معرفی دانشگاه پزشکی قبرس شمالی

پزشکی قبرس شمالی

کدام شهر قبرس برای تحصیل در رشته پزشکی مناسب است؟

امروزه یکی از اهداف اکثر دانشجویان، مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل در رشته های مورد علاقه خود می باشد. رشته پزشکی در ایران به عنوان پرطرفدار ترین رشته شناخته می شود و متقاضیان زیادی نیز دارد. کشور قبرس یکی از کشور هایی است که مقصد اکثر دانشجویان قرار می گیرد و دلیل آن نیز شرایط مناسب برای پذیرش دانشجویان ایرانی می باشد. این کشور دارای دو قسمت شمالی و جنوبی است و زبان رسمی آن نیز ترکی و یونانی می باشد. پایتخت این کشور، نیکوزیا است و مهم ترین شهر برای تحصیل در رشته پزشکی خواهد بود که مقصد اکثر دانشجویان رشته پزشکی نیز است. این کشور دارای جمعیت کمی است و با توجه بالایی که به سطح کیفی مناسب در زمینه آموزش و پرورش دارد، توانسته است که رضایت قابل قبولی را برای پذیرفته شدگان این رشته فراهم کند.

دانشگاه پزشکی قبرس شمالی

در قبرس، هزینه های مربوط به تحصیل پزشکی چگونه است؟

هزینه تحصیل در هر رشته ای در خارج از کشور نسبتا بالا بوده و نمی توان هزینه های کمی را متصور شد. اما هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور قبرس، در مقایسه با دیگر کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا هستند، پایین تر بوده و به همین دلیل علاقه مندان زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. به طور کلی تحصیل در رشته پزشکی در همه کشور ها با مشکلاتی همراه است و اصلی ترین مشکل نیز هزینه های مربوط به آن می باشد. رشته پزشکی در همه کشور ها به زبانی غیر از زبان رسمی آن کشور تدریس می شود و همین امر در بالا رفتن هزینه های آن تاثیر دارد. در این بین می توان کشور هایی را برای تحصیل در این رشته انتخاب کرد که هزینه های به صرفه تری دارند و قبرس به دلیل صرف هزینه های بالا برای جذب دانشجو از کشور های مختلف و ایجاد زمینه مناسب تحصیل، با امکانات بهتر و هزینه پایین تری همراه است. از این رو بهترین مقصد برای مهاجرت به منظور ادامه تحصیل در رشته پزشکی خواهد بود.

دانشگاه قبرس شمالی 1

دانشگاه های مورد تایید ایران برای پزشکی در قبرس

کشور قبرس دارای دانشگاه های معتبری در سراسر دنیا می باشد زیرا عضو اتحادیه اروپا بوده و سیستم آموزشی آن نیز مقید قوانین این اتحادیه است. در بین دانشگاه های این کشور، دانشگاه های پزشکی دارای جایگاه خوبی هستند همین امر در استقبال دانشجویان برای مهاجرت به این کشور موثر می باشد.

معتبر ترین دانشگاه پزشکی در کشور قبرس، دانشگاه پزشکی نیکوزیا است و در پایتخت این کشور قرار دارد. این دانشگاه با بهره گیری از دانش روز دنیا و همسو شدن با مراکز علمی معتبر در سراسر جهان، توانسته است که با سرعت بالایی، سطح علمی خود را متناسب با سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا بالا ببرد.

دانشگاه Near East University Faculty of Medicine نیز یکی از دانشگاه های پزشکی مطرح در کشور قبرس است که بیش از 900 هزار دانشجو را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و در رشته های مختلف پزشکی را در خود دارد. یکی از ویژگی های بارز این دانشگاه این است که امکان آموزش از راه دور برای دانشجویان در سراسر دنیا فراهم است.

دانشگاه بین المللی قبرس برای تحصیل پزشکی

تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس، 6 سال زمان نیاز دارد که در طول این مدت دانشجو می تواند با معدل حداقل فارغ التحصیل شود. مهم ترین ویژگی دانشگاه پزشکی قبرس این است که امکان تدریس به زبانی غیر از انگلیسی نیز فراهم است. البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر از زبان های دیگر است.

تحصیل در قبرس شمالی در رشته پزشکی دارای مزایایی نیز می باشد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به امکان ارائه آموزش استاندارد با سطح کیفی مناسب اشاره کرد. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی در قبرس، وجود فضای امن و مناسب، آب و هوای دلپذیر، شرایط پذیرش آسان و مهم تر از همه، امکان مهاجرت به این کشور بعد از دوران تحصیل می باشد.

دانشگاه قبرس شمالی

دانشگاه خاور نزدیک و تحصیل پزشکی در آن

برای ورود به دانشگاه های پزشکی قبرس یا دانشگاه خاور نزدیک، شرکت در آزمون های ورودی ضروری می باشد. در آزمونی که برای ورود به این دانشگاه ها گرفته می شود، از دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و یا ریاضیات، امتحان گرفته می شود و پذیرفته شدگان نیز باید نمرات قابل قبول را در این آزمون دریافت کنند.

علاوه بر موارد گفته شده، دانشگاه های پزشکی قبرس شمالی دارای بهترین خوابگاه ها هستند و از لحاظ کیفیت و شهریه های مورد نیاز، بسیار مناسب می باشند و از همین رو می توان این کشور را گزینه ای مناسب برای مهاجرت به قصد تحصیل پزشکی به حساب آورد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5