افتتاح حساب در قبرس شمالی

00022

قبرس شمالی، کشوری در جزیره قبرس است که با چهارصد هزار نفر جمعیت، یکی از زیباترین کشورهای دنیا میباشد. قبرس شمالی یکی از امن ترین کشورهای دنیا است که جای مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. برای سرمایه گذاری در هر کشوری باید از واحد رسمی پول آن کشور مطلع باشید. واحد رسمی پول در قبرس شمالی، لیر ترکیه است، ولی برای خرید خانه از پوند انگلیس (درباره کسب در آمد به پوند انگلستان مقاله ای نوشته ایم) استفاده می شود، اجاره خانه به دلار است و در مکانهای خاصی نیز از یورو به عنوان ارز رایج استفاده میشود. دریافت حقوق دولتی نیز به لیر حساب میشود.

6666666666

مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی از روشهای مختلفی امکانپذیر است، مهاجرت از طریق پذیرش دانشگاه، مهاجرت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی و مهاجرت از طریق ویزای کار، روشهای مهاجرت به قبرس شمالی میباشد.

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

افرادی که به قبرس شمالی مهاجرت میکنند، امکان افتتاح حساب بانکی را در یکی از بانکهای قبرس شمالی را دارند. برای افرادی که حساب بانکی باز میکنند، خدمات کردیت کارت وجود دارد که برای راحتی کارهای مهاجرتی آنها بسیار کمک کننده است. خدماتی از قبیل انتقال وجه و خرید و فروش برای افرادی که حساب بانکی در قبرس شمالی باز میکنند وجود دارد.

زمان خرید ملک برای انتقال وجه مورد نظر به حساب شرکت سازنده باید با وکیل خود مشورت کنید و مبلغ را میتوانید از طریق یکی از صرافیهای مطمئن در ایران انتقال دهید.

7

 

همچنین برای ثبت نام دانشگاه نیز میتوانید با در دست داشتن شماره حساب بانکی دانشگاه مورد نظر، به یکی از صرافیهای ایران مراجعه کرده و ثبت نام دانشگاه خود را تکمیل کنید.

اما بعد از خرید ملک یا ثبت نام در دانشگاه، به کارت بانکی برای خرید روزمره نیاز دارید، که هم مکانی امن برای ذخیره کردن پول و سرمایه خود داشته باشید، هم دسترسی به وجه نقد برایتان آسان باشد.

از دیگر مزایای داشتن کارت اعتباری، امکان خرید اینترنتی است، که میتوانید از تمامی سایتهای بین المللی خرید خود را انجام دهید.

مزایا افتتاح حساب در قبرس شمالی

شما با افتتاح حساب در قبرس شمالی، امکان این را دارید که لیر ترکیه، دلار، یورو و پوند را در حساب ارزی خود ذخیره کنید. این امر به شما کمک میکند که در کشورهای اروپایی به راحتی از دستگاههای خودپرداز، وجه نقد دریافت کنید.

در ضمن میتوانید به کشورهایی که محدودیت ورود وجه نقد دارند، پول خود را حمل کنید و از بابت امنیت وجه نقد خود اطمینان حاصل کنید.

یکی دیگر از مزایای افتتاح حساب در بانکهای قبرس شمالی، دریافت وام مسکن میباشد. با ارائه سند ملک، بانکهای قبرس شمالی 50% از مبلغ کل ملک را به دارنده سند وام میدهند. بازپرداخت وام مسکن 15 ساله است که پرداخت به صورت اقساطی، بدون بهره یا با بهره بسیار پایین میباشد.

بانکهای مشغول به کار در قبرس شمالی، بانکهای ترکیهای یا بانکهای محلی قبرس شمالی میباشند.

برای افتتاح حساب، دانشجویان به برگه تاییدیه دانشگاه، شاغلان به برگه اجازه کار و سرمایهگذاران به برگه قرار داد ملک نیاز دارند. در هر سه حالت به نامه مختار نیاز دارید که از مختار محل زندگی باید این نامه را دریافت کنید. داشتن اصل پاسپورت و برگه اقامت نیز از ضروریات است.

 

1

 

سود سالانه در بانک های قبرس شمالی

سود سالانه برای حسابهای سپره در قبرس شمالی به این صورت میباشد:

برای حسابهای یورو 15%

برای حسابهای دلار آمریکا 40%

برای حسابهای پوند انگلیس 20%

( این اعداد ممکن است در آینده تغییر کنند)

 

0

 

افتتاح حساب با چند ارز

در بانکهایی که امکان افتتاح حساب به چند ارز وجود دارد، شما میتوانید ارز خود را از دلار به لیر و بالعکس، از یورو به لیر و بالعکس، از پوند به لیر و بالعکس تبدیل کنید. برای اینکار نیازی به مراجعه به بانک نیست و این امر با اپلیکیشن خود بانک امکان پذیر است و با نرخ روز این تبدیل ارزی انجام میشود.

امکان واریز و برداشت لیر در خودپردازهای قبرس شمالی وجود دارد. این امر برای دلار، یورو و پوند نیز امکان پذیر است.

برای ایرانیان مقیم قبرس شمالی بانکهای ایش بانک، ضراعت بانک و کپیتال بانک برای افتتاح حساب مناسب میباشد.

همانطور که گفته شد، بانکهای قبرس شمالی امکان داشتن چند ارز در حساب بانکی را به شما میدهند. اما برای هزینه های روزانه، مانند خرید از رستوران، داروخانه، فروشگاه و غیره باید لیر ترکیه در حساب خود داشته باشید.

انتقال پول از ایران به قبرس شمالی، مخصوصا برای دانشجویان قبرس شمالی مسئله بزرگی است. دانشجویان به حمایت مالی از سمت خانواده هایشان نیاز دارند، برای این امر صرافیهای قابل قبول و امنی در قبرس شمالی وجود دارند که خانواده ها میتوانند ریال در ایران واریز کنند و با کد پیگیری آن، معادل آن مبلغ را در قبرس شمالی با مراجعه به صرافی مورد نظر به لیر ترکیه دریافت کنند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید