راهنمای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس شمالی | 2023

فیزیوتراپی در قبرس شمالی

رشته‌ فیزیوتراپی یکی از رشته‌های گروه علوم پزشکی است که دارای محبوبیت زیادی می‌باشد. این رشته به دلیل دارا بودن از آینده‌ای روشن، درامدزایی عالی وتحصیل در رشته‌های بالاتر و… طرفداران زیادی رابه سمت خود جذب کرده است. تحصیل در قبرس شمالی در رشته فیزیوتراپی درمقاطع مختلف دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود.

برای پذیرش دانشجو دراین رشته درکشور قبرس شمالی‌ دو دانشگاه پیش روی شما است. این دو دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم کشور ایران است. دانشجویان بعد از گذراندن مراحلی و کسب صلاحیت کافی به کسب علم فیزیوتراپی می پردازند.

با زندگی و کار به مدت پنج سال دراین کشور زیبای اروپایی می‌توانید اقامت ان را دريافت کنید. پس از دریافت اقامت دائم می‌توان پاسپورت قبرس را نیز دریافت کرد. سیستم آموزشی دانشگاه‌‌های قبرس مطابق با اروپا بوده و از سیستم آموزشی بولونیا پیروی می‌کنند.

تحصیلی به قبرس شمالی

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی خود دارای مزایایی است. از مزایای آن می‌توان به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر اروپای غربی و امریکایی و نیز دارای بازار کار آماده که شما می توانید به بازار کار جهانی راه پیدا کنید و دارای یک شغل شوید، اشاره کرد. لازم است به این نکته توجه کنید که دولت قبرس به دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه یک فرصت شش ماهه جهت پیدا کردن شغل می دهد. در صورت پیدا کردن شغل می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرد. نکته خیلی مهم آن این است که مدارکی که از دانشگاه‌های قبرس صادر می‌شوند در همه‌ی کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشور‌های دیگر مورد بررسی و تایید قرار گرفته‌است. دانشجویان رشته فیزیوتراپی پس از سپری کردن چند ترم از تحصیلات خود در دانشگاه قبرس برای شرکت جهت مبادله دانشجو می‌توانند شرکت کنند و ادامه تحصیلات خود را در کشورهای پیشرفته اروپایی و امریکایی سپری کنند. تحصیل در قبرس شمالی هم چون یک پل عالی برای رسیدن شما به آینده ای روشن و درخشان است.

بورسیه تحصیلی برای رشته‌ی فیزیوتراپی در قبرس شمالی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل در قبرس شمالی در رشته فیزیوتراپی وجود دارد. برای این منظور متقاضیان بایستی شرایط لازم را داشته باشند. شرایطی همچون ریز نمرات عالی دیپلم، مدرک آیلتس زبان، توانایی علمی بالا و مقالات منتشر شده در مجلات معتبر دنیا از جمله این موارد می باشند. معمولاً بورسیه به دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی تعلق می‌گیرد. متقاضیان از طریق ویزای توریستی هر بار برای مدت زمان یک ماه می‌توانند وارد قبرس شوند.

تحصیلی به قبرس شمالی 1 1

در سه دانشگاه قبرس واقع در پایتخت آن یعنی شهر نیکوزیا قبرس یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی یا EMU، دانشگاه بین‌المللی قبرس یا CIU و دانشگاه خوار نزدیک قبرس یا NEU رشته فیزیوتراپی ارائه می‌شود که در ادامه شرایط هر کدام را بررسی می‌کنیم.

  • دانشگاه مدیترانه شرقی معتبرترین دانشگاه قبرس برای تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی محسوب می‌شود. دروس در دانشگاه مدیترانه شرقی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و مدرک این دانشگاه در کانادا و آمریکا و کل کشورهای اتحادیه‌ی اروپا معتبر است. شهریه‌ی رشته‌ی فیزیوتراپی در این دانشگاه 7600 دلار با امکان دریافت بورسیه 50 درصد است.
  • دانشگاه بین‌المللی قبرس نیز در نزدیکی نیکوزیا واقع شده و با داشتن شهریه‌ی 3500 یورو و امکان دریافت بورسیه‌های 50 و 75 درصد، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تحصیلی رشته‌ی فیزیوتراپی در قبرس است.
  • دانشگاه خاور نزدیک نیز امکانات خوبی دارد و مدرک این دانشگاه در ترکیه و کل کشورهای اتحادیه‌ی اروپا معتبر است. شهریه‌ی تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در این دانشگاه 2800 دلار با امکان دریافت بورسیه 50 درصد است.

همانطور که ملاحظه می‌کنید زبان تدریسی آن‌ها غالباً زبان انگلیسی است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی به صرفه است. برخلافِ بعضی از کشورها برای دانشجویان این رشته امکان کار نیمه وقت و دانشجویی وجود دارد. به همین خاطر دولت محترم قبرس شمالی این امکان را به آنها می دهد که در هفته بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت بسته به مقطع تحصیلی که در آن تدریس می کنند کار پاره وقت نیز انجام دهند.

تحصیلی به قبرس شمالی 2

شهریه تحصیلی

یکی‌از دغدغه‌های دانشجویان مهاجر میزان شهریه پرداختی است. میزان شهریه تحصیل در قبرس شمالی در سال ۱۴۰۰ تا ۱۲ هزار دلار متنوع و تعیین شده است. اما متوسط میزان آن بین ۴ تا ۸ هزار دلار در سال است. این مبالغ بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت هستند. تمام مبالغ ذکر شده بدون در نظر گرفتن بورسیه ۵۰ درصدی ویژه دانشجویان بین المللی است.

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پردرآمد دربین رشته‌های شاخه‌ی پزشکی است. ارتباط نزدیکی میان رشته پزشکی و رشته ورزش وجود دارد.  فارغ التحصیلان این رشته بعداز تحصیل در درمانگاه‌ها، در مجتمع‌های توانبخشی وهلال احمرشروع به کار می کنند وبرخی هم در دانشگاه‌ها شروع به تدریس می کنند.

ما در گروه مشاوران مهاجرتی خود، با داشتن کادری مجرب و متخصص بعنوان نماینده تحصیل در قبرس شمالی، دریافت پذیرش دانشجو را برای شما عزیزان تضمین می کنیم.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5