معروف ترین جاذبه های فاماگوستا قبرس شمالی

ترین جاذبه های فاماگوستا قبرس شمالی

همه ساله بسیاری از افراد به منظور اهداف مختلف، مهاجرت به کشور های مختلف را انتخاب می کنند. برای مهاجرت به هر کشوری، نکات و اطلاعات مختلفی مورد نیاز می باشد و بسته به اهداف و خواسته های هر فرد متناسب با قوانین و شرایط اجتماعی کشور مورد نظر متفاوت خواهد بود. از مهم ترین مواردی که برای مهاجرت مورد نیاز است، سطح رفاه، هزینه های زندگی، شرایط آب و هوایی، سطح علمی و آموزشی، برخورداری از خدمات مختلف شهری و بسیاری موارد دیگر می باشد.

ترین جاذبه های فاماگوستا

کشور قبرس یکی از کشورهای مدیترانه ای می باشد که دارای آب و هوایی معتدل است و از لحاظ جمعیتی، به عنوان یکی از پرجمعیت ترین مناطق مدیترانه به حساب می آید. کشور قبرس دارای دو قسمت شمالی و جنوبی است که قسمت شمالی آن یکی از اهداف مهاجرتی ایرانیان در سال های اخیر بوده است. قبرس شمالی تحت حاکمیت ترکیه قلمداد می شود و واحد پول این کشور، لیر می باشد. به همین دلیل هزینه های پایین تری نسبت به قبرس جنوبی دارد و در بین مهاجرین کشور های همسایه، یک مقصد ایده آل به حساب می آید. علاوه بر شرایط اقتصادی مناسب، جاذبه های قبرس شمالی نیز یکی از دلایل مهم جذب اتباع خارجی و سرمایه گذاری در قبرس شمالی می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شهر باستانی سالامیس در فاماگوستا
  2. کلیسای سنت نیکولاس قبرس
  3. دروازه دریایی شهر فاماگوستا
  4. دیوارهای شهر کهن فاماگوستا
  5. سواحل زیبای قبرس

در ادامه به نکاتی در مورد این جاذبه ها می پردازیم.

جاذبه های دیدنی قبرس شمالی

یکی از جاذبه های قبرس شمالی، شهر باستانی سالامیس در فاماگوستا می باشد. این شهر تاریخی که به صورت خرابه های توریستی باقی مانده است، در نزدیکی شهر فاماگوستا قرار دارد و امروزه جز جاذبه های این شهر به حساب می آید. بر اساس مطالعاتی که بر روی خرابه های شهر سالامیس صورت گرفته است، آن را متعلق به سده های پیش از میلاد می دانند و جز مراکز تجاری مهم آن زمان بوده است. امروزه خرابه هایی از سالامیس باقی مانده است که مورد توجه و بازدید گردشگران زیادی از سراسر دنیا قرار گرفته است. از  خرابه های باقی مانده از این شهر می توان به یک زمین ورزش اشاره کرد که با ستون های موجود در آن، شناخته می شود که تندیس مربوط به امپراطوری های گذشته می باشند. در اطراف ستون های این زمین، استخر هایی وجود دارد که با طراحی های زیبا تزئین شده اند.

ترین جاذبه های فاماگوستا

کلیسای سنت نیکولاس قبرس نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی قبرس شمالی است. ساخت این کلیسا همانند سایر کلیسا های ساخته شده در قرون وسطی، چیزی در حدود 100 سال به طول انجامیده است چرا که به عنوان کلیسای جامع آن زمان به حساب می آید. اهمیت این بنای تاریخی، هم به لحاظ قدمت آن بوده و هم این که از سنت های معماری جالبی برای ساخت آن ها استفاده کرده اند. در شهر فاماگوستا، جاذبه های دیدنی متعددی وجود دارد که از منحصر به فرد ترین آن ها، می توان به دروازه دریایی شهر فاماگوستا اشاره کرد. این دروازه در حدود 6 قرن قدمت دارد و جز زیبا ترین نقاط این منطقه به حساب می آید. این دروازه ها از داخل به صورت چوبی طراحی شده اند که دروازه های آهنی غول پیکر دیگری به مرور زمان به آنها اضافه شده است.

دریافت مشاوره رایگان

ترین جاذبه های فاماگوستا قبرس

دیوارهای شهر کهن فاماگوستای قبرس که دارای ارتفاع و ضخامت چشمگیری دارند نیز از نقاط دیدنی قبرس شمالی می باشد که قدمت این دیوار ها نیز به قرون وسطی بر می گردد. نکته جالب توجه در مورد این دیوار ها، محافظت های اصولی و قابل تحسینی است که باعث شده است تا همچنان به صورت دست نخورده باقی بمانند. اساس ساخت این دیوار ها، محافظت از شهر و ساکنان در مقابل حملات دشمنان بوده است به گونه ای که در برابر گلوله های توپ مقاومت مناسبی از خود نشان داده است.

از مهم ترین جاذبه های قبرس شمالی، سواحل زیبای آن است که ساحل نقره ای فاماگوستا نیز یکی از زیبا ترین نقاط آن به شمار می رود. این ساحل دارای تپه های آب گرم متعددی است و مکان ایده آلی برای لذت بردن از طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع آن می باشد.

سخن پایانی

همان طور که گفتیم، قبرس شمالی یکی از مناسب ترین کشور ها برای مهاجرت می باشد و مهاجرین مختلفی همه ساله از ایران و دیگر نقاط مختلف جهان جذب آن می شوند. مهم ترین نکته ای که پیش از مهاجرت به قبرس شمالی و سرمایه گذاری در آن ها وجود دارد، آگاهی و شناخت مناسب از نقاط مختلف و موقعیت مکانی آن می باشد. در این مقاله به برخی از مهم ترین نقاط گردشگری شهر فاماگوستا پرداختیم که باعث محبوبیت آن شده است. در مطالب بعدی به توضیحات بیشتری در خصوص دیگر شهر های قبرس شمالی می پردازیم.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5