد، میزان هزینه های زندگی و همچنین هزینه های مهاجرت به آن کشور است.

هزینه ی مهاجرت به قبرس شمالی که یک چیز معمول و همیشگی است. مخارج وکیل مهاجرت و سفارت و تهیه ی مدارک مربوط به تمکن مالی و خیلی از موارد دیگر، هزینه های روتین و معمول است. اگر قرار بر خرید ملک و سرمایه گذاری از این طریق یا خرید فرانچایز و کسب و کار را دارید، معمولا باید به میزان مشخصی، کنار بگذارید. اما از همه مهم تر، مخارج زندگی در قبرس شمالی است.

قبرس شمالی از نظر هزینه های زندگی، تقریبا ارزان است و مشکل خاصی از نظر مخارج وجود نخواهد داشت. نرخ بیکاری در این کشور پایین و همچنین نرخ اخذ مالیات نیز کم است. زندگی کم خرج و بی دغدغه در قبرس شمالی، باعث مهاجرت بسیاری به این کشور شده است.

تاریخچه قبرس شمالی

قبرس شمالى واقع در ضلع جنوب شرقى درياى مديترانه و سومين جزيره بزرگ بعد از سيسيل و ساردينيا در درياى مديترانه ميباشد، قبل از سال ١٩٧٤ قبرس بصورت يكپارچه داراى ساكنين ترك نشين مسلمان و يونانى بود.

بعد از حمله يونانيها براى تصرف بخش ترک نشين به منظور تصرف کل قبرس بعنوان اکثريت يونانى با مداخله دولت تركيه با فرماندهى بولنت اجويت نخست وزير وقت تركيه به درخواست کمک دولت وقت قبرس شمالى به رياست جمهورى رائوف دنكتاش اجرا شده و بيش از ٤٠ هزار نيروى نظامى تركيه روانه قبرس جهت نجات بخش ترك نشين شدند، در اين ميان نيروى نظامى از طرف يونان روانه قبرس براى شركت در جنگ اقدام شده نهايتا در ژوئيه ١٩٧٤ با اعلان پيروزى تركيه براى نجات ترك زبانان قبرسى، جزيره به دو بخش شمالى و جنوبى تقسيم شد.

اطلاعات بیشتر …

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملک، سرمايه گذارى ، پذيرش تحصيلى و ثبت شركت به كشور قبرس شمالى مهاجرت كنيد.

شما ميتوانيد با پيش پرداخت ٣٠ درصد نقد و اقساط كوتاه و بلند مدت به قبرس شمالى مهاجرت كنين

با توجه به قوانين موجود در كشور قبرس شمالى متقاضيان ميتوانند از طريق خريد ملك مهاجرت كنند.

بله، شما ميتوانيد از طريق خريد ملك به قبرس شمالى مهاجرت كنين و در مدت ٣ تا ٥ سال كارت شهروندى دريافت كنين.

بله، درصورتی كه بهمراه پدر و يا مادر باشد براحتى ميتوانند به قبرس شمالى مهاجرت كنند.