معروف ترین جاذبه های توریستی قبرس شمالی

بهترین مکان های دیدنی در قبرس شمالی

معروف ترین جاهای دیدنی و جاذبه های قبرس شمالی عبارت اند از؛

 • کاخ وونی (Vouni Palace)
 • شهر دیواری فاماگوستا (Famagusta Walled City)
 • مسجد لالا مصطفی پاشا (Lala Mustafa Pasha Mosque)
 • سالامیس (Salamis)
 • شهر قدیمی نیکوزیا (Nicosia Old City)
 • مسجد سلیمیه (Selimiye Mosque)
 • موزه بربریت (The Museum of Barbarism)
 • بویوک هان (Buyuk Han)
 • بدستن (Bedesten)
 • موزه هنرهای مدرن قبرس (CYPRUS MUSEUM OF MODERN ARTS)
 • موزه تکیه مولوی (Mevlevi Tekke Museum)
 • صومعه آپوستولوس وارناواس (Monastery of Apostolos Varnavas)
 • صومعه سنت بارناباس (Monastery of Saint Barnabas)
 • بندر گیرنه (Kyrenia Harbour)
 • قلعه گیرنه (Kyrenia Castle)
 • قلعه سنت هیلاریون (Saint Hilarion Castle)
 • قلعه بوفاونتو (Buffavento Castle)
 • قلعه کانتارا (Kantara Castle)
 • صومعه بلاپایس (Bellapais Abbey)
 • موزه هنرهای عامیانه (Folk Art Museum)
 • موزه صلح و آزادی (Peace and Freedom Museum)
 • شبه‌جزیره کارپاس (Karpass Peninsula)
 • شهر باستانی سولی (Ancient City of Soli)

بهترین تفریحات در قبرس شمالی عبارت اند از؛

 • پینت بال
 • تماشای لاک‌پشت
 • قایق‌سواری
 • ساحل‌گردی
 • ورزش‌های آبی
 • اسب‌سواری
 • بولینگ

سکونتگاه های ویرانه سالامیس

تئاترسالامیس، سالن بدنسازی دیوارو، بندر سالامیس ، ویلا رومی، آب انباربیزانس ،کلیسای سنت اپیفانوس، گورستان گورهای دسته جمعی وجود دارد.

1 1

دیوار شهر و بندر

درجهات شمال، جنوب و غرب شهر را دیوارهایی احاطه کرده اند، دیوارهای شهر به گمان در قرن ۷ دربرابر حملات اعراب ساخته شده است.

سالن بدنسازی

در انتهای شمالی شهر قرار دارد. حوض هایی که در انتهای شمالی و جنوبی محوطه قرار دارند از ۴ طرف آن را ستون هایی احاطه کرده اند این بنا دو بار براثر زلزله ویران شده و مجددا تعمیر شده است.

ویلای رومی

یک ورودی ستوندار یک محوطه داخلی و یک اتاق نشیمن بزرگ دارد.تصاویر حیوانات در اطراف یک پیکره مرکزی درکف موزاییکی درکف ویلا وجود دارد.

آب انبار

قیفی شکل که درجنوب شرق ویلای رومی قرار دارد از سه اتاق تشکیل شده است دریک بخش دیوارهای نقاشی شده و نوشته های قرن ششم یافت شده است.

آگورا که ازفضای خالی وسط شهر و مغازه های اطراف آن تشکیل شده، یک مرکز خرید است.

محراب زئوس

سقف کوچکی از این بنا که احتمالا معبد اصلی شهر سالامیس میباشد تا به امروز باقیمانده است این معبدبه افتخار لیویا همسر امپراطور آگوستوس، به زئوس الیمپوس تقدیم شده است.

2 2

بافرا(نام دیگرووکولیدا)

درمنطقه اسکله واقع شده است. یک روستای ساحلی کوچک خواب آلود قبرس که در ۱۰-۱۵ سال گذشته شاهد رشد عظیمی بوده است، برخی ازمناطق ساحلی آن خیره کننده است. این مکان باکیفیت ۵ ستاره درقبرس شمالی باهتل های مختلف از فرصت سرمایه گذاری دریک بهشت توریستی روبه رشد تبدیل شده است درشمال فاماگوستا، که حدود ۴۰دقیقه با ماشین فاصله دارد. درحال حاضر هتل ها وکازینو های ۵ ستاره محلی و مشاغل دیگر مانند یک مرکز پزشکی محلی و مهدکودک وتاکسی دراین محل هستند. اولین هتل در این منطقه کایا آرتمیس نام دارد باظرفیت ۷۳۴ تخت. درمجموع ۵ هتل کاملا باز و فعال هستند از جمله: هتل کنکوردریزورت، لیماک قبرس دلوکس و کشتی نوح و استراحتگاه ریزوت ساحلی تالاسا.

اسکله

یکی از ۵ ناحیه جمهوری ترک قبرس شمالی است مساحت آن ۷۷۴ کیلومتر مربع است نام این منطقه تا سال ۱۹۷۴ تریکومو بوده است. ۴۳ واحد اقامتی در اسکله وجود دارد. ساکنان از طریق گردشگری خدمات شهری نیروی کار کشاورزی ماهیگیری و صنایع دستی امرار معاش میکنند. اسکله بدلیل موقعیت مکانی خود برای پیشرفت مناسب است.

6 6

کانتارا

این قلعه بعنوان یک برج مراقبت برای حملات دزدان دریایی ،یک مرکز اداری ومحل زندانی شدن درکنار بدون درگیری بوده است
قلعه از کلمه عربی مارونی قبرسی kandak به معنای پل سنگی گرفته شده است.

