میزان شهریه دانشگاه های قبرس شمالی | 2023

شهریه دانشگاه های قبرس شمالی

شهریه انواع مقاطع تحصیلی در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی، یکی از اهدافی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل خود به آن می اندیشند. دانشگاه های پزشکی قبرس به دلیل شرایط بورسیه ای مناسبی که دارند، بسیار پرطرفدار هستند اما مبلغ آن ها در مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد. شهریه انواع رشته های تحصیلی در قبرس شمالی با توجه به نوع دانشگاه، نوع رشته، رتبه بندی دانشگاه و غیره تعیین می شود. لازم به ذکر است که تمام رشته های زیر مجموعه پزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی، بورسیه 50 درصدی را به دانشجویان ایرانی ارائه می دهند. در این جا نیز به بررسی شهریه انواع رشته های تحصیلی در قبرس شمالی اعم از رشته پزشکی و دیگر رشته های غیر پزشکی در مقاطع تحصیلی مختلف می پردازیم.

شهریه دانشگاه در قبرس شمالی

شهریه های دوره دبیرستان

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی، علاوه بر حضور در دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی، شامل تحصیل در مقاطع دبیرستان نیز می باشد. شهریه های دوره دبیرستان در مدارس این کشور دارای تفاوت هایی می باشد. میزان شهریه این مدارس نیز بر اساس منطقه و نوع مدرسه تعیین می شود.

شهریه های مقطع کاردانی

شهریه رشته غیر پزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی، معمولا به صورت کامل گرفته می شود و تحصیل با بورسیه برای مقاطع کاردانی در این دانشگاه وجود ندارد. اما با این وجود تبصره هایی برای برخی افراد با شرایط خاص وجود دارد که بستگی به نوع رشته و شرایط داوطلب دارد.

 شهریه های مقطع کارشناسی

شهریه رشته های مختلف در مقطع کارشناسی در دانشگاه های قبرس شمالی نیز، نوع رشته تعیین کننده خواهد بود؛ به طور مثال شهریه رشته پزشکی در دانشگاه های پزشکی قبرس شمالی با شهریه رشته داروسازی کاملا متفاوت خواهد بود. همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیز دارای شهریه ای متفاوت تر نسبت به رشته های مانند انسانی و ریاضی خواهند بود. به طور مثال، شهریه بدون بورسیه رشته های غیر مهندسی در دانشگاه مدیترانه شرقی، 4400 دلار می باشد که این شهریه با بورسیه 50 درصد، به 2200 دلار کاهش پیدا می کند. این میزان شهریه برای رشته های کارشناسی در دانشگاه بین المللی قبرس، 3500 یورو است که دارای بورسیه های 50 و 75 درصد نیز می باشد.

دانشگاه های قبرس شمالی

شهریه های مقطع کارشناسی ارشد

شهریه مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف نیز متفاوت می باشد اما باز هم تفاوت قابل ملاحظه ای بین شهریه های دریافتی در دانشگاه های قبرس شمالی وجود دارد. رشته های کارشناسی ارشد دارای 7 درس می باشند که تحصیل در این مقطع در دانشگاه مدیترانه شرقی، 1600 دلار است که با بورسیه 50 درصد نیز دانشجو می پذیرند. دانشگاه خاور نزدیک و دانشگاه بین المللی قبرس نیز دارای شهریه 350 یورویی برای مقطع کارشناسی ارشد هستند که با احتساب بورسیه 50 درصد، شهریه آنها 175 یورو می شود.

شهریه های مقطع دکتری

دانشگاه های قبرس شمالی در مقطع دکتری نیز از کشور های مختلف دانشجو می پذیرند که شهریه آن ها با هم متفاوت خواهد بود. این مقطع تحصیلی شامل 8 درس می باشد و در هر ترم نیز یک تا 3 واحد به برای دانشجویان ارائه می گردد. واحد پایان نامه در مقطع دکتری به عنوان یک واحد جداگانه در نظر گرفته می شود. در این مقطع تحصیلی، بجز دانشگاه مدیترانه شرقی، بقیه دانشگاه ها به شرط معدل، بورسیه دارند. دانشگاه مدیترانه شرقی نیز بدون بورسیه بوده و شهریه هر ترم را به صورت کامل دریافت می کند.

شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی 1300 دلار است که بدون بورسیه محاسبه می شود؛ اما دانشگاه های خاور نزدیک و دانشگاه بین المللی قبرس دارای میزان شهریه 700 یورویی هستند که با احتساب بورسیه 50 درصد، به 350 یورو تغییر خواهد کرد.

دانشگاه در قبرس شمالی

سخن پایانی

کشور قبرس به دلیل شرایط پذیرش مناسب و میزان شهریه پایینی که در سال های اخیر داشته است، همواره مورد استقبال دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد. علاوه بر این، آب و هوای مناسب و برخورداری از امکانات رفاهی ایده آل نیز مزید بر علت شده است تا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مورد علاقه خود در خارج از کشور دارند، این کشور را انتخاب کنند.

شما نیز اگر قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را دارید، در ابتدا باید با میزان شهریه دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف آشنا شوید و همچنین شرایط پذیرش دانشجو با بورسیه را نیز بررسی نمایید. شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری بازرگان در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی و شغلی به قبرس شمالی دارند، فعالیت می کند که در صورت تمایل می توانید با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید تا به سوالات مختلف شما در زمینه شرایط مهاجرت تحصیلی و همچنین، میزان شهریه انواع رشته های تحصیلی در قبرس شمالی، راهنمایی نمایند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5