شرایط و هزینه های زندگی در قبرس شمالی ❤️ تجربه زندگی | هزینه های زندگی دانشجویی

زندگی در قبرس شمالی

به طور زندگی کردن در هر جامعه ­ای یک سری اولویت بندی ­های خاصی دارد که هر فرد یا خانواده می تواند با بررسی کردن موارد خاص معین کند که آیا محیطی که زندگی می­کند باب میل او هست یا خیر؟

منظور از اولیت ها استاندار های زندگی حاکم در شهر، کشور یا منطقه می­باشد، می­تواند باعث رضایتمندی فرد واقع شود یا خیر؟!

در این خصوص قصد داریم با بررسی یک سری استاندارد های زندگی پس از مهاجرت به قبرس شمالی را به اشتراک بزاریم، به این صورت که انتظار های یک فرد به عنوان مهاجر چه می­تواند باشد، به عنوان مثال اگر فردی در مقطع کارشناسی یا هر مقطع دیگری صرفا برای ادامه تحصیل به قبرس شمالی بیاید، ملزومات مهم طی مدت تحصیل چه خواهد بود؟

هزینه های زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

با یک مثال این موضوع را تشریح می ­کنیم. استاندارد های لازم برای ادامه تحصیل یک دانشجو می ­تواند، یک دانشگاه با رتبه تحصیلی و رتبه جهانی مناسب، شهریه مناسب، محیط آرام و مطلوب برای گذراندن اوقات فراغت، خوابگاه­ های مدرن یا هزینه مناسب باشد.

در حالت کلی یک دانشجو با در نظر گرفتن این استاندارد ها می­تواند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کند، با فرض اینکه دانشگاه انتخاب شده واقع در قبرس شمالی باشد، به راحتی می­ توان گفت با توجه به کیفیت تحصیلی حاکم در جامعه قبرس شمالی خدمات تحصیلی خوبی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. وقتی یک قدم فراتر می­ گذاریم و شرایط زندگی را در قبرس شمالی بررسی می­ کنیم به راحتی می توان گفت یک جامعه نوپا با پتانسیل­ های بالقوه که نیاز به جامه عمل دارند.

دانشجویی در قبرس شمالی

منظور از پتانسیل بالقوه چیست؟

در هر حالتی هر جامعه یا کشوری نسبت به امکانات خود دارای نکات مثبت و منفی را دارد که یک سری قابلیت ارتقا و یک سری نیاز به رسیدگی جهت شکوفا شدن را دارند. در اصل با توجه به امکانات موجود یک جامعه نیاز به استفاده حداکثری از حداقل منابع و امکانات خود را دارد تا بتوانند به حد بالای خود جهت پیشرفت دست یابد.

تجربه زندگی در قبرس شمالی

با توجه به اینکه مقصد قبرس شمالی می­ باشد، در این مقاله قصد داریم زندگی کردن در قبرس شمالی را با هم بررسی کنیم. با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژی جزیره که در قلب دریا مدیترانه قرار گرفته و سومین جزیره بزرگ حوزه مدیترانه می ­باشد و بعد از حمله یونان به ترک ­های قبرسی که در اقلیت به سر می­ بردند، با مداخله سیاسی و نظامی انگلیس و ترکیه جزیره به دو بخش شمالی و جنوبی تبدیل شد.

بعد از تقسیم جزیره به دو بخش ترکی و یونانی، هر بخش دولت مستقل و مجلس مستقل به خود را تشکیل داده و از سال 1974 بعد از اتمام جنگ تا به امروز به صورت دو کشور مجزا تلقی می­ شوند. ولی در اصل بخش شمالی جزیره یا قبرس شمالی تحت حمایت ترکیه و انگلیس بوده و به عنوان کشور شناخته شده در عرصه بین المللی نمی ­باشد.

زندگی در قبرس شمالی

مزایای زندگی در قبرس شمالی

یکی از بزرگترین مزایای زندگی در قبرس شمالی مربوط می­شود به امنیت اجتماعی حاکم در این کشور که با توجه به سیستم حاکم امنیت شهروندان از اصلی­ترین قوانین موجود در قبرس شمالی می­ باشد.

آب و هوای مدیترانه ­ای این کشور نیز یکی دیگر از مزیت ­های جزیره می ­باشد که تابستان­ های گرم و مرطوب و پاییز معتدل و بارانی را شاهد خواهید بود که هوا در طول زمستان به ندرت به زیر 10 درجه می­ رسد و شما می ­توانید از آب و هوای معتدل این جزیره زیبا بهره­مند شوید. موقعیت اجتماعی و فرهنگ رسمی کشور این امکان را برای مهاجران فراهم می ­کند تا هر فردی بتواند با هر دین و مذهبی به راحتی در قبرس شمالی زندگی کند یا به عبارتی دارای یک جامعه سکولار با فرهنگ متشکل از ملیت­ های متفاوت می ­باشد و این امکان را برای هر فردی ایجاد کرده است که همه با امنیت و آرامش کامل در کنار یکدیگر زندگی کنند.

شرایط زندگی در قبرس شمالی

زبان رسمی کشور ترکی بوده و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شناخته می ­شود که اگر در صورتیکه شما مسلط به زبان انگلیسی باشید به راحتی می ­توانید با شهروندان قبرس شمالی ارتباط برقرار کنید.

زندگی کردن در قبرس شمالی دارای چالش ­های خاص خود می ­باشد، بر فرض مثال این جزیره دارای زیر ساخت ­های نوپا می ­باشد که نیاز به رسیدگی داشته تا بتواند به پیشرفت مطلوب خود دست یابد.

هزینه ­های زندگی در قبرس شمالی حد و مرز خود را دارند و نسبت به تورم جهانی، حقوق ماهیانه یک کارمند تعیین می­شود. بر فرض مثال یک کارمند بانک یا یک کارمند دولتی ماهانه 700 دلار آمریکا درآمد داشته باشد و این مقدار حقوق برای خرج و مخارج یک خانواده در یک ماه کافی خواهد بود.

زندگی در قبرس شمالی

قیمت خودرو در قبرس شمالی

برای آن دسته از عزیزانی که قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را داشته باشند، پیشنهاد ما این است که تصمیم به خرید خودرو گزینه مناسبی می­ تواند باشد. چرا که با قیمت یک پراید در حال حاضر در قبرس شمالی می­ توانید یک خودرو ژاپنی تهیه کنید. به این علت که قیمت اتومبیل در کشور قبرس شمالی بسیار پایین­تر از ایران بوده و گزینه مناسبی برای تهیه یک خودرو خواهد بود.

پیام بگذارید