آنچه درمورد زندگی در قبرس شمالی باید بدانید 2024

nicosia scaled 1

درباره قبرس شمالی

قبرس شمالی در جزیره قبرس در دریای مدیترانه قرار دارد. کشورهای همسایه قبرس، ترکیه در شمال، سوریه در غرب، لبنان و اسرائیل در جنوب شرقی، مصر در جنوب و یونان در جنوب غربی هستند. این کشور بعد از جنگی که در قبرس بین یونانی­ها و ترک­های قبرس اتفاق افتاد، با مداخله ترکیه و حمایت انگلیس با نام جمهوری ترک قبرس شمالی، در سال 1974 تشکیل شد. 40 درصد از مساحت جزیره قبرس متعلق به قبرس شمالی است. مساحت کل جزیره قبرس 9.251 کیلومتر مربع است و 3.354 کیلومتر مربع مساحت قبرس شمالی می­باشد. جمعیت قبرس شمالی با دانشجویان و مهاجران به 400.000 نفر می ­رسد. شهرهای مهم قبرس شمالی، نیکوزیای شمالی ( پایتخت) با مساحت 92 کیلومتر مربع و جمعیت 82.539 نفر، گیرنه با مساحت 640 کیلومتر مربع و جمعیت 20.851 نفر، فاماگوستا با مساحت 11 هکتار و جمعیت 46.000 نفر، می­باشند.
قبرس دارای تاریخ بسیار غنی­ای می­باشد، که آثار باستانی کشف شده در آن به 1050 سال قبل از میلاد می­رسد. در طول تاریخ حکومت­هایی نظیر ایران، روم، انگلستان، یونان، عثمانی و فرانسه در قبرس فرمانروایی کردند، و هر کدام آثار تاریخی یا بنایی از خود به یادگار گذاشتند. طبق گفته باستان شناسان و تاریخ دانان اولین مردمی که در قبرس ساکن بودند به عصر حجر برمی­گردند.
سواحل قبرس شمالی

زبان رسمی مردم قبرس شمالی

زبان رسمی قبرس شمالی ترکی و ارز رایج آن لیر ترکیه است. هرچند مردم محلی قبرس شمالی معمولا به زبان انگلیسی مسلط هستند، و برای خرید و فروش ملک و خودرو از پوند انگلیس استفاده می­شود.

امنیت در قبرس شمالی

قبرس شمالی پنجمین کشور امن دنیاست و نرخ جرم و جنایت در این کشور، بسیار پایین است. مردم قبرس شمالی مردمی مهمان نواز و مهربان هستند. رفتار مردم قبرس شمالی با حیوانات خیابانی بسیار خوب است و برای آنها ظرف­های غذا و آب در کنار مغازه ­هایشان می­گذارند. سیستم کشور قبرس شمالی بر پایه حقوق شهروندی بنا شده و در قبرس شمالی، اولویت حقوق شهروندی اول با کودکان، سپس بانوان و آقایان می­باشد. طبق گفته مجله فوبز: قبرس شمالی یکی از امن­ترین کشورها برای سرمایه گذاری و خرید ملک با شرایط عالی می­باشد.

اینترنت در قبرس شمالی

در قبرس شمالی فقط سرعت اینترنت خریداری می­شود و این باعث می­شود که قبرس شمالی به یکی از مقاصد عالی برای فریلنسرها باشد. تمام کافه­ ها و رستوران­ها نیز اینترنت رایگان در اختیار مشتریان قرار می د­هند.
سرعت اینترنت در قبرس شمالی

و دیگر دانستنی ها در مورد قبرس شمالی

دریای قبرس شمالی پاک­ترین آب­های جهان را دارد و با داشتن 270 روز هوای آفتابی برای جهان­گردان، کشوری خیلی محبوب است.
بازنشستگان نیز با خرید ملک و گرفتن اقامت قبرس شمالی می­توانند زندگی خیلی راحت، مفرح و امنی را در دوران بازنشستگی خود تجربه کنند.
برای سفر به قبرس شمالی به ویزا نیازی نیست. با در دست داشتن بلیط رفت و برگشت و رزرویشن هتل می­توانید وارد کشور قبرس شمالی بشوید. فرودگاه بین المللی قبرس شمالی در شهر ارجان در 13 کیلومتری نیکوزیا و 29 کیلومتری فاماگوستا واقع شده است.
سفرنامه قبرس شمالی

گرفتن اقامت در قبرس شمالی به 3 روش امکان پذیر است

1_ از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، فرد متقاضی می­تواند برای خود و خانواده خود اقامت قبرس شمالی را دریافت کند. (سند ملکی در قبرس شمالی به صورت عرصه و اعیان می­باشد.)
طبق قانون قبرس شمالی، برای یک خانواده دو نفره، سوئیت لازم است، برای یک خانواده 3 نفره، خانه یک خوابه و برای یک خانواده چهار نفره خانه دوخوابه، و خانواده­ای که از چهار نفر بیشتر باشند خانه سه یا چهار خوابه لازم است.
2_ از طریق ویزای کار، فرد متقاضی در صورت داشتن علم یا مهارتی خاص، می­تواند در یکی از شرکت­های واقع در قبرس شمالی مشغول به کار شده و ویزای کار خود را دریافت کند و دارای اقامت قبرس شمالی بشود.
3_ ویزای دانشجویی، فرد متقاضی بعد از درخواست دادن به دانشگاه مورد نظر، و دریافت نامه قبولی در رشته دلخواه، می­تواند وارد کشور قبرس شمالی شود و برای دریافت اقامت خود اقدام کند.
اقامت در قبرس شمالی به صورت یکساله انجام می­پذیرد و با ثبت نام در سایت مربوطه و پرداخت مالیات و انجام آزمایش می­توانید اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید. به اشخاصی که بیش از پنج سال در قبرس شمالی ساکن هستند و سالی بیشتر از 45 روز را خارج از قبرس شمالی نبوده­اند، اقامت دائم داده می­شود. افراد زیر 18 سال و بالای 60 سال نیازی به گرفتن اقامت ندارند.
بعد از گرفتن اقامت، برای رانندگی در قبرس شمالی نیاز است که گواهینامه قبرس شمالی را دریافت کنید. کرایه کردن و خرید ماشین در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. رانندگی در قبرس شمالی، مانند انگلستان از سمت راست می­باشد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید