شرایط اخذ ویزای کار 2024 | قبرس شمالی

4

اخیرا یکی از کشورهایی که مورد توجه زیادی برای مهاجران واقع شده است کشور قبرس شمالی می­باشد. حال به این می­پردازیم که دلیل این موضوع  و این توجه چه می­تواند باشد؟ چرا از کشورهای مختلفی مثل انگلیس، روسیه، آلمان و یا حتی ایران مهاجران به این کشور سرازیر شده­اند؟

اول در این باره که این کشور کجاست و چه ویژگی­هایی دارد را مورد بررسی قرار می­دهیم.

کشور قبرس شمالی، قسمت شمال و شمال شرقی جزیره قبرس می­باشد و با جمعیت 400.000 نفر یکی از کشورهای کم جمعیت و رو به پیشرفت می باشد. طبیعت بکر و دست نخورده قبرس شمالی به همراه آثار باستانی و موزه­های موجود در قبرس شمالی این کشور را تبدیل به مکانی ایده­آل برای تفریح و زندگی کرده است. آب و هوای مدیترانه­ای که معمولا هوایی مطلوب برای رفتن به یکی از ساحل­های زیبا و دلنشین را دارد، استفاده از پلاژ­ها و بارهای ساحلی نیز یکی از موقعیت های مورد پسند مهاجران و افراد محلی این کشور می­باشد. به غیر از تمامی این امکانات، موضوع امنیتی که در قبرس شمالی برای تمامی شهروندان مهیا است نیز یکی از بزرگترین مزایای این کشور به حساب می­آید.

کشور قبرس شمالی با سیاستی که در پیش گرفته است، جذب سرمایه گذاران و دانشجویان و حتی نیروی کار را در یکی از اولویت­های خود قرار داده است.

1 2

اقامت از طریق خرید ملک

سرمایه گذاران و افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را داشته باشند با خرید ملک می­توانند به راحتی اقامت قبرس شمالی را دریافت کنند. در زیر به طور کامل این نوع ویزا را برایتان توضیح می­دهیم.برای دریافت اقامت موقت در قبرس شمالی می­توان با خرید ملک و  پرداخت مبلغ اولیه  اقدام کرد. زمانی که مبلغ اولیه، ( برای املاک در حال ساخت 30 درصد و برای املاک آماده تحویل 50 درصد ) را پرداخت کنید، 1 –  نیم درصد از ارزش ملک را برای ثبت سند به نام خودتان پرداخت می­کنید، 2 – پس از آن با مراجعه به اداره ثبت اسناد و مدارک سند را به نام خودتان قطعی می­کنید، 3 – در صورتی که ملک خریداری شده به صورت پیش خرید باشد باید ملکی را اجاره کنید و با تنظیم اجاره نامه و مراجعه به مختار محل نامه­ای برای تایید اقامت خود دریافت کنید، 4 –  مجوز صدور سند از وزارت امور داخلی کشور قبرس شمالی را دریافت می­کنید، 5 – حالا زمان آن است که پرتال مهاجرتی خود را برای تعیین وقت پلیس مهاجرت فعال کنید.

یکی از مسائل مهم برای گرفتن اقامت نشان دادن تمکن مالی به دولت قبرس شمالی است، این امر با  بلوکه کردن مبلغ 10.000 دلار در یکی از بانک­های قبرس شمالی قابل انجام است. ( در تمام این مراحل همکاران ما در شرکت سرمایه گذاری بازرگان با شما همراه هستند.)

به این روش شما اقامت موقت یک ساله قبرس شمالی را دریافت می­کنید. برای تمدید اقامت خود سال بعد دوباره اقدام می­کنید و در سال دوم اقامتی که به شما تعلق می­گیرد اقامت دو ساله است و این اقامت به صورت دوساله یک بار دیگر تمدید می­شود و پس از آن که 5 سال اقامت موقت قبرس شمالی را داشتید، در صورتی که سالی بیشتر از 45 روز خاک قبرس شمالی را ترک نکنید می­توانید اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کنید.

