شرایط تحصیل دبیرستان در قبرس شمالی

تحصیل دبیرستان در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی یکی از بهترین انتخاب ها برای دانش آموزان ایرانی به حساب می آید که قصد ادامه تحصیل دارند. هزینه تحصیل و زندگی در ایران کشور بسیار به صرفه تر از کشورهای اروپایی است، به همین دلیل بسیاری از ایرانیان که تحصیل در قبرس شمالی را انتخاب می کنند. اگر می خواهید در مورد مهاجرت به قبرس شمالی اطلاعات بیشتری داشته باشید تا انتها با ما همراه باشید.

ویژگی مدارس دولتی و خصوصی در قبرس شمالی

یکی از راه های ادامه تحصیل در قبرس شمالی، تحصیل در دبیرستان های دولتی این کشور است. معمولا معلمان و آموزگاران به زبان ترکی تدریس می کنند، اگرچه در دبیرستان های قبرس شمالی زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز تدریس می شود. دانش آموزان پس از گذراندن آزمون ورودی در 11 سالگی می توانند در یکی از مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند.

دانش آموزان می توانند مدارس خصوصی را نیز برای تحصیل انتخاب کنند. هزینه و بودجه دبیرستان خصوصی باید از طرف والدین تامین شود. به طوری کلی تخمین زده شده که سالانه بین 1500 دلار تا 2500 دلار برای تحصیل در مدرسه خصوصی هزینه لازم است. فعالیت های فوق برنامه در این مدارس شامل کلاس موسیقی، شنا، رقص، ورزش و… می شود.

مدارس خصوصی و دولتی این کشور تحت نظر اداره آموزش و پرورش اداره خواهند شد. برای تحصیل در این دبیرستان، دانش آموزان موظف هستند که زبان ترکی را یاد بگیرند.

بورسیه تحصیلی

دانش آموزان برای تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان به بورسیه نیار ندارند. به طور کلی نوجوانان با گذراندن مراحل قانونی و دریافت اجازه تحصیل از مدارس این کشور، می توانند در یکی از مدارس مشغول به تحصیل شوند.

نکته ای که در این خصوص اهمیت زیادی دارد، دریافت تخفیف شهریه از طرف مدارس است. بورسیه دانش آموز یعنی موسسه یا مدرسه می تواند به فرد برای پرداخت هزینه های مربوط شهریه کمک کند. در برخی از دبیرستان ها و مدارس قبرس شمالی، این امکان برای دانش آموزان وجود دارد که با کسب نمره ها بالا، موفق به دریافت تخفیف شهریه شوند. این فرآیند برای دانش آموزان شبیه به دریافت بورسیه تحصیلی است.

تحصیلی

بهترین دبیرستان های قبرس شمالی

هزینه تحصیل حتی در بهترین دبیرستان های این کشور مبلغ بالایی ندارد و در مجموع دانش آموزان باید مبلغ بسیار کمتری نسبت به دبیرستان های اروپایی پرداخت کنند. بهترین دبیرستان ها برای تحصیل در قبرس شمالی شامل موارد زیر می شود:

  • دبیرستان بین المللی پافوس
  • دبیرستان اسقف اعظم
  • آکادمی آمریکا لیماسول
  • مدرسه فنرومانی
  • مدرسه ارامنه لیماسول
  • مدرسه کینگ ریچارد
  • مدرسه ارامنه لارناکا

قبرس شمالی

شرایط و هزینه تحصیل در کشور قبرس

برای اینکه به یکی از مدارس قبرس وارد شوید، نیاز ندارید که آزمون های ورودی را پشت سر بگذارید. دانش آموزان می توانند با اتمام دوره های قبلی، تحصیل در دوره های دبیرستان را آغاز نمایند.

دانش آموزان از سن 12 تا 18 سالگی می توانند در دبیرستان های قبرس شمالی مشغول به فعالیت و تحصیل باشند. تحصیل در مقطع دبیرستان سالانه به 6000 یورو می رسد.

و هزینه تحصیل در کشور قبرس

اطلاعاتی در مورد قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین جزایر در دریای مدیترانه بوده که در بخش جنوبی کشور ترکیه واقع شده است. قبرس شمالی در قسمت شمال شرقی این کشور قرار دارد و به عنوان یک کشور جدا و مستقل از قبرس جنوبی شناخته می شود.

همانطور که گفتیم قبرس شمالی یکی از کشورهای دانش آموز و دانشجو پذیر بوده و بسیاری از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی برای تحصیل در قبرس شمالی اقدام می کنند. دبیرستان های قبرس شمالی شامل مدارس دولتی و مدارس خصوصی است و شما برای ثبت نام در مدارس خصوصی ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری می شوید.

سیستم آموزشی مدارس و دبیرستان های کشور قبرس در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و در سطح دبیرستان های اروپایی قرار گرفته، به همین دلیل بسیاری از خانواده ها در کشور های آسیایی فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به این کشور می فرستند.

راه های زیادی برای مهاجرت به کشور قبرس شمالی وجود دارد که شرایط هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت است. متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، سرمایه گذاری در قبرس شمالی، ثبت شرکت در قبرس شمالی، تحصیل در قبرس شمالی و… برای اخذ اقامت از این کشور کنند.

با توجه به اینکه قبرس شمالی تحت حاکمیت کشور ترکیه است، ایرانیان برای سفر و مهاجرت به این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند. لازم نبودن ویزا برای دانش آموزان ایرانی باعث می شود هزینه مهاجرت و ادامه تحصیل در قبرس شمالی به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

جمع بندی

قبرس شمالی یکی از جزیره های ناحیه مدیترانه بوده که مزایای زیادی برای تحصیل دانش آموزان دارد و می تواند راه پیشرفت را برای آن ها هموارتر کند. مهاجرت به کشور قبرس از طریق روش های مختلفی همچون خرید ملک از قبرس شمالی و ثبت شرکت در قبرس شمالی ممکن است.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5