پذیرش رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی

رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های مورد علاقه ی وزارت می باشد که همه ساله متقاضیان بسیاری دارد. یکی از کشور هایی که امکان ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن وجود دارد، قبرس شمالی است. این کشور دارای 4 دانشگاه معتبر است که شامل دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه علوم بهداشت قبرس و همچنین دانشگاه بین المللی قبرس می باشد. تمام دانشگاه های دندانپزشکی قبرس دارای کیفیت آموزشی و تحصیلی مناسب هستند که از کشور های مختلف نیز دانشجو می پذیرند. البته در قبرس شمالی، دانشکده های دندانپزشکی دیگری نیز وجود دارد که از نقاط مختلف جهان دانشجو می پذیرند که از جمله ی آن ها می توان به دانشگاه گیرنه و دانشگاه اروپایی لفکه اشاره کرد.

دندانپزشکی در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس شمالی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی و در دانشگاه های آن، یکسان نبوده و معمولا بر اساس رتبه بندی آن ها، دارای امتیازات مختلف و در نتیجه هزینه های متفاوتی هستند. به طور مثال، دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوستا با رتبه جهانی 945 دارای بالا ترین هزینه ی تحصیلی می باشد که شهریه هر ترم آن برای دانشجویان بین المللی، در حدود 18250 یورو است. دانشگاه بین المللی قبرس نیز که در پایتخت قبرس شمالی یعنی نیکوزیا قرار دارد، دارای شهریه ی 10645 یورو می باشد. دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی لفکه و دانشگاه گیرنه نیز دارای شهریه ای بالغ بر 8000 تا 11 هزار و 600 می باشند.

رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی به دلیل شرایط کاری ایده آلی که دارد همواره مورد علاقه ی افرادی است که قصد ادامه تحصیل در این مناطق را دارند زیرا علاوه بر شهریه های معقول و مناسبی که دارند، شرایط آب و هوایی و امنیت اجتماعی بالایی نیز در این کشور حاکم است که امکان تحصیل راحت و بی دردسری را فراهم می کند.

آیا رشته دندانپزشکی در قبرس مورد تایید وزارت بهداشت است؟

سوال مهمی که برای اکثر داوطلبان وجود دارد این است که آیا مدرک دندانپزشکی اخذ شده در دانشگاه های قبرس شمالی، مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد یا خیر؟ در این مورد باید بگوییم که مدرک دندانپزشکی و بسیاری از رشته های دیگر که از دانشگاه های مختلف قبرس گرفته می شود، در وزارت بهداشت ایران مورد تایید نمی باشد. این در حالی است که می توان با داشتن این مدارک، در کل دنیا از جمله کشور های اتحادیه اروپا می توان مشغول به کار شد و به بیانی دیگر، مدرک دندانپزشکی دانشگاه قبرس مورد تایید تمام کشور های دنیا می باشد. البته در صورتی که قصد بازگشت به ایران و مشغول شدن در داخل ایران هستید نیز می توانید با تحصیل در یک مقطع بالا تر، تاییدیه وزارت بهداشت ایران را نیز دریافت نمایید.

در قبرس شمالی

نتیجه گیری

کشور قبرس شمالی به دلیل اقتصاد رو به رشد، آب و هوای مطبوع و جاذبه های دیدنی متعددی که دارد، همواره یکی از مقاصد اصلی دانشجویان و سرمایه گذاران مختلف می باشد. از طرفی برای بهره مندی از شرایط و مزایای خاصی که در این کشور برای اتباع فراهم است، آشنایی با نقاط مختلف و قوانین آن ضروری به نظر می رسد. برای دانشجویان نیز یکی از اصلی ترین نکات مورد توجه، هزینه های تحصیل و شهریه های مورد نیاز برای تحصیل می باشد و همان طور که گفتیم، دانشگاه های معتبر این کشور بر اساس رتبه بندی های مختلفشان، دارای شهریه های متفاوتی هستند.

به طور کلی تحصیل در قبرس شمالی به دلیل به صرفه بودن هزینه های تحصیلی آن نسبت به دیگر کشور های اروپایی، بسیار مورد توجه دانشجویان زیادی در داخل ایران شده است و همه ساله تعداد زیادی از آن ها در رشته دندانپزشکی، وارد این دانشگاه ها می شوند. به همین دلیل برای مهاجرت به قبرس شمالی و ادامه تحصیل یا زندگی، در ابتدا باید اهداف خود را مشخص نمایید و متناسب با هدفی که دارید و همچنین در نظر گرفتن هزینه های زندگی و یا تحصیل، مناطق مختلف این کشور و یا دانشگاه های آن را انتخاب نمایید. به طور مثال، هزینه ی هر ترم در دانشگاه مدیترانه شرقی که در پایتخت قبرس شمالی قرار دارد، بیش از دو برابر هزینه ی هر ترم برای تحصیل در دانشگاه اروپایی لفکه می باشد.

در رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی به کمک شرکت بازرگان

شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری بازرگان به عنوان یکی از نماینده های رسمی در زمینه اخذ اقامت و همچنین ارائه خدمات به دانشجویان عزیز می باشد که در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری در این کشور، می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه ی شناخت مناطق مختلف قبرس شمالی و آشنایی با قوانین آن را از طریق کارشناسان این مجموعه کسب نمایید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5