2 2

توضیحاتی درباره نوع ملک و تعداد افرادی که اقامت قبرس شمالی را از آن طریق می­توانند دریافت کنند:

برای اقامت دو نفر که به صورت خانواده باشند شما می­توانید با خرید یک استدیو اقامت هر دو نفر از اعضای خانواده را دریافت کنید. به طور معمول هر شخصی که ملک به نام آن شخص باشد اقامت را دریافت می­کند و برای اعضای خانواده خود می­تواند اقامت همراه را تهیه کند.

زمانی که یک خانواده سه نفر باشند باید حداقل یک ملک یک خوابه برای گرفتن اقامت هر سه عضو خانواده خریداری شده تا بتوانند به صورت مجزا و یا همراه هر سه عضو خانواده اقامت خود را دریافت کنند.

خانواده­ای چهار نفره برای اینکه بتوانند به راحتی اقامت هر کدام از اعضای خانواده را به صورت مجزا یا همراه تهیه کنند، به خرید ملک دوخوابه نیاز دارند و به راحتی می­توانند با این ملک اقامت همه اعضای خانواده را تهیه کنند.

اگر اعضای خانواده بیش از 5 نفر باشند، یک ملک سه خوابه و یا یک پنت هاوس برای گرفتن اقامت اعضای خانواده مناسب می­باشد.

حال اگر به طور مثال دو نفری که اعضای خانواده درجه اول نیستند، می­خواهند اقامت قبرس شمالی را تهیه کنند، و با هم به طور شراکتی ملکی را تهیه کنند باید خانه مورد نظر حداقل یک خوابه باشد تا بتوانند به طور مجزا اقامت خود را دریافت کنند. در این صورت باید سند ملک به نام هر دو نفر باشد تا اقامت به صورت مجزا برای آنها صادر شود.

ویزای کاری

افرادی که تخصص خاصی دارند و با سابقه کار و یا مدرک تحصیلی هستند و علاقه دارند در کشور دیگری مشغول به زندگی شوند، قبرس شمالی برای آنها نیز گزینه مناسبی می­باشد. این کشور به دلیل آنکه جمعیت کمی دارد و کشوری رو به پیشرفت می­باشد با کمبود نیروی کار در برخی از رشته­های فنی و تخصصی روبه روست. افراد متخصص می­تواند با ارسال ترجمه مدارک خود برای یکی از شرکت­های موجود در قبرس شمالی کار مورد نظر خود را پیدا کرده و از طریق کارفرما برای گرفتن ویزای کار خود اقدام کنند. برای گرفتن ویزای کار نیاز به اینست که در ابتدا ساکن قبرس شمالی باشید، با اجاره یک ملک در قبرس شمالی و تمکن مالی می­توانید اقامت موقت قبرس شمالی را دریافت کنید و پس از آن مهر ویزای کار در پاسپورت شما خورده میشود.

3 1

ویزای تحصیلی

درس خواندن در یک دانشگاه بین المللی که زبان اصلی آن به انگلیسی می­باشد مزایای زیادی دارد، یکی از مهمترین مزایای قبرس شمالی تعدد دانشگاه­های بین المللی این کشور می­باشد که به دانشجویان امکان تحصیل و کسب مدرک بین المللی را در کشورداده است. این کشور با امکاناتی که برای دانشجویان به وجود آورده، زمان  تحصیل را به امری شاد و با تفریحات زیادی تبدیل کرده است.

با ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود و فرستادن این مدارک به یکی از کارشناسان شرکت سرمایه گذاری بازرگان می­توانید پذیرش در یکی از دانشگاه­های قبرس شمالی را دریافت کرده و پس از ورود به قبرس شمالی و ثبت نام حضوری در دانشگاه مورد نظر می­توانید مراحل گرفتن اقامت خود را آغاز کرده و زمان تحصیل خود را در این کشور زیبا و مدیترانه­ای بگذرانید.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

 

 

5 از 5

پیام بگذارید