گیرنه

قدمت آن به قرن سیزدهم میرسد. از گيرنه بعنوان شهربندری یاد میشود گیرنه مرکز گردشگری قبرس شمالی است و از مهم ترین شهرهای قبرس ازنظر گردشگری است. زندگی شبانه پرجنب و جوش با تعدادی امکانات سرگرمی بندر، به ویژه مملو از کافه ها و بارها و رستوران هایی است که بومی ها و گردشگران از آنها بازدید میکنند.

ساخت و ساز در این چند سال بیش ازسه برابر افزایش یافته وشهر شاهد مقدار زیادی از املاک فروخته شده به خارجی ها بوده است. گیرنه دارای بندری بنام بندر توریستی گیرنه استاین است که به دلیل نزدیکی نسبی به ترکیه یک مرکز حمل و نقل اصلی در قبرس شمالی است و در عین حال فعالیت های تجاری مهمی را درخود جای داده است.

4 4

ساحل esentepe

مکانهای موردعلاقه برای خرید یک خانه رویایی با سرمایه گذاری درملک برای تعطیلات ساحل esentepe واقع در قلب قبرس شمالی/گیرنه که غذا های عالی و مهمان نوازی مردم محلی که با آغوش باز از جامعه مهاجر رو به رشد استقبال میکنند، ارائه میدهد. Esentepe به معنی تپه بادخیز در ساحل شمالی در شرق گیرنه است.

3 3

دهکده زیبای بلاپایس bellapais

دهکده آرام و زیبای bellapais در رشته کوه گیرنه قرار دارد، تقریبا نزدیک به ساحل قبرس شمالی، با منظره خیره کننده، خیابان های کوچک و باستانی و چهار ساختمان که در هر گوشه و کنار آن قرار دارد. ویژگی اصلی این روستا بدون شک صومعه فوق العاده آن هست اگرچه کافی شاپ ها و رستوران های کوچک اطراف در رتبه دوم قرار دارند، هنوز هم برای کنسرت ها و نمایشگاه های موسیقی کلاسیک استفاده میشود. دهکده بلاپایس که به معنی دنیای زیبا است واقعاً به بازدیدکنندگان، دنیای شگفت انگیزی را نشان می دهد. دنیایی از شعر، موسیقی کلاسیک و معماری استثنایی که کاملاً با محیط غیر متعارف روستا مطابقت دارد.

موزه کشتی عتیقه در گیرنه

در قبرس شمالی، در داخل قلعه گیرنه، یک کشتی عتیقه نگهداری می شود. قدیمی ترین کشتی که تا کنون از بستر دریا بیرون آمده است. قدمت کشتی به بیش از 2500 سال پیش برمیگردد. مانند یک موزاییک، کشتی از 6000 قطعه جداگانه ساخته شده که در بستر دریا در امتداد ساحل گیرنه قرار دارد.

ساحل شمالی جزیره توسط شهر قدیمی گیرنه که با بندر جذاب نعل اسبی آن قابل تشخیص است تاج گذاری شده است. در کنار آن قلعه باستانی گیرنه قرار دارد – یکی از درخشان ترین جاذبه های قبرس شمالی. به هر حال، در پشت دیوارهای قلعه، موزه معروف یک کشتی عتیقه با یک نمایشگاه منفرد به شکل، در واقع، خود کشتی پنهان شده است. از بین تمام کشتی هایی که تا کنون از بستر دریا بلند شده اند، این قدیمی ترین کشتی است.

ریویرای قبرس شمالی

بسیار فراتر از محدوده شهر، خط ساحلی باشکوهی وجود دارد که به طور غیررسمی به عنوان ریویرای قبرس شمالی شناخته می شود. خط ساحلی ساحل شمالی با بیشه های زیتون، درختان نخل و رشته کوه بشپرمک تزئین شده است که در امتداد کل جزیره دقیقاً به موازات ساحل کشیده شده است. در کوه های بشپرمک، که فاصله زیادی از گیرنه ندارد، یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز قبرس شمالی به نام قلعه سنت هیلاریون، زیباترین قلعه جزیره قرار دارد. از ارتفاعات قلعه، زیبایی مناظر قبرس شمالی، نمایان می شود.

شهر زیبای فاماگوستا

منطقه توریستی اصلی این کشور هنوز هم سواحل قبرس شمالی است که در راس آن شهر زیبای فاماگوستا قرار دارد. در این قسمت از جزیره است که در کنار سواحل جادویی، بهترین جاذبه های طبیعی متمرکز شده است. از اینجا سفرهای دریایی به شبه جزیره حفاظت شده کارپاس، گشت و گذار در شهر باستانی سالامیس و همچنین تورهای متعدد به مکان های مقدس قبرس شمالی آغاز می شود.

صومعه سنت برنابا

پربازدیدترین صومعه مسیحی را شاید بتوان صومعه سنت برنابا نامید. با این حال، اخیراً این صومعه به یک مکان توریستی سکولار تبدیل شده است: اکنون موزه ای از نمادها در داخل دیوارهای آن وجود دارد. در تعطیلات آخر هفته و سایر تعطیلات، هنوز زنگ ها در این مکان، به صدا در می آیند و خدمات تشریفاتی برگزار می شود.

مسجد لالا مصطفی پاشا، کلیسای جامع سنت نیکلاس سابق، درخشان ترین بنای معماری مسلمانان در نظر گرفته می شود. نمای زیبای گوتیک کلیسا، مدتهاست که در نقش نمادی از فاماگوستا و کل قبرس شمالی تثبیت شده است. شایان ذکر است که تنها بخشی از سرزمین های باستانی این جزیره تا به امروز مورد کاوش قرار گرفته است. قبرس شمالی بیش از یک راز تاریخی را در اعماق خود نگه می دارد.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید