مهاجرت پزشک ، دندانپزشک و پرستار به قبرس شمالی

کاری دندانپزشکان به قبرس شمالی

در حالت کلی، هر جامعه برای رفع نیاز خود برای تکمیل کادر پزشکی اولویت بندی­هایی را در نظر می گیرد. برای مثال برای هر فردی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را داشته باشد. بدیهی است که نیاز به پاسخگوی به چند سوال اساسی را خواهد داشت، موضوعات مهمی مانند نیاز به یافتن کار، سطح اشتغال زایی، برخورد جامعه مقصد با متقاضیان کار و مهمتر از همه نیاز جامعه مقصد به نیروی کار.

در اصل باید به این موضوع اشاره کرد که کشور مقصد دارای چه پتانسیل­های نهفته ­ای است یا اینکه چه بستری در انتظار متقاضیان مشاغل مختلف وجود دارد.

پتانسیل های قبرس شمالی

برای بررسی تمام جوانب ما نیاز داریم تا تمامی نکات را بررسی کرده تا بتواند چراغ راهی برای افرادی باشد که راه و مسیر مهاجرت را برایشان هموار سازد. بدین منظور با هدف ارائه مطالب ارزنده در رابطه با مشاغل مختلف و بررسی تمامی جهات برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت داشته و نیاز به ادامه حرفه خود دارند کارساز باشد. اگر در مورد مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری مطالبی تهیه شود، به طور طبیعی راه­ های یافتن موقعیت شغلی نیز هموار خواهد شد. قبرس شمالی به عنوان یک جزیره و به عنوان یک چهارراه مرکز ثقل قاره اروپا، آسیا و آفریقا دارای پتانسیل­های متعددی بوده که نیاز به بررسی و کشف و ایجاد موقعیت خاص می ­باشد.

کاری پزشکان به قبرس شمالی

نیاز جامعه به پزشکان و مهندسان با افزایش جمعیت

بر اساس این مطلب یک جامعه­ای را در نظر بگیرید که دارای جمعیت زیر 5 میلیون نفر که نیاز مبرم به افزایش جمعیت، نیروی کار تخصصی، فنی، حرفه­ای، تکنسین و مهندسی و پزشکی می ­باشد. با در نظر گرفتن تمامی جهات یک سری رتبه بندی­های اساسی در این خصوص انجام شده تا بتوانند نیروی کار و سرمایه انسانی را جذب کند.

برای مثال اگر شما یک پزشک عمومی یا متخصص باشید و جویای کار در کشور قبرس شمالی باشید نیاز به طی کردن یک سری مراحل اداری و قانونی را خواهید داشت که با بررسی اداری به راحتی می توانید به هدف خود برسید. همانند سایر کشورها، قبرس شمالی نیز اقداماتی برای تکمیل سرمایه ­های اساسی خود قدم­های اساسی را در نظر گرفته است، به عنوان مثال، در صورتیکه شما پزشک باشید و قصد یافتن کار در کنار مهاجرت داشته باشید.

برای طبابت از کجا شروع کنیم؟

با طی کردن یک سری مراحل کلیدی به راحتی می­ توانید طبابت خود در این کشور را ادامه دهید. سازمان سنجش کشور قبرس شمالی در حال حاضر یک سری مقدمات اصلی برای تمامی پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران چه عمومی و یا متخصصی را در نظر گرفته تا همه متقاضیان بتوانند به طبابت خود ادامه دهند. در مرحله اول با مراجعه کردن به سازمان سنجش عالی کشور قبرس شمالی و تکمیل فرم متقاضی برای ادامه روند پرونده برای متقاضی باز شده و تمامی پزشکان عزیز می توانند درخواست خود را ارائه دهند. بعد از تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارک مربوطه با طی کردن یک پروسه 1 ماهه براحتی می­ توانند در یکی از بیمارستان­ها یا کلینیک­های خصوصی شروع به فعالیت کنند.

کاری پرستاران به قبرس شمالی

تاییده سازمان سنجش عالی قبرس شمالی

آیا بعد از طی کردن پروسه یک ماهه به راحتی می ­توانیم در یکی از بیمارستان­ها یا کلینیک­های خصوصی کار کنیم؟ بعد از تاییدیه گرفتن از سازمان سنجش عالی با توجه به قانون رایج متقاضیان می ­توانند به کار و فعالیت طبابت خود ادامه دهند به این منظور که در مرحله اول یک دوره 3 تا 6 ماهه را دریکی از بیمارستانها و کلینیک­های خصوصی معرفی شده از طرف سازمان دورخ تکمیلی را سپری کرده و سپس متقاضیان می ­توانند به طور رسمی در یک بیمارستان یا کلینیک خصوصی مورد علاقه خود به طبابت خود ادامه دهند.

آیا در دوره 3 تا 6 ماهه حقوق تعلق می­ گیرد؟ در این دوره تکمیلی برای متقاضیان صرفا دوره ارزیابی تلقی می ­شود که متقاضیان حقوق دریافت نخواهند کرد.

آیا بعد از دوره تکمیل امکان فعالیت در سایر کلینیک­های خصوصی وجود دارد؟ در صورتیکه متقاضیان قصد مراجعه به سایر بیمارستان­ها یا کلینیک­های خصوصی داشته باشند بعد از تکمیل دوره براحتی می ­توانند انجام دهند.

پزشکی به قبرس شمالی

کار در مراکز دولتی و کلینیک های پزشکی

آیا می ­توان به طور همزمان هم در بیمارستان دولتی و کلینیک خصوصی مشغول به کار شد؟ متقاضیان می ­توانند به صورت 2 شیفت در بیمارستان دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند. در بیمارستان دولتی حقوق دریافتی از دولت و در کلینیک حق ویزیت خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز برای شروع کار چیست؟ با توجه به قانون رایج در کشور قبرس شمالی هر متقاضی برای اقدام کردن هر فعالیتی نیاز به اخذ اقامت این کشور را داشته و می­ تواند فعالیت کاری خود را ادامه دهد.

چگونگی افتتاح مطب اختصاصی در قبرس

آیا می ­توانیم بعد از دوره تکمیلی مطب اختصاصی خود را افتتاح کنیم؟ در پایان دوره تکمیلی در صورتیکه مجوز را دریافت کنید این امکان وجود دارد.

  • اخذ اقامت کشور قبرس شمالی
  • تکمیل فرم درخواست برای تاییدیه سازمان سنجش کشور قبرس شمالی
  • ترجمه تمامی سوابق تحصیلی که شامل کارنامه­ ها، ریزنمرات، پایان نامه( 3 جلد) به زبان ترکی یا انگلیسی
  • ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد دانشگاه مبدا متقاضیان جهت استعلام گرفتن دوره تحصیلی متقاضی
  • ارزیابی تمامی مدارک توسط سازمان سنجش قبرس شمالی

در خصوص پرستاران باید به این نکته اشاره کنیم که برای این دسته از عزیزان طی کردن مراحل بالا الزامی نبوده و پرستاران عزیز می ­توانند با مراجعه حضوری و ارائه سوابق تحصیلی و کاری اقدام به کاریابی کند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید