فرودگاه های بین المللی در قبرس شمالی

پرواز به قبرس شمالی

فرودگاه بین المللی ارجان

فرودگاه غیرنظامی اولیه قبرس شمالی در حدود ۱۳ کیلومتری شرق نیکوزیا شمالی، نزدیک به شهر تیمبو، و ۲۹ کیلومتری فاماگوستا واقع شده است. کد بین‌المللی فرودگاه ارجان ECN است، ترکیه و سایر مکان‌های رزرو هواپیما معمولاً به این ترمینال هواپیما با نام ترکی لفگوشا، “فرودگاه نیکوزیا” اشاره می‌کنند.

پرواز به فرودگاه در سطح بین المللی ممنوع است، پروازهای بدون توقف فقط از ترکیه انجام می شود و تمام هواپیماهایی که از کشورهای دیگر به قبرس شمالی پرواز می کنند باید در ترکیه توقف کنند. به دلیل این مشکلات و ناراحتی ها، اکثریت ترک های قبرس با پاسپورت جمهوری قبرس ترجیح می دهند از فرودگاه بین المللی لارناکا استفاده کنند که در قلمرو تحت کنترل دولت بین المللی به رسمیت شناخته شده جمهوری قبرس واقع شده است. با این حال، این گزینه برای شهروندان ترکیه در دسترس نیست.

تاریخچه

پیشرو فرودگاه ارجان، فرودگاه تیموو، توسط بریتانیایی ها در جنگ جهانی دوم به عنوان یک فرودگاه نظامی، در دوران حکومت استعماری آنها بر جزیره ساخته شد. پس از حمله ترکیه به قبرس و تجزیه جزیره توسط ارتش ترکیه اشغال شد و امروزه به عنوان فرودگاه غیرنظامی اصلی قبرس شمالی مورد استفاده قرار می گیرد.

پرواز غیرمستقیم به قبرس شمالی

از سال ۲۰۰۶قاعده ای که مقرر می دارد پروازها قبل از ادامه به ارجان باید در فرودگاه ترکیه فرود بیایند، مورد بحث قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۶دولت ترکیه مذاکراتی را برای بندر اصلی قبرس شمالی فاماگوستا و فرودگاه اصلی غیرنظامی ارجان آغاز کرد تا بتواند ارتباط مستقیم برقرار کند و دولت بریتانیا آن را به عنوان “پیشنهاد مهم و خلاقانه” توصیف کرد.

با این حال، از سال ۲۰۱۷ این قانون همچنان اعمال می‌شود، و فرودگاه ارکان شاهد کاهش بیش از ۴۰۰ درصدی مشتریان بوده است. مسافران بین بریتانیا و قبرس شمالی مجبور به پیاده شدن با چمدان های خود و انجام یک بررسی امنیتی جدید در ترکیه به منظور سوار شدن به هواپیمای جدید به مقصد نهایی هستند.

ساخت ترمینال جدید فرودگاه ارجان

برنامه‌های اخیر برای خصوصی‌سازی فرودگاه ارجان و همچنین برنامه‌هایی برای بزرگ‌کردن فرودگاه به منظور افزایش ظرفیت به وجود آمده است. فرودگاه ارجان در حال حاضر دارای یک باند به طول ۲.۷کیلومتر و یک اپرون با ظرفیت ۷ هواپیما است.

اگرچه طول باند برای فرود هواپیماهای بزرگ کافی است، اما برای برخاستن هواپیما کافی نیست. طرح احداث باند ۳۲۰۰متری جدید و گسترش باند موجود تا ۳۲۰۰ متر، اپرون و ساختمان ترمینال و با برنامه ریزی پیش بند جدید، ظرفیت فعلی هواپیما را بیش از دو برابر می کند.

از سال ۲۰۲۱ ترمینال جدید در حال حاضر در حال ساخت است. این پل بسیار بزرگتر از پل موجود خواهد بود و دارای ۹ پل هوایی خواهد بود.

ترمینال جدید قرار است در ۱۵نوامبر۲۰۲۲افتتاح شود. این ترمینال کاملاً مطابق با استانداردهای بین المللی خواهد بود و در آینده قادر به انجام پروازهای مستقیم خواهد بود.

بین المللی ارجان

 

خطوط هوایی و مقاصد

با توجه به وضعیت بین المللی مورد مناقشه قبرس شمالی، پروازهای برنامه ریزی شده بدون توقف بین ارکان و مقاصد خارج از ترکیه وجود ندارد.

با این حال، چندین شرکت هواپیمایی پروازهای مستقیم از ارکان به اروپا را با توقف های میانی در ترکیه از طریق برخی از مقاصد ذکر شده در زیر انجام می دهند.

مقاصد

خطوط هوایی

آدانا، آنکارا، آنتالیا، غازیانتپ، هاتای، استانبول ، ازمیر، لندن

AnadoluJet

آدانا، آنکارا، آنتالیا، غازیانتپ، هاتای، استانبول – سابیها گوکچن، ازمیر

Pegasus Airlines

ازمیر

SunExpress

استانبول

Turkish Airlines

شرکت سرمایه گذاری بازرگان مشاور شما برای مهاجرت به قبرس شمالی

سوالات متداول⁉️

آیا در هنگام خروج/ورود به فرودگاه ارکان، پاسپورت من را مهر می زنید؟

قطعا نه! باید روی پاسپورت شما مهر زده شود، یک برگه رسمی کوچک وجود دارد که می توانید از آن برای مهر زدن روی آن کاغذ استفاده کنید و آن را تا زمان بازگشت نگه دارید.

فرودگاه بین المللی لارناکا

فرودگاه بین‌المللی لارناکا – گلافکوس کلریدس (LCA, ICAO: LCLK) یک فرودگاه بین‌المللی است که در ۴ کیلومتری (۲٫۵ مایل) جنوب غربی لارناکا، قبرس قرار دارد.

بین المللی لارناکا

فرودگاه بین المللی لارناکا دروازه بین المللی اصلی قبرس و بزرگتر از دو فرودگاه تجاری در منطقه تحت کنترل جمهوری قبرس است، دیگری فرودگاه بین المللی پافوس در ساحل جنوب غربی جزیره است.

نام فعلی فرودگاه در جولای ۲۰۱۶به افتخار رئیس جمهور سابق قبرس (۱۹۹۳- ۲۰۰۳)گلافکوس کلریدس داده شد.

مسافرینی که در اروپا هستند، میتوانند از اروپا مستقیم به قبرس پرواز کنند و در این فرودگاه پیاده شوند و لازم نیست که به ترکیه بروند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید