راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی

اندازی کسب و کار در قبرس شمالی 4

راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی یکسری از قوانین مختص به خود را می طلبد که باید آن ها را در نظر گرفت. البته اطلاعات از این قوانین در مرحله ابتدایی متقاضی را سردرگم می نماید ولی به مرور و بررسی آن ها می تواند اقدامات خود را حساب شده تر و عاقلانه تر انجام دهد. نخستین مشاغل مهم در این کشور همان صنعت توریسم بوده که بهترین روش جهت راه اندازی کسب و کار می باشد.

همچنین وجود بندرگاه ها در جزیره قبرس منجر به استقرار شرکت های تجاری متعددی شده که نقش مهمی در رونق و توسعه کسب و کار در این کشور ایفا می کند. علاوه بر مورد ذکر شده شرکت های ساختمانی و دانشگاه های بین المللی از دیگر راه های پر رونق بازار کار در این جزیره هستند.

یکی از دلایل اصلی راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی، وجود امنیت است که در رتبه اول جهان قرار دارد. زیرا قبرس یکی از کشورهایی می باشد که تضمین کننده امنیت افراد جامعه خود و سایر مهاجران در این جزیره است. البته دلیل چنین موضوعی نبود رابطه سیاسی کشور قبرس با سایر کشورهای جهان می باشد و تنها جنبه توریستی و دانشجویی دارد.

درنتیجه بیشتر جمعیت این جزیره را مسافران و دانشجویان تشکیل می دهند. ارزهای رایج در این کشور شامل لیر، یورو، پوند و دلار است که هزینه های مختص به زندگی، مالیات، تفریحات و … با لیر ترکیه حساب می شوند. بنابراین راه اندازی کسب و کار در این جزیره مقرون به صرفه تر از سایر کشورها برای متقاضیان ایرانی می باشد.

مراحل راه‌اندازی کسب و کار در قبرس

راه‌اندازی شرکت در قبرس هم مانند سایر کشورها نیازمند گذراندن مراحل در نظر گرفته شده برای هر کدام از انواع کسب‌وکار است. برای مثال تأسیس شرکت در قبرس معمولاً شامل مراحلی به شرح زیر می‌شود:

  • مشخص کردن نوع شرکت
  • آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و ارائه آن به مراکز قانونی ثبت شرکت (اداره ثبت شرکت‌ها در قبرس)
  • پرداخت هزینه‌های مربوطه و انتظار برای دریافت پاسخ درخواست.

هزینه راه‌اندازی کسب و کار و تأسیس شرکت در قبرس

یکی از مزایای راه‌اندازی کسب و کار در قبرس هزینه‌های پایین ثبت شرکت در آن است. پرداخت هزینه‌های ثبت شرکت از اصلی‌ترین مراحل ثبت شرکت در قبرس محسوب می‌شود و بسته به نوع شرکت و خدمات درخواستی، می‌تواند بین ۵۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو متفاوت باشد.

مالیات کسب و کار در قبرس

در گذشته قبرس به‌عنوان بهشت مالیاتی مشهور بوده، اما امروزه این کشور در زمره مناطق معاف از مالیات کسب و کار قرار نمی‌گیرد. نرخ مالیات شرکت‌ها در قبرس به طور متوسط ۱۲/۵ درصد است که با توجه به درآمد ممکن است صفر یا بیشتر از این مقدار بشود.
نرخ مالیات بر درآمد کسب و کارها در قبرس شمالی در سال ۲۰۲۲ برای درآمد سالانه تا ۱۹۵۰۰ یورو صفر درصد، از ۱۹۵۰۱ تا ۲۸۰۰۰ یورو ۲۰ درصد، از ۲۸۰۰۱ تا ۳۶۳۰۰ یورو ۲۵ درصد و از ۳۶۳۰۱ تا ۶۰۰۰۰ یورو ۳۰ درصد تعیین شده است.

اندازی کسب و کار در قبرس شمالی 1

ظرفیت‌های تأسیس شرکت در قبرس

در قبرس به‌عنوان یک کشور کوچک اما دارای ظرفیت‌های خاص گردشگری و خدمات در این زمینه، امکانات زیادی از نظر تأسیس انواع شرکت وجود دارد. به‌طورکلی انواع شرکت در قبرس شمالی حداقل در مواردی که امکان تأسیس و راه‌اندازی کسب و کار از طریق آن برای افراد تبعه سایر کشورها و مهاجران همچون ایرانیان مهیا باشد، شامل انواع شرکت‌های خصوصی یا شرکت با مسئولیت محدود (ازجمله شرکت با مسئولیت محدود با ضمانت‌نامه بدون سرمایه، شرکت با مسئولیت محدود با ضمانت و سرمایه سهام، شرکت سرمایه‌گذاری سرمایه متغیر و…) می‌شود. طبق آمارهای ارائه شده از رشد اقتصادی قبرس شمالی تا قبل از سال ۲۰۱۵ که رشد قابل توجهی را نسبت به سال ۲۰۰۰ نشان می‌دهد، بیشترین شرکت‌ها و کسب و کارهایی که موجب این رشد شده‌اند، شرکت‌های صادراتی به‌خصوص شرکت‌های کشت و صنعت، شرکت‌های توریستی و شرکت‌های مشاور املاک بوده‌اند. بر اساس رونق عالی در زمینه کاری این دسته از شرکت‌ها در قبرس شمالی، شرایط راه‌اندازی هر نوع کسب و کار در قبرس که در ارتباط با این نوع کسب‌وکارها باشد، مهیاتر از سایر موارد است، درحالی‌که نباید ظرفیت‌های موارد دیگر را هم نادیده گرفت.

پر تقاضاترین کسب و کارهای قبرس شمالی

شرکت‌های فروش املاک در قبرس شمالی

به‌عنوان یک مثال موردی در مورد رونق این دسته از شرکت‌های فعال در قبرس شمالی، می‌توان به ورود خریداران ملک از اروپای شمالی و خاورمیانه اشاره کرد. در قبرس و تا سال ۲۰۱۳، تنها بیش از ۱۰۰۰۰ خریدار از بریتانیا اقدام به خرید ملک در قبرس کرده‌اند.

شرکت‌های مشاوره کسب و کار

در قبرس به‌عنوان یک کشور در حال توسعه و بستری بکر برای شکل‌گیری یک جامعه چندملیتی، طبیعی است که شرکت‌های مشاوره کسب و کار رونق خوبی داشته باشند. وظیفه و کارکرد اصلی این شرکت‌ها شناسایی و تشریح امکانات و ظرفیت‌های موجود است تا سرمایه‌گذاران از روش‌های راحت‌تر و البته مطمئن‌تری اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود کنند.

شرکت‌های ساختمانی

این زمینه کاری در شرایط کنونی اگرچه از شرایط ایدئال خود در اوایل دهه اول قرن جاری فاصله دارد، اما کماکان یک بستر امن برای سرمایه‌گذاری و تأسیس و شرکت و راه‌اندازی کسب و کار به شمار می‌آید.
علاوه بر موارد ذکر شده، زمینه‌های شغلی زیر هم در قبرس شمالی پرظرفیت محسوب شده و به همین دلیل می‌توانند توجه مخاطبان را به خودشان جلب کنند.

  • شرکت‌های صادراتی به‌خصوص صادرات مرکبات از قبرس
  • شرکت‌های خدماتی (فناوری اطلاعات، تأسیسات، خدمات حمل‌ونقل و…)
  • شرکت‌های حسابداری و مالیاتی
  • کسب‌وکار مرتبط با آموزش عمومی
  • شرکت‌های بیمه
  • و…

ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی کار تقریبا ساده ای می باشد. همچنین دولت به سرمایه گذاران داخلی و خارجی از طریق سیستم مالیاتی کم خطا و مطلوب در جذب سرمایه داخلی و خارجی کمک می کند. پس پروسه ثبت نام به کمتر از 10 روز نیاز داشته و کارآفرینان یکی از مشاغل درج شده در قوانین ثبت شرکت را انتخاب و راه اندازی می نمایند. بنابراین سرمایه گذاران قادر به راه اندازی شرکت های زیر می باشند.

امکان تاسیس دفاتر نمایندگی برای کمپانی های خارجی، شرکت های تابع و دفاتر شعبه

شرکت محدود و شرکت نامحدود همراه با ضمانت (شرکت های با مسئولیت محدود)

مشارکت محدود یا عمومی

مالکیت انحصاری مختص به تک مالکیت و مشاغل کوچک

اندازی کسب و کار در قبرس شمالی 3

خرید ملک در قبرس شمالی

در چند سال اخیر تقاضای خرید ملک در جزیره قبرس روبه افزایش می باشد و رشد قیمت آن در بازه زمانی هر 4 ماه یک بار حدود 5 تا 10 درصد افزایش می یابد. همچنین رقابت زیادی بین املاکی ها و شرکت های سازنده در حوزه خرید و فروش مستغلات و املاک وجود دارد. البته سرعت فروش پروژه ها و آپارتمان ها به شکلی است که اکثر شرکت های سازنده در بازه زمانی 2 الی 3 ماه اول افتتاح پروژه، تمام واحدها را به فروش می رسانند. بنابراین متقاضیان خرید ملک به محض تصمیم گیری باید اقدام به خرید نمایند و یک ماه قبل از عقد قرارداد، رزروی خود را انجام دهند. زیرا برنامه ریزی یک ساله یا بلند مدت برای خرید ملک، متقاضی را به قیمت های متفاوتی مواجه می کند.

اندازی کسب و کار در قبرس شمالی 2

تحصیل در قبرس شمالی

یکی از راه های اقامت و راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی، تحصیل است. زیرا هر ساله تعداد زیادی دانشجو جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند تا در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا مدرک خود را اخذ نمایند. البته جهت تحصیل در قبرس به آزمون ورودی نیاز نبوده و نحوه پذیرش در کلیه دانشگاه طبق سوابق تحصیلی صورت می گیرد. همچنین جهت اخذ بورسیه نیز به آزمون ورودی نیاز نبوده و تنها آزمون تعیین سطح یا همان آزمون زبان انگلیسی گرفته می شود. ناگفته نماند این آزمون برای ورود به دانشگاه نیست و در صورت نگرفتن نمره قبولی، دانشجو موظف است یک یا چند واحد از زبان انگلیسی را بگذراند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری در جزیره قبرس، قیمت بسیار مناسب ملک است. زیرا هم اکنون بازار مستغلات و املاک در این جزیره ارائه دهنده مناسب ترین و بهترین قیمت ها نسبت به دیگر کشورهای مدیترانه ای می باشد. همچنین رشد سالیانه ملک از دیگر دلایل سرمایه گذاری در قبرس بوده که تقریبا 15 الی 20 درصد می باشد. البته این درصد برای املاک پیش فروش رفته بیشتر صدق می کند. این جزیره از لحاظ خاک کاملا بکر بوده و هر ساله اتباع زیادی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری و اقامت به قبرس مهاجرت می کنند. سپس با مشاهده شرایط مطلوب تصمیم به خرید ملک می نمایند که در افزایش قیمت خانه و ملک نقش بسزایی دارند.

شرکت سرمایه گذاری بازرگان برای شما عزیزان که قصد مهاجرت یا سفر به کشور قبرس شمالی را دارید، انوع مختلف خدمات با توجه به نیازتان را در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات بهره مند شوید یا اینکه سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. این خدمات عبارت اند از ؛ خرید ملک، مهاجرت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خدمات امور تحصیلی و ویزای کار. مشاوران ما در هر لحظه از شبانه روز پاسخگوی شما هستند.

فقط کافیست از راه ارتباطی مانند تماس مستقیم، واتساپ، تلگرام، ایمو یا دایرکت اینستاگرام استفاده کنید تا ما پاسخگوی سوالات شما در اسرع وقت باشیم.

زندگی پر از آرامش و امنیت حق طبیعی شماست

5 از 5

پیام بگذارید